Odganjalec psov

Vsi se po malo ukvarjamo tudi z drugimi hobiji, eden takih je nedvomno vzgoja rastlin.
"Čudež življenja" je vsekakor ena od stvari, ki nikogar ne pusti ravnodušnega. Ni torej razloga, da bi tudi pri nas ne imeli takega kotička.

Moderator: Proteus

Odganjalec psov

OdgovorNapisal/-a S51VC » 10 Maj 2017, 21:20

Čudna tema, vem.
Sosedovi psi so našli WC na moji parceli, okrog hiše... Polulajo vse kar je za polulat. Ograje nimam, ni v načrtu. Vem, da obstajajo ultrazvočni (20-25kHz) odganjalci za pse, spreji, piščalke...
Prosil bi vas za mnenje, izkušnje, kaj mi je za storit, da ne bom več pobiral kakcev, da preselim njihov WC... Več glav, več ve...
LP
S51VC
S51VC

Kraj: JN76xp
Zahvalil se je: 77 krat
Prejel zahvalo: 22 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Odganjalec psov

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Maj 2017, 21:47

Se nebi najprej pogovoril s sosedom. On je namreč odgovoren za početje svojih psov. In je tisti, ki mora pse spraviti za ograjo.
Ne samo zaradi kakcev na tvoji parceli, temveč zaradi splošne kulture. So namreč ljudje ki lahko utrpijo precej hude stvari, če se tak kuža iz samega veselja zažene vanje.
Pod hude stvari je mišljeno vsaj dvoje; alergije in psihične travme.

Bo tudi za soseda bolje, da to reši sebi v dobro, preden se najde kdo, ki mu bo obesil nekaj k € odškodnine.

In verjemi, da so taki, nekateri to počno celo namenoma, da iztržijo to odškodnino.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6596 krat
Prejel zahvalo: 4192 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a ecobra » 10 Maj 2017, 21:49

Ne vem katere žverce so delale kraval na mojem podstrešju ampak sem jih pregnal s PC generatorjem zvoka Daqarta kjer sem zgeneriral res nagravžen zvok od 25Hz do 22 kHz in kar na podstrešje nastavil računalniške zvočnike ter pustil nekaj časa vklopljeno (14 dni). Predlagam, da na PC ju zgeneriraš zvok od 16-23kHz in nastaviš pc zvočnike na okensko polico in opazuješ kaj se dogaja.Ljudje tega ne bojo slišali, mačke in psi pa zagotovo. Nevem, če so pc zvočniki sposobni iti tako visoko ampak nič te ne stane.
http://www.daqarta.com/
Drugače pa kot predhodnik pravi, se je dobro pogovoriti.
l.p.
ecobra

Kraj: Radeče
Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 53 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a S51VC » 10 Maj 2017, 22:13

Ma ja, se povsem strinjam s tabo. Sem ravno danes gledal početje soseda, ki ima parcelo ograjeno, psa v tej ogradi. V dopoldanskem času spusti psa ven, nakar se seveda sprehodi do moje hiše, kjer se polula, pokaka, nato se lepo vrne domov v svojo ogrado. Jutri vzamem kamero in vse posnamem. Nebi se rad skregal s sosedom. Mogoče bom moral. Rad bi psa odgnal s kakim pripomočkom, ga prestrašil, odvrnil od početja. Obstaja odganjalec psov, rabijo ga kolesarji, da odženejo nadležne pse. Fizična sila pri takih mrcinah ni dobra, se me zapomni in me drugič napade. Mogoče si to nabavim ali napravim.
Hvala za odgovor.
LP
S51VC
S51VC

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Maj 2017, 22:36

Aja,... potem pa samo še,....Marija Magdalena.

Tako se je namreč pisala in klicala ženska, danes že pokojna, ki je to reč izvedla elegantno kar se da.
Takrat sem živel še v Postojni, novo naselje je šele nastajalo, prazaprav je mesto začelo požirati majhno vasico, ki se je imenovala Kurja vas. Danes je to samo še sestavni del Postojne.
No v tej Kurji vasi je živela omenjena gospa, imela je sina, ki je čudovito igral klarinet, nekaj kokoši, ki so bile lepo ograjene in pujsa v hlevu. Tako je pač bilo nekoč na vasi.
Pa se našel gospod, ki je mislil, da drek ljudi na vasi ne moti in je njen (sadni) vrt postal pasji WC.

Nekaj časa je to šlo tako, potem je pa gospod dobil poštno pošiljko. Paket je bil velik, pa ga poštar ni nosil na dom in je gospod moral na pošto. Sicer je bil trdno prepričan, da se gre za pomoto, a .... firbrc, firbec,... in je paket odprl kar takoj na pošti in pol Postojne je vedelo, da je dobil vse svoje kakce zadnjih dveh mesecev nazaj v trajno last.

Nimam pojma, če je pes še naprej kakal ali ne, a vrt je bil bojda očuvan pred tem.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a milan62 » 10 Maj 2017, 23:30

Mogoče bi tole kaj pomagalo

Digoo DG-AK7 Garden PIR Sensor Animal Repeller
https://www.banggood.com/Digoo-DG-AK7-G ... mds=search

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 48 krat
Prejel zahvalo: 80 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a s56rir » 10 Maj 2017, 23:59

Če se da, se najprej sosedsko zmeni s sosedom, šele potem si delaj stroške. Je pa zelo važen pristop za dosego cilja.
Uporabniški avatar
s56rir

Kraj: Prlekija (JN86BN)
Zahvalil se je: 174 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a javr » 11 Maj 2017, 12:26

Rad bi psa odgnal s kakim pripomočkom, ga prestrašil, odvrnil od početja
puška za paintball
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 67 krat
Prejel zahvalo: 106 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 24

OdgovorNapisal/-a S51VC » 11 Maj 2017, 12:28

Ma ja, s sosedi je lepo imet dobre odnose. Nikoli ne veš, kdaj ga boš rabil. Mislim, da bom našel pravo pot, ker ta sosed ni "žleht", si bo dal dopovedat.
Hvala vsem za odgovore.
S51VC
S51VC

OdgovorNapisal/-a Nace » 12 Maj 2017, 15:57

Če sta mejaša, potem vzami lopato in z grebljo drek na lopato in hop čez ograjo na njegovo parcelo. Mogoče mu bo pridelalo in bo šel za psom z vrečko in pospravil za njim.
Lp Nace
Nace

Kraj: Zagorje ob Savi
Zahvalil se je: 336 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a S53AL » 14 Maj 2017, 15:07

Ste slišali kdaj za inšpekcijo?
Ste kaj prebrali zakone o psih?

No, to vse sem dal skozi.
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 646 krat
Prejel zahvalo: 69 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a Aleks » 19 Maj 2019, 16:54

Tole bom obudil, ker imam akuten primer, ki mi gre že pošteno na živce. Moja prva faza bo tehnološka, v drugi pa bo vzornica Marija Magdalena (beri zgoraj). Do sedaj je pasji urin uradni krivec za tri posušene mladike dreves. Po lastni parceli ne bom pazil, ali bom z nogo, ali kosilnico pobral smrdeči pasji drek. Niti ne mislim čistiti dreka iz robotske kosilnice.

Do sedaj sem ugotovil naslednje:
- soseda A, samska, velja za nesposobno pasje šole ali vzgoje, njen pes samec klatež markira teren povsod (organizator pasjih zmenkarij preko urina), serje tudi pri meni.
- soseda B je fina, huda nad neodgovornimi lastniki psov, pes stalno pod nadzorom. Sosed B s psom na povodcu serje tudi po sosedu C.
- sosedje C imajo največ težav, ker je pločnik ob njihovih cipresah in tam največ pasjih zmenkarij. Ciprese rastejo obupno.
- po sosedu C ščije tudi sosed D, ko gre s psom na povodcu mimo
- sosed C nima zadržkov, da s psom na povodcu ne ščije po sosedu E
- do sredine abecede so drugi pasji sprehajalci, ki največ pasjih lajkov preko urina spuščajo pri sosedih C
- vsaj še eden iz abecede serje pri meni

Prva korak montaža kamere z motion detekcijo za lažje pregledovanje posnetkov.
Drugi korak prijazna prošnja s prenehanjem pasjih aktivnosti na moji parceli.
Tretji korak dosledno vračanje pasje lastnine identificiranemu lastniku. Ne preko pošte, ampak na njegovo dvorišče.
Aleks

Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a LiPo » 19 Maj 2019, 20:19

Jaz bi ti predlagal električnega pastirja.
Dejansko ne rabis veliko.
Najprej postavis ograjo z 3 zicami. In samo opozorilne nalepke.
Po kakem tednu pa zadevo aktiviras.
Pes, ki se bo dotaknil pastirja 100% ne bo vec prisel do tebe.

Pa uporabi trak za konje. Se dobro vidi...
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Maj 2019, 21:16

Tako na hitro,... v okolici imaš okrog 15 pasjeljubcev. Jasno je, da imajo živali potrebe. Jaz bi na tvojem rešil problem na enostavno domiselen način.
Postavil bi tablo, ki bi predstavljala svojevrsten oglas. Lepo začni oglaševati prostor, kjer lahko ljubljenčki za določeno protivrednost opravljajo svoje potrebe.

Verjetno boš še naprej ostal nezaposlen, a bi se znalo zgoditi, da tudi brez neželjenega gnojila.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 19 Maj 2019, 21:25

Par ulic stran je bila nekaj časa lično izdelana tabla z napisom "To je privat zemljišče, ne pa pasje stranišče.".
Ali je kaj pomagalo pa ne vem...

Tista s pastirjem je vredna premisleka, če le nimaš šmrkarije okrog...

Morda še probat kak pepper sprej po kritičnih mestih popipsat malce pred pričakovanim sranjem.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 350 krat
Prejel zahvalo: 374 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 20 Maj 2019, 09:39

Pes je zelo čista žival in nikoli ne dela potrebe na svojem ožjem teritoriju. Zato tudi pride na tvojo parcelo, ko ga sosed spusti. Psi pa še poleg markirajo tako, da ni sosed kriv. Če je pes v boksu, se bo podelal v njem, če res ne bo druge možnosti. Tako, da je verjetno rešitev samo ograda ali pa mogoče električni pastir.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 163 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 20 Maj 2019, 10:06

MarkoM je napisal/-a:... tako, da ni sosed kriv....

Ne se delat norca!! Tale je pa prehuda, Marko... čeprav imaš prav v delu, da je pes čista žival, ampak kriv je pa samo, čisto in izključno SOSED!!! Pes ima lastnika, ki je odgovoren zanj - moralno in zakonsko!

Zaradi takihle neodgovornih lastnikov se pri nekaterih potem napačno razvije odpor in sovraštvo do (vseh) psov.

Psi so zelo pametni. No, toliko pa spet ne, da bi vedeli, kje so meje njegove parcele brez, da ga nekdo nauči. Zato je LASTNIK tisti, ki ga je dolžan naučiti in navaditi, kje se opravlja potrebo.
Rešitev je učenje psa. Vsakega se da naučit, tudi starega. Samo volja je potrebna, te pa več kot očitno sosedu manjka. Seveda je najlažje psa spustit, nimaš dela s čiščenjem...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 305 krat
Prejel zahvalo: 345 krat
Število neizkoriščenih povabil: 73

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Maj 2019, 10:46

Kaj pa vrečka ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Merlin » 20 Maj 2019, 15:18

Šolanje psov, je pa itak v prvi vrsti namenjeno lastniku, gospodarju, zato se redki odločijo?
Merlin

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 2 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Maj 2019, 00:53

Jaz sem rešil zadevo preprosto... imam videonadzor (bolj za šalo kot za res, predvsem za reklamo), da sem pokril celotno potencialno sralno površino, sem dodal še 2 kameri. Ko najdem pasji drek, pogledam posnetek, potem obiščem lastnika na domu. Pozvonim, prijazno pozdravim in povem zakaj sem prišel, pokažem tablico, na katero sem prej naložil posnetek, da si lastnik psa posnetek tudi ogleda... potem od lastnika psa zahtevam, da drek pospravi, povem tudi to, da če ga ne bo, ga bom pobral jaz in mu ga prinesel in mu ga zatlačil pred vhodna vrata na predpražnik in če bom dovolj jezen, ga bom razmazal še po vratih, kljuki, fasadi, ...
Ena oddaljena soseda me ni jemala resno, dreka ni pobrala, zato sem ji ga prinesel sam, pozvonil sem in počakal da je odprla, pred njenimi očmi sem ji ga razmazal po predpražniku in povedal, da naslednjič ko se bo njen pes posral na mojo parcelo bo drek jedla... če so pasjeljubci-pasjesralci nori znam biti še bolj nor tudi jaz in... zaleže, že dobri 2 leti je mir, ker se je o dogodku razvedelo. No, se zgodi, da se komu kužek poserje, ampak potem za njim tudi pobere, prav lepo je videti in če smo iskreni, to delajo samo zato, ker vedo da imam kamere :_dunno no ja, samo da drekov ni več in verjeli ali ne, pozdravimo se, dober dan, živjo, kako si, ... in vsi se brigamo zase in vsi smo zadovoljni.

Če so pasjeljubci-pasjesralci nesramni do vas, imate popolno legitimno pravico, da jim vrnete z vsaj enako mero "prijaznosti", najbolj zaleže "v obraz", "v ksiht", nikakor ne na skrivaj in za hrbtom!

Pa ne mi zdaj o legitimnosti snemanja, vsi vemo kako to gre, za lastno rabo, za osebno rabo, če to gledam sam, lahko snemam karkoli hočem, kakor koli hočem in posnetka ne smem kazati tretjim osebam, lahko pa ga pokažem osebam, ki so na posnetku, vse lepo in prav po zakonu... ja, je poskušal eden biti malo pameten, pa sem mu razložil kako to gre in ne, nimam opozorilnih tabel, ker jih v tem primeru ne rabim, ker posnetka ne bom kazal policiji, ne inšpekciji, ne nikomur od uradnih oseb, ker je škoda vsake sekunde časa, ker iz tega ne bo nič, ukrepati moramo sami.

Če lepa beseda ne zaleže, potem je treba samo čakat kdaj se bo kužek sprehajal sam in neprivezan, pa kakšno pričo potem pa prijava.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 39 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 252

Vrni se na Zelena elektronika - pametno vrtičkarstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov