Navigacija za GSM

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

Navigacija za GSM

OdgovorNapisal/-a S53AL » 18 Jul 2018, 12:28

Rabim nekaj, da bi me pripeljalo na cilj v Sloveniji. Tujine ne rabim.
Trgovina Play mi nudi marsikaj. Po forumih se bere marsikaj, eni so zadovolni z tem, eni z drugim...
Kaj uporabljate vi za na pot? Po možnosti offline.
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 669 krat
Prejel zahvalo: 72 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 13

Re: Navigacija za GSM

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jul 2018, 12:31

Odvisno koliko si pripravljen plačat za to storitev.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6920 krat
Prejel zahvalo: 4293 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a S57RZ » 18 Jul 2018, 12:40

HERE WeGo-Offline Maps & GPS
free
Uporabniški avatar
S57RZ

Kraj: Dobrova pri Ljubljani
Zahvalil se je: 56 krat
Prejel zahvalo: 54 krat
Uporabnika povabil: sundancer

OdgovorNapisal/-a S53AL » 18 Jul 2018, 13:22

VolkD je napisal/-a:Odvisno koliko si pripravljen plačat za to storitev.

Pijačo :D

S57RZ je napisal/-a:HERE WeGo-Offline Maps & GPS
free

Že delule. Hvala
Če bi pa kazalo še kakšne stavbe zraven bi bilo še bolje (saj mogoče da, samo pogruntat je potrebno).
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 Jul 2018, 13:42

Kaj pa google maps (zemljevid)? Zadeva je sicer v osnovi online, a je določen del (skoraj celo SLO) mogoče prenesti na telefon, potem dela lokalno. Here wego sem sam preskusil, a mi ne leže, ker je ženska vse preveč "gobcava"...vsakih 50m zateži, da naj vendarle zavijem :_CR
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 318 krat
Prejel zahvalo: 366 krat
Število neizkoriščenih povabil: 77

OdgovorNapisal/-a S53AL » 18 Jul 2018, 13:58

Protoncek je napisal/-a:dela lokalno. Here wego sem sam preskusil, a mi ne leže, ker je ženska vse preveč "gobcava"...vsakih 50m zateži, da naj vendarle zavijem :_CR

V nastavitvah voice daš na None in bi morala bit tišina (predvidevam).
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 Jul 2018, 14:06

Imel sem gor "herewego" dokler je nisem prvič uporabil. Pred prvim križiščem se je začelo:
"čez 300 m zavijte desno. čez 250 m zavijte desno. čez 200 m zavijte desno. čez 150 m zavijte desno. čez 100 m zavijte desno. čez 50 m zavijte desno. zavijte desno".

PA DOBRO....saj sem tupast, ampak toliko pa zaenkrat res še ne... je letela dol še preden sem naslednjič "zavil desno" :_rolling
Gotovo je glas mogoče izklopit. Ampak pri navigaciji je vseeno dobro, da je. Seveda brez pretiravanja. Google navigacija je kar dobra, lahko nastaviš tudi satelitsko sliko. Jaz imam sicer na telefonu (kupljen) Sygic, v avtu pa Garmina. kaj pa vem....tica ko' tica... :_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 318 krat
Prejel zahvalo: 366 krat
Število neizkoriščenih povabil: 77

OdgovorNapisal/-a S56FPW » 18 Jul 2018, 14:42

Obstaja tudi iGO za androida verzije iGO Primo in iGO_NextGen samo vsi jamrajo da je pri teh programih
preveč nastavitev potem pa jamrajo da jih je reč narobe peljala.
No če je iGO dober za Renault vozila kjer je vgrajen ,ne more bit tko slab kot vsi šinfajo.
http://lea.hamradio.si/~s56fpw/
Uporabniški avatar
S56FPW

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 213 krat
Število neizkoriščenih povabil: 40

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jul 2018, 16:50

Tudi v moj 15 let star reno je vgrajen ajgo, ki odlično dela na 20 let starem IPAQu (win ce). Dela tudi na androidu. Navigacija je zelo dobra, s sočasno uporabo garmina sem delal primerjavo in je večinoma boljša na igo. Res pa je, da razlike opaziš, ko je sprejem slab. Jaz imam zunanjo anteno za fotrat igo z nmea solato in verjetno je tudi to vzrok, da dela bolje.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1348 krat
Prejel zahvalo: 3324 krat
Število neizkoriščenih povabil: 201

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Jul 2018, 19:25

enkrat sem preizkušal Google Maps kot navigacijo. Ko sem križišče že prevozil, je reklo naj zavijem levo in tudi slika se je tako nastavila. Zato zdaj za vožnjo uporabljam samo en star Mio, predelan na Igo, ker se je Mio odločil da ne bo več posodabljal zemljevidov. Škoda, ker je Mio deloval bolje.
Trenutni problem pa je vakuumsko držalo za navigacijo, ki vedno pogosteje popusti. Ali se obnesejo finte , prikazane na Youtube, ko ljudje ta držala kuhajo v vreli vodi ali jih smodijo z vžigalnikom in potem naj bi bila kot nova ?
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 113 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 18 Jul 2018, 19:27

Jaz bi ga skuhal v silikonskem olju, ne v vodi.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 18 Jul 2018, 21:13

Waze, sygic. Oboje zastonj.
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 220 krat
Prejel zahvalo: 441 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a LiPo » 18 Jul 2018, 21:23

Pri navigacijah je tko kot povsod...
Probal sem marsikaj tekom let. Od Microsoft MAP na prenosniku in zunanji GPS-a.

Sedaj imam Here we go. To je nadaljevanje Nokie in aplikacije na njih.
Mene osebno ne moti, da nekajkrat pove pred samim zavijanjem. Še posebej v neznanih mestih... ko se je treba razvrstit pravočasno.
Kar pa je najbolj pomembno ima opozorila na zastoje (barva cest) in glede na te podatke sam preusmeri pot.

Here we go ima 3 nacine: voznja, kolo, peš. To se da s pridom uporabljat, pa še ofline je lahko.

Google map počasi napreduje v resno palikacijo.
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a webmouse » 18 Jul 2018, 23:36

S56FPW je napisal/-a:Obstaja tudi iGO za androida verzije iGO Primo in iGO_NextGen samo vsi jamrajo da je pri teh programih
preveč nastavitev potem pa jamrajo da jih je reč narobe peljala.
No če je iGO dober za Renault vozila kjer je vgrajen ,ne more bit tko slab kot vsi šinfajo.

Sam sem probal marsikaj ko sem redno hodil po evropi in yugi.. nekajkrat smo testirali 2-3 aplikacije hkrati..

Ostal sem na IGO in ima proti ostalim odlično rčunanje poti, ki sicer bolj pride do izraza v tujini kjer je kategorizacija cest poštimana in te tudi ob zastojh pravočasno usemeri iz avtoceste in nazaj po obvozu ... prevsem je to lepo delovalo v Nemčiji.

Dopadel se mi je tdi CoPilot pro samo nisem bil pripravljen toliko plačati...
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Kroko » 22 Jul 2018, 01:00

Moj glas gre Garminu. Tudi v najbolj zahtevnih trenutkih (16 pasovnice v USA) me ni pustil na cedilu.V Slo je promet tako enostaven da je verjetno vse, kar najde naslov, dovolj dobro.
Glede na sodobne trende v cestnih ureditvah bi prav prišla funkcija, da ti najde pot glede na finančno omejitev. Razviti svet namreč zaračunava hitre avtocestne pasove glede na gostoto prometa. Naprave, ki bi to upoštevala še nisem videl.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 635 krat
Prejel zahvalo: 1420 krat

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 22 Jul 2018, 23:46

Načeloma navigacije na telefonu ne uporabljam, ker imam original navigacijo v obeh avtih (žal RTTI ne dela v Slo).

Na telefonu pa imam HereWeGo (bivši Nokia Maps oz. Here Maps), ki pa ga bolj redko uporabljam. Še iz časa, ko sem imel Nokio z okni in sem potem na androidu videl, da tudi obstaja in ostal na tem.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 181 krat
Prejel zahvalo: 195 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 198

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2018, 00:06

Hja,.. navigacija v telefonu je uporabna reč neg lede na to, da imaš navigacijo v avtu. Verjel ali na, a s forest70 sva šla roadtrip po BiH. On je s seboj vzel tablico z navigacijo, jaz sem pa imel garmina nuvi 250W. V roku pol ure sta se nama obe škatli pokvarili in je telefon prišel do veljave.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 23 Jul 2018, 07:57

Zadnja leta uporabljam samo še Gogle Maps, za po Evropi je sedaj čisto v redu, ker prenos podatkov dodatno nič ne stane. Nikoli ni bilo problemov s točnostjo in izračunom poti, nikoli ne kasni v križišču, torej je za moje pojme in moja pričakovanja tisto pravo. Če peljem malo po svoje, nič ne tečnari, preprosto izračuna novo pot, takoj ko ugotovi da grem malo po svoje. Sama točnost je verjetno predvsem odvisna od GPS v telefonu oziroma prenosni napravi, tako da jaz ne bi krivil aplikacije za morebitne napake. Prej sem uporabljal Map Faktor Navigator, aplikacija za android, ki je brezplačna, potegnem mape za države, ki jih potrebujem... no, ta aplikacija ima vpisane še omejitve hitrosti, kar v neznanih krajih pride prav, prikaže se znakec in opozori z zvočnim signalom, če slučajno peljem prehitro...
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 265 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2018, 08:13

reber je napisal/-a:Sama točnost je verjetno predvsem odvisna od GPS v telefonu oziroma prenosni napravi, tako da jaz ne bi krivil aplikacije za morebitne napake. ...

Pri GPS je predvsem na telefonu treba biti pozoren. Nekateri novejši telefoni imajo različne profile delovanja glede na polnost baterije in še marsikaj drugega. Ne glede na to, da imamo GPS prižgan, ga tak profil lahko izključuje in ga prižiga le po potrebi. Natančnost gre v tem primeru v franže.
Priporočam preprost programček GPS status, ki nam o našem gps-ju, pa tudi o kakem drugem senzorju pove kaj več.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 23 Jul 2018, 09:03

Google maps, ki je "zastonj" (prav tako podatki v EU) + zdrava kmečka pamet. Vendar se slednja včasih izključi in se uboga navigacijo, ki te pelje okoli riti v žep.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 167 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2018, 09:21

MarkoM je napisal/-a:... Vendar se slednja včasih izključi in se uboga navigacijo, ki te pelje okoli riti v žep.

Pri navigacijah najbolj sovražim situacije, ko te zadeva pelje 15km stran, ker se tam da lepo obrniti, a te na dejstvo, da te bo peljala nazaj po isti poti sploh ne opozori.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 23 Jul 2018, 09:27

Saj ravno to, pa ko imaš občutek, da te pelje v napačno smer in jo slepo ubogaš.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 167 krat

OdgovorNapisal/-a S53AL » 23 Jul 2018, 09:54

MarkoM je napisal/-a:Google maps, ki je "zastonj" (prav tako podatki v EU) + zdrava kmečka pamet. Vendar se slednja včasih izključi in se uboga navigacijo, ki te pelje okoli riti v žep.

Ene tri leta nazaj se je to zgodilo v naši vasi, tako, da je bila cesta en dan zaprta zaradi pametnega voznika iz BIH. Kdo mu je naštimal navigacijo ne vem.
Voznik šleperja je vozil iz Črnomlja proti Kočevju, a v Črnomlju imamo tudi Kočevje. Ko je opazil, da to ni to je šel naprej za Stari trg (pravilno) a ga je navigacija preusmerila proti meni in po najbližji poti nazaj proti Kočevju v Črnomlju, tam, kjer je bil že prej. Ali, če bi vsaj voznik imel kaj v glavi nebi zapeljal na stransko pot, kjer je placa samo za en avto. Smo ga mogli sidrat na enem ovinku, da se ni prevrnil v drago. Ista firma je imela enak problem na isti cesti še kakšno leto prej, vendar ta je izvozil ta ovink, se je pa vstavlo nižje. Se zgodi ampak...
Slike imam nekje, če najdem objavim.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a reber » 23 Jul 2018, 10:06

Hmm, zanima me, če tisti, ki uporabljate navigacijo, sploh natančno pogledate, pregledate in še sami analizirate predlagano pot?

Pri google maps je fajn, da preprosto lahko določim še vmesne točke, če mi predlagana pot ni všeč. Z dodanimi vmesnimi točkami prepričam navigacijo, da me pelje točno tam, kjer želim.

Šparanje za GPS imam izklopljeno, če je v avtu itak ni problema, ker lahko priključim kabel za polnjenje...

Glede tovornjakarjev (šleparji) pa takole... pri nas na Bledu so letos delali severno obvoznico, kaos da ni primere, "turizem smo ljudje", pravijo... ampak tukaj so vse to zakuhali občinarji, izvajalci, ... ker niso postavili obvestilnih tabel z aobvoze in zaprte ceste. Dogodkov, ki niso v čast občini, je bilo veliko, razočaranih turistov pa ni za preštet, škode na travnikih pred zaporo pa :roll: dokler nismo zabili kolov, potem je bil šele kaos, ko so obračali na dvorišča, dovoze, ... ko smo po nekajkrat dnevno klicali redarstvo in policijo, se je končno premaknilo, obvestilne table za obvoze in zaporo cest so po kakšnem tednu le namestili, ampak še vedno bolj za silo. Obvoznica je sedaj prevozna uradna otvoritev bo menda v začetku septembra, cesta še ni vrisana v karte :roll: no, vsaj po starem je še vedno možno normalno peljati, čeprav so nekatere ceste zaprli za promet, dovoljeno samo lokalno, ampak navigacija turiste vodi po teh "zaprtih" cestah tako kot prej, no, vsaj globe ne pobirajo zaradi tega.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 265 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2018, 10:21

Ja pri spremembi voznih režimov je vedno potreben čas, da se stvari prenesejo v mape, ki jih potem uporabniki uporabljajo. Včasih jim je škoda plačati novo mapo saj je "skoraj" enaka prejšnji. Dokler ne doživiš resničnega kaosa sam, se ti zdi škoda denarja za mapo. Tako sem jaz v Albaniji pripeljal naravnost pred železniški nasip. Prijazni ljudje so me potem napotili na novo zgrajeno cesto.

Ampak treba se je stalno, res stalno zavedati, da je navigacija pripomoček in nič več. Če to pozabimo nas lahko pelje na enosmerno cesto. V napačni smeri seveda. Že doživel, ko sem takega dobil nasproti.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 23 Jul 2018, 11:57

Mogoče je kakšen tak zaslepljenec tudi kamikaza na avtocesti v nasprotni smeri.
Pri Višnji Gori je zelo enostavno priti proti Ljubljani v napačni smeri.
Če pa še bolj gleda v navigacijo, kot pa znake, pa res ni težko.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 885 krat
Prejel zahvalo: 375 krat
Število neizkoriščenih povabil: 164

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jul 2018, 12:09

No pri meni je to bilo sredi Trsta.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 23 Jul 2018, 12:41

Uganka za geokečerje:
kako je možno, da je točka 45.848060, 15.236240 dostopna le peš, ne pa z avtom, mopedom, niti kolesom. Morda le s skirojem :) Seveda pri dostopu ni potrebno kršiti nobenega prometnega predpisa.
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 23 Jul 2018, 16:15

@reber
Načeloma ne. Je pa res, da praktično nikoli ne grem kam "v neznano".

Navigacijo načeloma redko uporabljam, da bi me vodila. Jo pa dnevno uporabljam na poti v službo, da vem, točno kdaj pridem (če me recimo žena/hčerka čakata ali pa imam služben klic, da lahko povem, kdaj sem v pisarni itd...) in tudi tistih parkrat na leto, ko grem v LJ (čeprav poznam pot, spet isti razlog, kot zgoraj, da vem, kdaj bom prispel, ker me ponavadi kdo kje čaka), na poti na morje (spet, da vem, da bom 1h pred trajektom v pristanišču in tempomat prilagajam na čas prihoda).
Na leto naredim cca 40kkm samo v službo in nazaj, tako da se mi niti ne ljubi kaj dosti vozit... Če bi imel službo blizu, bi sigurno več hodili na kakšne izlete, zdaj pač gremo na znane lokacije (trenutno smo 10. leto na isti lokaciji na morju, v zadnjem letu pa smo bili 3x v Legolandu v Nemčiji, 1x v Lipici in to je to - torej nič kompliciranega, kjer bi navigacijo potreboval).

To pa je tudi to - v glavnem navigacijo uporabljam, da prilagajam hitrost vožnje... Definitivno pa mora biti vgrajena v avto (torej original), da so informacije na zaslonu avta/head up displayu. Nekih ekrančkov na šipi/zračnikih ne prenašam v svojem avtu.

Škoda edino, da RTTI ne dela pri nas... je pa zato severno od nas zanimivo gledat, kako te vozi po alternativnih poteh zaradi nesreč/zastojev.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 181 krat
Prejel zahvalo: 195 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 198

OdgovorNapisal/-a javr » 25 Jul 2018, 08:49

Trenutni problem pa je vakuumsko držalo za navigacijo, ki vedno pogosteje popusti. Ali se obnesejo finte , prikazane na Youtube, ko ljudje ta držala kuhajo v vreli vodi ali jih smodijo z vžigalnikom in potem naj bi bila kot nova ?
sem pogrel kar s plinskim gorilnikom in zadeva, začuda, deluje. Tudi ko premaknem zaklep da bi držalo odstranil s stekla, ostane močno prilepljeno.
Zakaj veliko voznikov opaža da navigacija kaže približno 5 km/h nižjo hitrost kot števec ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a SimonS » 25 Jul 2018, 09:21

Navigacija kaže točno. Števci običajno kažejo več. Tocnega razloga za to ne vem.
V avtu imam original boschovo navigacijo z here mapami. Lahko rečem, da nisem zadovoljen. Namreč do naše vasi me ustrajno žene čez makedamsko pot, kjer ima še traktor probleme. Probal sem vse možne nastavitve. Pa tudi sicer kar nekaj izbere pot....
Me je pa do Polske pripeljala brezhibno, čeprav končne lokacije (naslova) ni našla. Na telefonu pa imam navigon in sem kar zadovoljen
Zadnjič spremenil SimonS, dne 25 Jul 2018, 09:22, skupaj popravljeno 1 krat.
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 249 krat
Prejel zahvalo: 318 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Jul 2018, 09:21

Ne samo 5 tudi več. Odvisno kako hitro greš. Sem že opazil tudi 12km manj, a se s tem šoferjem ne grem več peljati. Jaz sicer rad vozim (pre)hitro, ampak kar je preveč je pa preveč. Na AC med Divači in Sežano je navigacija kazala 233. Števec pa 12km/h več.

Števci lažejo. Lažejo namenoma, da bi "ta hitri" imeli lažen občutek hitrosti in bili zato malo manj hitri. Kakšna je razlika je odvisno od avta do avta. Naj bi bilo 5 do 7%, a sem opazil, da pri nižjih hitrostih (okrog 40 ali 50km/h) lažejo manj, ali pa celo nič. Od 120km/h pa lažejo več. Sumim, da krivulja laganja v % ni linearna.

Nisem prepričan, da kdo zaradi tega vozi počasneje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 25 Jul 2018, 10:53

na kaj pa so umerjene "VI VOZITE ..." - radarske table ob cestah ? In policijski radarji ? Table so nekaj let kazale občutno manj od števca, sedaj pa kažejo isto kot števec. Isti avto.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Jul 2018, 10:58

javr je napisal/-a:na kaj pa so umerjene "VI VOZITE ..." - radarske table ob cestah ?
Na nič. Tisto je prej kot ne indikator. Ima enak placebo efekt kot avtomobilski števec.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Jul 2018, 11:03

No ja, umerjanje,... zadeva deluje na doplerjev efekt. Odbiti signal od avta se vrne na anteno v katero pošiljamo nek signal. Ko oba signala pošljemo na mešalnik dobimo ven nek NF signal. Če izmerimo frekvenco tega signala, jo delimo z 2 (tja in nazaj) dobimo že kar hitrost gibajočega predmeta. Referenca za frekvenc meter je ponavadi kristal, ki je na vsaj 5 decimalnih mest natančen. Tako natančen je tudi rezultat.
Čudna prikazovanja lahko dobimo, če pride tudi od odbojev v okolici. Če ima naprava nek filter, da izloči vse frekvence, ki jih pri tej meritvi ni za pričakovati, smo rešili še ta problem.
Ostane samo še "laganje". Z mikrokontreolerjem pa tudi lagati ni problem.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S53AL » 25 Jul 2018, 11:18

VolkD je napisal/-a: Jaz sicer rad vozim (pre)hitro, ampak kar je preveč je pa preveč. Na AC med Divači in Sežano je navigacija kazala 233. Števec pa 12km/h več.

Se greš provido :mrgreen:

P.s. Včeraj so me dve osebi iz CE iskali, vse povem točno kako in kaj. Ah saj ni panike imamo garmina. Na koncu sem jih iskal po Črnomlju...
@DusanuK in @VlokuD navigacija dela, preverjeno do mene :D
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a carli » 25 Jul 2018, 12:24

javr je napisal/-a:na kaj pa so umerjene "VI VOZITE ..." - radarske table ob cestah ? In policijski radarji ? Table so nekaj let kazale občutno manj od števca, sedaj pa kažejo isto kot števec. Isti avto.

Avto ja isti kaj pa gume? Meni na kolesu vedno točno kazalo je pa tam števec kalibrinan na mm obsega kolesa.
carli

Zahvalil se je: 83 krat
Prejel zahvalo: 75 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a S53AL » 25 Jul 2018, 12:39

Tiste table "VI VOZITE", omejitev 50 se peljem 55 km/h, na števcu pa kaže 45.
Dimenzije gum niso spremenjene od nakupa avta.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Proteus » 25 Jul 2018, 14:29

S53AL je napisal/-a:Rabim nekaj, da bi me pripeljalo na cilj v Sloveniji. Tujine ne rabim.

Izbira naprave/aplikacije je odvisna od namena uporabe, n.pr. iskanje "nekaj za pojest" z navigacijo je dokaj nesmiselno početje, ker ti nobena navigacija ne nudi dovolj informacij, da lahko izbereš gostilno. Na to temo smo se na tem forumu že smejali, ko je nekdo ostal z dolgim nosom pred gostilno. Za ta namen obstajata TripAdvisor in Google.

Podobno se hotele najprej poišče z Booking.com in ne GPS-jem, ta pride v igro po izbiri.

Na sploh je danes, ko je podatkovni prenos dostopen po celi EU, najbolj uporabna ad-hoc navigacija Google maps. Preko te aplikacije najlažje določiš cilj. Poleg tega že pri izračunu poti upošteva tudi RT razmere na cestah.

Povsem druga zgodba pa je če potrebuješ navigacijo za potovanja t.i. overland traveling. Za ta namen potrebuješ navigacijo, ki omogoča predhodno planiranje oziroma načrtovanje poti, kjer so pomembni časi vožnje, časi postankov, vrstni red postankov itd… Poleg tega mora omogočati shranjevanje na desetine točk poti in pred definiranih rut. Za ta namen je uporaben izključno Garmin, vse ostalo je ena živa neuporabna žalost.

S53AL je napisal/-a:P.s. Včeraj so me dve osebi iz CE iskali, vse povem točno kako in kaj. Ah saj ni panike imamo garmina. Na koncu sem jih iskal po Črnomlju...

Z navigacijo so se izgubili zaradi tega, ker navigacije enostavno ne znajo uporabljati. In takih ni malo.
Prav smešno je opazovati, na kakšni službeni poti, kako se ljudje lotevajo uporabljati GPS. Potem pa je GPS kriv za to, da ga uporabnik ne zna uporabljati.

Navigacijo Garmin uporabljam več kot eno desetletje in VEDNO me je pripeljala na cilj. Mogoče ne vedno najbolj optimalno, toda na cilj me je vedno pripeljala s 100% zanesljivostjo. In v teh letih se je nabralo na tisoče točk po celi zemeljski krogli, tako da dobro vem kaj navigacija zmore in ćesa ne.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a Proteus » 25 Jul 2018, 14:39

S53AL je napisal/-a:Dimenzije gum niso spremenjene od nakupa avta.

Mogoče pa imaš delno zapacan RPM sensor.
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a S53AL » 25 Jul 2018, 15:35

Proteus je napisal/-a:
S53AL je napisal/-a:Dimenzije gum niso spremenjene od nakupa avta.

Mogoče pa imaš delno zapacan RPM sensor.

Števec ni digitalen.
Ne vem. Na radar me še niso dobili, merili pa večkrat. Kakšna je pa točnost tistih tabel pa tudi ne vem.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a S53AL » 04 Avg 2018, 12:22

free

Preverjeno odlična aplikacija. Glas izklopiš in to je to. Hitrost avta pri 130Km/h pa odstopa za 4 Km/h.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Avg 2018, 13:04

Kdo odstopa ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S53AL » 04 Avg 2018, 14:01

VolkD je napisal/-a:Kdo odstopa ?

Mislim, da oboje. Hitrost avta in meritev po navigaciji. Nisem se pa poseblj posvetil temu, kdo ima prav, cilj je bil drugi.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 04 Avg 2018, 23:25

S53AL je napisal/-a:
free

Preverjeno odlična aplikacija. Glas izklopiš in to je to. Hitrost avta pri 130Km/h pa odstopa za 4 Km/h.

Aplikacija s tem nima nobene veze. Pokaže tisto hitrost, ki jo GPS HW receiver izračuna.
Uporabniški avatar
tilz0R

OdgovorNapisal/-a SimonS » 05 Avg 2018, 16:54

Malo okoli google navigacije po Češkem
Ker ima moja avtomobilska navigacija stare mape in še zelo neumna je, sem vzporedno uporabljal še googlove mapse.
Maps vedno najdejo naslov in lokacijo, ampak pot do cilja največkrat ni idealna. Celo daleč od idealne. Še original HERE maps poiščejo krajšo in boljšo pot. Sploh pa so bili problemi v mestu, ko sem izbral peš pot do hotela. Pelje čez most in čez 100m nazaj na drugo stran (ja tudi po isti strani je lepa pešpot). Pa še nekaj takih cvetk sem opazil, tako da bo google maps zadnja izbira, ko ostale navigacije odpovejo.
SimonS

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 05 Avg 2018, 19:39

Waze-a od Googla pa noben ne uporablja al kako?
Daleč najboljša aplikacija na marketu, ni pa offline.
Uporabniški avatar
tilz0R

OdgovorNapisal/-a Proteus » 07 Avg 2018, 14:48

SimonS je napisal/-a:Malo okoli google navigacije ...
Maps vedno najdejo naslov in lokacijo, ampak pot do cilja največkrat ni idealna. Celo daleč od idealne.

A lahko pripneš koordinate začetka in konca navigacije?
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a SimonS » 07 Avg 2018, 15:41

Če imaš izrecno željo lahko poiščem koordinate
SimonS

OdgovorNapisal/-a SimonS » 07 Avg 2018, 16:25

Evo sem se potrudil in poiskal, kako on vidi pot do hotela in rdeče, kako sem jaz peljal. Govorim za avto. Za peš pa se ne znam postaviti v mesto. Če kdo zna in bi rad videl na svoje naj poiskusi
Priponke
Screenshot 2018-08-07 16.16.13.png
SimonS

Naslednja

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov