Hišni telefoni

Vse ostalo v zvezi z nostalgijo. Če se bo tega nabralo bomo odprli nov podforum.

Hišni telefoni

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Mar 2018, 12:22

Sanyo.jpg

Tale sicer ni moj, a smo imeli prav takega.

Danes se zdi absurdno, a je vendarle bilo res. Včasih GSM ni obstajal. Tudi število hišnih priključkov je bilo močno omejeno. V naši vasi je bil le eden. In potem smo hodili telefonirat k sosedovim. Tudi pogovor tipa: "Dober dan rabil bi tega in tega, pokličem čez 10min" ni bil redkost. Imetnik telefona je potem odšel z obvestilom do soseda, ta pa je pohitel do telefona in počakal ponoven klic.
Enkrat na teden je bil takle hec kar normalen. Več je bilo že hudo nadlegovanje, sploh, če je bilo sosedov več.

V mojih prvih dneh s.p. -ja, oziroma takrat obrtnika, ki se ukvarja z informatiko sem funkcioniral na točno tak način. Verjetno si to marsikdo danes že predstavlja težko. A je res bilo tako.

Točno tak telefon, kot je ta mi je marsikaj rešil. Imel je pa izjemen domet. Z sicer mnogo šuma, a se je še dalo razumeti, sem se lahko gibal v krogu s približno 1km radija, odvisno od konfiguracije terena.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5259 krat
Prejel zahvalo: 3655 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov