Neprevzemanje predmetov z naslova licitacije.

Tu bomo imeli licitacije. To je posebna oblika prodaje ( lahko tudi nakupa) predmetov, ki so v zasebni lasti.

Moderator: forpobi

Neprevzemanje predmetov z naslova licitacije.

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Nov 2018, 11:45

sierra5 je napisal/-a:PS.: tudi ta akku je bil 7.1.2018 že izlicitiran, pa na vkljub opominu nikoli prevzet !!! ? Bi bilo mogoče malo za razmislit, kako onemogočiti tako početje...
Nikakor.
Forum je samo mesto za izmenjavo informacij. V pravilih lahko zapišemo in omejimo situacije, ki kasneje lahko privedejo do nesporazumov in posledično prepira.
Na forumu nastopajo več ali manj ljudje z že izoblikovano osebnostjo. Razumeti bo treba, da forum nima in ne želi imeti nobene možnosti prevzgoje ljudi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6565 krat
Prejel zahvalo: 4184 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Neprevzemanje predmetov z naslova licitacije.

OdgovorNapisal/-a s51o » 27 Nov 2018, 12:27

Dober dan,forumaši.

Imaš,prav Darko, samo ni etično niti moralno nekaj izlicitirati, pa potem zadevo enostavno ignorirati. Takšni, ki to počnejo se jih imenuje nesocializirani, lahko tudi, da so s PRIMANKLJAJEM. Jaz sem tudi pri Cvetotu izlicitiral zadevo, pa en dan kasneje prišel po zadevo, pa sem se kar malo nelagodno počutil.Vzrok moje zamude je bil pa sneg.

73
s51o
igor
s51o

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 9 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Nov 2018, 12:47

No nebi kar takoj pljuval. Razlogov je lahko ogromno. Licitacije so tu prej kot ne nam v zabavo. Ni to nekaj hudo resnega. Posledica tega pa je, da se lahko hitro zgodi, da kaj ne gre tako, kot si želimo.
Bom za začetek pred svojim pragom pometel.
Vem, da nekaterih stvari nisem prišel iskat, ker sem bil takrat v časovni stiski, kasneje pa sem pozabil.
Vem, da nekaterih stvari nisem poslal po pošti, ker sem jih najprej založil nekam, kasneje šel na roadtrip, potem pa še zbolel, vmes pa bil okupiran z ....
Življenje ni enostavno, na nas pritiska z vseh strani. Forum in naše licitacije so več ali manj precej postranskega pomena in zato so to prve stvari, ki nekomu, ki je preobremenjen tudi prve odpadejo.
Obvestilce na ZS dela čudeže. In tudi meni se zgodi, da dobim tako diskretno obvestilo na ZS. In hvaležen sem zanj.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SimonS » 27 Nov 2018, 15:54

Moj prijatelj bi rekel. Ni politične volje, da bi se kaj spremenilo.
viewtopic.php?f=2&t=6277&p=88286
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 243 krat
Prejel zahvalo: 303 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 32

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Nov 2018, 18:15

Kaj boš naredil, ko bo po določenem času na črni listi pristala večina ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SimonS » 27 Nov 2018, 18:35

Zakaj misliš, da bo tam večina?
SimonS

OdgovorNapisal/-a cero » 27 Nov 2018, 18:41

VolkD je napisal/-a:Obvestilce na ZS dela čudeže. In tudi meni se zgodi, da dobim tako diskretno obvestilo na ZS. In hvaležen sem zanj.

Jaz sem zmagovalcu licitacije koračnega motorja, S55TA , poslal 11.11 obvestilo ZS, pa še do danes ni odgovora.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 155 krat
Prejel zahvalo: 359 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 37

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Nov 2018, 18:57

SimonS je napisal/-a:Zakaj misliš, da bo tam večina?
Ker se vsakemu lahko zgodi, da na to pozabi.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a borisz » 27 Nov 2018, 18:58

Saj je enostavno.
Tako kot so na forumu zahvale, dodajte še nekaj za licitacije.
Zmagovalec licitacije in tisti, ki licitira lahko ocenita drug drugega in to je to.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 718 krat
Prejel zahvalo: 722 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 139

OdgovorNapisal/-a SimonS » 27 Nov 2018, 20:31

VolkD je napisal/-a:
SimonS je napisal/-a:Zakaj misliš, da bo tam večina?
Ker se vsakemu lahko zgodi, da na to pozabi.

Vsak lahko pozabi. Zato pa so ZS. Amapk če ne odgovarja nanje, ali se zgovarja (kak mesec ali dva) da trenutno nima denarja in,... je pa druga stvar
SimonS

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 27 Nov 2018, 20:56

Nič ne prodajam, nič ne kupujem, ker lepota tega foruma ni v malih oglasih.
Če boste naredili karkoli, kar bo dišalo na sistem črne liste, potem mene ne bo več tu gori. Na tak način se potem začnejo razprtije. To je sistem, ki zna razdeliti ljudi na "dobre" in "slabe". Realnost je lahko zelo drugačna. Vsi potem občutijo krivico.
Sicer pa si ne predstavljam kdo bi se kot sodnik hotel izpostaviti s svojim delom.

Mislim, da noben forum ni tisti instrument, ki lahko sodi ljudi. Forum je z oglasi lahko samo pomoč pri neki blagovni menjavi viškov za denar. Ostalo je stvar posameznikov, ki se lahko uspešno ali pa tudi ne, dogovorijo. In za uspešen ali pa neuspešen dogovor sta potrebna dva.
Ostali pri tem nimajo nič.
Cvetko

Zahvalil se je: 10 krat
Prejel zahvalo: 82 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a s56rga » 27 Nov 2018, 21:30

Vsak prispevek je možno prijaviti moderatorjem s klikom na narobe obrnjen trikotnik, kateri vsebuje tudi klicaj.
Če boste zadevo lepo razložili, bo eden od moderatorjev najbrž poslal kak opomin dotičnemu uporabniku.
Uporabniški avatar
s56rga

Kraj: Koper JN65UM
Zahvalil se je: 84 krat
Prejel zahvalo: 186 krat
Število neizkoriščenih povabil: 201

OdgovorNapisal/-a kose19 » 27 Nov 2018, 21:40

Če bom jaz kaj licitiral ali prodajal, bom enostavno napisal datum do kdaj je čas prevzema. Če zmagovalec ne prevzame, bo na vrsti 2., 3., ... seveda s ceno ki jo je ponudil. Ali pa vržem v kanto. Možnosti je ogromno saj dokler ni denarja v roki je tudi blago še od prodajalca.
kose19

Zahvalil se je: 7 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a mi4je » 27 Nov 2018, 23:16

kose19 je napisal/-a:Če bom jaz kaj licitiral ali prodajal, bom enostavno napisal datum do kdaj je čas prevzema. Če zmagovalec ne prevzame, bo na vrsti 2., 3., ... seveda s ceno ki jo je ponudil. Ali pa vržem v kanto. Možnosti je ogromno saj dokler ni denarja v roki je tudi blago še od prodajalca.

Podpišem, mislim da je to dobra rešitev
mi4je

Zahvalil se je: 17 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a SimonS » 27 Nov 2018, 23:44

Cvetko seveda te ne moti, če nič ne prodajaš.
Meni se je enkrat 1.leto valjal pod nogami monitor. Vsakič, ko sem ga opozoril, je rekel drug teden. Potem, ko sem ga dal ponovno na licitacijo je bila pa jeza. Drug primer, ko po kocu sploh ni odgovarjal na ZS (bral jih je) sem ponovno dal predmet na licitacio. In potem je bila jeza, da je že on zmagal. Ampak ni odgovoril, ker je bil bolan...
Sicer pa je, se strinjam. To je tehnični forum in le mali oglasi. V naprej bom raje uporabljal strani, ki so namenjeni prav prodaji. Kakšne malenkosti, kot so kakšni IC, upori, male naprave za par EUR pa bo avtomatsko letelo v smeti.
SimonS

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 27 Nov 2018, 23:53

Cvetko je napisal/-a:Nič ne prodajam, nič ne kupujem, ker lepota tega foruma ni v malih oglasih.

Jaz pa ravno v tem vidim problem. Pa ne da se hočem kaj vtikat v politiko foruma. Politikov vas je že dosti tu gor...

Kapodibanda tega foruma vodi ničkoliko statistik in ni vrag, da nebi imel tudi statistike oglasov. Po mojem (morda pristranskem) občutku se mi zdi, da je oglasov in licitacij veliko več kot kvalitetne vsebine. Ja, tudi sam se tisti, ki ne prispevam k izboljšanju tega. Ampak morda pa je peskovnik premajhen in bi bilo treba malo širše zastravit, pa bi potem tudi vsebine bilo več.
Making raw materials do something useful since 1969.
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1289 krat
Prejel zahvalo: 3199 krat
Število neizkoriščenih povabil: 178

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 28 Nov 2018, 00:24

s54mtb je napisal/-a:
Cvetko je napisal/-a:Nič ne prodajam, nič ne kupujem, ker lepota tega foruma ni v malih oglasih.

Jaz pa ravno v tem vidim problem. Pa ne da se hočem kaj vtikat v politiko foruma. Politikov vas je že dosti tu gor...

Kapodibanda tega foruma vodi ničkoliko statistik in ni vrag, da nebi imel tudi statistike oglasov. Po mojem (morda pristranskem) občutku se mi zdi, da je oglasov in licitacij veliko več kot kvalitetne vsebine. Ja, tudi sam se tisti, ki ne prispevam k izboljšanju tega. Ampak morda pa je peskovnik premajhen in bi bilo treba malo širše zastravit, pa bi potem tudi vsebine bilo več.
Če si že mene citiral,...

Glej, lopato v roke, pa eno samokolnico mivke in bo peskovnik večji. Ne verjamem, da ti bo kdo prepovedal.
Cvetko

Zahvalil se je: 10 krat
Prejel zahvalo: 82 krat
Uporabnika povabil: cimabella

OdgovorNapisal/-a YLS55EI » 28 Nov 2018, 10:53

Upam, da tisti zmagovalci licitacij, ki sem jih dala, pridete v soboto 1.12.2018 dopoldan v Postojno po predmete. Res bi vas povabila, ker je to najbolj enostavno. Razen tega si boste lahko ogledali kaj vse imam še za prodati. Lahko se za stvari dogovorimo tudi brez licitacij.

Če ne bo druge lahko pošiljam tudi po pošti, čeprav nekateri predmeti imajo veliko težo in se to ne izplača. Za nekatere se bojim, da bi se po pošti poškodovali.
YLS55EI

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 12 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 28 Nov 2018, 13:33

Hi, ne bi si mislil, da bo moje razmišljanje potem, ko se je vanj Darko obregnil, dvignilo toliko prahu :_dunno . Mogoče se nisem prav izrazil, ko sem napisal 'onemogočiti', bil sem pa res razočaran nad takim početjem. Že spet sem druge ljudi sodil po sebi :_banghead, le kdaj se bom naučil... No pa, da malo pokomentiram raznorazne odzive. Nekaterim so oglasi odveč, jaz pa mislim, da je prav, da so, sploh pa licitacije, te so tako ali tako bolj za zabavo. Zneski so smešni, vendar sem ter tja le kakšna stvar zamenja lastnika, nekomu ne pomeni nič, drugemu pa nekaj, če ne veliko. Recimo, ko pospravljam mojo kramo, bi bilo najlažje, da zraven postavim kanto in zmečem stvari, ki jih ne rabim noter, ter odpeljem na Infrastrukturo, kot se na Bledu Imenuje Komunala. Skoraj nobenega dela in potrate časa. Pa vzamem v roke kakšno vrednejšo in še uporabno stvar, jo včasih podarim ali pa na licitaciji 'prodam', za znesek, ki komaj pokrije delo in zapravljen čas za slikanje, pisanje oglasa, spremljanje oglasa, odgovarjanje na razna vprašanja, pakiranje in končno, če ni osebnega prevzema, oddaja na pošti... Isto je s podarjenimi stvarmi. Pred včerajšnjim sem nesel na pošto 6 (šest) paketov, od tega dve stvari prodani, izkupiček za obe 3,- € :roll: , štiri pa podarjene. Res je, da so mi trije od prejemnikov nakazali nekaj več za poštnino, kot je bila, hvala. No pa smo pri četrtemu. Tako kot vsem ostalim, sem takoj, ko sem prišel s Pošte domov, pod ZS sporočil višino poštnine. Do danes nič, zato sem ga danes pod ZS vprašal samo, če je paket v redu dobil, poštnine nisem omenil...- do sedaj kljub temu, da je sporočilo prebral - n i č, pa Darko pravi da ZS dela čudeže.. :_naughty . Zgleda, da si misli, če si mi že to 'šenkal' pa še poštnino plačaj. No tudi, če mi jo ne povrne, me zaradi 2,39 € (je bil kar velik paket za to poštnino!) ne bo konec, pa saj so mi drugi povrnili nekaj več.... Mislim pa, da bi bilo škoda, da z neko restrikcijo posežemo na ta del foruma, ker nihče nikogar ne sili, da ga pogleda - bere, če mu prodajanje in kupovanje ni všeč. Ostajam še vedno pri prepričanju, da je škoda vreči v smeti nekaj, kar bi sočloveku lahko koristilo...

Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

Kraj: Bled - JN76BJ
Zahvalil se je: 257 krat
Prejel zahvalo: 106 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a DusanK » 28 Nov 2018, 14:24

mi4je je napisal/-a:
kose19 je napisal/-a:Če bom jaz kaj licitiral ali prodajal, bom enostavno napisal datum do kdaj je čas prevzema. Če zmagovalec ne prevzame, bo na vrsti 2., 3., ... seveda s ceno ki jo je ponudil. Ali pa vržem v kanto. Možnosti je ogromno saj dokler ni denarja v roki je tudi blago še od prodajalca.

Podpišem, mislim da je to dobra rešitev

Pri licitaciji na koncu se napiše takole kot sem jaz:
DusanK je napisal/-a:"Če se z zmagovalcem licitacije ne uspem dogovoriti v roku enega tedna za prevzem, si pridržujem pravico ponuditi isto naslednjemu licitatorju ali pa preklicati in/ali ponoviti licitacijo." ;)

Vir
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 918 krat
Prejel zahvalo: 1570 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a VolkD » 28 Nov 2018, 16:07

Za vsako licitacijo na forumu veljajo pravila, ki so definirana za licitacije. Tisti, ki daje predmete na licitacijo lahko pogoje dopolni. Taka dopolnitev velja, če ni v nasprotju z veljavnimi pravili.
DusanK je na eleganten način našel rešitev.

Zdaj mi je že žal, da te rešitve nisem že takrat dal med pravila.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 28 Nov 2018, 16:34

DusanK je napisal/-a:"Če se z zmagovalcem licitacije ne uspem dogovoriti v roku enega tedna za prevzem, si pridržujem pravico ponuditi isto naslednjemu licitatorju ali pa preklicati in/ali ponoviti licitacijo." ;)

Se velja zapomniti.., dobra ideja Dušan,
Lp Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 28 Nov 2018, 18:15

VolkD je napisal/-a:Zdaj mi je že žal, da te rešitve nisem že takrat dal med pravila.

Nikoli ni prepozno!

Tudi jaz sem že imel eno ali dve neprevzeti licitaciji. Je romalo v kanto, pa je.

Ko smo že pri nedokončanih licitacijah sem se spomnil TEGALE Darko, je to še aktivno ali ne?
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 305 krat
Prejel zahvalo: 343 krat
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a VolkD » 28 Nov 2018, 19:31

Protoncek je napisal/-a:Ko smo že pri nedokončanih licitacijah sem se spomnil TEGALE Darko, je to še aktivno ali ne?

Sem vedel da se bo kaj takega zgodilo. Ja, v eni od gajbic je gotovo in te čaka.
Šment, pa tolikokrat sem bil medtem že v Ljubljani.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 29 Nov 2018, 08:24

Se ne mudi, tudi če je izgubljen ne bo konec sveta. Saj srm tudi jaz pozabil. Če pa je še se bova že enkrat dobila.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobraN » 07 Dec 2018, 17:08

Mene pa zanima samo nekaj:bi bilo smiselno določiti koliko dni naj traja licitacija ? ali je to odvisno od posameznika kajti nekatere licitacije se b.v. vlečejo tudi 14 dni in verjetno še več in v tem času se hitro pozabi na licitirano.Ne bi bilo bolje določiti trajanje naprimer 7 dni in konec.Za vse enako. Opazil pa sem tudi da se nekatere končajo na isti dan in isto uro.Te je potem težko licitirati posebej če si zainteresiran za več ki se končujejo isti trenutek v dnevu.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 160 krat
Prejel zahvalo: 78 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 40

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 08 Dec 2018, 12:44

kobraN je napisal/-a:Mene pa zanima samo nekaj:bi bilo smiselno določiti koliko dni naj traja licitacija ?......

Kar se mene tiče, mislim, da to ni niti slaba ideja. Jaz bi bil malo bolj ohlapen, rekel bi najmanj in največ, na primer: licitacija lahko traja najmanj 2 dni in največ 7 dni, ponovi se lahko recimo čez 14 dni... ne vem, pač stvar dogovora... Me zanima kaj Darko poreče na tvojo idejo...

Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Dec 2018, 12:56

Čas trajanja licitacije je domena prodajalca. Vsepovsod je tako.
Koliko časa bo prodajalec dal kupcem je njegova stvar. Je pa optimalni čas odvisen tudi od tega kaj se prodaja.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s56rir » 08 Dec 2018, 14:11

Pa saj je stvar čisto enostavna (smo pa ljudje neverjetno sposobni vse zakomplicirati), kot je napisal DusanK .
Pogoji prevzema oz. neprevzema se določijo s strani prodajalca in je to to.
Če pa ne, pa je pač stvar dogovora med prodajalcem in kupcem. Kot izkušnje kažejo, potem včasih pride slaba volja na obeh stranih... Prodajalec, ki ne bo hotel teh problemov, bo to takoj definiral.
Uporabniški avatar
s56rir

Kraj: Prlekija (JN86BN)
Zahvalil se je: 174 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 08 Dec 2018, 15:47

No, večinoma je tako, da če nekdo ne prevzame recimo pol leta (ali več) je za to kriv tudi sam prodajalec, ker predolgo čaka. Zmagovalca kontaktiraš dva-trikrat, če ne pride iskat, se izmika, ne javlja... izdelek prodaš drugemu (kontaktiraš tistega, ki je tik za zmagovalcem, ponoviš licitacijo, vržeš stran...). Povsem enostavno.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobraN » 06 Jan 2019, 22:25

Zanima me zakaj se zaključene licitacije ne označijo z zeleno kljukico? Mislim da so nekateri licitarji in tudi prodajalci preveč površni po koncu navedenega in jim je vseeno če so še vedno aktivni v rubrikah.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jan 2019, 23:05

Kaj konkretno te pa muči ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 07 Jan 2019, 10:18

Konkretno nič.
Tvoja pravila pa omogočajo:
Ob koncu licitacije je prodajalcu dana možnost, da s klikom na zeleno kljukico sporoči sistemu, da tema ni več aktualna. Kot taka se avtomatsko prestavi med neaktualne oglase. Prodajalec je to možnost dolžan koristiti.

Ki pa se zelo malo koristijo-razen nekaterih seveda ki jih.
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Jan 2019, 10:30

Če smo razumevajoči do tistih, ki ne prevzemajo izlicitiranih stvari moramo biti razumevajoči tudi do prodajalcev, ki se premislijo in ne želijo več prodati ali prodajo komu drugemu. Drugače ni pravično.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 633 krat
Prejel zahvalo: 1386 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Jan 2019, 10:30

V tem trenutku imamo to problematiko kar urejeno. V malih oglasih je ena stran aktualnih. V licitacijah pa od oka - manj kot dvajset licitacij.
Je bilo pa v preteklem mesecu tega res precej več.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Jan 2019, 10:33

Kroko je napisal/-a:Če smo razumevajoči do tistih, ki ne prevzemajo izlicitiranih stvari moramo biti razumevajoči tudi do prodajalcev, ki se premislijo in ne želijo več prodati ali prodajo komu drugemu. Drugače ni pravično.
Ne da ni pravično, s tem bi prodajalcu onemogočili, da sploh proda, kar je osnovni namen. Če nekdo ne prevzame v smiselnem roku, potem je logično, da bo prodajalec prodal drugemu. Če se gre za licitacijo, potem se nekako zdi samo po sebi umevno, da prvemu naslednjemu najboljšemu ponudniku.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Jan 2019, 11:31

V mislih imam licitacijo, ki se je uspešno zaključila, nakar prodajalec sporoči, da je blago že prodal na bolhi.

Seveda to ni prav. Ampak če smo razumevajoči do kupcev moramo biti tudi do prodajalcev in tudi njim dovoliti, da naredijo po svoje. Palica mora imeti oba konca enaka.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Jan 2019, 11:43

Kroko, glej forum nima nobenega vzvoda (kot na primer ebay - paypal), ki bi to dejansko materialno - finančno uravnaval.
Lahko pa obsojamo tako eno kot drugo dejanje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 07 Jan 2019, 12:40

Kroko je napisal/-a:V mislih imam licitacijo, ki se je uspešno zaključila, nakar prodajalec sporoči, da je blago že prodal na bolhi ... moramo biti tudi do prodajalcev in tudi njim dovoliti, da naredijo po svoje. Palica mora imeti oba konca enaka.

No, ja... prvi del gornjega stavka je skrajno nefer in v "pravih" licitacijah celo prepovedan. Če se nekdo odloči objavit licitacijo, potem nima kaj prodajati na bolhi doker tu licitacija ni končana. Ko enkrat daš nekaj na licitacijo si zavezan to tudi prodati najugodnejšemu podnudniku (razen, če je zraven pridržana cena).
pravila tega foruma:
Predmet se lahko umakne iz oglasa, le če še ni bilo zanj zanimanja. Lahko se predmet umakne iz oglasa tudi če je bilo zanj zanimanje, a se morajo s tem strinjati vsi vpleteni.

Me zanima, kako bi gledal, če bi se dokončno zmenil za... nek avto recimo, ko pa bi prišel ponj bi prodajalec rekel: hja, včeraj sem ga že prodal drugegmu"... :_banghead :tappingfoot

Kar se drugega dela gornjega stavka tiče je enako, kot sem že napisal: ko enkrat objaviš licitacijo NIMAŠ pravice "delati po svoje" ampak si zavezan delati po ustreznih pravilih. No, na tem forumu imaš, ker, kot pravi Darko, ni vzvodov. Je samo vest, ki je seveda nimajo vsi.

Sploh pa...kdo pa pravi, da smo razumevajoči do tistih, ki izlicitirajo, nato pa ne prevzamejo? Z izjemo upravičenih "izostankov" je tako dejanje skrajno nesramno, zato brez opravičila ali pojasnila ni prav nobenega razloga za razumevanje le-teh ljudi. Ampak smo spet pri istem: na voljo je samo vest, ki je seveda nimajo vsi.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a sierra5 » 07 Jan 2019, 13:04

kobraN je napisal/-a:Zanima me zakaj se zaključene licitacije ne označijo z zeleno kljukico? Mislim da so nekateri licitarji in tudi prodajalci preveč površni po koncu navedenega in jim je vseeno če so še vedno aktivni v rubrikah.

Jaz malo izkoriščam sistem... ;) Ko je licitacija končana, čim prej napišem kdo je zmagovalec in pustim gor, dokler se z zmagovalcem ne dogovoriva kako bo s prevzemom. Ko je pa stvar zapakirana in naslovljena ali celo osebno prevzeta pa označim z zeleno kljukico. Seveda si s tem od sistema ukradem malo potuhe, je pa praktično, posebej takrat, ko recimo licitiram več stvari naenkrat (pospravljanje) in je večkrat isti zmagovalec. Tako imam vedno pregled, in se izognem temu, da nisem česa zamočil in s tem nehotene nevšečnosti odpadejo.
Cveto
Uporabniški avatar
sierra5

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Jan 2019, 13:19

Protoncek je napisal/-a:... ko enkrat objaviš licitacijo NIMAŠ pravice "delati po svoje" ampak si zavezan delati po ustreznih pravilih...

Če se kupcem lahko jebe za licitacijo in je opravičljivo da pozabi
...Ker se vsakemu lahko zgodi, da na to pozabi...

bi bilo pošteno, da ima pravico do "pozabe" tudi prodajalec.

Samo to pravim - enaka pravila/pogoji/obravnava za vse.
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a kobraN » 07 Jan 2019, 15:30

sierra5 je napisal/-a:
kobraN je napisal/-a:Zanima me zakaj se zaključene licitacije ne označijo z zeleno kljukico? Mislim da so nekateri licitarji in tudi prodajalci preveč površni po koncu navedenega in jim je vseeno če so še vedno aktivni v rubrikah.

Jaz malo izkoriščam sistem... ;) Ko je licitacija končana, čim prej napišem kdo je zmagovalec in pustim gor, dokler se z zmagovalcem ne dogovoriva kako bo s prevzemom. Ko je pa stvar zapakirana in naslovljena ali celo osebno prevzeta pa označim z zeleno kljukico. Seveda si s tem od sistema ukradem malo potuhe, je pa praktično, posebej takrat, ko recimo licitiram več stvari naenkrat (pospravljanje) in je večkrat isti zmagovalec. Tako imam vedno pregled, in se izognem temu, da nisem česa zamočil in s tem nehotene nevšečnosti odpadejo.
Cveto

Nisem mislil osebno na nikogar, sedanje stanje je res urejeno po tistem ko so se umaknile stare licitacije se bo pa verjetno zopet nabralo v celem letu v kolikor ne bo vsak ki je licitiral poskrbel za to da da zadevo kot končano in jo označi z zeleno puščico.
torej :po zaključku licitacije ali uspešni prodaji vstavi :arrow:

Pa ne mislim nikomur vdirat v pravilnik ali se mešati v posle!
Priponke
17fe66ec68ce41edcf94b94cbdf76eb6.jpg
17fe66ec68ce41edcf94b94cbdf76eb6.jpg (5.55 KiB) Videno 298 krat
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Vrni se na Licitacije