Tesla tv in Youtube

Vse o televizorjih, radijskih sprejemnikih in instalacijah zanje. Popravila, dograditve in nasveti

Moderator: S53AL

Tesla tv in Youtube

OdgovorNapisal/-a carli » 29 Dec 2018, 19:18

Nekateri imajo na smart tv Tesla problem z dostopom do yutuba. Malo prej me je eden matiral. Ne odpre niti 1 videa. Pa sem tv ponastavil in spet nič. Brskalnik pa deluje normalno.
Zanima me če je že kdo uspel tole usposobiti.
carli

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

Re: Tesla tv in Youtube

OdgovorNapisal/-a Cloud » 01 Jan 2019, 14:53

Internetna povezava dovolj hitra? Kaj dela youtube samo se vrti ali čisto nič?
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 40 krat
Prejel zahvalo: 157 krat
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a carli » 01 Jan 2019, 15:51

Pojavijo se sličice videov, ko pa enega klikneš temen ekran in vrtenje. Isto je če se s telefonom povežeš, na telefonu - pc dela video. Ko pa klikneš predvajaj na tv pa spet tema.
Delalo je samo prvi dan ko so kupili tv potem pa več ne.
carli

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Jan 2019, 21:22

Evo zaradi takih problemov se kupi navaden TV in zraven dokupi Android box in je problem rešen. Ti kvazi "pametni" TVji so ravno prav pametni, da si potem, ko se pojavijo problemi na njem lahko čelo razbiješ od sitnosti.
kobranka

Zahvalil se je: 402 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a Carko » 01 Jan 2019, 21:23

Saj z Android boxi ni nič drugače ...
Carko

Zahvalil se je: 122 krat
Prejel zahvalo: 450 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 116

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Jan 2019, 21:59

Torej ima opcijo priklopit telefon na TV in tam mu video potem ne deluje, na samem telefonu mu pa normalno deluje. Predvidevam? Kakšna je povezava ne vem? Ali je to brezžično ali z HDMIjem?

Če imaš ti Android box povezan z HDMIjem na TV se lahko zacikla samo v sami škatli in ne v TVju. Razen, če so na delu z kakšno enkripcijo, kar pa dvomim.

Mrežne nastavitve so vredu nastavljene?
kobranka

OdgovorNapisal/-a carli » 01 Jan 2019, 22:05

No meni smart tv še dela ni pa android. Mislim da ima Medion linux. Korostim pa samo yutub pa še to bolj malo, samo za kakšen dober spot pogledat. V kombinaciji s telefonom. Sicer pa Hofer tv 4K brez da bil smart itak nima.
Je pa kriza če si non stop na yutub pa ti tv zmrzne. :_seeingstars
Vseeno a je wi-fi ali žična povezava. Ostali net dela samo videa ne začne predvajati.
carli

OdgovorNapisal/-a Cloud » 02 Jan 2019, 12:11

Poglej ce imas moznost SW update. Mogoce bo to pomagalo.

kobranka je napisal/-a:Evo zaradi takih problemov se kupi navaden TV in zraven dokupi Android box in je problem rešen. Ti kvazi "pametni" TVji so ravno prav pametni, da si potem, ko se pojavijo problemi na njem lahko čelo razbiješ od sitnosti.

Ali pa kupis normalen smart tv. Sony nima nobenih problemov teli android boxi so me pa razocarali. Od boxov me je se najbolj preprical apple TV.
Cloud

OdgovorNapisal/-a kobranka » 02 Jan 2019, 14:38

Bi pa meni prišla prav kakšna povratna informacija v čem so razočarali Android boxi? Ko berem druge forume specifično na to temo jih večina ne more prehvalit tako, da mi ne gre vseskupaj v lajšto.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Carko » 02 Jan 2019, 14:59

Velikokrat imajo svoje vmesnike in tudi svoje aplikacije (svoj store, nodi namesto kodi, ...), ki na začetku bolj ali manj delajo, potem pa vedno manj. Lahko zadeve "očistiš" in namestiš na frišno, ampak je s tem kar nekaj dela.

Pa Netflix HD podpore nimajo (le nekaj izjem je).
Carko

Zahvalil se je: 122 krat
Prejel zahvalo: 450 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 116

OdgovorNapisal/-a Cloud » 03 Jan 2019, 12:10

kobranka je napisal/-a:Bi pa meni prišla prav kakšna povratna informacija v čem so razočarali Android boxi? Ko berem druge forume specifično na to temo jih večina ne more prehvalit tako, da mi ne gre vseskupaj v lajšto.

Predvsem s pocasnostjo in ne odzivnostjo. Od tega je sicer minilo sedaj ze nekaj casa tako da sem ze malo pozabil podrobnosti. Takrat sem imel moznost dobiti "demo" enote tako, da sem jih imel doma po cca 1 mesec. Po tem sem nekaj casa imel priklopljenega NUCa (tukaj mi je bilo fino, ker ima Intel aplikacijo, da lahko imas telefon namesto tipkovnice in miske - da mi ni bilo konstanto treba iskati tipkovnice). Kasneje se je pa pojavila opcija ugodnega nakupa apple TV. In za ceno sem si rekel da nimam nic za izgubiti. Nevem ali me je bolj navdusila povezanost ekosistema ali to da so aplikacije kar letele.
Cloud

OdgovorNapisal/-a forpobi » 03 Jan 2019, 12:24

Nekaj mesecev nazaj sem kupil VOX TV. Podoben cenovni rang.
Zaenkrat dela vse v nulo. Prav presenečen sem bil, kako dobro dela YT.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 35 krat
Prejel zahvalo: 148 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a mitkum » 03 Jan 2019, 12:58

Imam smart box s 3Gb rama in octa core procesorjem. Točno takega. Priklopil sem ga na 24 inčni monitor. Jaz ga ne morem prehvaliti. Dela tekoče, ni čutiti nobenega delaya med pritiskanjem tipk po daljincu. Na kodija sem naložil še TV live Serbia, kjer strimajo večino boljšeh kanalov. Naložen imam tudi EON od Telemacha in dela čisto tekoče. V svet je povezan preko Wi-fi (linija 40/10) in slika dela tekoče. Prej je bila linija 10/10 in je bilo potrebno box povezati s kablom, da je slika delala tekoče. Mogoče je kriv tudi ruter- nisem raziskoval. Zdaj je drug provider in dela tekoče. Filmi v resoluciji 1080p delajo tekoče. 4k še nisem probal, ker nimam monitorja, na katerem bi to lahko predvajal. Audio imam speljan na surround preko SPDIF. V letu in pol uporabe še nisem naletel na fajl, ki ga box ne bi zmogel predvajati.
Če bi kupoval še enkrat bi kupil isto. Ko sem izbiral med moxom ali smart tv nisem našel tv-ja v rangu do 800€, da nebi opazil delaya ob pritiskanju na daljinca. Na določenih modelih je bilo tudi po več kot sekundo.
mitkum

Kraj: Logatec/Kalce
Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 113 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 03 Jan 2019, 13:02

Prednost raznih box-ov pred pametnim tv je ta, da je box 10x cenejši in če ti ne dela po pričakovanjih, kupiš drugega - zmogljivejšega. Če pa pri smart tv slabo dela "pametni" del pa ne greš ravno menjati televizorja zaradi tega. Jaz sem kot box uporabil odroid-xu4. S kodijem je delal super. Potem ga je pa prenapetost uničila in še nisem šel v nabavo novega. Poskusil sem pa andorid in ubuntu. Andorid mi ni sedel, ubuntu v kombinaciji s kodi pa je solidna zadeva. Moram pa povedat, da predvanajne filmov direktno z vlc ni delovalo po pričakovanjih. Kodi pa dela gladko.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 163 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 13

Vrni se na Televizorji, radioaparati in podobne pogruntavščine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost