Alternativa WeatherUnderground

Vse v zvezi s senzorji, takimi ali drugačnimi,... tudi sw

Alternativa WeatherUnderground

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 08 Jun 2018, 11:34

Pred dobrim tednom je WeatherUnderground (WU) ukinil sprejemanje in prikazovanje podatkov z osebnih vremenskih postaj (PWS). No, mogoče jih sprejema še, prikazujejo pa jih ne. Zastonjski API ključi naj bi veljali še eno leto, tako tudi piše v statusu vremenske postaje, trenutno pa to ne dela. S strojno opremo ni nič narobe, na drug strežnik gredo podatki še vedno brez težav, le prikaz je bolj ubog. No, mogoče rabijo pri WU samo čas, da ponovno vzpostavijo storitev po tem, ko jih je prevzel IBM. Opažam pa, da ko se enkrat začnejo dogajat čudne stvari s spletnimi strani prevzetih firm, je običajno zgodba zaključena.
WU storitev je bila v redu. Ti si njim prispeval podatke, oni so jih uporabili po svoji volji (odvisno od kvalitete podatkov tudi za vremenske napovedi), vedno pa si imel dostop do podatkov. OK, mogoče bi nekaj celo plačali za prikaz (svojih !!!) podatkov, ampak trenutno ne moreš zvedeti niti kakšni so paketi niti koliko stanejo. Dostop do podpore je maksimalno otežen (skozi neštete spletne strani) in na koncu niti ne odgovorijo.

Pozna ali uporablja kdo kakšno podobno storitev? Pri WU mi je bila predvsem všeč oblika grafov. Razmišljam tudi enostavno o postavitvi WeeWX strežnika na kakšni majhni Linux zverini (RPi, OPi, ...).
PrimozL

Kraj: Okolica Vipave
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 14

Re: Alternativa WeatherUnderground

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 08 Jun 2018, 12:06

To me pa čudi. Mojo normalno prikazuje
https://www.wunderground.com/personal-w ... =ILOVRENC2
Pri tebi je pa tvoja postaja nehala oddajati podatke.
This PWS is not reporting
Last updated: 29/05/2018, 21:04:06
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 140 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a cero » 08 Jun 2018, 13:16

cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 312 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 08 Jun 2018, 13:23

Hvala za obe sporočili, da drugod WU še deluje. Tako čudno sovpada prekinitev s spremembo v njihovi storitvi.

Bom poskusil poslati še ročno (HTML zahteva) prav z lokacije, po potrebi pa še zamenjat FW v vmesniku in ponastavit konfiguracijo.
PrimozL

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 08 Jun 2018, 15:30

Preverjeno, s pošiljanjem je nekaj narobe. Če pošljem ročno HTTP zahtevek s podatki, jih prikaže.

Malo težje bo preveriti, kaj se dogaja z vmesnikom. Nastavitve sem že preveril, HW je OK, ker na drug strežnik uspešno pošilja. Se bom moral res spustiti na IP nivo z WireSharkom?
PrimozL

OdgovorNapisal/-a cero » 09 Jun 2018, 09:58

Mogoče ena banalna, si poskusil resetirat postajo? Mogoče pa rabi WU ponovno autentikacijo.
Moja je tudi nehala oddajat 2 dni nazaj, pa sem jo samo resetiral in spet deluje.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 312 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a PrimozL » 09 Jun 2018, 14:46

cero je napisal/-a:Mogoče ena banalna, si poskusil resetirat postajo? Mogoče pa rabi WU ponovno autentikacijo.

Imam že narejeno tako, da vmesniku vzamem napajanje vsakih 6 ur. V nasprotnem primeru sem ga hodil resetirat. Je zgleda FW precej hroščat....

Sem pa našel na FB strani od Microsata, da je v istem trenutku še nekomu nehalo pošiljat. Sem kontaktiral avtorja vmesnika Microsat. Pred dobrim letom je že bil podoben problem, ko je WU nekaj spremenil (bolj striktno implementiral) in so popravili FW.
PrimozL

Vrni se na Senzorji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost