Sadje

Vsi se po malo ukvarjamo tudi z drugimi hobiji, eden takih je nedvomno vzgoja rastlin.
"Čudež življenja" je vsekakor ena od stvari, ki nikogar ne pusti ravnodušnega. Ni torej razloga, da bi tudi pri nas ne imeli takega kotička.

Moderator: Proteus

Sadje

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jul 2019, 17:49

Nisem povsem prepričan, mogoče sem samo slabe sreče. Kjerkoli letos kupim kakršno koli sadje je to zanič. Brez okusa ali pa trdo in se ne zmehča ampak prej segnije.
In to se mi dogaja ne glede na cenovni razred. Glede na to, da mi je možganska kap že enkrat ponagajala z okusi in vonji, je mogoče krivo to, ampak sem podobne pritožbe že slišal tudi od drugih.

Pri tem pa moram povedat, da toliko sadja kot je sedaj po trgovinah še ni bilo, žal je vse zanič. Kaj je temu razlog pa ne vem.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9286 krat
Prejel zahvalo: 5272 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 111

Re: Sadje

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 21 Jul 2019, 18:10

Hm, jaz sem zadnjič dobil par breskev z vašega konca pa so bile res okusne.Tudi domača breskev je zelo sladka.Res pa, da moraš takoj pojesti, ker ni škropljena in ne zdrži dlje od kakega dneva, potem pa zgnije.

Lahko ti dam par kontaktov, pa pridi preverit.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1571 krat
Prejel zahvalo: 4114 krat
Število neizkoriščenih povabil: 104

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jul 2019, 18:13

s54mtb je napisal/-a:Lahko ti dam par kontaktov, pa pridi preverit.
Bom vesel na ZS.

A se ta neokusna zadeva potem takem pojavlja vsepovsod po Sloveniji ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SimonS » 21 Jul 2019, 19:53

Prve jabolke, breskve, maline, japonske in normalne maline, sibirske in ameriške borovnice so popolnoma OK
Kupujem pa bolj malo sadja glede na velik sadovnjak za hišo
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 280 krat
Prejel zahvalo: 370 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jul 2019, 23:10

Očitno niste razumeli, kaj hočem povedati. Bom podrobno:
- Kupil v Tušu melono. Lepa, debela,.. prerežem - ne diši nič. Nima vonja zrele melone. Pečke v njej so še bele. Okus pa je plehek, rahlo kiselkast, manjka sladkobe, na posameznih mestih celo trpek. Zaključek je, da je bila obrana še zelena, nedozorela.
- Kupil marelice, na videz lepo rumeno oranžne, ponekod vlečejo na rdeče. Za oko so lepe, delujejo normalno zrele. Poskusim sadež razpoloviti, a nekako ne gre. Se zadeve lotim z nožem. Meso se koščice drži, blizu peclja je celo malo zelenkasto, okus neprijetno kisel. Potem smo jih nekaj dni pustili, da malo "dozorijo". Iz stanja nezrelosti so prešle v stanje gnilega.
- Nektarine; barva temno vinsko rdeča. Izjemno lepe za oko. Na otip nekako delujejo melo mehke. Ni vrag, da bi ne bile zrele. Resnica je pa, da so pod lepim rdečim olupkom že začele gniti tik pod površjem. V notranjosti in ob koščici pa še niso bile zrele.
- Lubenica. Baje večja kot je, boljša naj bi bila. Razen seveda, če imaš smolo in dobiš tako kot jaz. Meso bledo rdeče. Koščice večinoma bele, tu in tam kakšna rjava, črne nobene. Okus po svinjski buči, sladkobe nobene.
- fige: ena sama je bila skoraj zrela, ostale še trde, notranjost pa bledih barv. Kljub temu so bile rahlo sladke, a se olupka ni dalo pojesti, ker je bil preveč mlečen.
Vse našteto je bilo po moje obrano daleč prezgodaj in vse našteto je bilo kupljeno v verigi slovenskih trgovin. Najbližja tržnica je Koper, 20 min v eno stran. In baje tudi tam ni mnogo bolje, saj namesto lastnega pridelka "branjevke" prodajajo robo iz skladišča v Trstu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Zelena elektronika - pametno vrtičkarstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov