Zgražanje nad razvojem Linuxa

Tu bomo pisali o tem s kakšnimi OS se ukvarjamo in kakšne težave imamo pri tem.

Moderatorji: Kroko, tilz0R

Re: Zgražanje nad razvojem Linuxa

OdgovorNapisal/-a Carko » 12 Dec 2018, 23:44

Imaš v mislih kakšen konkreten problem s kompatibilnostjo? Dnevno namreč uporabljam Office že 20 let, OOXML pa še od kar je bil v beta verziji, pa nisem nikoli imel kakršnihkoli težav s kompatibilnostjo.
Carko

Zahvalil se je: 122 krat
Prejel zahvalo: 450 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 116

OdgovorNapisal/-a booxco » 13 Dec 2018, 00:04

Hihi, sedaj se moramo pa samo še uporabniki TeXa oglasiti :-). Ravno zadnjič sem prevedel en seminar z nekaj matematike in tabel ter dvema PS slikama v PDF za pošiljanje po mailu. 5 sekund dela.
Seminar napisan leta 1991 - pred PDF standardom in v času Word for Windows 2.0 in Windows 3.0. Če bi takrat človek pisal v Wordu, ga po moje danes ne bi mogli več pretvoriti v PDF... Ali pa današnji Word še odpre tisti stari format ne da bi uničil postavitev?
booxco

Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Uporabnika povabil: radix
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a MaCroX95 » 13 Dec 2018, 00:30

Carko je napisal/-a:Imaš v mislih kakšen konkreten problem s kompatibilnostjo? Dnevno namreč uporabljam Office že 20 let, OOXML pa še od kar je bil v beta verziji, pa nisem nikoli imel kakršnihkoli težav s kompatibilnostjo.

Js sm jih meu kr nekaj, prezentacije PP se mi niso pravilno ohranle oblikovno doma in na faksu, včasih take preproste zadeve kot je uničenje postavitve strani v wordu med enim računalnikom in drugim, pa je lahko bla ista verzija Offica recimo 2010 sam drug build-number. Drug primer je pa sošolka na faksu, ki je ustvarila PPT prezentacijo na Microsoft Officu za MacOS in ji je čist uničlo postavitev na Windows PCju povezanim na projektor. Js osebno odkar uporabljam ODF med svojimi računalniki deluje format konsistentno med vsemi operacijskimi sistemi (Windows, Mac, Linux) in napravami, ker je ista kodna baza za vse, bonus pa tudi ta da kot uporabnik vseh 3 operacijskih sistemov tudi dela na vseh treh operacijskih sistemih. V primeru da morm komu kej poslt na faks v preberljivo obliko pa nardim export v PDF, saj tm je najmanjša šansa da bo šlo kej narobe ob odpiranju dokumenta v drugem programu.

Microsoft Office deluje na Windowsih, Mac verzija je sicer zunaj ampak kodna baza ni ista kot za Windowse, zato tudi zgoraj opisane težave, ki so imeli Mac uporabniki na faksu.

Sej kot pravim, ne glede na vse so to samo orodja, in vsak naj uporablja kar najbolj zadovolji njegove potrebe in mu povzroči najmanj glavobolov :D
MaCroX95

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: Jakey
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a MitjaN » 13 Dec 2018, 09:15

Če že šinfamo čez MS produkte

V wordu me najbolj čudi, da v vseh teh letih v slovenski verzij ni mogoče vnesti sklica na sliko (enačbo, tabelo, ...) samo in samo s številko. In potem sklice vsak rešuje drugače (zaznamki, ...) oz z načinom, ki ni za to mišljen. In SLO podružnica MS-ja to ve že najmanj od leta 2003. Če so lahkov tem času popolnoma spremenili UI bi lahko dodali to možnost. Ali pa sedaj ko imamo AI in ML, bi lahko Word avtomatično uredil veliko začetnico in sklon sklica.

Druga stvar pa je, da slogi niso zavedeni s svojim ID-jem ampak kar z imenom sloga (e.g. Naslov 1). In potem polja, ki se sklicujejo na slog (naslov poglavja, ...) če si jih naredil v SLO wordu, jih ANG word ne najde. Ter obratno.

Mislim, pa da lahko temo povzamemo, da ni perfektnega orodja, ki bi bilo dobro za vse. To pa velja itak za ves SW.
MitjaN

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Uporabnika povabil: aly
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a peterp » 13 Dec 2018, 10:11

MitjaN je napisal/-a:V wordu me najbolj čudi, da v vseh teh letih v slovenski verzij ni mogoče vnesti sklica na sliko (enačbo, tabelo, ...) samo in samo s številko.
Tega tudi jaz ne razumem.
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 83 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 85

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Dec 2018, 10:14

peterp je napisal/-a:
MitjaN je napisal/-a:V wordu me najbolj čudi, da v vseh teh letih v slovenski verzij ni mogoče vnesti sklica na sliko (enačbo, tabelo, ...) samo in samo s številko.

Jaz pa, premajhni smo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6608 krat
Prejel zahvalo: 4197 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a peterp » 13 Dec 2018, 11:27

VolkD je napisal/-a:
peterp je napisal/-a:

Jaz pa, premajhni smo.
Tako na oko bi rekel, da gre za 10-20 vrstic kode :)
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 83 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 85

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Dec 2018, 11:44

Jaz sem v mojem programu za vodenje elementov - web verzija, popravil 6 črk. Za to sem potreboval skoraj leto dni.
Problem je namreč v tem, da mene ta napaka ni bolela, ker se meni to ni dogajalo.

A ti veš kolikokrat gre 6 črk v 20 vrstic. No zdaj približno veš koliko let moraš čakati :mrgreen:
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6608 krat
Prejel zahvalo: 4197 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a kobranka » 13 Dec 2018, 21:23

sundancer je napisal/-a:
MaCroX95 je napisal/-a:Najtežja stvar pr sorodnikih je ponavad zamenjat iz MS Office v LibreOffice, ampak jim pomagam če so kšne posebne želje in potem vidjo da se da v Libre vse narest in ni nobenih težav :D

Poskusi WPS office.

Jaz sem potem sosedu kar tale WPS free office poinštaliral, ker se je LibreOffice pritoževal, da mu mankajo .NET knjižnice. Časovno se nisem mogel ukvarjati še z iskanjem teh knjižnic in mi je ta predlog kot nalašč prišel prav, ker je potreboval naprintat neko pogodbo, kjer pa se je prej zatakne že pri iziljevalskem MS Officu. Nimaš kaj, če je bil windows obnovljen po sesutju na tovarniške nastavitve.
kobranka

Zahvalil se je: 403 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a MaCroX95 » 13 Dec 2018, 23:36

kobranka je napisal/-a:
sundancer je napisal/-a:
MaCroX95 je napisal/-a:Najtežja stvar pr sorodnikih je ponavad zamenjat iz MS Office v LibreOffice, ampak jim pomagam če so kšne posebne želje in potem vidjo da se da v Libre vse narest in ni nobenih težav :D

Poskusi WPS office.

Jaz sem potem sosedu kar tale WPS free office poinštaliral, ker se je LibreOffice pritoževal, da mu mankajo .NET knjižnice. Časovno se nisem mogel ukvarjati še z iskanjem teh knjižnic in mi je ta predlog kot nalašč prišel prav, ker je potreboval naprintat neko pogodbo, kjer pa se je prej zatakne že pri iziljevalskem MS Officu. Nimaš kaj, če je bil windows obnovljen po sesutju na tovarniške nastavitve.

LibreOffice uporablja .NET knjižnice? :D Sem precej prepričan, da se odvisnost od Microsoftovih zaprtokodnih knjižnic ne bi dobro izšla za LibreOffice na ostalih operacijskih sistemih :) Je stvar v kšnem reverzno-inženiranem delu softwara ali pač?
MaCroX95

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: Jakey
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a kobranka » 16 Dec 2018, 21:14

Windows vseeno ni isto kot Linux. Očitno jih za Windows potrebuje če ne se budala nebi pritoževala.
kobranka

Zahvalil se je: 403 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a zanka » 02 Mar 2019, 15:22

Križana gora!

Namestim novo jedro, ki na starejšem računalniku deluje brez problema, in pok, obstane ob napisu
Loading initial ramdisk...
Ponovno namestim Linux, tokrat pustim vse svoje prilagoditve pri miru, drugače rečeno, pustim vse privzeto.
Zopet namestim to novo jedro in isto. Resetiram. Isto.

Zatem ugotovim, da se je sistem postavil, saj je pobral IP in se odziva na PING, vendar SSH ni deloval, da bi pogledal, kaj se dogaja oziroma, kje je obtičal.

Poskušam sistem zagnati tako, da bo izpisoval na RS232 (ttyS0), a nič od tega. Nadalje ugotovim, da gonilnika za 8250 oz. 16550 ni v jedru. Dodam ta gonilnik in pridem v (dobro znan) način za vzdrževanje, ampak tega jaz nisem izbral ob zagonu. Pogledam napise pred tem in vidim, da ima probleme z mestom /boot/efi
Dodam:
CONFIG_VFAT_FS=y
CONFIG_NLS_ISO8859_1=m
CONFIG_NLS_CODEPAGE_437=m

In končno sem v sistemu.

EFI v 21. stoletju pa FAT :_CR
Se spomnim, pred mnogo leti sem kupil ploščo s SATA krmilnikom in disk. To sem tako obžaloval, da sem še 3 leta za tem kupoval IDE.

Včeraj sem "BIOS" nastavljal 2 uri, da mi je zaznal M.2 PCI-E spominski modul. Živ hudič te nastavitve ne bi našel. :?
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 37

OdgovorNapisal/-a zanka » 02 Mar 2019, 16:00

Če strnem, Linux bi lahko izpisal kaj več, ne pa da molči, četudi sem izklopil quiet parameter jedru.
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 37

Prejšnja

Vrni se na Operacijski sistemi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov