s5tech.net • Poglej temo - Servisna navodila?

Servisna navodila?

Pralni stroji, štedilniki, pomivalni stroji, strojčki in stroji za kuhanje kave, ...

Moderator: S53AL

Servisna navodila?

OdgovorNapisal/-a eboc » 05 Apr 2018, 16:36

Kje je mogoče dobit servisna navodila za določen izdelek?
A to servisi imajo .. in ce poznas koga tam se da dobiti?
Konkretno bi rabili servisna navodila (kako se razdre) Electrolux AEG Santo 86378 hladilnik.

Verjetno pa proizvajalec ni dolžan priskrbeti servisna navodila na zahtevo.
eboc

Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Servisna navodila?

OdgovorNapisal/-a Carko » 05 Apr 2018, 17:07

Uf, čisto odvisno. Včasih najdeš na prvem mestu na Googlu, včasih je na 36. strani rezultatov, velikokrat pa sploh ni.

Nekateri proizvajalci to kar javno objavijo, za nekatere je pa to top secret in jih še svojim serviserjem kažejo samo po koščkih na zahtevo.

Večinoma servisi sicer to imajo in če koga tam poznaš, ni problem tega dobiti (vsaj na vpogled).

Za začetek najprej na nalepki poišči "Prod. No", "Product Number" ali "PNC" - Electroluxove naprave se vedno iščejo pod to številko in ne pod komercialnim imenom.

Če imaš res srečo, lahko najdeš na Googlu s kombinacijo PNC + "Service manual". Alternativa je, da poiščeš kakšen podoben hladilnik in poskušaš poiskati servisna navodila od tistega.

Lahko napišeš PNC tukaj, da malo poiščemo.
Carko

Zahvalil se je: 92 krat
Prejel zahvalo: 341 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 94

OdgovorNapisal/-a eboc » 06 Apr 2018, 09:23

Hvala!
PNC: 924720791 Sem ze Googla za servisna navodila malo bolj aktivno pred nekaj meseci, pa nisem bil ravno uspešen. V bistvu bi rabil informacijo kako se lotiti razstavljanja (ne da polomim kakšno plastiko).

sicer pa je problem nabiranja ledu na zadnji steni. Verjetno ker sistem avtomatskega odtajanja ne deluje pravilno. Kot mozne vzroke vidim:
1) temperaturna tipala/upori (3x) - cena cca 50EUR
2) kontrolna enota - cca. 150 EUR
3) grelni element/uparjalnik cca 100EUR, čeprav mi ni ravno jasno kak to zamajati brez, da se izprazni hladilni sistem

Seznam delov je mogoče dobiti tu:
https://www.ransomspares.co.uk/parts/brands/aeg/fridges-freezers/s86378-kg18%20(92472079100)/?p=4

Sem dobil nekaj na to temo po forumih: http://forum.iwenzo.de/aeg-santo-86378- ... 64715.html
Podana je tudi krivulja NTC-ja: http://forum.iwenzo.de/attachment_proce ... e&id=15643 s pomočjo katere sem poskusil določiti NTC, vendar mi ni ravno uspelo. Kakšna ideja za kateri NTC bi šlo?

Sicer pa namerava najprej preveriti (lažje dostopna) temperaturna tipala. Konkretno pri ventilatorju. Bom kar odrezal tipalo stran in ga malo premeril (ali sploh prevaja, ali nic) in eventualno primerjal z ostalima. Najenostavneje pa bi bilo ce bi prišel do kontrolne/krmilne enote in bi tam jih odklopil in premeril in tu bo potrebno malo vec razstavljanja.

Pod črto rabil, bi informacijo kako stvar razstaviti.
eboc

Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a soncek » 10 Apr 2018, 15:30

Preden se lotiš razstavljat, preglej tesnilo na vratih! Če imaš vgradno varjanto, preveri, če se vrata hladilnika zaprejo in ne samo omarica.
soncek

Kraj: Kras
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: SimonS
Število neizkoriščenih povabil: 0

Vrni se na Bela tehnika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov