Poraba električne energije

Tu se znajde vse od pralnih strojev, pa do MW agregatov.

Re: Poraba električne energije

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Mar 2018, 15:02

SimonS je napisal/-a:Ne kontroliram števca EL, ne kontroliram vode, ne kontroliram koliko sem mesečno zapravil, ne koliko žena. Ne pišem porabe avtov, ....

SimonS je napisal/-a:Ogrevam se z toplotno črpalko, tako da mi je letno povprečje idealno. Sicer bi plačeval pozimi 120€ poleti 30€

Ampak približno enakomerni zneski računov čez celo leto ti pa vseeno ustrezajo?

VolkD je napisal/-a:
SimonS je napisal/-a:Ne kontroliram števca EL, ne kontroliram vode, ne kontroliram koliko sem mesečno zapravil, ne koliko žena. Ne pišem porabe avtov, ....
Če ti stanje bilance ne pleše okrog nule, je to zelo sprejemljiv način življenja. V nasprotne pa se lahko kaj hitro potopiš.

Tako je. Mnogi so prisiljeni, da varčujejo in zmanjšujejo porabo. Z evidencami in podatki je varčevanje lažje, dokazljivi so tudi rezultati. Nekaterim je optimizacija veselje, mogoče celo stil življenja...

Enim ni treba varčevat in se ubadat z evidencimi, drugi bi morali pa so preveč leni ali nesposobni, tretji...
Seveda, najbolj fajn je, če ni treba, ampak zakaj bi futral voluharje in lopove z mojimi žulji?

Osebno mi je vseeno če bi pozimi plačeval več elektrike kot poleti, pomembna mi je letna bilanca tako prihodkov kot odhodkov, no, v bistvu je še bolj pomembna večletna bilanca. Nikoli se niti ne približam ničli, kaj šele negativnemu stanju, vedno se držim nad "varno" mejo...

Ker sem se pred leti zavestno odločil skrajšati delovni čas, je logično, da je tudi prihodkov nekoliko manj, pa vseeno si lahko privoščim več kot prej :_dunno
Kakor koli, ta trend bom nadaljeval, v penzjon bom šel postopno in kot bo meni pasalo ker ga sicer ne bom nikoli dočakal... ampak, da se izide, je treba določene stvari optimizirati, seveda ne v svojo škodo, to pa ne.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 176

OdgovorNapisal/-a javr » 05 Mar 2018, 20:54

MocnikG je napisal/-a:Ta podatke na 15 min povp. moči, ti dajo distributerji al kdo drug?
jaz sem vprašal kar tam od koder mi pošiljajo račune za elektriko in so me preusmerili na pravi naslov.
Idealno bi bilo imeti "on-line" povezavo z elektro števcem in dostop (branje) do vseh možnih podatkov (napetost, tok, moč delovna in jalova in kar je še tega). Ker pa tega zaradi milijon izgovorov ni, je, po moje, tabela o povprečni 15-minutni moči še najboljši približek. Ali pa obstaja še kaj boljšega ? Razen samogradnje čitalnika podatkov preko infra-rdeče povezave ?
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 58 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a borisz » 05 Mar 2018, 21:26

javr je napisal/-a:.... Razen samogradnje čitalnika podatkov preko infra-rdeče povezave ?

Ali je za to kje objavljen kak protokol?
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 665 krat
Prejel zahvalo: 665 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 128

OdgovorNapisal/-a Iztok » 05 Mar 2018, 21:40

Sredi januarja so tudi meni menjali števec. Bom videl kaj bo pokazalo.

BTW ...
VolkD je napisal/-a:... Iztok mi je prodal tokovna klešča ...
... si me z nekom zamenjal ... jaz nisem v življenju še nikomur prodal nobenih klešč :D

Pa tudi v Grosuplju me ni že več kot 5 let ...
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 346 krat
Prejel zahvalo: 313 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a javr » 05 Mar 2018, 22:56

borisz je napisal/-a:
javr je napisal/-a:.... Razen samogradnje čitalnika podatkov preko infra-rdeče povezave ?

Ali je za to kje objavljen kak protokol?
neka nemška stran je, pa je trenutno ne najdem, nekaj podobnega kot "open source meter" ali "open metering" ali nekaj podobnega... ni komercialna, ampak hobi-zadeva; spomnim se, da je kot problem bilo izpostavljeno dejstvo da operater/distributer nikakor noče dati od sebe podatkov ki jih beležijo števci, torej imajo distributerji v Nemčiji enako nazadnjaške nazore kot v SLO, stran je imela objavljen seznam števcev ki se jih, preizkušeno, da odčitavati, med njimi so bili tudi Iskrini; to ni tisto ko odčituje hitrost utripanja lučke 1000 imp/kWh, ampak prav podatki preko IR; če bom našel, bom objavil.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Mar 2018, 22:59

Iztok je napisal/-a:BTW ...
VolkD je napisal/-a:... Iztok mi je prodal tokovna klešča ...
... si me z nekom zamenjal ... jaz nisem v življenju še nikomur prodal nobenih klešč :D

Pa tudi v Grosuplju me ni že več kot 5 let ...
Ti slabo dela spomin. Moja sedanja škrinja ima zagotovo že vsaj 8 let :)

Aja, pa v kompletu je bil še merilnik temperature - še vedno vse dela.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5257 krat
Prejel zahvalo: 3652 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Iztok » 05 Mar 2018, 23:47

VolkD je napisal/-a: Ti slabo dela spomin ...

Ne bi rekel. Če bi v življenju prodal ene same klešče bi se tega zagotovo spomnil ... :D
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a borisz » 05 Mar 2018, 23:55

VolkD in Igor ali bi vidva tele izlive premaknila v drugo temo?
Uporabniški avatar
borisz

OdgovorNapisal/-a Iztok » 06 Mar 2018, 01:26

borisz je napisal/-a:VolkD in Igor ali bi vidva tele izlive premaknila v drugo temo?

A te moti? Mene pa moti, da niti imen ne znaš pravilno napisat!
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 06 Mar 2018, 03:30

Različni tipi števcev lahko kažejo narobe. Narobe kažejo na več načinov. Večinoma kažejo v dobro stranke. Da bi števec kazal več se zelo malokdaj zgodi. Sploh stari števci, ki so vrteli koleščka. Od starosti so se poškodovali ležaji. Dodatno trenje je naredilo, da je števec kazal manj.
Sodobni števci so polni programov. Takih in drugačnih. Obstaja velika možnost bug-ov, ki se pojavijo ob točno določenih pogojih,... ni tako nemogoče.

In menda je nekaj takih, ki se jim da nov sw - firmware uploadat kar daljinsko. Zanimiva tema - hacking elektronske števce :)
SamoBr

Zahvalil se je: 128 krat
Prejel zahvalo: 230 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a S53AL » 06 Mar 2018, 04:55

Kaj bi se zgodilo, če bi tem elektronskim števcem približal eno ukv postajo pa mu "ponudil" eno 5 ali več W? Lahko sprobam, samo nebi rad, da mi pride račun, kot, da imam doma tovarno...
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 545 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 06 Mar 2018, 08:17

@S53AL
Samo da te opozorim, da če ti dokažejo namerno manipulacijo te lahko tudi odklopijo od omrežja.
Te ne krije statut z zagotovljenim dostopom do elektrike.
In ja lahko probaš tvoja odločitev.
Je pa vprašanje komu boš s tem naredil + ?

Pravkar spomnil, so tudi v Slo. postaje s 1KW+ in imajo električni števec, po mojih informacijah ni bilo problemov z merjenjem energije.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 112 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a borisz » 06 Mar 2018, 09:41

Iztok je napisal/-a:
borisz je napisal/-a:VolkD in Igor ali bi vidva tele izlive premaknila v drugo temo?

A te moti? Mene pa moti, da niti imen ne znaš pravilno napisat!

Iztok, oprosti za napačno zapisano ime. Verjamem,da te je hudo prizadelo in se ti še enkrat oproščam. Vse bi naredil, da ublažim tvojo hudo čustveno bolečino.
Čustveni izlivi me ne motijo, saj je ljubezen najmočnejše in najbolj pozitivno čustvo. Se mi pa zdi,da si tako globoka čustva zaslužijo posebno temo, ne pa da so pomešana s tako plebejsko temo, kot je odčitavanje števcev.
Še enkrat se ti oproščam in upam, da sprejmeš moje ponižno opravičilo.
Uporabniški avatar
borisz

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 06 Mar 2018, 09:56

Predlagam, da se uživi razvojna skupina Društva elektronikov S. in naredi ta čitalnik.

