Senzor za stopnišče

Vse v zvezi s senzorji, takimi ali drugačnimi,... tudi sw

Senzor za stopnišče

OdgovorNapisal/-a stromarpepi » 10 Feb 2019, 18:30

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Imam še odprt projekt lučk na stopnišču. Projekt ni doma zato ne morem eksperimentirati gor in dol.
Težava je v tem, da je spodnji del stopnišča odprt in ne pride v poštev klasičen PIR senzor saj v tem primeru vklopi luči tudi med gibanjem po dnevni sobi jedilnici... Uporabil sem en cenen od poševnookih senzor, kateremu nastaviš dolžino. Vse lepo in prav, dva senzorja na prvi in na zadnji stopnici. Eden ali drugi vklopita časovnik v omarci. Delovna napetost 12V, ravno zaradi senzorjev. Sedaj pa bi bilo potrebno senzor ven skopat ter malo probat ponastavit dolžino. Največja težava je v tem da ima senzor na zadnji strani nastavljiv trimer, senzorja pa sta zagipsana na svoje mesto(nisem bil jaz :_banghead sem lepo naročil naj ga da v pokrov doze). Sedaj pa en daje vedno signal ven za vklop in posledično luči vedno svetijo.
Ok že od začetka se mi ne dopadejo ti senzorji. Ima kdo kak predlog za zamenjavo ? S kolegom sva debatirala o PIR senzorju brez leče, naj bi bil doseg ravno za dolžino stopnice? Najraje bi uporabil enega industrijskega...ti pa imajo ponavadi rdeč laser... Nimam pametne ideje...

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno !
Uporabniški avatar
stromarpepi

Kraj: Ormož
Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: Senzor za stopnišče

OdgovorNapisal/-a Iztok » 10 Feb 2019, 18:55

stromarpepi je napisal/-a:... Sedaj pa bi bilo potrebno senzor ven skopat ter malo probat ponastavit dolžino. Največja težava je v tem da ima senzor na zadnji strani nastavljiv trimer, senzorja pa sta zagipsana na svoje mesto ...

Jaz bi za začetek poizkusil vzidani senzor malce senčit s kakšno zaslonko ... npr. iz alu folijo.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 441 krat
Prejel zahvalo: 372 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 73

Vrni se na Senzorji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost