Nič več peroksida za male ljudi

Kako in kaj na tem področju vse lahko naredimo doma. Izdelava tiskanega vezja je lahko že mala umetnost.

Nič več peroksida za male ljudi

OdgovorNapisal/-a RUros » 06 Jul 2016, 17:16

Danes sem po dolgem času hotel nabaviti peroksid. Pa me prodajlka vpraša "na firmo" in ker sem rekel ne, ga nisem dobil.
Menda je od Maja letošnjega leta prišla nova "antiteroristična" uredba, ki tovrstne izdelke ne dovoljuje prodajati fizičnam osebam. No solno kislino bi pa lahko dobil :D .
Vezja sem sedaj na srečo začel delati tudi s Natrijevim Persulfatom, a gre žal k koncu.
Ne vem kako je ta zakon tako potiho šel mimo mene :_dunno .
RUros

Kraj: Moravče
Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 9

Re: Nič več peroksida za male ljudi

OdgovorNapisal/-a andrejj » 06 Jul 2016, 17:26

Vidim da si iz Moravče.Pojdi v Trebnje trgovina Pleskar.
Uporabniški avatar
andrejj

Kraj: 8232 Šentrupert
Zahvalil se je: 115 krat
Prejel zahvalo: 61 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 06 Jul 2016, 18:11

V Mariboru v Čipu sem ga cca. tri tedne nazaj kupil liter brez vprašanj.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 74 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a igo » 06 Jul 2016, 18:14

To se je zgodilo tudi meni.
Sem rekel: "Ko bom jaz bombo delal, ga bom kupil celo cisterno (33000 litrov), ne pa en liter :tappingfoot "

Podobnih anekdot imam kar precej.

Pred leti sem dal strojevodji zavojček kave in mu predal en 60 kg težak paket, ki ga je nekaj postaj naprej prevzel kolega. Je rekel strojevodja: "Da ne bo kaj počilo." Jaz pa: "Ni panike. Ko bom jaz bombo z vlakom pošiljal, bom najel svojo tovorno kompozicijo."

Ko sem po hitri pošti pošiljal en večji trafo in usmernik (cca 20 kg), se je šofer pošalil: " Kaj imaš to zaeno bombo?" Jaz pa: "Ko bom jaz bombo pošiljal, jo bodo dostavili z izrednim prevozom, ne pa s 50 kg omejitvijo na paket."

Doslej so take izjave sprožale salve smeha in krohotanja :mrgreen:, počasi pa se na to temo ne bo več možno hecati.

Ah, ja, ... kje so tisti časi, ko se je dalo kemijske elemente in eksotične spojine kupovati kar v lekarnah. S tabletko urana bi se grel celo zimo. Potem so pa v Evropo navlekli podivjane necivilizirane škodoželjneže in zaupanje v poštene namene kupcev in nasploh soljudi je izplahnelo. Sedaj pa se je še uzakonilo :_banghead
Lovci trosijo svinec po gozdovih, nastradamo pa elektroniki, zaradi RoHS direktive.
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
igo

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 122 krat
Prejel zahvalo: 199 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a SimonS » 06 Jul 2016, 21:41

Lekarna. Dobiš brez problemov. Za tistih par centov več pa tudi ne bo konec sveta
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 142 krat
Prejel zahvalo: 184 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a xfce » 06 Jul 2016, 23:01

Antiterorizem je samo metanje peska v oči in omejevanje in nadzor navadnih državljanov.

Vse elektronske naprave nadzirajo, teroristi v Parizu so pa imeli s seboj predplačniške telefone in jih po potrebi aktivirali in se pogovarjali. Pač, potreboval je telefon ga je aktiviral in skomuniciral. Baje so našli tudi nekativirane neizsledljive predplačniške pakete.
Potem EU razmišlja o omejitvah pri REGISTRIRANEM orožju, kupjenih v trgovinah. Seveda so "teroristi" kupili kalašnike na črnem trgu.
Teroristi lahko potujejo brez potnega lista, pa daj ti pokaži potni list na meji, katermu je pretekel 1 dan. Me prav zanima.

Z omejevanjem poštenih dravljanov ne bodo nič dosegli - saj to sami dobro vedo. Nameni so drugi, živeti v strahu. En lahko z navadnim avtom zbije skupino otrok, ki so šli iz vrtca na sprehod pa je takoj 20 žrtev ne pa flaša peroksida za enega reveža, ki hoče narediti kaj ustvarjalnega in si služi kruh.

Ko so naši dobili nalog za aretacijo od našega bolničarja s kalašnikom, ki je zdravil in pomagal ljudem v Siriji so prej v mesnico kjer dela poklicali, če je tam in ga potem prišli aretirati HAHAHA.
xfce

Zahvalil se je: 45 krat
Prejel zahvalo: 102 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a xfce » 06 Jul 2016, 23:05

RUros je napisal/-a:Danes sem po dolgem času hotel nabaviti peroksid. Pa me prodajlka vpraša "na firmo" in ker sem rekel ne, ga nisem dobil.
Menda je od Maja letošnjega leta prišla nova "antiteroristična" uredba, ki tovrstne izdelke ne dovoljuje prodajati fizičnam osebam. No solno kislino bi pa lahko dobil :D .
Vezja sem sedaj na srečo začel delati tudi s Natrijevim Persulfatom, a gre žal k koncu.
Ne vem kako je ta zakon tako potiho šel mimo mene :_dunno .

Ker larifari. Kaj če rečeš ja na podjetje in poveš podatke od neke firme? Naredi račun, plačaš, greš..

To je samo kretenska varovalka za poštenjaka, ne pa za terorista.
xfce

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jul 2016, 23:22

xfce je napisal/-a:Ker larifari. Kaj če rečeš ja na podjetje in poveš podatke od neke firme? Naredi račun, plačaš, greš..
In prijateljevo podjetje ima tako nekaj stroškov več in plača nekaj davka manj,... Ta država je že tako pametna, da strelja v lastno koleno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3524 krat
Prejel zahvalo: 2796 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Carko » 07 Jul 2016, 22:24

Verjetno je mislil, da poveš podatke kar od ene naključne firme.
Carko

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 275 krat
Število neizkoriščenih povabil: 81

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 07 Jul 2016, 22:59

Carko je napisal/-a:Verjetno je mislil, da poveš podatke kar od ene naključne firme.
Verjetno res. Ampak ker ljudje ponavadi ne vemo firm kar na pamet se potem spomnimo takega, ki ga poznamo in ima firmo. Naslednji miselni preskok je pa že zelo blizu temu, da se spotoma še malo denar opere.
SamoBr

Zahvalil se je: 109 krat
Prejel zahvalo: 187 krat
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a GJ » 08 Jul 2016, 00:12

SamoBr je napisal/-a:
Carko je napisal/-a:Verjetno je mislil, da poveš podatke kar od ene naključne firme.
Verjetno res. Ampak ker ljudje ponavadi ne vemo firm kar na pamet se potem spomnimo takega, ki ga poznamo in ima firmo. Naslednji miselni preskok je pa že zelo blizu temu, da se spotoma še malo denar opere.

Pa za 22% DDV-ja te pride ceneje, no vsaj prijatelja, če mu daš račun!
Ja to pa je zadetek v koleno!

LP :mrgreen: GJ
Če si jezen, si žrtev!
GJ

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 127 krat
Prejel zahvalo: 65 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a Proteus » 08 Jul 2016, 12:59

Seveda skoraj nikogar na tem forumu ne briga Brexit in podobne politične zadeve.
Sedaj, ko vam je država stopila na rep pa cvilite :_rolling

Lahko do nezavesti nabijate o tem, da je to skrajno neumno a kaj več od efekta pretepanja oslovske sence s tem ne boste dosegli.

Dejstvo je, da družba, ki ne zaupa posamezniku enostavno gnila družba in amen! To so jasni znaki, da drsimo v diktaturo ali pa totalitarizem kar vam je ljubše. Počasi boste že dojeli (kar nenehno pišem), da gre za vsesplošno agendo, ki temelji na konceptu države, ki bo razpolagala z vsemi aspekti vašega bivanja. In prav zanima me kdaj boste enkrat končno dojeli, da je za vsako tako stanje/sranje/prepoved/ukrep/ whatever kriv vsak od nas in, da jamranje na gostilniškem nivoju ne bo prineslo prav nikakršnih sprememb.

In ker velika večina članov na tem forumu nima toliko jajc, da bi napisali en eMail poslancu in zahtevali svoje pravice (kar sem preveril v niti H2O), potem je popolnoma jasno, da si tega peroksida niti ne zaslužite.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 202 krat
Prejel zahvalo: 369 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 62

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 08 Jul 2016, 13:15

In kaj bo gnili poslanec naredil drugega kot še naprej skrbel za svojo požrešno rit in pol miljona prisklednikov? Edino primerno bi bilo, da sploh nimamo vlade, ampak da o vsem odločajo vsi, recimo preko elektronskih volitev. Ker se nihče nebi grebel za oblast, bi 99% problemov izpuhtelo. Demokracija bi bila tako popolna.
s54mtb

Zahvalil se je: 856 krat
Prejel zahvalo: 2000 krat
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a Proteus » 08 Jul 2016, 13:20

s54mtb je napisal/-a:In kaj bo gnili poslanec naredil drugega kot še naprej skrbel za svojo požrešno rit in pol miljona prisklednikov? Edino primerno bi bilo, da sploh nimamo vlade, ampak da o vsem odločajo vsi, recimo preko elektronskih volitev. Ker se nihče nebi grebel za oblast, bi 99% problemov izpuhtelo. Demokracija bi bila tako popolna.

Kot sem napisal, s pretepanje oslovske sence se ne bo prav nič spremenilo.
Očitno je maksimalen doseg tega foruma gostilniško jamranje, kakšni grdi packi so politiki in kakšno junaško srce bije v naših klenih električarskih telesih :mrgreen:, samo razume nas ne nihče.
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Jul 2016, 15:32

Bodi prvi, pa organiziraj versko skupnost ElElektron :)
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Proteus » 08 Jul 2016, 15:58

Sploh pa, če berem EU direktivo, nikjer ne piše, da je peroksid nedovoljen za privatno rabo:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SL/TXT/?uri=CELEX%3A32013R0098
Citiram:
Vodikov peroksid, nitrometan in dušikovo kislino splošni uporabniki široko uporabljajo v zakonite namene. Zato bi morale države članice imeti možnost, da za dostop do teh snovi v določenem razponu koncentracij namesto sistema dovoljenj uporabljajo sistem evidentiranja iz te uredbe.

Torej potrebna je samo ustrezna evidenca, ki je tudi že predpisana v členu 8.

Člen 8

Evidentiranje transakcij

1. Za namene evidentiranja v skladu s členom 4(3) se splošni uporabniki identificirajo z uradnim identifikacijskim dokumentom.
2. Evidenca vsebuje vsaj naslednje podatke:
(a) ime, naslov in, če je možno, bodisi identifikacijsko številko splošnega uporabnika bodisi vrsto in številko njegovega uradnega identifikacijskega dokumenta;
(b) ime snovi ali zmesi, vključno z njeno koncentracijo;
(c) količino snovi ali zmesi;
(d) namen uporabe snovi ali zmesi, kot ga je navedel splošni uporabnik;
(e) datum in kraj transakcije;
(f) podpis splošnega uporabnika.
3. Evidenca se hrani pet let od datuma transakcije. V tem obdobju je evidenca na zahtevo pristojnih organov na voljo za pregled.
4. Evidenca se hrani na papirju ali na drugem trajnem nosilcu podatkov ter je v celotnem obdobju iz odstavka 3 vedno na voljo za pregled. Vsi elektronsko shranjeni podatki:
(a) ustrezajo obliki in vsebini ustreznih dokumentov na papirju in
(b) so v celotnem obdobju iz odstavka 3 vedno takoj na voljo.
Uporabniški avatar
Proteus

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 08 Jul 2016, 21:05

Proteus, a ti rabiš peroksid ?
SamoBr

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Jul 2016, 13:47

Menda je od Maja letošnjega leta prišla nova "antiteroristična" uredba
če je res vse kar piše na internetu o vodikovem peroksidu npr. tukaj, gre bolj za grožnjo dobičkom kemijsko-farmacevtske industrije kot pa za nevarnost terorizma.
Mimogrede: imam še 2 ali 3 plastenke vodikovega peroksida z rokom uporabe 1996, lekarniški, torej najbolj čist. To najbrž pomeni, da ga lahko mirne duše zavržem ? Ali pa bom z njim poskusil zaliti kakšne rože da vidim če bo kakšen učinek, kot opisan v linku.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 67 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a gumby » 09 Jul 2016, 14:18

To. Konec terorizma.
Sedaj se počutim zelo varnega.
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 79 krat
Prejel zahvalo: 387 krat
Število neizkoriščenih povabil: 47

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 10 Jul 2016, 10:17

V Udinah lahko kupiš v vsaki drogeriji. Ne vem pa zakaj bi kupil, če smo zdaj začeli jedkat z natrijevim persulfatom.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a xfce » 15 Jul 2016, 13:26

xfce je napisal/-a:Z omejevanjem poštenih dravljanov ne bodo nič dosegli - saj to sami dobro vedo. Nameni so drugi, živeti v strahu. En lahko z navadnim avtom zbije skupino otrok, ki so šli iz vrtca na sprehod pa je takoj 20 žrtev ne pa flaša peroksida za enega reveža, ki hoče narediti kaj ustvarjalnega in si služi kruh.
.

Evo, kot bi videl prihodnost:
http://www.rtvslo.si/svet/v-napadu-v-ni ... udi/398167
xfce

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 15 Jul 2016, 13:41

xfce je napisal/-a:
xfce je napisal/-a:Z omejevanjem poštenih dravljanov ne bodo nič dosegli - saj to sami dobro vedo. Nameni so drugi, živeti v strahu. En lahko z navadnim avtom zbije skupino otrok, ki so šli iz vrtca na sprehod pa je takoj 20 žrtev ne pa flaša peroksida za enega reveža, ki hoče narediti kaj ustvarjalnega in si služi kruh.
.

Kaj ima to veze z peroksidom ? Dajte se držat teme.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a s54jp » 15 Jul 2016, 14:45

SamoBr je napisal/-a:
xfce je napisal/-a:
.

Kaj ima to veze z peroksidom ? Dajte se držat teme.

Peroksiod je tukaj prikazan kot sredstvo za terorizem.
Lahko je tudi sredstvo za terorizem tovornjak, motika, kosa, in vse kaj se nahaja na tem svetu, pod pogojem da je v rokah bedaka, verskega fanatika, ali kakšnega drugega duševnega bolnika.
Prepovedati peroksid je identično kot prepovedati vožnjo z avtomobilom po cesti.

"xfce"-ja sem jaz tako razumel. To imajo tovornjak in peroksid skupnega.

"Nič več peroksida za male ljudi" - da ga 1 promil ljudi ne bi zlorabil - to se pravi: vse prepovedati.
Tudi umetno dušično gnojilo (dušik) je potrebno prepovedati, žvepleno kislino, glicerinsko olje... kemiki boste točno vedeli o čem govorim.

To je vse še vedno na tržišču, in se dobi v velikih količinah...brez osebne, meni pa naj prepovejo liter peroksida - HALO! (katerega porabim komaj liter, maksimalno dva v enem letu za jedkanje)
Pri nas v lekarni, vedno ko kupim peroksid in solno kiselino, zahtevajo osebno in vpišejo kdo je to kupil v en posebni zvezek.
To se dogaja že kar veliko let nazaj...ni od včeraj.

Več mi se ne da spajkati kot nekoč, še 1/2 litra peroksida na leto mi bo preveč, če pa ga prepovejo - imam še kak kilogram belega prahu za jedkanje.

Moderatorjem pustimo naj odločijo kaj je izven teme in kaj ne, vsaj so za to tukaj gor
s54jp

Kraj: JN76NI
Zahvalil se je: 124 krat
Prejel zahvalo: 141 krat
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a kobranka » 23 Jul 2016, 16:39

javr je napisal/-a:
Menda je od Maja letošnjega leta prišla nova "antiteroristična" uredba
če je res vse kar piše na internetu o vodikovem peroksidu npr. tukaj, gre bolj za grožnjo dobičkom kemijsko-farmacevtske industrije kot pa za nevarnost terorizma.
Mimogrede: imam še 2 ali 3 plastenke vodikovega peroksida z rokom uporabe 1996, lekarniški, torej najbolj čist. To najbrž pomeni, da ga lahko mirne duše zavržem ? Ali pa bom z njim poskusil zaliti kakšne rože da vidim če bo kakšen učinek, kot opisan v linku.

Najbrž ti ga nebo potrebno redčit, ker je preostalo nastala voda, ki jo običajno dodaš, da reakcija jedkanja ni prehuda.

No ja to se mi pa zdi bosa, da ti peroksida nebi več prodali, čisto razumem pa, da moraš, dati osebne podatke in kakšno izjavo, vsaj zato, da ocenijo, če si zadosti star, da ti ga prodajo. Isti šmoren je z alkoholnimi pijačami in cigareti, ko zahtevajo osebno.
kobranka

Zahvalil se je: 226 krat
Prejel zahvalo: 49 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 25 Jul 2016, 13:04

Današnja izkušnja:
- Mavrica: "žal ne smemo prodajati"
- Mikro polo: pri naročilu se pojavi obvestilo
Zaradi strogih zakonskih omejitev je izdelek za prodajo na voljo samo s podpisano Izjavo o namenu uporabe kemikalij, ki vam jo bomo na vaš e-poštni naslov posredovali ob zaključku nakupa.

OK, sem naročil in dobil to izjavo ob potrditvi naročila. Na koncu se je izkazalo, da želijo izjavo samo za pufer pH 4,0, nič pa ni bilo za peroksid. Belox je po 4 EUR in se ga torej prosto nabaviti. Le naročilo mora biti nad 50 EUR, sicer računajo 10 EUR stroškov obdelave. Poštnina je pa brezplačna.
s54mtb

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 04 Avg 2016, 23:42

Evo, naročil, plačal, dostava na dom, brez kakršnegakoli vprašanja:
s54mtb

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 05 Avg 2016, 16:36

V Udinah dobiš brez problema. Ne vem pa kako je v Gorici, ker mi je malo s poti.
SamoBr

OdgovorNapisal/-a s54jp » 29 Apr 2017, 17:15

Tudi jaz sem ga danes dobil - po naključju.
Nisem ga šel iskat, slučajno sem ga videl na polici, vzel v voziček, prišel do blagajne, plačal (brez osebne izkaznice) in odpeljal domov.

V Velenjski lekarni ga več ne dobim, kljub temu da sem ga tam kupoval 30 let z osebno. Bil je približno iste cene kot danes na tem računu, le solna je bila 3x dražja kot ta danes (isti proizvajalec).

Zanimivo, da za ene trgovine Evropska direktiva velja, za ene ne.

Ta direktiva mi se zdi butasta, za to sem naredil "scan" samo računa brez številke in logotipa trgovine da ne bi slučajno oni imeli kakšne težave, ali kaj je še huje - prenehali z prodajo tega izdelka.

Peroksid in solna mi prav pridejo za jedkanje nezahtevnih vezji, drugače pa uporabljam natrijev persulfat.

Natrijev persulfat je počasen, rabi grelec, če se pa hočeš tega izogniti in hitro nekaj zjetkati, je peroksid + solna + voda = prava rešitev.
Priponke
Račun01.JPG
s54jp

Kraj: JN76NI
Zahvalil se je: 124 krat
Prejel zahvalo: 141 krat
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 29 Apr 2017, 17:38

Mikro polo dobavlja brez težav tudi navadnim smrtnikom. Največ, kar sem moral je bilo izpolnjevanje izjave za nevarne kemikalije. Nazadnje tetrametoksisilan.
s54mtb

OdgovorNapisal/-a ecobra » 29 Apr 2017, 19:08

Prejšnji teden sem jedkal z solno in kozmetičnim Hidrogen cream 12% od Ilirije na termo (peglzn) transfer. Na presenečenje je zadeva zelo lepo počasi delovala brez dodajanja vode. Vse skupaj je na začetku bilo kot neka čudna zelena sluz ampak na koncu je zelo dobro izpadlo. Dobi se DM, Tuš drogeriji tudi v Šparu ali pa kakšni lokalni štacuni. http://www.ilirija.si/sl/hydrogen-cream Rešile so me ženske, ki hočejo biti blond. :mrgreen:
ecobra

Kraj: Radeče
Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 31 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Apr 2017, 23:22

ecobra je napisal/-a: Rešile so me ženske, ki hočejo biti blond. :mrgreen:
Ja, po moje se tega nihče ne upa prepovedat. Bi bile prehudo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a satelitko » 30 Apr 2017, 01:47

OK, ne da se hvalim, ampak če bi kdo kdaj kaj rabil iz firme ITRIJ, imam do tam pol ure peš, z avtom pa...

Imajo pa vse živo. Po pametni ceni.

(Kislina ena, pa druga, pa tretja, pa peroksid, pa...)
satelitko

Kraj: Radovljica
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 30 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

Vrni se na Izdelava tiskanega vezja v domači delavnici

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost