DIY vrtalnik za TIV

Kako in kaj na tem področju vse lahko naredimo doma. Izdelava tiskanega vezja je lahko že mala umetnost.

Re: DIY vrtalnik za TIV

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Jan 2020, 23:30

bluel je napisal/-a:se da se prijavit?
Spregledal :(

Če bo kakršna koli priložnost, da gre kdo do ALCO, pa da vzame še dva prava odrezka,... bi šlo. Bom videl kakšna potovanja bo imel jvolk v prihodnjih dneh.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7805 krat
Prejel zahvalo: 4667 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jan 2020, 22:16

Gledam MGN15 linearna vodila, pa se mi matematika nekako ne izide. Zaustavi se že v osnovni šoli in sicer pri seštevanju.

Na vseh dokumentih kar sem jih do sedaj našel je razdalja od začetka vodila do prve luknje 15mm, razdalje med luknjami pa so 40mm. Do tu vse v redu in prav. Ampak e-bay trgovci mi pa prodajajo vodila dolžine 200mm. A naj verjamem, da je razdalja od zadnje luknje do konca teh 200mm drugačna kot od začetka vodila do prve luknje ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 12 Jan 2020, 00:19

Ebay trgovci, to so večinoma kitajci, se popolnoma požvižgajo na tvoje želje in seveda tudi na vsebino svojega lastnega oglasa.

Logično je, da če je razdalja med luknjami 40mm, da ne boš dobil popolnoma enakih vodil 200mm, čeprav se matematično izide, seveda če bi bil razrez lahko z debelino žage 0,000mm.
Ker žaga omenjene debeline ne obstaja, lahko zagotovo pričakuješ, da bodo vodila unikatna... dobil boš toliko unikatov, kolikor vodil boš naročil in še več, vodila ne bodo dolga 200,00mm ampak nekje približno 200mm +/- nekaj mm. Sem mislil, da ebay trgovce poznaš vsaj toliko, da bi ta dejstva lahko že vedel. Briga kitajca kje med luknjami bo zarezal, iz proizvodnje pridejo vodila precej daljša in jih preprosto razrežejo na krajše kose... in ja, na najbolj kratke kose razrežejo tista najslabša in najbolj kriva vodila, ki ne ustrezajo nobeni klasifikaciji (beri: so za v reno, za odpad). Ja, zato so lahko poceni, ker dejansko kupuješ reno, odpadek, še vozički, ki jih priložijo zraven, so zagotovo najslabša klasa.

Vrtalno stojalo, ki ga nameravate kopirat, bo zaradi enega samega vozička ena 5 kil težka šara :_banghead
če bi uporabil vodila 1. klase in vozičke 1. klase bi še šlo, tako pa s strojniškega vidika tole ne more biti kaj prida. Za natančnost sta še dva vozička premalo, treba 2 vodili in 4 vozičke... večja je razdalja, večja je togost, točnost in manj zračnosti.

Kdor pravi: "za hobi bo že dobro", ja, mogoče bo res, ampak za hobi je že original proxxonovo stojalo dobro, če ne boljše, seveda pa za kilometrino ni, ker drsne površine niso primerne.

Pred leti sem delal vodila za ravno brušenje skobeljnih rezil, uporabil sem 2 okrogli vodili in 4 puše. Vodili sta bili vpeti vsaka na 3 točkah, puše so bile na zadostni razdalji, da sem dosegel manj zračnosti kot če bi uporabil vozičke in ja, vodila so iz printerjev, mislim da je ena trapasta mera 11mm ali nekaj takega, puše sem delal na mero.

Upam si trditi, da bi z enakim pristopom, 2 vodili in samo 8mm premera, vsaka vpeta 3x in 4 puše, dosegel veliko boljšo togost kot eno vodilo z enim vozičkom 8-)

Predlagam, da lukenj za pritrditev vodil ne vrtaš, bolje da porezkaš žleb, v katerega bi se natančno vsedla vodila, potem pa vsak sam vloži vodilo v žleb in skozi luknje označi točke, ki jih potem zvrta in vreže navoje, no, lahko pa to narediš ti. Če dobiš unikatna vodila, moraš potem tudi izdelke narediti unikatno, da bodo vodila ustrezala, oziroma da bodo ustrezale luknje.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 300 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Jan 2020, 09:08

reber je napisal/-a:Ebay trgovci, to so večinoma kitajci, se popolnoma požvižgajo na tvoje želje in seveda tudi na vsebino svojega lastnega oglasa.
Smešen si.

reber je napisal/-a:Logično je, da če je razdalja med luknjami 40mm, da ne boš dobil popolnoma enakih vodil 200mm, čeprav se matematično izide, seveda če bi bil razrez lahko z debelino žage 0,000mm.
Ker žaga omenjene debeline ne obstaja, lahko zagotovo pričakuješ, da bodo vodila unikatna... dobil boš toliko unikatov, kolikor vodil boš naročil in še več, vodila ne bodo dolga 200,00mm ampak nekje približno 200mm +/- nekaj mm.
Ne ne izide se. Slabo si bral. Preberi še enkrat in prižgi kalkulator. Torej 15+40+40+40+40 in potem na drugem koncu ?? Tu je težava, ne pa v debelini žage, ki bi po tvoje morala biti 0.

reber je napisal/-a:Sem mislil, da ebay trgovce poznaš vsaj toliko, da bi ta dejstva lahko že vedel. Briga kitajca kje med luknjami bo zarezal, iz proizvodnje pridejo vodila precej daljša in jih preprosto razrežejo na krajše kose... in ja, na najbolj kratke kose razrežejo tista najslabša in najbolj kriva vodila, ki ne ustrezajo nobeni klasifikaciji (beri: so za v reno, za odpad). Ja, zato so lahko poceni, ker dejansko kupuješ reno, odpadek, še vozički, ki jih priložijo zraven, so zagotovo najslabša klasa.
Zdaj pa bi v razmišljanje vključil štiri stvari.
-Pri kitajcih je že marsikdo marsikaj kupil. Poudarek je na marsikaj, bolje rečeno nakupov je ogromno. Pri tako velikem številu nakupov imaš tudi številčno gledano kar nekaj nezadovoljnih. Isti podatek gledan relativno, torej v procentu pa je enak kot pri nas.
-Osebna izkušnja
je, da sem pri kitajcih kupil MGN9 dolžine 40 cm in sem bil v vsem zadovoljen, ne glede na to, da je bila zadeva skoraj za faktor 5 cenejša. In vse razdalje lukenj so pri vseh vodilih bile enake.
-Pri konkretni rabi tega vodila in vozička pa je lahko vodilo na razdalji 200mm zaradi mene tudi zvito za 0.5mm, se pri uporabnosti ne bo poznalo. Ampak mislim, da se tako zvitega ne bo dalo dobiti, tudi če bi ga iskal.
-Mlatiš oslovo senco.
In to zato, ker si slabo bral. Vodila si bo kupoval vsak sam, ker je tako racionalno.

reber je napisal/-a:Vrtalno stojalo, ki ga nameravate kopirat, bo zaradi enega samega vozička ena 5 kil težka šara :_banghead
če bi uporabil vodila 1. klase in vozičke 1. klase bi še šlo, tako pa s strojniškega vidika tole ne more biti kaj prida. Za natančnost sta še dva vozička premalo, treba 2 vodili in 4 vozičke... večja je razdalja, večja je togost, točnost in manj zračnosti.
Seveda, vse to samo zato, da bom sveder Φ 0.8 mm pognal 1,5mm v globino.

reber je napisal/-a:Kdor pravi: "za hobi bo že dobro", ja, mogoče bo res, ampak za hobi je že original proxxonovo stojalo dobro, če ne boljše, seveda pa za kilometrino ni, ker drsne površine niso primerne.
Imam na mizi oboje. Ne ti meni filozofirat.

reber je napisal/-a:Pred leti sem delal vodila za ravno brušenje skobeljnih rezil, uporabil sem 2 okrogli vodili in 4 puše. Vodili sta bili vpeti vsaka na 3 točkah, puše so bile na zadostni razdalji, da sem dosegel manj zračnosti kot če bi uporabil vozičke in ja, vodila so iz printerjev, mislim da je ena trapasta mera 11mm ali nekaj takega, puše sem delal na mero.

Upam si trditi, da bi z enakim pristopom, 2 vodili in samo 8mm premera, vsaka vpeta 3x in 4 puše, dosegel veliko boljšo togost kot eno vodilo z enim vozičkom 8-)
S56FPW ima na tak način narejeno, pa je zajokal...

reber je napisal/-a:Predlagam, da lukenj za pritrditev vodil ne vrtaš, bolje da porezkaš žleb, v katerega bi se natančno vsedla vodila, potem pa vsak sam vloži vodilo v žleb in skozi luknje označi točke, ki jih potem zvrta in vreže navoje, no, lahko pa to narediš ti. Če dobiš unikatna vodila, moraš potem tudi izdelke narediti unikatno, da bodo vodila ustrezala, oziroma da bodo ustrezale luknje.

Ojoj,... preboli - tudi kdo drug naredi kaj dobrega, ne samo ti.

Problem za katerega sem prosil pomoč imajo tudi še kje drugje, ne samo kitajci. Popolnoma enaki podatki za vodila so tudi na straneh renomiranih proizvajalcev. Torej se gre za razumevanje teh podatkov ne pa za kitajsko šlamparijo, saj so po podatkih renomirani enako šlampasti.

V "unikatna" kitajska vodila ne verjamem, ker bi se na ta način zgodba zelo hitro končala. V to, da so pri cenenih vodilih tolerance večje sem pa prepričan, a so taka vodila za to potrebo povsem zadovoljiva.
To pa zagotovo nima veze z opisanim problemom. Lahko bi delo rekel, da je tvoj odgovor en velik feil in navadno pljuvanje brez osnove. Ampak kaj hočemo, vsak o drugem razmišlja na način kakršen je sam.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ledo » 12 Jan 2020, 20:03

Odjavljam se z liste. Sem prespal in razmislil kako zelo rabim stojalo. Pravzaprav ne vrtam skoraj nič. Naj mojo pozicijo zavzame nekdo drug. Hvala.
Lp
Uporabniški avatar
ledo

Kraj: Vir pri Domžalah
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 45 krat
Uporabnika povabil: tilz0R
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Jan 2020, 22:16

Super. Enega si še lahko privoščim, pri naslednjem bom pa jaz odstopil. Enostavno si pri 500€ penzije ne morem privoščiti zalagat za material, ki ga nihče ne bo prevzel.
Prav mi bodi. Zato imamo pa društvo, da take stvari finančno pokriva, a so bili pritiski, naj to peljem sam, da bodo tudi nečlani društva lahko imeli. Nikoli več!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Jan 2020, 22:41

Koda: Izberi vse
Bozo         1
bluel        1
dream        1
Emaster      1
Ferdo        1
forest70     1
Obelix       1
PPG78        1
powr         1
S56FPW       1
Slavko       1
yacksy       1
kroko        1
RomanP       1
VolkD        1

Zdaj nas je 15. Namesto ledo je zdaj bluel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 13 Jan 2020, 17:42

Darko, ne izgubi volje in potrpljenja, kolikor spremljam to izdelavo res ni najbolj enostavna in tudi materiala gre kar precej,imam pa en predlog da: VSI ki so naročili izdelavo tega stojala prispevajo akontacijo v znesku ki ga ti določiš.Tako boš imel zagotovljen prevzem po izdelavi. Sam res ne moreš za vse sam zalagat še posebej mislim na finančno plat.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 281 krat
Prejel zahvalo: 142 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a dream » 13 Jan 2020, 17:59

kobraN je napisal/-a:Darko. ne izgubi volje in potrpljenja, kolikor spremljam to izdelavo res ni najbolj enostavna in tudi materiala gre kar precej,imam pa en predlog da: VSI ki so naročili izdelavo tega stojala prispevajo akontacijo v znesku ki ga ti določiš.Tako boš imel zagotovljen prevzem po izdelavi. Sam res ne moreš za vse sam zalagat še posebej mislim na finančno plat.

Se strinjam!
Uporabniški avatar
dream

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 81 krat
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Jan 2020, 18:37

No saj za založit še zmorem, ne morem si pa privoščiti, da mi ostaneta dva - bognedaj tri stojala.
Sem si pa popolnoma sam kriv. Je kar prav, da sem malo tepen - za neumnost ni nagrade. Naslednjič bom vedel zakaj imamo društvo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 14 Jan 2020, 07:48

VolkD
sem mislil da si po toliko letih že malo navajen fluktuacije naročnikov.
Če ti bo kakšen ostal ga vzamem jaz. So se stvari spremenile.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 137 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Jan 2020, 19:29

Peter123 je napisal/-a:VolkD
sem mislil da si po toliko letih že malo navajen fluktuacije naročnikov.
Če ti bo kakšen ostal ga vzamem jaz. So se stvari spremenile.
Če bi ga rad imel, te vključim zraven, le povej mi takoj.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 15 Jan 2020, 11:02

Sem zraven.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 137 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a Emaster » 15 Jan 2020, 12:38

...zaradi nenadnih službenih razmer odstopim svoje mesto...če pa ni interesenta bom pa tudi vzel in bo pač čakalo pri meni na...počitnice...
Uporabniški avatar
Emaster

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Jan 2020, 13:23

Emaster je napisal/-a:...zaradi nenadnih službenih razmer odstopim svoje mesto...če pa ni interesenta bom pa tudi vzel in bo pač čakalo pri meni na...počitnice...
V redu, tvoje gre za Peter123.
Fino, da si danes povedal, da mi ne bo treba jutri po še eno plato v AlCu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Jan 2020, 13:24

Aktualni spisek:
Bozo         1
bluel        1
dream        1
Ferdo        1
forest70     1
Obelix       1
PPG78        1
Peter123     1
powr         1
S56FPW       1
Slavko       1
yacksy       1
kroko        1
RomanP       1
VolkD        1

Zdaj nas je 15.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ledo » 18 Jan 2020, 12:40

Berem o teh problemih Darko. Tako, če se zgodi, da ti kakšen ostane ga vzamem tudi jaz. Prav mu je stojalu, mu bo pa dolgčas pri meni.
Lp
Uporabniški avatar
ledo

Kraj: Vir pri Domžalah
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 45 krat
Uporabnika povabil: tilz0R
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a Jakey » 18 Jan 2020, 18:30

Mogoče že kompliciram, vendar: bi se dalo dobiti (bodisi) 1 kos brez držala za RBS ali pa vsaj z drugačno luknjo?
(vem koliko dela/komplikacij to potegne za sabo, a nebom kupoval še enega RBS-a, če jih imam doma dovolj za manjšo vojsk, a žal noben ne paše ravno temu.)

Če sem prav razumel, je tako:

ledo odpove - prevzame peter123
emaster odpove - prevzamem lahko jaz.

(če sem prav razumel, bi ledo vzel samo zato, da volk-u nebi stal doma?)

(stal = na polici počivalo eno stojalo za vrtalnik)
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 167 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2020, 19:25

ledo je napisal/-a:Berem o teh problemih Darko. Tako, če se zgodi, da ti kakšen ostane ga vzamem tudi jaz. Prav mu je stojalu, mu bo pa dolgčas pri meni.

Ta trenutek imam nabavljeno za 15 izdelkov. In seveda je tudi 15 kandidatov. Če želiš te lahko dodam zraven. V naslednjem tednu bo jvolk tako in tako v ALCU, tako da je brez problemov izvedljivo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2020, 19:28

Jakey je napisal/-a:ledo odpove - prevzame peter123
Narobe si razumel. Glej zgornji post.
Lahko te dodam zraven, kar pomeni, da bom nabavil še nekaj aluminija več,...
Del, ki je predviden za držanje proksona ima Φ 20 luknjo. Ta del se lahko naredi drugače. Ampak ne zastonj - plačaš kavo!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 18 Jan 2020, 19:34

VolkD je napisal/-a:
Jakey je napisal/-a:ledo odpove - prevzame peter123
Narobe si razumel. Glej zgornji post.
Lahko te dodam zraven, kar pomeni, da bom nabavil še nekaj aluminija več,...
Del, ki je predviden za držanje proksona ima Φ 20 luknjo. Ta del se lahko naredi drugače. Ampak ne zastonj - plačaš kavo!

Super, potem pa tako. Ampak še vedno bom vztrajal, da jvolk NE GRE po aluminij, samo za mene. Nisem vreden tistih n-kilometrov.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2020, 19:41

Jakey je napisal/-a:Super, potem pa tako. Ampak še vedno bom vztrajal, da jvolk NE GRE po aluminij, samo za mene. Nisem vreden tistih n-kilometrov.
Mora tako in tako iti v Domžale.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 21 Jan 2020, 13:30

Kako je z rail stopperjem? Ali se bo delal individualno ali se tudi ta zadeva kupi?

Poleg tega, ker sem videl da je bil problem z luknjami v vodilih: kaj če se objavi "ultimativen" link do vodil, iz katerega vsak posebej pač naroča. Če si kdo naroči vodila iz svojega linka - žalim slučaj, pač si je sam kriv, če luknje nebojo pasale.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 17:53

Jakey je napisal/-a:Kako je z rail stopperjem? Ali se bo delal individualno ali se tudi ta zadeva kupi?

Poleg tega, ker sem videl da je bil problem z luknjami v vodilih: kaj če se objavi "ultimativen" link do vodil, iz katerega vsak posebej pač naroča. Če si kdo naroči vodila iz svojega linka - žalim slučaj, pač si je sam kriv, če luknje nebojo pasale.

Ne še zaenkrat. Dobiti moram vzorce dveh različnih vodil. Potem se bom odločil katera bomo naročali.

Ne vem kaj misliš z rail stopperjem? Očitno nekaj nisi dobro razumel. No dajmo počakat, da zrišem vse v sw, pa bom dal vse datoteke sem na forum.

Obstaja pa tudi možnost, da se naredi dele gleda na posamezen tip vodila. Tako, da če ima kdo kaj doma, se bo to dalo uporabiti, čeprav tega ne priporočam. No v vsakem primeru bi tako vodilo in voziček želel dobiti sem, šele nato grem risat nekatere dela nalašč za posameznika.

Z luknjami je na srečo tako, da so razdalje mnogokratnika 20mm. CNC se ne bo razjokal, če bo moral za vsakega narediti 5 lukenj več.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 17:57

VolkD je napisal/-a: Mora tako in tako iti v Domžale.
Sem šel kar jaz - danes.
Nabavil sem material še zate, pa še nekaj za ročice - ploščo debeline 20mm in aluminijaste palice za ročico. Vse skupaj v vrednosti 35€.

Nabavil sem tudi kroglice za na ročice. Kroglice pridejo 57,95€. Zdaj bom pa popravil še kalkulacijo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 17:58

Aktualni spisek:
Bozo         1
bluel        1
dream        1
Ferdo        1
forest70     1
Jakey        1
Obelix       1
PPG78        1
Peter123     1
powr         1
S56FPW       1
Slavko       1
yacksy       1
kroko        1
RomanP       1
VolkD        1

Zdaj nas je 16.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 21 Jan 2020, 18:04

VolkD je napisal/-a:Ne še zaenkrat. Dobiti moram vzorce dveh različnih vodil. Potem se bom odločil katera bomo naročali.
Ne vem kaj misliš z rail stopperjem? Očitno nekaj nisi dobro razumel. No dajmo počakat, da zrišem vse v sw, pa bom dal vse datoteke sem na forum.
Obstaja pa tudi možnost, da se naredi dele gleda na posamezen tip vodila. Tako, da če ima kdo kaj doma, se bo to dalo uporabiti, čeprav tega ne priporočam. No v vsakem primeru bi tako vodilo in voziček želel dobiti sem, šele nato grem risat nekatere dela nalašč za posameznika.
Z luknjami je na srečo tako, da so razdalje mnogokratnika 20mm. CNC se ne bo razjokal, če bo moral za vsakega narediti 5 lukenj več.

Okej, razumem. Ampak če ni razlike v specifikacijah (natnačnosti, samih dimenzijah ipd), potem je praktično vseeno, katere se naroči.

Rail stopper sem pa mislil tisti aluminijasti kos, ki se postavi na rail in se zategne z vijakom - da se fiksira višina. Ali je to standarden kos ali ga je potrebno porezkati?

tale kos, v katerem je ročica: download/file.php?id=50048&mode=view

VolkD je napisal/-a:Nabavil sem tudi kroglice za na ročice. Kroglice pridejo 57,95€. Zdaj bom pa popravil še kalkulacijo.

Škoda. Tu je 10 kroglic par €. Mudi se z njimi pa ravno toliko kot končnanim vrtalnikom.
https://www.ebay.com/itm/10Pcs-Lathe-Tr ... vpE5mM6ZMA
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 18:11

No zaenkrat stojimo s financami takole:
- aluminij podstavki za 12 kosov     a 3,00€   odrezki    119,20
- aluminij 2 podstavka in vse ostalo a 3,00€   odrezki     56,36
- aluminij naročen razrez 10mm materiala    a 6,27€+DDV    99,44
- razrez aluminija                                         21,00
- ročica z vijakom za pritrditev nosilca na vodilo         41,25
- Ležaj za ročico                                          10,12
- strošek potovanja 2x Divača - Ljubljana                  40,00
- aluminij za dodatnega udeleženca + alu za ročice         35,00
- Kroglice za ročice                                       57,95
- ročica z vijakom za pritrditev nosilca na vodilo +1       2,75
---------------------------------------------------------------------
Skupaj  ( 16 izdelkov)                                    483,06
Skupaj za en izdelek                                       30,20                                 

Obračunal bom še porabo izopropanola - računam, da bo okrog 10 l (bomo videli).
Obračunal bom tudi čas izdelave.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 18:14

Jakey je napisal/-a:Okej, razumem. Ampak če ni razlike v specifikacijah (natnačnosti, samih dimenzijah ipd), potem je praktično vseeno, katere se naroči.
Je razlika. Razlika je tudi v zračnosti. Ravno zato čakam vzorce.

Jakey je napisal/-a:Rail stopper sem pa mislil tisti aluminijasti kos, ki se postavi na rail in se zategne z vijakom - da se fiksira višina. Ali je to standarden kos ali ga je potrebno porezkati?
To je rezkan kos. Material zanj je že nabavljen in je v sklopu zgornje sestavnice.

To kar manjka so vsi vijaki in vzmet.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Prejšnja

Vrni se na Izdelava tiskanega vezja v domači delavnici

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov