REBALING BGA ČIPA

Vse o televizorjih, radijskih sprejemnikih in instalacijah zanje. Popravila, dograditve in nasveti

Moderator: S53AL

REBALING BGA ČIPA

OdgovorNapisal/-a zvonem » 28 Jun 2015, 00:21

Zanima me, kdo v slo. dela rebaling bga čipovja. Namreč imam dva led tv firme LG in Philips stari sta cca 2 leti. S posebno ;-) " spetfen " metodo sem ugotovil, da je glavni BGA čip odstopil in bi bilo potrebno napravit ponoven rebaling. Sprašujem, če morda kdo ve za kakega entuzijasta elektronike , ki to obvlada in če poleg plačila sprejme še kako podkupnino v obliki kraškega terana, naj mi prosim posreduje kako inf.....hvala.
ni me več..lp
zvonem

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: REBALING BGA ČIPA

OdgovorNapisal/-a BlazT » 28 Jun 2015, 20:13

Zdravo!
En sošolec ima doma napravo za lotanje BGAjev lahko vprašam.
alea iacta est
BlazT

Kraj: Vrhnika
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 13 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a zvonem » 28 Jun 2015, 21:42

Hvala in se lepo priporočam, če mi lahko kakorkoli pomagate glede rebalinga ..zanima me kolikšna je uspešnost ponovnega rebalinga in nenazadnje koliko bi stal tak poseg, saj se dobro zavedam, da so take naprave precej drage in jaz si jo v moji finančni situaciji zdaj ne morem privoščiti...hvala.
ni me več..lp
zvonem

OdgovorNapisal/-a Pluton » 29 Jun 2015, 10:41

Če bi med svojimi uporabniškimi podatki navedel kraj bivanja, bi ti dal kontakt odličnega mojstra blizu Celja, v kolikor si iz tega področja.
Uporabniški avatar
Pluton

Kraj: Slov. Konjice
Zahvalil se je: 112 krat
Prejel zahvalo: 51 krat
Uporabnika povabil: drakslar
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Jun 2015, 11:10

Pluton je napisal/-a:Če bi med svojimi uporabniškimi podatki navedel kraj bivanja, bi ti dal kontakt odličnega mojstra blizu Celja, v kolikor si iz tega področja.
zvonem je blizu mene. Skratka, ko je karkoli s TV-jem narobe ga cukam za rokav. Ko je treba pa TQFP spajkat, pa on cuka mene.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7433 krat
Prejel zahvalo: 4522 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Pluton » 29 Jun 2015, 11:45

Aha, torej smo precej oddaljeni. Bom mojstra vseeno povprašal, ali lahko lahko tukaj objavim njegov kontakt. Pravi pa, da je še bolje od reballa zamenjava čipa z novim.
Uporabniški avatar
Pluton

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Jun 2015, 11:56

Pluton je napisal/-a: Bom mojstra vseeno povprašal, ali lahko lahko tukaj objavim njegov kontakt.
Pohiti, jutri grem do Ljubljane, pa cel dan bom brez dela :)
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7433 krat
Prejel zahvalo: 4522 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Pluton » 29 Jun 2015, 15:40

Simon, 070314467
Uporabniški avatar
Pluton

OdgovorNapisal/-a zvonem » 29 Jun 2015, 21:47

Spoštovani !

Moram priznati, da sem občutil moč tega foruma v zelo pozitivnem smislu. Glede na moje povpraševanje sem dobil v zelo kratkem času ključne vredne inf. kdo bi mi znal pomagati glede rebalinga. Od mene bi bilo precej nefer,če nebi napisal, da se mi je glede tega zgodil dobesedno paradox. Namreč tik pred tem, da nesem to TV ploščo do VolkD, katero bi potem on posredoval naprej do mojstra, ki bi napravil ponovni rebaling se je za menoj pripeljal kolega , ki rad stika po stvareh,ki jih ljudje odlagajo v eko.otoke in šokiran sem bil, ko je iz avtomobila privlekel točno tak Lg Tv s skoraj točno takim main bordom, kot ga potrebujem oziroma, ki bi potreboval rebaling. Tv smo dali na mizo ga priključili na napetost in ugotovili, da je priromal v eko. odlagališče zaradi tega, ker je imel počen ...razbit lcd zaslon. Seveda takoj sem ga tudi vprašal za koliko mi ga proda in dogovorila sva se pošteno kot že mnogokrat pa tudi meni je odleglo, ker sem se zavedal, da bom s tem takorekoč naredil kristalno uslugo temu lastniku tv-ja, ki pa se tudi vedno bori s finančnimi težavami. Ja res ni za verjeti,,,ploščo sem zamenjal in tv je začel delovati, kot bi moral tako, da spoštovani...hvala vam na vašem trudu vsem, ki ste bili pripravljeni pomagati na kakršenkoli način. Glede na že pozno uro nisem uspel poslikati plošč in dogajanja in glede na to, da se ta teden mudim v lj na enem zahtevnejšem seminarju za nov sistem digitalnih zvez gsm-r na SŽ, ki naj bi zeleno luč zagledal že konec 2015, vas prav lepo pozdravljam. Hvala ...je verjetno beseda premala...sicer se revanširam na kak drug način ob kakšni drugi priliki :D
ni me več..lp
zvonem

OdgovorNapisal/-a primozsu » 28 Maj 2018, 08:52

Pozdravljeni!

Isto vprašanje kot predhodnik.
Iščem nekoga za reballing BGA čipa v mariborskem koncu.
primozsu

Zahvalil se je: 39 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 18

Vrni se na Televizorji, radioaparati in podobne pogruntavščine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost