Avdio kasete in CD-ji

Vse ostalo v zvezi z nostalgijo. Če se bo tega nabralo bomo odprli nov podforum.

Avdio kasete in CD-ji

OdgovorNapisal/-a malci » 26 Mar 2020, 08:38

Pozdravljeni!

Glede na čas in razmere, sem pri pospravljanju naletel na stare kasete in CD-je. No, ne prvič, a sedaj je čas da nekaj naredim z njimi. Kaset nisem uporabil že več kot desetletje, pa tudi CD-je že dolgo ne. Preprosto je sedaj vse na spominskih karticah, diskih za primer off-line poslušanje, sicer pa je youtube neomejen vir.

Kaj naredit s tem? saj bi jih preprosto zavrgel, a po drugi strani imajo zame neko nostalgično vrednost. Z njimi sem zrasel gor. Kar nekaj tolarjev sem zaslužil s presnemavanjem kaset...

Na kakšen način ste se vi rešili te "navlake"? Ste pred zavrženjem še vso vsebino presneli na disk?

lp
Uroš
Uporabniški avatar
malci

Kraj: Polhov Gradec
Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 7

Re: Avdio kasete in CD-ji

OdgovorNapisal/-a DomenV » 26 Mar 2020, 08:47

Če imaš kakšno napravo, ki lahko to predvaja (govorim predvsem za kasete) in ima priklop za slušalke lahko vsebino spraviš na PC. Izhod slušalk priklopiš na mikrofonski vhod PCja, najdeš ustrezen program in snemaš. Po moje je te zadeve bolje pretvoriti v modernejšo obliko zvoka, kot pa da tega ne narediš in vržeš stran in ti bo žal.
Glede youtuba se pa ne strinjam s tabo.. prvič ni neomejen, drugič je pa velikokrat kvaliteta slaba (ne primerjam s kasetami, da ne bo pomote).
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 69 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 26 Mar 2020, 10:03

Jaz sem imel samo doma posnete kasete, “posnetih” nisem nikoli kupoval, če že sem raje kupil ploščo. Kasete res niso bile biser kvalitete, vsaj velika večina ne.
Plošče sem že davno “pošenkal”, kasete pa sem vrgel stran.
Če so zate bolj kot ne nostalgična vrednost potem nima smisla presnemati, ker to ne bo to. Vsake toliko časa si vzameš čas, daš kaseto v kasetofon, poslušaš (itak je to dobro za gumice v kasetofonu...) in obujaš spomine.
Glede presnemavanja pa: ne vem, koliko si “siten” in kakšno audio opremo imaš, ampak pri malo boljšem sistemu se mp3 sliši, da ni to to. Kar sem jaz presnemaval sem dal ali v obliko wav ali pa flac. MP3 je le kompresiran format. Zadeva je odlična za v avto, avtobus, hiking, ... nikakor pa ne za domač hi-fi. Moje mnenje. Še za v avto jaz dajem izključno 320kbit/s mp3, manj ne.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 380 krat
Prejel zahvalo: 466 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 97

OdgovorNapisal/-a VolkD » 26 Mar 2020, 10:07

Iz CD-jev se da narediti zanimivo luč.
http://photocreations.ca/cd_lamp/

Pa še poškoduješ jih ne - ostanejo taki kot so.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9061 krat
Prejel zahvalo: 5148 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a reber » 26 Mar 2020, 10:28

Vse, kar sem imel od kaset in CD v originalu, sem nesel v knjižnico. Ker so tudi v knjižnici imeli "razprodajo" so to dodali na kupček, tako so posnetki prišli v roke nekomu, ki si to še želi.

Kar smo nekoč imeli na kasetah, večinoma presneto iz drugega vira in iz FM radia, to res ni primerjave, že mp3 128kbps je boljši.

Koliko je YT omejen ne vem, zaenkrat sem dobil vse, kar sem iskal, torej je za moj način uporabe neomejen. V glavnem se da dobit posnetke uradnih nalagalcev v 320kbps kvaliteti

Jaz imam sedaj velik arhiv v mp3, v glavnem 320kbps več ne rabim, saj nimam vrhunskega audio sistema in tudi ne slišim razlike.
Arhiv na disku imam seveda varnostno dodatno arhiviran. Glede na velikost diskov sem prihranil veliko prostora, imam mrežni dostop, tako da je dostop do arhiva in posameznih albumov preprost in hiter. V delavnici sicer imam glasbeni stolp s CD predvajalnikom in dvojnim kasetarjem, vendar že dolga leta igra samo FM, zadnje čase še ta ne več, saj je nanj priključen DAB+ sprejemnik preko AUX, na drugi AUX je priključen računalnik iz katerega večinoma poslušam glasbo.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 75 krat
Prejel zahvalo: 352 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov