Nakup sušilnega stroja

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Nakup sušilnega stroja

OdgovorNapisal/-a javr » 22 Jun 2018, 10:25

Iz pribl. 20 let starega sušilnega stroja Gorenje je danes zjutraj krepko prismrdelo po zažganem. Ni "tehnološki" smrad ko raznese filter na 230V, ampak bolj v smeri zažganega perila. Nisem še utegnil pogledati kaj točno je vzrok, a za vsak slučaj, če bi bilo treba kupiti novega, me zanima kaj, v grobem, je zdaj na trgu.

Ta, ki ga sedaj uporabljam, je najbrž energetsko precej potraten, saj toploto skupaj z vlago izpihuje skozi steno ven. Iz ponudb na GA, Mimovrste in Big Bang predvidevam da sedaj obstajajo takšni, pri katerih se odstranjuje samo vlaga, toplota pa, ko enkrat doseže določeno temeraturo, kroži oziroma se po potrebi dodaja in se jim reče kondenzacijski.

Kaže, da se delijo na dve skupini:

1. brez toplotne črpalke: ta ima najbrž električni grelec za proizvodnjo toplote;
2. s toplotno črpalko: ta elektro grelca najbrž nima, toploto pa jemlje iz prostora v katerem je postavljen.

Ker je sušilni stroj postavljen v pritličnem, temnem prostoru brez ogrevanja kjer je tudi poleti hladno, pozimi pa malo na nulo, me zanima, ali bi ta s toplotno črpalko v takem prostoru deloval. Ali pa imajo mogoče vsi vgrajen tudi električni grelec za take primere ko je toplota okolice prenizka da bi jo izkoriščal za sušenje perila ?

Kaj pa ropot ? So tisti s tolotno črpalko moteče glasnejši ?
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 95 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 22

Re: Nakup sušilnega stroja

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 22 Jun 2018, 11:30

Skrajni čas za temeljito čiščenje. Vlakna so povsod..... Tudi pri grelcu.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 764 krat
Prejel zahvalo: 303 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 130

OdgovorNapisal/-a mucek » 22 Jun 2018, 14:39

Sploh ni problema. S TC tudi dosti manj cunje unicuje, ker dela pri nizji temperaturi.
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 50 krat
Prejel zahvalo: 393 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Jun 2018, 16:48

Definitvno tistega s toplotno. Prednosti je ogromno: veliko manjša poraba, manj uničuje cunje, lahko brez škode sušiš volno, prostor segreva veliko manj kot klasični (ja, ne bi rekel, ampak prostor ne ohladi kot bi mogoče pričakoval ampak malenkost segreje). Nima grelca, samo klima napravo. Da bi bila okolica premrzla...no, ni ravno namenjen, da dela zunaj pri minus 10... ampak to tudi klasični ni... tam malo nad nulo pa po moje ni problema.
Da bi bil dosti glasnejši... niti ne. Tudi klasični imajo ventilator, ki se sliši.
Edino dražji je, seveda. Pa jaz ga enkrat letno nesem ven in z vodo operem klima del (hladilnik, se naberejo vlakna).
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 283 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a sundancer » 22 Jun 2018, 17:14

Primer porabe susilnega stroja electrolux s TC. Program cotton, strong dry.
Priponke
poraba_susilni.jpg
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 136 krat
Prejel zahvalo: 224 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a Highlag » 22 Jun 2018, 17:33

No mišljenje da TČ hladi prostor je nesmisel, saj se toplota ne odvaja iz prostora v katerem sušilec stoji, ampak v sušilec, od koder se potem vrne nazaj v prostor, poleg tega pa zadeva dodatno porabi nekaj KWh elektrike, ki tudi segreva prostor.

Sam tudi uporabljam sušilec pozimi in je super. Prostor se rahlo segreje, v njem pa ni čutiti nobene dodatne vlage. Sušil sem že tudi športna oblačila, ki imajo vsa simbole, da ne smeš sušiti v sušilcu in to brez škode. Le vsakič moraš sprazniti rezervoar nabrane vode, ter očistiti zračne filtre. Zadeva je po občutku tišja od pralnega stroja, sliši se predvsem premetavanje cunj v bobnu.
[size=50]http://31.15.144.68/[/size]
Highlag

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a pomar » 22 Jun 2018, 20:07

V službi imamo kondenzacijski sušilni stroj s toplotno črpalko in odzračevalni sušilni stroj. Pralnica je v montažnem prizidku. Enako perilo (brisače) suši kondenzacijski 3:20 ure. Odzračevalni sušilni stroj posuši v eni uri. Pozimi ko je blizu O stopinj v pralnici v kondenzacijskem tudi po 3:20 ure ostanejo vlažne brisače medtem ko odzračevalni posuši kot poper. Glede hrupa ne opazim neke razlike. Zgodba je enaka kot pri pralnih strojih. Stari pralni stroji so lepše oprali v eni uri kot novi v treh urah.
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 22 Jun 2018, 21:06

Ravno v tem je težava:"posuši kot poper". Perilo je trdo in uničeno.
Ja, prej sem pozabil omenit, da je perilo iz toplotne bolj mehko, da niti ne rabiš dajati mehčalca v pralni stroj.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a borisz » 22 Jun 2018, 21:16

Mehčalca ne rabiš uporabljati nikoli. Preberite si sestavi in razmislite, če želite to imeti na koži, ki absorbira...
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 675 krat
Prejel zahvalo: 666 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 128

OdgovorNapisal/-a javr » 22 Jun 2018, 23:31

prilagam sliko sušilca iz katerega je začelo zjutraj smrdeti po zažganem. Pa tudi vso perilo, ki je bilo takrat v stroju, močno smrdi, tako da smo najbrž imeli kar srečo da ni bilo kakšne "gasilske veselice". Še nisem razdrl da bi pogledal kaj se je žgalo.

Kar se tiče temperature sušenja - lahko tudi že pri tem izbiram višjo ali nižjo, tako da v tem ne vidim posebne prednosti. Sedaj tisto, kar se pere pri 95°C, sušim na višji, tisto kar se pere na 30°C, pa na nižji temperaturi in vsa leta ni bilo problemov, razen jermen je bilo treba 1- ali 2-krat zamenjati ker je cvilil.

Torej, če prav razumem: kondenzacijski sušilni stroj ne izpihuje več toplote (in vlage) na prosto, ampak je toplota zaprta znotraj stroja, vlaga (voda) pa se nabira v posodi ali pa jo napelješ v odtok.

Izvedbi sta:
- z električnim grelcem;
- s toplotno črpalko.

Izvedba s toplotno črpalko nima nobene druge prednosti (ali slabosti) kot to da toplote ne ustvarja z električnim grelcem, ampak jo jemlje iz prostora v katerem je stroj postavljen in zato porabi manj elektrike, zimske razmere (malo nad 0°C) pa na delovanje stroja nimajo vpliva. Je do sem prav ?
Ne razumem pa kako sušilni stroj s toplotno črpalko ne ohladi prostora v katerem deluje, ampak, pravite, da ga celo malo segreje.

Izvedba z električnim grelcem pa deluje tako kot obstoječi, le da vlage in s tem toplote ne izpihuje na prosto.

Še kakšno mnenje ali izkušnje ?
_________
Priponke
20180622_225253.jpg
20180622_225326.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jun 2018, 08:16

borisz je napisal/-a:Mehčalca ne rabiš uporabljati nikoli. Preberite si sestavi in razmislite, če želite to imeti na koži, ki absorbira...

Vem, ni bila to poanta. Želel sem povedati, da ima sušilec s toplotno to kot stranski efekt, namreč da perilo ostane mehko, ne trdo kot kamen.
Javr: tvoja "nižja" temperatura je še vedno višja od tiste, ki jo uporablja toplotna. Namreč, klasični stroj suši izključno s pomočjo toplote(in s tem uničuje perilo ter ga naredi trdega), medtem ko toplotna uporablja dejstvo, da klima naprava odvzema vlago iz zraka. Perilo íz toplotne jetudi veľikmanj zmečkano.
Voda se zbira v posodi, lahko pa jo spelješ v odtok. Celotna zadeva deluje tako, kot če klasično klimo doma nastaviš na razvlaževanje, kjer ne hladi in ne greje, samo odvzema vlago.
Poraba je okoli 1/4 klasičnega.
Jaz zagotovo niti pogledam ne klasičnega.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 25 Jun 2018, 21:38

zgorelo/zoglenelo je tesnilo med bobnom in grelcem. Ker je tesnilo verjetno iz negorljivega materiala, bo najbrž nekaj takega kar je nekdo prej napisal - da so zagorela vlakna, ki so se v vseh teh letih nabrala okoli tesnila. Imam poslikano, bom naložil kasneje.
Gledam za novim. V mislih imam Gorenje D85F65T.
Ponudniki:link.
Kakšen glas "proti", slabe izkušnje, boljše za ta denar, ... ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 26 Jun 2018, 06:25

perilo, ki se je takrat sušilo, tudi po že tretjem pranju obupno smrdi po dimu, kljub temu da sem namesto praška dal sodo bikarbono, namesto mehčalca pa alkoholni kis. Bom ga pustil na dežju in soncu, mogoče bo to pomagalo, drugače pač v smeti in novo.
Priponke
20180625_120535.jpg
20180625_120612_HDR.jpg
20180625_120616.jpg
20180625_120656.jpg
20180625_120708.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 26 Jun 2018, 07:02

Jaz sem pač tiste vrste, ki mu je vsega škoda,...

Vseeno, a tega tesnila pa ni za dobiti ?
Po moje se da tole popraviti.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5400 krat
Prejel zahvalo: 3695 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a javr » 26 Jun 2018, 10:14

počasi se začenja slika sestavljati: mislim, da bi zadeva bila rešljiva še kakšno leto-dve nazaj, ko se nam je pokvaril pralni stroj in med čakanjem na serviserja je prenehal greti še sušilni stroj, oba Gorenje. Ni me bilo zraven, a šlo naj bi nekako takole: ko je popravil pralni stroj, je na hitro pogledal še sušilnega, ga odprl in rekel da je brez kakršnegakoli popravila vse ok, in res je potem normalno deloval.
Ob prebiranju raznih člankov na internetu o sušilnih strojih pa mislim da je že takrat izklopil varnostni termostat in serviser, ki ga, resnici na ljubo, nismo klicali zaradi sušilnega, ampak pralnega stroja, je, namesto da bi stroj očistil/spihal/presesal in potem vklopil varnostni termostat, storil le slednje in smo imeli kar srečo da ni bilo kaj hujšega.

Gorenje bi ponovno kupil le zaradi bližine servisa in poceni rezervnih delov, drugače bi se mu raje izognil. Trgovina GA, ki zgleda da ne prodaja vsega od šivanke do lokomotive, ampak v glavnem kuhinjsko opremo in še malo naokoli, ima v "moji kategoriji" (pod 500€) pod največkrat ogledani, najbolje ocenjeni in najbolj prodajani en in isti stroj, to je CANDY SLH D813A2-S. Mnenja zaželjena.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 06:17

Nov izločevalni filter: razred kondenzacijske učinkovitosti. Ostaneta ta dva stroja.
Katerega kupiti in zakaj ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Kroko » 28 Jun 2018, 07:53

Samo Gorenja ne.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Zahvalil se je: 624 krat
Prejel zahvalo: 1348 krat
Število neizkoriščenih povabil: 249

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 07:57

zakaj ? Kaj predlagaš ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 28 Jun 2018, 08:08

Od teh dveh bi vzel levega, ker ima nerjaveč boben. Dobro, tudi malce manjšo porabo in več programov...
Sicer pa tudi mene zanimajo slabe izkušnje z gorenjem...trenutno sicer nimam gorenje, sem pa imel slabe izkušnje s Candy pralnim strojem.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 08:29

ker ima nerjaveč boben
tega pa še opazil nisem.
Kar nekaj hvale se prebere na račun Beka, a v mojem cenovnem filtru (A++ do 499€) v primerjavi z Gorenjem nima A-razreda kondenzacijske učinkovitosti; saj ne da vem kaj to pomeni, a najbrž je A boljše kot B. Pa, v primerjavi z Gorenjem, tudi odvoda kondenzata ne. Link.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 28 Jun 2018, 09:00

Razred kondenzacijske učinkovitosti je dejstvo, kako dobro stroj paro utekočini. Stroj s toplotno črpalko namreč hladen zrak uporablja za hlajenje vodne pare. Če je ta učinkovitost manjša se več pare spusti v ozračje. Vsaj tako so meni razložili serviserji pri Electroluxu.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 28 Jun 2018, 09:30

Jaz sem nabavil beko nekaj mesecev nazaj. Ne vem modela, okrog 400-500€, moja je zadovoljna, torej je dober.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 79 krat
Prejel zahvalo: 146 krat
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 09:37

kaj si imel v ožjem izboru in zakaj je prevagal Beko ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 28 Jun 2018, 09:42

MarkoM je napisal/-a:... moja je zadovoljna, torej je dober.

Sreča je stanje človeka, povzročeno z razliko med pričakovanim in dejanskim.

MarkoM imaš srečo, ker je pričakovana zahtevnost tvoje žene večja kot dejanska. Ni pa nujno, da so vse take.

Bolj razumljivo:
če nekdo ne pričakuje preveč, so kriteriji za zadovoljstvo hitro izpolnjeni. Tu pa raje iščemo tisto kar je najboljše.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 09:46

Protoncek je napisal/-a:Razred kondenzacijske učinkovitosti je dejstvo, kako dobro stroj paro utekočini. Stroj s toplotno črpalko namreč hladen zrak uporablja za hlajenje vodne pare. Če je ta učinkovitost manjša se več pare spusti v ozračje. Vsaj tako so meni razložili serviserji pri Electroluxu.
- glede na to da ti stroji nimajo izpuha skozi steno, se potem ta razlika med B in A razredom najbrž pozna v prostoru kjer je stroj postavljen ? Potem raje A-razred kondenzacije, pa če tudi gre za firmo slabega slovesa ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 28 Jun 2018, 10:00

javr je napisal/-a:kaj si imel v ožjem izboru in zakaj je prevagal Beko ?

Bil je še v izboru bosch, primerljiv po parametrih, vendar nekoliko dražji. Beko imamo že pralni stroj in sem se potem tudi za sušilca odločil. S pralnim strojem ni bilo nikakršnih problemov, nikoli servisa pa mislim, da je pri hiši že 5 let. Jaz se večkrat držim načela: manj fancy funkcij - manj možnosti za okvare.
MarkoM

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 28 Jun 2018, 10:08

javr je napisal/-a:glede na to da ti stroji nimajo izpuha skozi steno, se potem ta razlika med B in A razredom najbrž pozna v prostoru kjer je stroj postavljen ? Potem raje A-razred kondenzacije, pa če tudi gre za firmo slabega slovesa ?

Načeloma ja. Ampak ta stroj itak že po default-u izpušča konkretno manj vlage v zrak kot klasični...

Eden izmed pogojev (vsaj zame) je 5 let garancije.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 28 Jun 2018, 10:10

5 let garancije vem, da ima beko po defaultu. Ostali imajo neke finte, dokupa, akcije... bla bla.
MarkoM

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 21:00

mislim, da se bom res odločil kar za Bekota. Saj Gorenje - ok, domači proizvajalec, široko razvejana servisna mreža, poceni rezervni deli in "tistih 5 let bo že vsak deloval", a če je zadeva že v osnovi zafušana, kar se jim rado zgodi, se tistih 5 let jeziš da si ga sploh kupil tudi če ni treba nikoli klicati servisa...

Kaj pa ponudniki ? Ideo, GA, itd. ? V čem se razlikujejo, razen v ceni ? Malo me skrbi dostava. Stroj ima nekje 55 kg, prevzela ga bo starejša oseba. Vržejo s tovornjaka na dvorišče in adijo ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 28 Jun 2018, 21:11

Kroko je napisal/-a:Samo Gorenja ne.

Meni se je Gorenje sušilni s toplotno črpalko odlično odrezal.
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 1232 krat
Prejel zahvalo: 268 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a javr » 28 Jun 2018, 21:49

zakaj preteklik ? :)
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 29 Jun 2018, 04:57

Jaz bi gledal tudi zagonski tok stroja. Ta pove ker veliko. Če hitro upade so stvari dobro dimenzionirane.
SamoBr

Zahvalil se je: 128 krat
Prejel zahvalo: 232 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 29 Jun 2018, 11:47

javr je napisal/-a:zakaj preteklik ? :)
Ker ga je bivša vzela s sabo ;)
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 1232 krat
Prejel zahvalo: 268 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a javr » 01 Jul 2018, 18:33

Protoncek je napisal/-a:Jaz zagotovo niti pogledam ne klasičnega.
koliko pa je na govoricah da stroji s toplotno črpalko ne morejo perila posušiti tako dobro kot navadni, v smislu da vedno ostane malce vlažno, tudi če daš na "najbolj suho"-program ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Jul 2018, 19:25

Hja, pri nas ženske itak ne marajo, da je perilo "suho kot poper" ker je potem na otip katastrofa (pa še uničuje se bolj). Večina perila je kar suhega, zna se zgoditi, da je včasih kakšna debelejša cunja še malce vlažna (recimo kakšen debel ovratnik itd), ker senzor pač deluje globalno. Pa ni panike. Perilo je toplo (ne vroče) in medtem, ko ga ravnaš se dokončno ohladi in posuši dovolj, da ga spraviš v omaro brez bojazni. Res pa je, da ga dajejo v glavnem na "najbolj suho".
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a tomazp » 02 Jul 2018, 12:59

jmivsek je napisal/-a:
Kroko je napisal/-a:Samo Gorenja ne.

Meni se je Gorenje sušilni s toplotno črpalko odlično odrezal.

Tudi mi smo z njim zelo zadovoljni. Prejšnji je bil top model od Bosha pa je kar naprej nekaj cvilil, na koncu je začel še procesor nagajati in se zelo pogosto resetiral. Sem ga moral kar precejkrat servisirat. Na koncu sem krmilno kartico vzel vsaj 5x ven, vse pregledal, zamenjal elektrolite na napajalniku, napetosti so bile bp... Na koncu vzel boljši Gorenjev model z inverterskim motorjem in toplotno črpalko. In še 5 let garancije ima. Sem pa z novejšimi izdelki Gorenja zelo zadovoljen. Vedno vzamem enega od njihovih dražjih izdelkov, ki so zelo konkurenčni in cenejši od 'priznanih' znamk npr. Bosha a z več uporabnimi funkcijami.
Je pa tako da vsak svojega zagovarja. Če pa želiš 'znamko' pa pri Miele ne boš nič zgrešil. Le denarnica bo bolj zajokala.
tomazp

Zahvalil se je: 72 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: Zeci
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 02 Jul 2018, 13:23

tomazp je napisal/-a:... Le denarnica bo bolj zajokala.
Natanko tako. Ob nakupu in ob servisiranju. Kolega je imel Miele, ko je izven garancije umrla kontrolna plošča je bila skoraj jurja :_seeingstars
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 02 Jul 2018, 22:05

je rostfrei boben sušilca še za kaj uporaben, razen kot deluxe lonec za rože ?
Priponke
20180702_200639.jpg
20180702_200655.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a DusanK » 02 Jul 2018, 22:28

Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 678 krat
Prejel zahvalo: 1220 krat
Število neizkoriščenih povabil: 211

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 02 Jul 2018, 22:43

Cedilo za trop v času trgatve.
Težava sveta je, da so inteligentni ljudje polni dvomov, medtem ko so neumni polni samozavesti. (Charles Bukowski)
s54mtb

Zahvalil se je: 1096 krat
Prejel zahvalo: 2668 krat
Število neizkoriščenih povabil: 75

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Jul 2018, 23:09

Lahko ga uporabiš tudi kot lonec za ,... karkoli, kar napada voluhar. Vse skupaj zakoplješ v zemljo, da na pogled sploh ni videti "zaščite".
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Jul 2018, 06:43

peka, roštilj...
si mi dal idejo da bi ga nesel na njivo in uporabil za kurjenje smeti izven kurilne sezone, a mislim da bo prevladalo mnenje da "takšne ciganije pa pri nas ne bomo imeli !"
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Jul 2018, 07:52

Drugače pa ena neumna,... posadi vanj jagode, pa jih vrti - me zanima kakšen bo vpliv. Vrtenje za soncem narediš s pomočjo kakega foto tranzistorja.
Za znanost ti prispevam enega.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 05 Jul 2018, 16:58

Nabavil BEKO DS8433RX.
Dostava: kombi Pošte Slovenije. Brez dvigala, rampe ali vozička. Voznik je stroj lastnoročno postavil iz kombija na dvorišče. Ni me bilo doma da bi videl kako, a dvomim da je bil vesel da se lahko sam ukvarja s 50-kilskim strojem, povsod polepljenim z opozorilnimi simboli da morata z njim rokovati dva.
Navodila za uporabo: v mnogo jezikih, razen v slovenščini. Kličem prodajalca: danes ni več dosegljiv.
Lepo smo začeli.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 05 Jul 2018, 17:03

javr je napisal/-a: Voznik je stroj lastnoročno postavil iz kombija na dvorišče. Ni me bilo doma da bi videl kako, a dvomim da je bil vesel da se lahko sam ukvarja s 50-kilskim strojem, povsod polepljenim z opozorilnimi simboli da morata z njim rokovati dva.

Beko je dobra izbira, mi smo zadovoljni.
Tiste nalepke so tam tako za vsak slučaj. Danes smo vsi malo pomehkuženi. Moj oče je nosil par metrov daleč po dva 50kg žaklja cementa. Ali pa so si jih s kamiona metali, drug je ujel in zložil na kup. Če je kolikor toliko dedca je tisti stroj prijel in dal na tla kot dojenčka v zibiko.
Cvetko

Zahvalil se je: 7 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Jul 2018, 18:51

Prvi vtisi v primerjavi z odzračevalnim:

- občutno glasnejši, kar sem pričakoval glede na to da je vgrajena toplotna črpalka;
- prostor, v katerem je postavljen stroj, se ogreje, pričakoval pa sem da se bo ohladil; malce nerodno, ker je v istem prostoru tudi shramba za živila;
- ne kaže koliko je že posušil; ura resda odšteva, a zgolj informativno, najbrž izračunano; dejansko je sušenje lahko končano 10-20 minut prej, primer: ura kaže še 55 minut do konca, stroj pa se ustavi čez pol ure;
- s suhostjo perila zaenkrat ni problema; sušil sem belo perilo, najprej na 1. od štirih stopenj za bombaž in ni vredu posušilo; potem sem dal na 3. (četrta je extra suho), in je posušilo;
- kako se pri ostalih, ki uporabljate ta ali podoben stroj, vrti boben ? Pri tem: 12 minut neprekinjeno v desno -> nekaj sekund počaka -> en obrat v levo -> nekaj sekund počaka -> 12 minut neprekinjeno v desno -> itd.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 07 Jul 2018, 19:21

- Saj smo napisali, da stroj prostora ne ohladi, ampak raje malo ogreje. Ja, se strinjam, da je zoprno, če so tam tudi živila. No, v tolažbo imaš vsaj to, da zrak ni več tako vlažen kot prej...
- Glede časa je povsod izključno informativno. Pri meni na koncu lahko tudi 10 minut kaže "še minuto do konca".
- Če hočeš res suho moraš dati na predzadnjo ali zadnjo stopnjo, ja.
- Kako se vrti? Tudi sanja se mi ne, ker vrata nimajo stekla, pa žal ne vidim :_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Jul 2018, 20:12

pa vrti po 12 minut skupaj, ali bolj tako kot pralni stroj ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 08 Jul 2018, 08:31

Težko rečem, ker moj, kot rečeno nima prozornih vrat, sliši se pa ne, ker sta ventilátor in črpalka glasnejša. V bistvu pri sušenju itak niti ni pomembna smer in trajanje vrtenja, ker gre zgolj za odstranjevanje vlage in je poudarek na tem, da se perilo čim manj zmečka. Pri pranju je poudarek na čistoči, mečkanje pa tam ni pomembno, tam je najbolj važňo, da se perilo čimbolj premeče in odstrani nečistoče.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Nace » 08 Jul 2018, 10:06

Vrtenje je pomembno, da se perilo enakomerno posuši. V začetku , ko je perilo še mokro je bolj vse v kepah in se suši po zunanjosti, smer pa obrača, da se potem te kepe tudi razprejo.
Lp Nace
Nace

Kraj: Zagorje ob Savi
Zahvalil se je: 299 krat
Prejel zahvalo: 47 krat
Število neizkoriščenih povabil: 12

Naslednja

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov