s5tech.net • Poglej temo - I: Vžigalno tuljavo za Homelite HLT26CDSY nitkarico.

I: Vžigalno tuljavo za Homelite HLT26CDSY nitkarico.

Tu so vsi oglasi, ki so se iztekli, katerih stvari so prodane,....

Moderator: forpobi

I: Vžigalno tuljavo za Homelite HLT26CDSY nitkarico.

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Maj 2018, 12:59

Zdravo.

Torej iščem vžigalno tuljavo za v naslovu omenjeno nitkarico. Oznake na zdajšnji so:
Feng Long
850108003
FL26E
200809A
A-11

Pride pa vse prav, tudi od lokalnega serviserja, ki tudi prodaja dele. Edino naj bi bila kvaliteta kaj boljša, ker zdajšnja tuljava je zdržala kvečjemu 3 sezone. Pač toliko, da je pripravno izven garancije. Načeloma bi zadevo nadomestil z ekvivalentom, če bi le ustrezal samo, da ima ležišče za luknje in pa prehod kjer tečeno magneti mimo jedra na svojih mestih.

No najboljši ekvivalent bi bil verjetno, kar grelna svečka iz modelarskega metanol motorja kateri bi moral z 1,2V pomagati žareti, je pa potreben adapter za to saj so te svečice namenjene za modelarske motorje.
kobranka

Zahvalil se je: 311 krat
Prejel zahvalo: 66 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 13

Re: I: Vžigalno tuljavo za Homelite HLT26CDSY nitkarico.  Tema je rešena

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Maj 2018, 17:27

Ahh, bom kupil tako kot je pa bo kar bo in to kar od Media Impex, čeprav jih dobavlja še nekaj drugih. Če bo spet crknila po treh letih se pač ne bom več z njo za=baval. Menda je itaq nekje na poti druga močnejša.
kobranka

Re: I: Vžigalno tuljavo za Homelite HLT26CDSY nitkarico.

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Maj 2018, 18:02

Do naslednjega tedna boš težko kje kaj kupil. Se ti torej splača počakati, mogoče se kdo oglasi, da ima kaj takega doma.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5035 krat
Prejel zahvalo: 3567 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 01 Maj 2018, 18:29

Težka bo. Ko enkrat iščeš rezervne dele, vidiš da je veliko firm in od vsake ogromno modelov, ki so si toliko različni, da eden ne paše v drugega. Moje izkušnje so z nabavo tesnil za vplinjač. Ko sem rekel naj mi pokaže, kaj ima mi je dal katalog, kjer je bilo tri strani slik od tesnil. Kakšna zelo podobna, le ena luknjica je bila drugje, pa ene ni bilo .... Sem moral priti naslednjič z vzorci.
Da bi se pa komu doma valjalo, je pa skoraj nemogoče, če pa že pa verjetno stara, katero je zamenjal in je ni pravočasno
zabrisal v kanto ....
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 730 krat
Prejel zahvalo: 290 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 124

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Maj 2018, 19:15

Jah počakat bom tako ali tako moral, vendar kitajcev in američanov se mi pa res ne da en mesec čakat. Tam sem prepričan, da prodajajo kose take kot morajo biti, ampak pri prvem bodo uprašljive kvalitete, pri drugem bom pa lahko dve kupil pri nas(cena plus poštnina). Lokalc iz moje občine itak samo Haskija pa Stihl "fura" za drugo skoraj, da ne ve, čeprav popravlja tudi vse kosilnice poleg motork.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 10 Maj 2018, 12:42

Še povzetek. Dobil sem malo rabljeno vžigalno tuljavo za 10€ kjer sem jo moral še popravljat saj je kapica za svečko odletela pri razgradnji. No to sem rešil in je bilo vredu do prve košnje. No potem pa zadeva nevem, če je delovala 10 minut in se vstavila odprem mašino in je bilo notri nasrano od koščkov valjčnega ležaja. Sedaj, če mi zna kdo objasnit kako podret vztrajnik brez kaj dodatno polomit bi bil strašno vesel? Trenutno je v statusu skvo ampak, če jo vržem v kanto jo verjetno nebo škoda. Lahko se javite za ostale nadomestne kose, ki so še uporabni.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 12 Maj 2018, 20:02

Pripis. Mašina je bila na osovini vztrajnika izrabljena do te mere, da se je moralo vsuti iz igličnega ležaja. Kaj je bodrovalo tolikšni obrabi ne vem, Olja za mazanje je definitivno imelo zadosti. Do tega sem prišel po brute force tehniki saj kot sem potem ugotovil je ojnica namensko narejena iz mehkega materiala in se tudi na servisu najverjetneje poslužujejo podobne tehnike pri tovstnih blokih motorja. Pri servisu moraš potem zamenjati komplet vse. Mašina je že v kanti namenjeni za na kosovni odpad in čakam, da mi dobavijo novo močnejšo ter z več nastavki.
kobranka

Vrni se na Oglasi, ki niso več aktualni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost