Satelitska TV - pomoč

Vse o televizorjih, radijskih sprejemnikih in instalacijah zanje. Popravila, dograditve in nasveti

Moderator: S53AL

Satelitska TV - pomoč

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 01 Maj 2018, 09:57

Živjo,

pred nekaj časa sem kupil TV VOX, ki ima vgrajen tudi DVB-S2 sprejemnik in za satelitsko rabim samo krožnik...
No, včeraj sem za drobiž staknil krožnik od Total TV s LNBjem in ga montiral na hišo, s pomočjo aplikacij na telefonu pa poskusil nastavit satelitsko.

Najprej sem obrnil na astro 28.3E, ampak mi programe najde samo na 12110H, drugje pa ne, čeprav sem poskušal levo-desno, gor-dol...

No vglavnem, sedaj hočem nastavit na astro 19.2E, pa vraga ne dobim. Premikam krožnik, pa ni efekta, signala ne najde...

Mi lahko kdo svetuje, kaj bi lahko bilo narobe in kaj bi še lahko poskusil? Imam pa samo TV, merilnikov satelitske nimam...
jlbohinc

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 27 krat
Uporabnika povabil: valter
Število neizkoriščenih povabil: 5

Re: Satelitska TV - pomoč

OdgovorNapisal/-a carli » 01 Maj 2018, 15:10

Delat bi moralo kljub temu da ima total trojni lnb. Tisto boš že kasneje nastavil. Če imaš na astri vstaljen nek transporder ki je živ bi moral dobit signal in sliko 11494 H je 1 ard HD in dela. Le obračat moraš bolj počasi. Pa malo je antena prenizka ker si ujel sugnal na 28E.
carli

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 01 Maj 2018, 17:13

Sem malo vztrajal in nasel hotbird in astro na 19E, imam cca 400 programov na astri...

Sedaj me pa zanima se tole...
Spodaj je slika lnbja. Ce pravilno razumem, lahko s tem sprejemam signal iz 2 satelitov?
Kako to nastavim? Sem probaval po TVju sarit pa diseqc itd... Pa ne zastopim cisto. Kako moram nastavit, da lovim astro in hotbird (ali eutelsat na 16°, so baje slo/hr programi gor), kam naj obrnem kroznik, je se kaksna druga fora? Gledal sem celo da je treba lnb obracat.... Nic jasno...

Je kdo tolko dober da mi tole mal obrazlozi?
Priponke
A7D46DD0-BE76-48F1-8D0C-BA0068CD98B8.jpeg
jlbohinc

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Maj 2018, 18:00

jlbohinc je napisal/-a:Sem malo vztrajal in nasel hotbird in astro na 19E, imam cca 400 programov na astri...
:o :_CR A niso kodirani ? Se da vse to videt ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6602 krat
Prejel zahvalo: 4197 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 01 Maj 2018, 18:01

Tale ima razmak za tri stopinje, kar pomeni, da dokaj uspešno lovi dva satelita, ki sta tudi pozicionirana tako.
Npr Astra 19,2° in Eutelsat 16°(kjer je tudi TVSLO). Ali pa Hotbird 13°in Eutelsat 16°. Seveda mora biti primerna antena, ki ima prav takšno geometrijo. Pa še sprejemnik, ki omogoči preklop enega ali drugega LNB. Najverjetneje je Disecq standard. V sprejemniku moraš to nastavit, da ve s kakšnim LNB ima opravka. Potem nastaviš neko frekvenco, ki jo poznaš in ujameš signal. Z roko pokriješ polovico sprejemnega dela, da se prepričaš kateri ti sprejema. Zaradi odboja je na LNB ravno zrcalna slika, kot na nebu. To pomeni, da če gledaš od zadaj v smeri sprejema, bo Astro na 19,2°sprejemal desni del, Eutelsat na 16°pa levi del. Na nebu je pa Astra levo od Eutelsata.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 880 krat
Prejel zahvalo: 367 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 160

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 01 Maj 2018, 18:58

VolkD je napisal/-a:
jlbohinc je napisal/-a:Sem malo vztrajal in nasel hotbird in astro na 19E, imam cca 400 programov na astri...
:o :_CR A niso kodirani ? Se da vse to videt ?

Najde jih okrog 400 + 150 radijskih postaj. Imam nastavljeno, da išče samo odklenjene.
S kodiranimi vred jih je okrog 1100-1200 (z radiem vred).

Je pa res, da je veliko programov izmed teh 400 samo za oglaševanje in nemške hot line servise...
Se najde pa tudi kaj zanimivega vmes.
jlbohinc

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Maj 2018, 20:19

jlbohinc je napisal/-a:Najde jih okrog 400 + 150 radijskih postaj. Imam nastavljeno, da išče samo odklenjene.
S kodiranimi vred jih je okrog 1100-1200 (z radiem vred).
:_banghead

jlbohinc je napisal/-a:Je pa res, da je veliko programov izmed teh 400 samo za oglaševanje in nemške hot line servise...
Se najde pa tudi kaj zanimivega vmes.
:_banghead :_banghead

Pa kdaj ti ljudje s krožniki na strehi sploh kaj naredijo ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6602 krat
Prejel zahvalo: 4197 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Maj 2018, 20:51

Darko, vedeti moraš, da je s temi programi popolnoma enako kot pri Telekom, T2 itd...: od 400 jih je 397 neuporabnih... :_banghead :_dunno imam tudi jaz te programe na TVju, pa nikoli ne gledam...ni nič uporabnega.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 305 krat
Prejel zahvalo: 345 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 73

OdgovorNapisal/-a S53AL » 01 Maj 2018, 23:48

Pred kar nekaj leti sem se s tem ukvarjal.
Kaj Hispasat še deluje? Bilo je kodirano v Nagri (30°W)
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 648 krat
Prejel zahvalo: 69 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 02 Maj 2018, 09:48

Kar precej je useless programov, se strinjam.
Sem nastavil, da mi lovi oba satelita,dela super.

Saj vem, da vecina mece te kroznike dol, ampak ko sem kupoval TV, sem vzel najcenejsega, 32” VOX, ki je drugace kar vredu masina, smart tv, bluetooth, wifi, lan, wireless display, dvb-t/c/s2. Smart TV je sicer neuporaben, pocasen, ampak ima youtube in netflix.

No, vglavnem tale vgrajen sat. tuner me je pripravil do tega, da si umislim kroznik. Dobil sem ga za drobiz.
Je pa tudi res, da imam android tv box, kjer mi dela amis mobia/a1 now tako da slo programe imam. Je pa tezava, da sem na 10/1 liniji in imam 3 TV sprejemnike, ki pa zvecer lavfajo vsi, jaz pa ostanem z neko malo pasovno sirino, QoS pa seveda da prioriteto tv sprejemniku...

Naslednja stvar je cardsharing.... sicer ze malo nedovoljena zadeva, ampak kolikor razumem rabim dreambox?
Ce ne gre ceneje, se v to ne bom spuscal.
jlbohinc

OdgovorNapisal/-a forest70 » 03 Maj 2018, 22:27

jlbohinc je napisal/-a:Naslednja stvar je cardsharing.... sicer ze malo nedovoljena zadeva, ampak kolikor razumem rabim dreambox?

Pozabi na cardsharing, stvar gre v pozabo, sicer deluje, zadeve se premikajo v smeri streaminga.
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 371 krat
Prejel zahvalo: 405 krat
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a kobranka » 12 Maj 2018, 22:11

Indijci gledajo tanr tabel tabuli kanale celo brez cardsharinga. Je pa res da so se najbrž zakreditirali za specialen NLB in 3 metrsko parabolo.
kobranka

Zahvalil se je: 402 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 13 Maj 2018, 10:40

kobranka je napisal/-a:Indijci gledajo tanr tabel tabuli kanale celo brez cardsharinga. Je pa res da so se najbrž zakreditirali za specialen NLB in 3 metrsko parabolo.

Imas za to kaksen link?

Jaz sem sicer odkodiral nekaj programov s skystar s2 kartico, a kot sem napisal v drugi temi, mi kartica ne omogoca kanalov s visjim bitrateom.
jlbohinc

OdgovorNapisal/-a kobranka » 21 Maj 2018, 18:25

Za začetek v google napiši (kombiniran) C-KU band LNB in pa Asiasat pa boš na to temo verjetno našel precej več informaci kot ti jih jaz lahko trenutno ponudim.
kobranka

Zahvalil se je: 402 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

Vrni se na Televizorji, radioaparati in podobne pogruntavščine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost