Nov uporabnik se predstavi

Re: Prijava v čakalno vrsto

OdgovorNapisal/-a Alex17 » 18 Jan 2015, 02:06

Pozdravljeni!

Prihajam verjetno po enaki poti kot ostali...

Upam, da bo tudi tukaj forum zaživel v taki meri kot smo bili vajeni, čeprav bo trajalo ka nekaj časa.

Sicer sem študent mehatronike, v prostem času pa elektronik, kvazi strojnik pa še kaj...
Malo programiram PIC-e, rišem vezja, modeliram, nekako se znajdem s preprostimi CNC in klasičnimi obdelovalnimi stroji, popravim kak TV/radio/ojačevalnik/monitor/avto/pralni stroj/varilni aparat, ko si vzamem čas pa odpeljem kako online dirko... :)

Bivši forum sem spremljal vsakodnevno in na njem našel ogromno zanimivih in uporabnih informacij. Sam se v debate oz. svetovanje nisem preveč rad vključeval, ker na splošno nimam toliko praktičnih izkušenj kot ostali, ob vsaki malo napačni informaciji/predlogu/podatku pa tema zaide s poti, začne se kreganje...

Vesel bi bil sprejetja na forum, upam, da bom kdaj lahko tudi koristen :)

LP,
Alex
Alex17

Kraj: Ljutomer/Maribor
Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a MadMax » 18 Jan 2015, 02:07

Pozdrav vsem,
pod tem nickom sem na elektronik.si enim pomagal, druge včasih kljub dobrim namenom malce jezil, tretji pa se niso zmenili zame.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 359 krat
Prejel zahvalo: 402 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a marko » 18 Jan 2015, 02:10

Sem Marko, z najbolj izvirnim nicknamom na forumu elektronik.si. Tu sem po sili razmer in upam, da bo forum tako uspešen kot je bil elektronik.si.
Če ti v življenju ne gre in si nesrečen, se spomni na lastnike Renaultov.
marko

Zahvalil se je: 117 krat
Prejel zahvalo: 138 krat
Število neizkoriščenih povabil: 74

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 02:12

Alex17 je napisal/-a:Pozdravljeni!

Prihajam verjetno po enaki poti kot ostali...

Upam, da bo tudi tukaj forum zaživel v taki meri kot smo bili vajeni, čeprav bo trajalo ka nekaj časa.

Sicer sem študent mehatronike, v prostem času pa elektronik, kvazi strojnik pa še kaj...
Malo programiram PIC-e, rišem vezja, modeliram, nekako se znajdem s preprostimi CNC in klasičnimi obdelovalnimi stroji, popravim kak TV/radio/ojačevalnik/monitor/avto/pralni stroj/varilni aparat, ko si vzamem čas pa odpeljem kako online dirko... :)

Bivši forum sem spremljal vsakodnevno in na njem našel ogromno zanimivih in uporabnih informacij. Sam se v debate oz. svetovanje nisem preveč rad vključeval, ker na splošno nimam toliko praktičnih izkušenj kot ostali, ob vsaki malo napačni informaciji/predlogu/podatku pa tema zaide s poti, začne se kreganje...

Vesel bi bil sprejetja na forum, upam, da bom kdaj lahko tudi koristen :)

LP,
Alex
Dobrodošel!
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7295 krat
Prejel zahvalo: 4457 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 02:13

marko je napisal/-a:Sem Marko, z najbolj izvirnim nicknamom na forumu elektronik.si. Tu sem po sili razmer in upam, da bo forum tako uspešen kot je bil elektronik.si.

MadMax je napisal/-a:Pozdrav vsem,
pod tem nickom sem na elektronik.si enim pomagal, druge včasih kljub dobrim namenom malce jezil, tretji pa se niso zmenili zame.

Prijetno branje foruma želim obema.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 18 Jan 2015, 02:15

Prijaavljam se v čakalno vrsto.

Sem elektrotehnik. Služba mi zajema pretežoma avtomatizacijo-mehatroniko. Kot hoby pa mi je všeč elektronika, čeprav mi čas velikokrat ne dopušča odprtih želja.
Uporabniški avatar
ElGrigon

Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 9 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a DusanK » 18 Jan 2015, 02:19

Serbus še 1x, ker prvič je šel pozdrav zgleda v cyber nebesa!

Ravno sem bral okoli nesoglasij starih mačkov glede foruma, članstva, nerešenih problemov, zamer, lastništva itd. pa se je www stran elektronik.si zaprla. Na šment, pa je šlo vse v K.
Zato sem se zdaj (tudi v upanju, da se ponovno aktivira elektronik.si in najde salomonsko rešitev za forum in vse prispevke-bazo znanja) prijavil v tega z istim imenom kot tam, torej DusanK.
Če pa je ta forum rezerviran samo za člane elektronikov Slo pa me prosim o tem obvestite.
Elektronika in računalništvo pa sta mi po čistem naključju postala hobi pred več kot 30.leti, ko sem si uspešno popravil ZX Spectrum, predelal prvi Commodore XT na turbo varianto (cpu Zilog Z80 iz 4 na 8 Mhz), herkules kartica s preklopom cirilica/latinica, yu znaki v matričnih tiskalnikih, reg.blagajnah itd...
Drugače pa štromar, elektrotehnik-jaki tok, aktiven na Slo-tech (duhec).

lp, Dušan K.

p.s.
A ura na strežniku prehiteva za +1 ?
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 1030 krat
Prejel zahvalo: 1745 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 02:21

DusanK je napisal/-a:Serbus še 1x, ker prvič je šel pozdrav zgleda v cyber nebesa!

Ravno sem bral okoli nesoglasij starih mačkov glede foruma, članstva, nerešenih problemov, zamer, lastništva itd. pa se je www stran elektronik.si zaprla. Na šment, pa je šlo vse v K.
Zato sem se zdaj (tudi v upanju, da se ponovno aktivira elektronik.si in najde salomonsko rešitev za forum in vse prispevke-bazo znanja) prijavil v tega z istim imenom kot tam, torej DusanK.
Če pa je ta forum rezerviran samo za člane elektronikov Slo pa me prosim o tem obvestite.
Elektronika in računalništvo pa sta mi po čistem naključju postala hobi pred več kot 30.leti, ko sem si uspešno popravil ZX Spectrum, predelal prvi Commodore XT na turbo varianto (cpu Zilog Z80 iz 4 na 8 Mhz), herkules kartica s preklopom cirilica/latinica, yu znaki v matričnih tiskalnikih, reg.blagajnah itd...
Drugače pa štromar, elektrotehnik-jaki tok, aktiven na Slo-tech (duhec).

lp, Dušan K.

p.s.
A ura na strežniku prehiteva za +1 ?

ElGrigon je napisal/-a:Prijaavljam se v čakalno vrsto.

Sem elektrotehnik. Služba mi zajema pretežoma avtomatizacijo-mehatroniko. Kot hoby pa mi je všeč elektronika, čeprav mi čas velikokrat ne dopušča odprtih želja.

Dobrodošla oba.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S55RU » 18 Jan 2015, 02:28

Pozdravljeni vsi pozitivno misleči!

Žal mi je, da se moram ponovno predstavljati, saj sem se enkrat že. Ampak od tedaj sem starejši in upam, da tudi pametnejši.

Na forumu elektronik.si ste me poznali pod psevdonimom Drago_G, sedaj pa sem se odločil, da nov začetek rabi tudi novo ime, pa sem vzel kar svoj radioamaterski znak S55RU, do katerega sem prišel tudi s pomočjo članov tega foruma. Hvala jim za to, ter za vse kar bomo dobrega še naredili.

Sedaj pa upam, da me razveselite s povabilom.

Srečno!
Uporabniški avatar
S55RU

Kraj: Posočje
Zahvalil se je: 65 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a s56rga » 18 Jan 2015, 02:32

S55RU je napisal/-a:Pozdravljeni vsi pozitivno misleči!

Žal mi je, da se moram ponovno predstavljati, saj sem se enkrat že. Ampak od tedaj sem starejši in upam, da tudi pametnejši.

Na forumu elektronik.si ste me poznali pod psevdonimom Drago_G, sedaj pa sem se odločil, da nov začetek rabi tudi novo ime, pa sem vzel kar svoj radioamaterski znak S55RU, do katerega sem prišel tudi s pomočjo članov tega foruma. Hvala jim za to, ter za vse kar bomo dobrega še naredili.

Sedaj pa upam, da me razveselite s povabilom.

Srečno!

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
s56rga

Kraj: Koper JN65UM
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Število neizkoriščenih povabil: 205

OdgovorNapisal/-a Davorin » 18 Jan 2015, 02:42

Sem Davorin z enakim nikom na elektronik.si. Ne more se pohvaliti z velikim stevilom prispevkov, pisanje mi pač ne gre kaj prida od rok. Elektronika mi je hobi in vesel bom če me sprejmete medse.
Davorin

Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 02:43

Davorin je napisal/-a:Sem Davorin z enakim nikom na elektronik.si. Ne more se pohvaliti z velikim stevilom prispevkov, pisanje mi pač ne gre kaj prida od rok. Elektronika mi je hobi in vesel bom če me sprejmete medse.
Dobrodošel !
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S52UF » 18 Jan 2015, 07:43

Pozdravljeni vsi skupaj,

Prihajam na podoben način kot moji predhodniki...žalostna zgodba.Več ko je ljudi v eni skupnosti, več je lahko razhajanj in mnenj.Kapo dol tistim, ki vlagajo toliko vsega v dobrobit skupnosti.

Tam, na onem forumu sem bil poznan kot me2d. Nisem elektronik po izobrazbi, a se elektrike ne bojim. Uspešno sem izpustil dim iz veliko naprav, nekaterim pa sem ga tudi vrnil hi hi. Okužen sem že iz rosnih let, zdravila zaenkrat tudi ne iščem. Rad pomagam, če le znam. Držim se načela več glav več zelja. Ne maram kreganja. Zelo bom vesel povabila.

lep dan
S52UF

Zahvalil se je: 34 krat
Prejel zahvalo: 11 krat
Uporabnika povabil: S52O

OdgovorNapisal/-a Silvo » 18 Jan 2015, 07:55

Ker tukaj ni nekega foruma "Razno" in glede na to da je elektronik.si down bom napisal v tole sporočilo.
Darko, kot sem ti omenil že telefonsko zaradi prezasedenosti, kroničnega pomanjkanja časa in tudi zadnjih dogodkov izstopam iz Društva elektronikov. Prav tako odstopam od mesta predsednika Nadzornega odbora.

lp
Silvo
Silvo

Prejel zahvalo: 3 krat
Uporabnika povabil: Carko

OdgovorNapisal/-a damo » 18 Jan 2015, 08:34

Dobro jutro,

Damo iz starega foruma. Še nekaj podatkov, če koga zanima:
-elektronika mi je poklic, po končani zidariji in plenicah pa spet nazaj tudi hobi
- ker me je čas malo povozil, se trenutno učim Altium, spoznavam ST32F4, lotil sem se pa tudi Krokotovega cncja, tako da bo tudi tu dosti zabave in učenja.
- letnik 1973, lokacija okolica Krškega in Brežic.

Prosim za polno članstvo. Upam da bo ta forum tako uspešen kot prejšnji.
Dobrga štromarja samo slab šnops strese.
damo

Kraj: okolica KK
Zahvalil se je: 49 krat
Prejel zahvalo: 98 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a alividmar » 18 Jan 2015, 08:48

Sem Ales iz Postojne. Pač hobi elektronika,
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 131 krat
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a Emaster » 18 Jan 2015, 08:56

Dobro jutro pozitivcem,

sem Emaster, in z veseljem prebiram vse kar se tiče elektronike. Nekoč servisiral in prodajal računalnike in mobilne telefone, sedaj pa v prodaji komponent za razsvetljavo potujem po svetu. Ker pa bomo v kratkem pričeli tudi s proizvodnjo bom verjetno kar dostikrat spraševal za kakšne nasvete. Upam da me sprejmete medse.

Lep preostanek vikenda vam želim.

8-)
Uporabniški avatar
Emaster

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 60 krat
Prejel zahvalo: 9 krat

OdgovorNapisal/-a Igor01 » 18 Jan 2015, 09:57

Živjo,
sem Igor, na forumu elektronik.si imam nick Igor01.

Vsa leta na forumu elektronik sem malo pomagal, malo povprašal, in tako bi želel tudi v prihodnje.

LP
Igor01

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 10:08

S52UF je napisal/-a:Pozdravljeni vsi skupaj,

Prihajam na podoben način kot moji predhodniki...žalostna zgodba.Več ko je ljudi v eni skupnosti, več je lahko razhajanj in mnenj.Kapo dol tistim, ki vlagajo toliko vsega v dobrobit skupnosti.

Tam, na onem forumu sem bil poznan kot me2d. Nisem elektronik po izobrazbi, a se elektrike ne bojim. Uspešno sem izpustil dim iz veliko naprav, nekaterim pa sem ga tudi vrnil hi hi. Okužen sem že iz rosnih let, zdravila zaenkrat tudi ne iščem. Rad pomagam, če le znam. Držim se načela več glav več zelja. Ne maram kreganja. Zelo bom vesel povabila.

lep dan

Dobrodošel med nami.
S52O

Kraj: JN76BC
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 10:12

jmivsek je napisal/-a:Moje ime je Janko, enfant terrible iz elektronik.si :) ampak če verjamete ali ne, samo z dobrimi nameni. Povratnik v elektroniko in radioamaterstvo, trenutno se ukvarjam z NBP radioamaterskim internetom, po profesiji pa sem softveraš v programskem jeziku Smalltalk. Evo, če se me upate sprejeti, vas prosim za povabilo :)

Janko

Dobrodošel med nami...
S52O

OdgovorNapisal/-a krofko » 18 Jan 2015, 10:13

Pozdravljeni!

Ker je elektronik.si preminil, mene pa zanima marsikaj v življenju, se želim pridružiti vašemu forumu.

Po izobrazbi sem strojnik (VII. stopnja), delam pa v podjetju za izdelavo zaščitnih električnih aparatov kot konstruker.

Moje sodelovanje na forumu si predstavljam bolj spremljanje tem, kot pa aktivno sodelovanje. Če pa bom temo poznal, bom pa seveda napisal kaj konstruktivnega.

Pa še malo o meni. Doma sem s kmetije. Rad se ukvarjam z lesom in kovino, če mi čas dopušča. Učenje elektronike je bila vedno želja, ampak ponavadi zmanjka vztrajnosti. Sem pa v preteklem letu začel malo delati z Arduinom. Moja želja je, da bi se enkrat izdelal CNC rezkar, prvenstveno za obdelavo kovine (pravim, da takrat, ko bom velik).

Lep dan,
Janez
krofko

Kraj: Trojane
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jan 2015, 10:19

damo je napisal/-a:Dobro jutro,

Damo iz starega foruma. Še nekaj podatkov, če koga zanima:
-elektronika mi je poklic, po končani zidariji in plenicah pa spet nazaj tudi hobi
- ker me je čas malo povozil, se trenutno učim Altium, spoznavam ST32F4, lotil sem se pa tudi Krokotovega cncja, tako da bo tudi tu dosti zabave in učenja.
- letnik 1973, lokacija okolica Krškega in Brežic.

Prosim za polno članstvo. Upam da bo ta forum tako uspešen kot prejšnji.

Dobrodošel.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1417 krat
Prejel zahvalo: 3501 krat
Število neizkoriščenih povabil: 237

OdgovorNapisal/-a Marholt » 18 Jan 2015, 10:31

Pozdrav,
na forumu elektronik.si sem nekaterim poznan pod vzdevkom ticla. Ker pa je čas sprememb, sem se odločilt tukaj prijaviti z mojim priimkom. Vem da je moj priimek težko prebrati, saj se dostikrat zgodi da ga, ne samo napišejo napačno, čeprav ga moram črkovati, ampak ga tudi včasih ne znajo prepisati (lenoba?).

Da se še dpdatno predstavim.
- po izobrazbi sem uni. dipl. inž. elektrotehnike
- trenutno sem zaposlen pri podjetju, ki se ukvarja z razvojem DVB-T oddajnikov in anten, kjer pa delam bolj na razvoju vgrajenih sistemov za nadzor teh oddajnikov
- elektronika kot hobi trenutno stoji, imam pa še nekaj projektov, ki me čakajo, da jih dokončam ( LED ure, alarm, digitalni kitarski efekti...). Če pa najdem kaj časa, naredim kaj iz lesa (pohištvo, struženje kulic, leseni prstani)
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nekaterim sem poznan pod vzdevkom ticla.
Uporabniški avatar
Marholt

Kraj: Župečja vas
Zahvalil se je: 42 krat
Prejel zahvalo: 26 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a kastaneda » 18 Jan 2015, 10:32

53-letni elektrotehnik z enakim nickom, kot na elektronik.si.
LP Srečko
Uporabniški avatar
kastaneda

Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 27 krat

OdgovorNapisal/-a malci » 18 Jan 2015, 10:40

Pozdrav tudi v mojem imenu. Kot večina ostalih se tudi jaz prijavljam z zaradi istih vzrokov.

Sem elektroenergetik po imenu Uroš, zaposlen na elektrodistribuciji v osrednji Sloveniji (notranjska), elektronika pa mi je izključno kot hobi.
Predvsem se ukvarjam z AVR-ji in Bascom. Zveseljem sem in bom pomagal pri energetskih vprašanjih še predvsem, če me drugi ne bodo prehiteli.

Zadnjih nekaj mesecev pa uporabljam Fiat Punto ki sem ga predelal na električni pogon., tako da z veseljem pomagam tudi v tej smeri.

Isti nick name sem imel tudi na elektronik.si ter verjetno še kje drugje.
In ja, elektronik.si sem pregledoval večkrat dnevno in tudi veliko novega sem se naučil, v bistvu vse, saj mi tuji jeziki ne grejo najbolje, literature pa tudi nimam prav posebne.

Upam da me sprejmete za polnopravnega člana.

p.s.: upam, da bo tudi ta forum ostal berljiv za vse generacije in vse predele slovenije (slovenščina je zame španska vas) ;)
Uporabniški avatar
malci

Kraj: Polhov Gradec
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: sundancer

OdgovorNapisal/-a d4vid » 18 Jan 2015, 10:44

Živjo, sem David, na elektronik forumu sem imel nick bajdec.

Star sem 18 let, sem dijak 4. letnika elektrotehnike.
V prostem času veliko časa preživim za računalnikom ali pa ob protoboardu. Rad programiram AVRje, se igram s Raspberryjem, rišem vezja in podobno. Elektrotehnika me zelo zanima, rad sem bral elektronik forum, kjer sem našel zajeten kup informacij in verjamem, da mi boste tudi na tem forumu radi priskočili na pomoč!
d4vid

Kraj: Podkum

OdgovorNapisal/-a kunte » 18 Jan 2015, 10:47

Sem Andrej moj nick je že od kar imam računalnik kunte . Po izobrazbi sem orodjar. Zanima me vse o CNC strojih in še marsikaj drugega. Ker sem mnenja, da več glav več ve prosim za povabilo.
LP kunte
LP Kunte
Uporabniški avatar
kunte

Kraj: Novo mesto
Zahvalil se je: 53 krat
Prejel zahvalo: 14 krat

OdgovorNapisal/-a Navid » 18 Jan 2015, 11:00

Pozdravljeni,

RF navdušenec in radioamater (S59AZ). Po poklicu revizor, po izobrazbi pa med drugim tudi elektrotehnik.
Elektronika mi predstavlja hobi in ker na tem področju nisem kakšen "guru" se na bivšem forumu nisem aktivno vključeval v večino tem, sem pa aktivno spremljal vsebine, kjer sem pridobil precej zanimivih in uporabnih informacij.
Navid

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 21 krat

OdgovorNapisal/-a satelitko » 18 Jan 2015, 11:02

Pozdravljeni vsi!
Sem stari satelitko, ukvarjam se z zabavno elektroniko, zraven sem še en malo radioamaterja, gasilcem šraufam pozivnike in postaje itd itd itd.
Kar vem, rad povem (če je le vprašanje in spravševalec "ta pravi").
Kot sem že enkrat napisal, sem bil nekoč dejaven član enega strokovnega foruma iz branže, kjer pa sem se zaradi samopašništva big bossa skregal, potem sem silom prilike našel še 100x boljši forum iz istega področja v ex. Jugi. Danes pravim hvala Bogu, da me je takrat precednik brcnil iz OZS!

Tukaj gor upam, da se bomo "fajn imeli" in kako dobro skupaj razdrli.

V prostem času me zanima hokej, sem rdeč od glave do peta.

Aja, pa verjetno nisem med najmlajšimi, do penzije-če je to merilo, imam takole na oko še slabih 20 let (če sploh bo!) :mrgreen:
satelitko

Kraj: Radovljica
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 48 krat
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a besoft » 18 Jan 2015, 11:09

Sem Boštjan, na "tistem" forumu poznan kot besoft. Tudi tukaj bi želel biti poznan kot besoft.

Po poklicu sem ing mehatronike, prej elektrotehnik - elektronik. Tako je elektronika že dolgo v krvi. Ukvarajam se z veliko stvarmi, vse so pa povezane z tehniko. Sem modelar, informatik, elektronik.., zaposlen pri eni največjih družb na svetu kot tehnolog podpornih sistemov ali po domače deklica za vse. ..zato tudi zelo malo časa za vse aktivnosti.
Zanimajo me predvsem vse okoli cnc-jev, 3d prinatrjev, laserjev. Večina me pozna kot glavnega krivca za izrez ohišij 3D printerjev. Trenutno se pa aktivno ukvarjam z razvojem aplikacije za službene potrebe.
Ponavadi je prvo opravilo ko pridem v delavnico, da pregledam forum. Spremljam ga ( sem spremljal prejšnjega in upam, da bom tega tudi) redno, oglasim se tam, kjer lahko kaj pametnega povem ali pomagam, ali podam mnenje.
Upam, da bo forum zaživel še boljše in da ne bo tudi tu merjenja dolžine.

Z lepimi nedeljskimi pozdravi se priproročam za vabilo.
Zadnjič spremenil besoft, dne 18 Jan 2015, 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Sem kar sem. Unikat.
Uporabniški avatar
besoft

Kraj: Žižki - Prekmurje
Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 7 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:09

Igor01 je napisal/-a:Živjo,
sem Igor, na forumu elektronik.si imam nick Igor01.

Vsa leta na forumu elektronik sem malo pomagal, malo povprašal, in tako bi želel tudi v prihodnje.

LP

Dobrodošel
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:09

d4vid je napisal/-a:Živjo, sem David, na elektronik forumu sem imel nick bajdec.

Star sem 18 let, sem dijak 4. letnika elektrotehnike.
V prostem času veliko časa preživim za računalnikom ali pa ob protoboardu. Rad programiram AVRje, se igram s Raspberryjem, rišem vezja in podobno. Elektrotehnika me zelo zanima, rad sem bral elektronik forum, kjer sem našel zajeten kup informacij in verjamem, da mi boste tudi na tem forumu radi priskočili na pomoč!

Dobrodošel.
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:11

kunte je napisal/-a:Sem Andrej moj nick je že od kar imam računalnik kunte . Po izobrazbi sem orodjar. Zanima me vse o CNC strojih in še marsikaj drugega. Ker sem mnenja, da več glav več ve prosim za povabilo.
LP kunte

Dobrodošel.
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:11

Navid je napisal/-a:Pozdravljeni,

RF navdušenec in radioamater (S59AZ). Po poklicu revizor, po izobrazbi pa med drugim tudi elektrotehnik.
Elektronika mi predstavlja hobi in ker na tem področju nisem kakšen "guru" se na bivšem forumu nisem aktivno vključeval v večino tem, sem pa aktivno spremljal vsebine, kjer sem pridobil precej zanimivih in uporabnih informacij.

Dobrodošel...
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:12

satelitko je napisal/-a:Pozdravljeni vsi!
Sem stari satelitko, ukvarjam se z zabavno elektroniko, zraven sem še en malo radioamaterja, gasilcem šraufam pozivnike in postaje itd itd itd.
Kar vem, rad povem (če je le vprašanje in spravševalec "ta pravi").
Kot sem že enkrat napisal, sem bil nekoč dejaven član enega strokovnega foruma iz branže, kjer pa sem se zaradi samopašništva big bossa skregal, potem sem silom prilike našel še 100x boljši forum iz istega področja v ex. Jugi. Danes pravim hvala Bogu, da me je takrat precednik brcnil iz OZS!

Tukaj gor upam, da se bomo "fajn imeli" in kako dobro skupaj razdrli.

V prostem času me zanima hokej, sem rdeč od glave do peta.

Aja, pa verjetno nisem med najmlajšimi, do penzije-če je to merilo, imam takole na oko še slabih 20 let (če sploh bo!) :mrgreen:

Dobrodošel.
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:13

besoft je napisal/-a:Sem Boštjan, na "tistem" forumu poznan kot besoft. Tudi tukaj bi želel biti poznan kot besoft.

Po poklicu sem ing mehatronike, prej elektrotehnik - elektronik. Tako je elektronika že dolgo v krvi. Ukvarajam se z veliko stvarmi, vse so pa povezane z tehniko. Sem modelar, informatik, elektronik.., zaposlen pri eni največjih družb na svetu kot tehnolog podpornih sistemov ali po domače deklica za vse. ..zato tudi zelo malo časa za vse aktivnosti.
Zanimajo me predvsem vse okoli cnc-jev, 3d prinatrjev, laserjev. Večina me pozna kot glavnega krivca za izrez ohišij 3D printerjev. Trenutno se pa aktivno ukvarjam z razvojem aplikacije za službene potrebe.
Ponavadi je prvo opravilo ko pridem v delavnico, da pregledam forum. Spremljam ga ( sem spremljal prejšnjega in upam, da bom tega tudi) redno, oglasim se tam, kjer lahko kaj pametnega povem ali pomagam, ali podam mnenje.
Upam, da bo forum zaživel še boljše in da ne bo tudi tu merjenja dolžine.

Z lepimi nedeljskimi pozdravi se priproročam za vabilo.

Dobrodošel...
S52O

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2015, 11:17

kastaneda je napisal/-a:53-letni elektrotehnik z enakim nickom, kot na elektronik.si.

Dobrodošel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a miharix » 18 Jan 2015, 11:25

Pozdravljeni,

na spletu sem poznan kot miharix.
Sicer mi je elektronika le hobi in bom verjetno tukaj, tako kot sem bil na elektronik.si sicer bolj tihi učeči bralec.

Drugače pa sem po izobrazbi & služim kruh kot OŠ učitelj računalništva ter tehnike.
Zaradi česar zelo rad spoznavam vse kar je povezano s tehnologijo, toliko bolj če lahko vsaj delček novega znanja prenesem na svoje učence.
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 278 krat
Prejel zahvalo: 214 krat
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a sonyx » 18 Jan 2015, 11:26

Pozdravljeni,

moje ime je Danilo, na elektronik.si sem bil prijavljen pod istim nickom. Že v prejšni skupnosti sem se turidil, da sem pomagal v tistih temah kjer sem lahko in da nisem po nepotrebnem smetil tem. Mogoče se me bo kdo spolnim da sem velikokrat kaj spraševal ali iskal kakšno komponento. Po izobrazbi elektrotehnik ( za kaj več ni bilo volje :) ). Zanima me področje elektronike, konstruktorstva in vse kar je povezano z Ham opremo (izgradnja anten, popravila raznih postaj, itd..). Na frekvencah slišim se jevljam kot S58DB :) . Ker mi na nekaterih področjih znanje šepa ga rad poišem še pri ljudeh, ki ga imajo več kot jaz in so ga pripravljeni deliti z mano/vami. Prizadeval si bom, da bom tudi sam lahko komu pomagal ali kako drugače priskočil na pomoč. Lepo prosim za sprejem in člasntvo v vaši skupnosti.

Lp, Danilo
Zadnjič spremenil sonyx, dne 18 Jan 2015, 11:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Drži vodu dok majstori odu. :)
sonyx

Kraj: Sevnica
Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 33 krat

OdgovorNapisal/-a S53DZ » 18 Jan 2015, 11:31

Sem S53DZ.
Na spletu se danes vidi že skoraj vse o človeku.
Življenje po mojem mnenju ni Daj-Dam, ampak bolj Dam-Daj.
Ker se mi zdi, da podnapis pod S5tech.net naslovom obeta, prosim za članstvo,

LP, Bojan
Uporabniški avatar
S53DZ

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 203 krat
Prejel zahvalo: 389 krat
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a s55o » 18 Jan 2015, 11:33

Zdravo!
Po poklicu totalno nekaj drugega, po zanimanju pa vsejed :) in zaradi tega počnem malo vsega...
To bi rad nadgradil še tu :)
Kličejo me pa Boštjan :)
Zadnjič spremenil s55o, dne 18 Jan 2015, 11:34, skupaj popravljeno 1 krat.
All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o

Kraj: Podgorica - Ljubljana
Zahvalil se je: 64 krat
Prejel zahvalo: 77 krat
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:34

S53DZ je napisal/-a:Sem S53DZ.
Na spletu se danes vidi že skoraj vse o človeku.
Življenje po mojem mnenju ni Daj-Dam, ampak bolj Dam-Daj.
Ker se mi zdi, da podnapis pod S5tech.net naslovom obeta, prosim za članstvo,

LP, Bojan

Dobrodošel.
S52O

OdgovorNapisal/-a S52O » 18 Jan 2015, 11:34

s55o je napisal/-a:Zdravo!
Po poklicu totalno nekaj drugega, po zanimanju pa vsejed :) in zaradi tega počnem malo vsega...
To bi rad nadgradil še tu :)

Dobrodošel.
S52O

OdgovorNapisal/-a stbe » 18 Jan 2015, 11:35

Pozdravljeni,
Na forumiu elektronik sem bil pod istim imenom. Z elektriko se ukvarjam že od majhnega, elektroniko pa spoznavam s pomočjo foruma. Po poklicu sem namreč strojnik, se pa v službi veliko ukvarjam z avtomatizacijo, krmilji, itd. Zanima me vse kar je v zvezi s tem in upam, da bom tudi v bodoče na forumu lahko nudil znanje, ki ga imam in dobil tisto, ki ga nimam.
lp
stbe

Kraj: Obala
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 7 krat

OdgovorNapisal/-a S53CW » 18 Jan 2015, 11:38

Pozdrav,

na forumu elektronik.si sem imel nick "CCC". Tukaj sem se prijavil s svojim pozivnim znakom "S53CW".

Moje ime je Vojteh in sem po izobrazbi elektro smeri.
Delam na področju telekomunikacij in sem "pripravnik za penzijo".
Na ta forum se prijavljam zato, ker je na naslovnici zapisano, da je to forum tehničnega jezika. Vendar se v našem žiljenju ukvarjamo še s čim drugim. V mislih imam npr. gobarjenje, kolesarstvo..... Na elektronik.si je bilo prav lepo pogledati kakšno fotografijo košarice gob .... Upam, da se bo tudi za takšne teme našlo kaj prostora.
S53CW

Kraj: Poljčane
Zahvalil se je: 43 krat

OdgovorNapisal/-a BlazT » 18 Jan 2015, 11:38

Zdravo!
Sem Blaž Tomažin na forumu elektronik.si sem imel isti vzdevek kot ga imam tu.
Kar se tiče elektronike sem kljub temu da bom v nekaj mesecih imel diplomo še bol ko ne začetnik me pa
zanima programiranje in načrtovanje pcbjev.
alea iacta est
BlazT

Kraj: Vrhnika
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 13 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Proteus » 18 Jan 2015, 11:41

Elektrotehnika je moj poklic in moj hobi, no hobijev imam več tudi modelarstvo, potovanja & film (snemanje ne gledanje).

Profesionalno sem zašel v smer, ki bolj kot po vonju sveže stopljenega cina diši po papirju. Da nahranim svojo elektrotehnično dušo in ne le telo se ukvarjam z zasnovo in programiranjem naprav, ki so predvsem namenjene združevanja različnih komunikacij ter nadalje zbiranju ter obdelavi podatkov.

Moj zadnji projekt v nastajanju je digitalizacija starih super 8 filmov v full HD.

Trenutno se počutim, kot begunec na pogorišču doma, ki ga je pravkar porušila napaka v algoritmu pametne bombe. V daljavi sem zagledal begunsko taborišče, kamor nas prijazno vabi novi gostitelj. Sedaj pa upam, da mi kdo odpre vrata in me povabi v novi dom.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a smal » 18 Jan 2015, 11:44

Na starem forumu me poznate pod istim imenom. Drugače sem elektrotehnik po duši in srcu, tako v svojem poklicnem, kot tudi v hobby življenju.
Lp Simon
Dr. Milan Vidmar: Transformation und Energieübertragung (1945, s.1)
Wir Techniker sind Kämpfer, technische Probleme sind Kampfprobleme!
smal

Kraj: Effretikon
Zahvalil se je: 49 krat
Prejel zahvalo: 13 krat

OdgovorNapisal/-a IztokZ » 18 Jan 2015, 11:49

Zdravo,
sem Iztok, elektrotehnik, na bivšem elektronik.si kot uporabnik »ac/dc«.
Pred leti me je bolezen prisilila da sem prenehal s sluzbenimi potovanji (komerciala, ekonomija).
...in se »udomačil« v svoji novonastajajoči delavnici/paradižu, in, ponovno aktiviral sive celice, kolikor jih je ostalo, tistih z Vegove, iz osemdesetih ;) .
Ukvarjam se predvsem z audio ojačevalci, lampaši (kitara, bas).
Vmes se čedalje pogosteje znajde še kakšen projekt z SMD, pa izdelava potrebnih namenskih inštrumentov, itd.
Računam, da bom zmožen kaj koristnega prispevati.
…nekatere vas že poznam kot strokovnjake, zato se mi zdi da bo konzumacije precej več :) .
Kakorkoli, Darko, želim ti manj, še bolje - nič težav s tem forumom in upam, da me povabite medse.

Lp
IztokZ

Zahvalil se je: 20 krat
Prejel zahvalo: 15 krat

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jan 2015, 11:54

S53CW je napisal/-a:Pozdrav,

na forumu elektronik.si sem imel nick "CCC". Tukaj sem se prijavil s svojim pozivnim znakom "S53CW".

Moje ime je Vojteh in sem po izobrazbi elektro smeri.
Delam na področju telekomunikacij in sem "pripravnik za penzijo".
Na ta forum se prijavljam zato, ker je na naslovnici zapisano, da je to forum tehničnega jezika. Vendar se v našem žiljenju ukvarjamo še s čim drugim. V mislih imam npr. gobarjenje, kolesarstvo..... Na elektronik.si je bilo prav lepo pogledati kakšno fotografijo košarice gob .... Upam, da se bo tudi za takšne teme našlo kaj prostora.

Dobrodošel
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1417 krat
Prejel zahvalo: 3501 krat
Število neizkoriščenih povabil: 237

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Nov uporabnik se predstavi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov