Gorenje LCD20S10 gumbi na strani ne delujejo

Vse o televizorjih, radijskih sprejemnikih in instalacijah zanje. Popravila, dograditve in nasveti

Moderator: S53AL

Gorenje LCD20S10 gumbi na strani ne delujejo

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Dec 2018, 19:43

Zdravo

V dar sem prejel v naslovu omenjen TV. Ob vklopu na elektriko in samem gumbu za vklop je TV v pripravljenosti, s pritiskom za prestavljanje v plus po kanalih tv spraviš iz pripravljenosti v delovanje. Do tu vse logično, logično pa ni, da so potem vsi gumbi gluhi, pritiskaj kolikor hočeš in se nebo zgodilo nič, šele ko začneš upravljati z daljincem takrat se ovejo, čemu so namenjeni.

Zanima me, če obstaja kakšno zdravilo za to? Se da kako to sanirati z servisnim menijem, kako do njega priti in katera nastavitev je za to odgovorna.

Original daljinca kot seveda zmeraj ni bilo zraven in sem moral jaz nekaj čarat z univerzalnim, ampak ta univerzalni mi pije živce, ker je požrešen z baterijami in se nadejam, da bom vseeno kje našel original daljinski upravljalnik.
kobranka

Zahvalil se je: 332 krat
Prejel zahvalo: 78 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 15

Re: Gorenje LCD20S10 gumbi na strani ne delujejo

OdgovorNapisal/-a satelitko » 02 Dec 2018, 20:57

Kindersicherung?
satelitko

Kraj: Radovljica
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 23

Re: Gorenje LCD20S10 gumbi na strani ne delujejo

OdgovorNapisal/-a kobranka » 03 Dec 2018, 15:01

Kaj hočeš povedat, da so gumbi zaklenkeni zaradi mularije? Na to pa nisem pomislil.

Ampak se mi čudno zdi potem, ko začneš z daljincem uptavljat pa tudi gumbi na tv delujejo?

Zaščite za otroke ne potrebujem, potrebujem funkcionalne tipke. In danes sem dobil odgovor iz Gorenja, da nimajo več teh daljincev. Ja super, kje sedaj dobiti polno funkcionalen daljinc. Univerzalce pustmo stat, ker prav z nobenim še nisem bil zadovoljen no še najbolje se izkažejo učljivi samo je treba še zmeraj imeti original, programabilni mi pa poje baterije v pol leta pa tudi če jih samo pozabim vzet ven, in še vedet morem kateri šasiji najbolje ustreza, ker pod to oznako iz naslova nisem nič našel. Nekaj sem sicer našel za Vestla ma ni to to, ker še mankajo komande.
kobranka

Zahvalil se je: 332 krat
Prejel zahvalo: 78 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 15

Vrni se na Televizorji, radioaparati in podobne pogruntavščine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov