Odganjalec psov

Vsi se po malo ukvarjamo tudi z drugimi hobiji, eden takih je nedvomno vzgoja rastlin.
"Čudež življenja" je vsekakor ena od stvari, ki nikogar ne pusti ravnodušnega. Ni torej razloga, da bi tudi pri nas ne imeli takega kotička.

Moderator: Proteus

Odganjalec psov

OdgovorNapisal/-a S51VC » 10 Maj 2017, 21:20

Čudna tema, vem.
Sosedovi psi so našli WC na moji parceli, okrog hiše... Polulajo vse kar je za polulat. Ograje nimam, ni v načrtu. Vem, da obstajajo ultrazvočni (20-25kHz) odganjalci za pse, spreji, piščalke...
Prosil bi vas za mnenje, izkušnje, kaj mi je za storit, da ne bom več pobiral kakcev, da preselim njihov WC... Več glav, več ve...
LP
S51VC
S51VC

Kraj: JN76xp
Zahvalil se je: 71 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Odganjalec psov

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Maj 2017, 21:47

Se nebi najprej pogovoril s sosedom. On je namreč odgovoren za početje svojih psov. In je tisti, ki mora pse spraviti za ograjo.
Ne samo zaradi kakcev na tvoji parceli, temveč zaradi splošne kulture. So namreč ljudje ki lahko utrpijo precej hude stvari, če se tak kuža iz samega veselja zažene vanje.
Pod hude stvari je mišljeno vsaj dvoje; alergije in psihične travme.

Bo tudi za soseda bolje, da to reši sebi v dobro, preden se najde kdo, ki mu bo obesil nekaj k € odškodnine.

In verjemi, da so taki, nekateri to počno celo namenoma, da iztržijo to odškodnino.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4760 krat
Prejel zahvalo: 3446 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a ecobra » 10 Maj 2017, 21:49

Ne vem katere žverce so delale kraval na mojem podstrešju ampak sem jih pregnal s PC generatorjem zvoka Daqarta kjer sem zgeneriral res nagravžen zvok od 25Hz do 22 kHz in kar na podstrešje nastavil računalniške zvočnike ter pustil nekaj časa vklopljeno (14 dni). Predlagam, da na PC ju zgeneriraš zvok od 16-23kHz in nastaviš pc zvočnike na okensko polico in opazuješ kaj se dogaja.Ljudje tega ne bojo slišali, mačke in psi pa zagotovo. Nevem, če so pc zvočniki sposobni iti tako visoko ampak nič te ne stane.
http://www.daqarta.com/
Drugače pa kot predhodnik pravi, se je dobro pogovoriti.
l.p.
ecobra

Kraj: Radeče
Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a S51VC » 10 Maj 2017, 22:13

Ma ja, se povsem strinjam s tabo. Sem ravno danes gledal početje soseda, ki ima parcelo ograjeno, psa v tej ogradi. V dopoldanskem času spusti psa ven, nakar se seveda sprehodi do moje hiše, kjer se polula, pokaka, nato se lepo vrne domov v svojo ogrado. Jutri vzamem kamero in vse posnamem. Nebi se rad skregal s sosedom. Mogoče bom moral. Rad bi psa odgnal s kakim pripomočkom, ga prestrašil, odvrnil od početja. Obstaja odganjalec psov, rabijo ga kolesarji, da odženejo nadležne pse. Fizična sila pri takih mrcinah ni dobra, se me zapomni in me drugič napade. Mogoče si to nabavim ali napravim.
Hvala za odgovor.
LP
S51VC
S51VC

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Maj 2017, 22:36

Aja,... potem pa samo še,....Marija Magdalena.

Tako se je namreč pisala in klicala ženska, danes že pokojna, ki je to reč izvedla elegantno kar se da.
Takrat sem živel še v Postojni, novo naselje je šele nastajalo, prazaprav je mesto začelo požirati majhno vasico, ki se je imenovala Kurja vas. Danes je to samo še sestavni del Postojne.
No v tej Kurji vasi je živela omenjena gospa, imela je sina, ki je čudovito igral klarinet, nekaj kokoši, ki so bile lepo ograjene in pujsa v hlevu. Tako je pač bilo nekoč na vasi.
Pa se našel gospod, ki je mislil, da drek ljudi na vasi ne moti in je njen (sadni) vrt postal pasji WC.

Nekaj časa je to šlo tako, potem je pa gospod dobil poštno pošiljko. Paket je bil velik, pa ga poštar ni nosil na dom in je gospod moral na pošto. Sicer je bil trdno prepričan, da se gre za pomoto, a .... firbrc, firbec,... in je paket odprl kar takoj na pošti in pol Postojne je vedelo, da je dobil vse svoje kakce zadnjih dveh mesecev nazaj v trajno last.

Nimam pojma, če je pes še naprej kakal ali ne, a vrt je bil bojda očuvan pred tem.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4760 krat
Prejel zahvalo: 3446 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a milan62 » 10 Maj 2017, 23:30

Mogoče bi tole kaj pomagalo

Digoo DG-AK7 Garden PIR Sensor Animal Repeller
https://www.banggood.com/Digoo-DG-AK7-G ... mds=search

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 57 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a s56rir » 10 Maj 2017, 23:59

Če se da, se najprej sosedsko zmeni s sosedom, šele potem si delaj stroške. Je pa zelo važen pristop za dosego cilja.
Uporabniški avatar
s56rir

Kraj: Prlekija (JN86BN)
Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 59 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a javr » 11 Maj 2017, 12:26

Rad bi psa odgnal s kakim pripomočkom, ga prestrašil, odvrnil od početja
puška za paintball
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 51 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a S51VC » 11 Maj 2017, 12:28

Ma ja, s sosedi je lepo imet dobre odnose. Nikoli ne veš, kdaj ga boš rabil. Mislim, da bom našel pravo pot, ker ta sosed ni "žleht", si bo dal dopovedat.
Hvala vsem za odgovore.
S51VC
S51VC

OdgovorNapisal/-a Nace » 12 Maj 2017, 15:57

Če sta mejaša, potem vzami lopato in z grebljo drek na lopato in hop čez ograjo na njegovo parcelo. Mogoče mu bo pridelalo in bo šel za psom z vrečko in pospravil za njim.
Lp Nace
Nace

Kraj: Zagorje ob Savi
Zahvalil se je: 288 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a S53AL » 14 Maj 2017, 15:07

Ste slišali kdaj za inšpekcijo?
Ste kaj prebrali zakone o psih?

No, to vse sem dal skozi.