Sem v fazi naročanja IR knoopfa.
Sent from my iPhone.
Sent from my Linux.
Sent from my room.
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a S53AL » 06 Mar 2018, 12:39

Peter123 je napisal/-a:@S53AL
Samo da te opozorim, da če ti dokažejo namerno manipulacijo te lahko tudi odklopijo od omrežja.

Ta, da bi mi dokazal, če sem kaj čaral z postajo NE obstaja.
Z odklopom elektrike se pa strinjam, če ne plačam mesečne položnice.
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 545 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a Kroko » 06 Mar 2018, 15:04

MocnikG je napisal/-a:Predlagam, da se uživi razvojna skupina Društva elektronikov S. in naredi ta čitalnik.

Lahko se uporabi tale "uporabniški vmesnik".
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 617 krat
Prejel zahvalo: 1319 krat
Število neizkoriščenih povabil: 243

OdgovorNapisal/-a sundancer » 06 Mar 2018, 18:56

Kaj pa kaj takega?
https://github.com/hwstar/HW-AC-Emeter

Zelo podobno imam narejeno z atmelovim cipom 90E36 (to je 3fazni, tamle na povezavi je pa uporabljen 90e24 - enofazni ce se ne motim).
Ta merilnik sem ze parkrat omenjal in sicer tule in tule.

Zadeva odcitava preko tokovnih klesc, t.i. rogowski coil. Komunikacijo med merilnikom ter streznikom, postavitev baze in GUI sem si postavil sam ceprav je bilo vezje izdelano v okviru nekega EU projekta. Specifikacije na projektu so bile zelo akademske zato sem tisti del odrezal in naredil zadevo uporabno. Odcitavam 4x na sekundo ter prek MQTT posljem na streznik kjer prvi worker proces podatke agregira in shranjuje v bazo, drugi worker proces (api server) pa pripravlja podatke za GUI. Iz vezja dobim podatke o moceh P,Q,S , fi oz. cos fi, omrezno napetost in frekvenco ter 6 kanalov za odcitavanje porabe (torej 6 tokovnih klesc v omarici z varovalkami). Ene klesce imam na dovodu, ostalih 5 pa na posameznih porabnikih (bojler, stedilnik, pralni + susilni stroj, pomivalni stroj, hladilnik).

Vezja, ki ga uporabljam nisem razvil sam pac pa je bilo narejeno v okviru projekta. Nacrtov nimam, imam pa delujoc prototip in sem z reverse engineeringom razbral koncept kako deluje. Ce bi se mi kdo pridruzil sem pripravljen v okviru drustva prispevati s programiranjem komunikacijskega dela na merilniku porabe (ethernet ali wifi) ter dizajnirati bazo in GUI za prikaz. Zadevo bi izdelal tako, da si lahko vsak sam postavi streznik na mlincku kot je raspberry pi ali karkoli mocnejsega. Lahko pa bi uporabili tudi kaksno "cloud" varianto (exosite, thingspeak, karkoli drugega...). Podprem oboje, ker imam ze vecino narejenega.

Torej ce se kdo javi za design vezja ter izdelavo PCBja sem zraven. Z obojim se namrec ne ukvarjam, zato je trenutno edini uporaben in delujoc kos zmontiran pri sebi. Ko bo enkrat zadeva spustila duso bo ostala samo se ideja. Skoda saj zadevo s pridom uporabljam in sem z odcitavanjem ze marsikaj pogruntal ter optimiziral porabo elektrike v nasem gospodinjstvu. Narejeno imam namrec logiko, ki krmili bojler tako, da poskusa vodo ogrevati le v poceni tarifi. Ce zazna, da se to ne bo izslo pac dogreje tudi v visji tarifi vendar preudarno. To mi prihrani 4-5 EUR mesecno glede na ritem v nasi druzini.

Ce se nabere 15 interesentov, ki jih zanima izdelava tegale bom naredil online predstavitev kjer bi se lahko tudi pogovorili ali bo prislo do realizacije.
Priponke
Atmel-Meter-ATM90E36A-Datasheet-Eng_0402.pdf
(664.37 KiB) Prenešeno 13 krat
rogowski-coil-PA3202NL.pdf
(924.13 KiB) Prenešeno 18 krat
nodered-gui.jpg
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 133 krat
Prejel zahvalo: 209 krat
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 06 Mar 2018, 22:03

Dobro bi se bilo osredotočit na nek tip merjenja.
Po moje je boljše "zaupat" merilni napravi- števcu, ter od njega dobivati podatke. Natančnost merjenja je zagotovo točnejša kot pa neka naprava, ki ima custom način merjenja.

Glede IR kopfa, bo potrebno iti v samoizdelavo. Pri izdelavi bo potrebno zamenjati tudi diode, ker so trenutne obsolete.
IR kopf, lahko naredimo sami, kot je vezje na zgornjem linku za TTL nivoej ter dodamo FTDI recimo Ft232R za USB. Na raspberry PI neki poceni verziji ala banana itd. prevedemo - inštaliramo ta projekt in ga zaženemo. Dobro bi bilo, da bi nekdo, ki ima nemščino v malem prstu, lahko tudi tisti ki ima google translate v malem prstu prevede, kaj se potrebuje za projekt in njegove omejitve.
Sent from my iPhone.
Sent from my Linux.
Sent from my room.
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a sundancer » 06 Mar 2018, 22:19

Na racunu za februar imam po stevcu odcitano:
Odmerki za obdobje 01.02.18-28.02.18: VT od 18574 do 18713, Razlika 139 kWh • MT od 16942 do 17108, Razlika 166 kWh

S tem 'svojim' merilnikom imam pa v bazi za februar tole:

"vt_kwh": 138.79254545662943,
"mt_kwh": 165.94350654723138,
Uporabniški avatar
sundancer

OdgovorNapisal/-a sundancer » 07 Mar 2018, 11:34

Se malo branja na temo rogowski coil.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rogowski_coil
Uporabniški avatar
sundancer

OdgovorNapisal/-a borisz » 07 Mar 2018, 11:42

Da obvestim moje naslednje korake.
Zahteval sem 15 minutni izpis ter namestitev kontrolnega števca.
Naredili bomo tudi logiranje števca in potem bomo videli kje smo.
Uporabniški avatar
borisz

OdgovorNapisal/-a gumby » 07 Mar 2018, 12:24

sundancer je napisal/-a:Torej ce se kdo javi za design vezja ter izdelavo PCBja sem zraven.

Stvar je vsekakor zanimiva. Malo sem gledal application note in je v bistvu samo ta čip in par pasivnih elementov zraven. Po moje bi bilo treba narediti galvansko ločitev za komunikacijo in napajanje (kakšen ADUMxxxx in majhen izoliran DC/DC), ter celoten merilni del spakirat v ohišje za DIN letev. Naprej pa je samo še mikrokrmilnik in programiranje...
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 94 krat
Prejel zahvalo: 458 krat
Število neizkoriščenih povabil: 50

OdgovorNapisal/-a Proteus » 07 Mar 2018, 13:31

Ne vem, če ima smisel delati nekaj, kar kitajci že v osnovi naredijo cenejše:
https://www.ebay.com/itm/5-45-A-45A-MAX-220V-50HZ-voltage-current-energy-meter-with-RS485-MODBUS-RUT/263059228219?hash=item3d3f8d463b:g:nVQAAOSwpONZUhv7

Ta kitajski gadget povežeš na malino preko RS485 vmesnika:
https://www.ebay.com/itm/5PCS-MAX485-RS-485-Module-TTL-to-RS-485-module-for-Arduino-Raspberry-pi/381374599127?hash=item58cbb28fd7:g:AZMAAOSwoQ1TmaZv

Vse ostalo je stvar enega popoldneva, da lahko zadevo opazuješ preko telefona, PC-ja, neta itd..., z nekaj malega telovadbe (pač korelacija med merilnim mestom in tem gadgetom) lahko tudi avtomatsko pošiljaš odčitek vsak mesec po e-mail prodajalcu e.energije.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 235 krat
Prejel zahvalo: 463 krat
Število neizkoriščenih povabil: 81

OdgovorNapisal/-a diehart » 07 Mar 2018, 13:52

Energy meter ok, communication very fail

the meter works, but communication is very poor. No error is every 20 commands and that's bad.
diehart

Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a DusanK » 07 Mar 2018, 14:23

borisz je napisal/-a:
cero je napisal/-a:... Aja, če ste imeli prej analogni števec in uro, se je lahko le ta pokvarila in štela narobe nizko in visoko tarifo, zato taka razlika po menjavi.

Pri meni je tudi vsota skoraj podvojena.
Na omrežju ni ničesar priklopljenega kar nima znaka CE gor.

Mogoče gre dejansko za okvaro števca.
Dvomim sicer, da imaš kakšnega iz spiska, ki je v tej ali tej novici, ker SODO skupaj z distribucijskimi podjetji kar skrbi, da je vse po tem certificiranem naboru merilne opreme na območju Slovenije, kontrola pa ne bo odveč.

Tisti števci, ki so beležili višjo porabo od dejanske, so vsebovali že zgoraj omenjeno Rogowskijevo tuljavo, tisti števci, ki pa so premalo računali pa Hallov senzor.

Dogajajo se lahko čudne stvari in tako odstopanje, kot ga imaš ti, ni normalno.
Ko so pri starših menjali mehanski števec z elektronskim kake razlike v porabi ni bilo opaziti, se je pa ta sprememba odražala na eni sobni svetilki, sicer z znakom CE, ki jo vklapljaš in spreminjaš stopnje svetilnosti zgolj z dotikom prsta po kovinskem podstavku. Neke vrste touch/kapacitivna regulacija. Svetilka se je sama od sebe prižigala povsem naključno, tudi po nekajkrat na dan/noč.
S kakimi filtri se niti nisem ukvarjal ampak sem kar dodal stikalo.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 643 krat
Prejel zahvalo: 1164 krat
Število neizkoriščenih povabil: 199

OdgovorNapisal/-a Proteus » 07 Mar 2018, 14:37

diehart je napisal/-a:Energy meter ok, communication very fail the meter works, but communication is very poor. No error is every 20 commands and that's bad.

To je mnenje enega izmed kupcev. Sem že kupoval naprave, ki so bile popljuvane, pa so delovale čisto O.K.
Pa tudi drugače je ponudba te robe dovolj velika.
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a sundancer » 07 Mar 2018, 20:24

Proteus je napisal/-a:Ne vem, če ima smisel delati nekaj, kar kitajci že v osnovi naredijo cenejše:
https://www.ebay.com/itm/5-45-A-45A-MAX-220V-50HZ-voltage-current-energy-meter-with-RS485-MODBUS-RUT/263059228219?hash=item3d3f8d463b:g:nVQAAOSwpONZUhv7

Ta kitajski gadget povežeš na malino preko RS485 vmesnika:
https://www.ebay.com/itm/5PCS-MAX485-RS-485-Module-TTL-to-RS-485-module-for-Arduino-Raspberry-pi/381374599127?hash=item58cbb28fd7:g:AZMAAOSwoQ1TmaZv

Vse ostalo je stvar enega popoldneva, da lahko zadevo opazuješ preko telefona, PC-ja, neta itd..., z nekaj malega telovadbe (pač korelacija med merilnim mestom in tem gadgetom) lahko tudi avtomatsko pošiljaš odčitek vsak mesec po e-mail prodajalcu e.energije.

Povsem razumem idejo za tem postom. Vendar je treba vcasih otrokom kupiti lego kocke namesto ze izdelanih igrac. Res, da so predvsem kitajske igrace cenejse, ampak je neprecenljivo kadar otrok sam sestavi nekaj po svoji domisljiji, ki deluje tako kot si je sam zamislil. Pri imajo ze (vsaj nasi otroci) izkusnje, da so kitajski artikli narejeni napol.

In mi nismo nic drugega kot zelo veliki otroci :)
Uporabniški avatar
sundancer

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Mar 2018, 20:47

sundancer je napisal/-a:In mi nismo nic drugega kot zelo veliki otroci :)
Ja, TO! +1,....
Kaj vse še dopišem ?

To je bistvo vsega. Za to se živi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5257 krat
Prejel zahvalo: 3652 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Proteus » 07 Mar 2018, 23:55

sundancer je napisal/-a:Vendar je treba vcasih otrokom kupiti lego kocke namesto ze izdelanih igrac. Res, da so predvsem kitajske igrace cenejse, ampak je neprecenljivo kadar otrok sam sestavi nekaj po svoji domisljiji, ki deluje tako kot si je sam zamislil. Pri imajo ze (vsaj nasi otroci) izkusnje, da so kitajski artikli narejeni napol.

S tem se ne strinjam iz zelo enostavnega razloga, replicirati nekaj kar je že narejeno je čisti dolgčas in za povrh še brez vsakršne dodane vrednosti.
In če smo že pri otrocih, otroke je potrebno naučiti kako se ustvari dodana vrednost in ne kako se nekaj replicira.
Dodana vrednost tukaj nastane z integracijo poceni kitajskih kock v delujoč sistem, ki ga lahko prodaš in pri tem tudi kaj zaslužiš.
Pa še sodobnih računalniških tehnologij se naučiš, ki so plačane bistveno bolje kakor pa delo s spajkalnikom.
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a javr » 14 Jun 2018, 13:39

(jun. '18)
borisz je napisal/-a:Da obvestim moje naslednje korake.
Zahteval sem 15 minutni izpis ter namestitev kontrolnega števca.
Naredili bomo tudi logiranje števca in potem bomo videli kje smo.
so že kakšni rezultati ? Predvsem me zanima glede 15-minutne povprečne moči.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a borisz » 14 Jun 2018, 13:52

Izpisi so prišli.
Je bil pa naslednji račun spet normalen. Tako, da sem pustil zaenkrat.
Grem pa drugi teden na Intersolar v Munchen, saj bom namontiral panele na vse strehe, razmišljam pa tudi o Tesla wall ali kaj podobnega...
Uporabniški avatar
borisz

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 14 Jun 2018, 15:23

Proteus je napisal/-a:Ne vem, če ima smisel delati nekaj, kar kitajci že v osnovi naredijo cenejše:

Smisel je v tem, da se nekaj naučiš.Če gledaš preko denarja, se marsikaj ne splača.
Tako pa le zlagaš ''lego kocke''. Rezultat je, ampak če se pojavijo težave ....Zamenjaš kocko ?
Uporabniški avatar
eldi2011

Zahvalil se je: 756 krat
Prejel zahvalo: 297 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 127

OdgovorNapisal/-a LiPo » 16 Jun 2018, 15:24

eldi2011 je napisal/-a:

Smisel je v tem, da se nekaj naučiš.Če gledaš preko denarja, se marsikaj ne splača.
Tako pa le zlagaš ''lego kocke''. Rezultat je, ampak če se pojavijo težave ....Zamenjaš kocko ?

Pri digitalnih električnih stevcih imaš skoraj vedno kot izhod IR ali navadno led diodo.
Potem pa rabiš samo še IR sprejemnik ( iz arduino okolja) in pelješ na mikrokotoler.
Tam pa šteješ pulze in jih ustrezno obdeluješ. Koliko pulzov je KWh pa piše na samem števcu.

Problem pa nastane, če je števec nekje na hodniku v zaprti omari. Ali pa celo na koncu parcele v PVC škatli.
V tem primeru je najbolj simpl rešitev dodaten stevec z ustreznim izhodom.

LPG
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 17 Jun 2018, 03:33

Proteus je napisal/-a:
diehart je napisal/-a:Energy meter ok, communication very fail the meter works, but communication is very poor. No error is every 20 commands and that's bad.

To je mnenje enega izmed kupcev. Sem že kupoval naprave, ki so bile popljuvane, pa so delovale čisto O.K.
Pa tudi drugače je ponudba te robe dovolj velika.

Proizvajalci lahko enak model števca delajo za različne trge. In ti števci niso enaki med seboj. Je razlika v delovanju in natančnosti.
SamoBr

Zahvalil se je: 128 krat
Prejel zahvalo: 230 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 44

Prejšnja

Vrni se na Energetika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov