Nakup TV-ja

Vse o televizorjih, radijskih sprejemnikih in instalacijah zanje. Popravila, dograditve in nasveti

Moderator: S53AL

Nakup TV-ja

OdgovorNapisal/-a S53AL » 23 Nov 2016, 23:14

Kolega kupuje nekaj takšnega https://www.mimovrste.com/led-lcd-tv-sp ... 100-783702
Ima kdo izkušnje z tem?
Lokalni TV serviser pa priporoča LG.

Se da kje kupit LG z isto diagonalo (40" )v Sloveniji ?
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75NN
Zahvalil se je: 392 krat
Prejel zahvalo: 47 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Nakup TV-ja

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Nov 2016, 23:34

Jaz priporočam pa Samsung. Ne zato, ker bi bila slika boljša - vse so tam tam. Tudi ne zato, ker bi se kaj manj kvaril (moj se v dveh letih še ni!), temveč zato, ker je narejen tako, da je dostop do posameznih modulov dokaj enostaven in ker so v modulih polprevodniki, ki so relativno dobro dobavljivi.

Odločitev kolega je torej meni kar povšeči.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4642 krat
Prejel zahvalo: 3389 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a S53AL » 23 Nov 2016, 23:54

VolkD je napisal/-a:Jaz priporočam pa Samsung. Ne zato, ker bi bila slika boljša - vse so tam tam. Tudi ne zato, ker bi se kaj manj kvaril (moj se v dveh letih še ni!), temveč zato, ker je narejen tako, da je dostop do posameznih modulov dokaj enostaven in ker so v modulih polprevodniki, ki so relativno dobro dobavljivi.

Odločitev kolega je torej meni kar povšeči.

Ravno zaradi tega mi je ta TV serviser svetoval, da za omenjeno zadevo (Samsung), da se po treh letih ne da več dobiti modulov.
Za LG pa garantira nekih šest let :_think
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Nov 2016, 00:03

Modili pri vseh enako hitro izginejo - politika prodaje pač, da se kupuje nove stvari.
Menjaj serviserja, ker ta zna menjavat module. Pravi serviser jih zna pa popravljat. Seveda le, če so noter polprevodniki, ki se dobijo, ne pa kaki hudo namenski.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a milan62 » 24 Nov 2016, 00:50

Doma imam štiri izdelke Samsung ( med drugim LCD 47 col in pralni stroj ) in štiri izdelke firme LG.
Z nobenim do teh izdelkov nisem imel niti najmanjše težave.
Imel pa sem nekaj težav z izdelki firm Gorenje, Bosch in Miele ( vgradno mikrovalovko Miele razstavim in sestavim že v miže )
Zato sedaj evropski izdelek bele tehnike kupim samo še, če ima najmanj pet let garancije

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a milan62 » 24 Nov 2016, 01:25

Hm, ja, moj prejšnji post je malo izven teme. Hotel sem le reči, da verjetno ne bo velike razlike, ali
bo kolega kupil LG ali Samsung TV.
Sploh če ima doma IPTV. Potem je TV sprejemnik tako in tako le nekakšen monitor in imaš vse ostalo v
boxu od ponudnika IPTV

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a SimonS » 24 Nov 2016, 08:14

Ko sem kupoval TV mi je znanec serviser rekel. Izbiraj med Sony, Samsung in LG. Vzel sem LG in dela kot urca. Tudi mamim dela že 5. let brez problema (nemalokdaj vklopljen zjutraj in uglašen zvečer)
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 184 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 24

OdgovorNapisal/-a MadMax » 24 Nov 2016, 08:54

V low budget rangu je dejansko precej vseeno kaj kupiš.
Če kupuješ pa nekaj na 4mestno cifro v ceni pa itak že veš kako zadeve stojijo (ali pa imaš zgolj "malce" viška cvenka)

So pa razlike cenovno tako majhne, da je vsaj občutek po nakupu nekoliko boljši, če vzameš bolj uveljavljeno znamko.
Ponavadi pa gledamo tudi na "pritikline", pa če jih bomo dejansko uporabljali ali ne. Pod to smatram predvsem USB, predvajanje filmov, slik, morda celo snemanje.
In tu prednjačita LG in Samsung daleč pred ostalimi.

Razliko v sliki vidi povprečen uporabnik zgolj v štacuni, kjer primerja par popolnoma samosvoje nastavljenih tvjev med seboj. Ampak če bi si vzel uro/dve in se spravil nastavit slike vseh razstavljenih tvjev, bi bile razlike že takoj minimalne (seveda moramo tudi primerjat primerljivo, ne x za 300eur z y za 1300eur).
Razlika v "zatikanju" pri hitrem gibanju (npr. hitrotekoči podnapisi) pa je opazna, a spet, večina uporabnikov tega ne opazi razlike dokler jih ne poučiš o tem in jim demonstriraš razliko. (kot svojčas migetanje CRT monitorjev zaradi prenizke V frekvence)
Pa še potem jim opazna razlika ni vredna niti 30eur višje cene...

Večje razlike so v zvoku prek vgrajenih zvočnikov (ne priklapljajo vsi tvjev na hišni kino), te pa so pogojene predvsem z razliko v debelini ohišja. Tako neka ultraflat palačinka niti pod razno ne bo imela zvoka uporabnega za kaj več kot poročila. Debelejše zadeve pa znajo imet presenetljivo dober zvok.

Ne morem pa se povsem strinjat s trditvijo, da je za IPTV to zgolj monitor.
TVji imajo procesiranje slike, pri čemer eni malce bolje zgladijo IPTV jajcsignal od drugih.
Je pa res, da to kar ISP zaserje s kodiranjem tudi superračunalnik ne spravi več v res dobro stanje.
Ker pa, kot že rečeno, med poceni tvji ni neke razlike, tudi za oko najverjetneje ne bo vidne razlike.

Osebno imam zdaj vse LG. Pa da ne bluzim o računalniških monitorjih (2x24" in en 23" TV monitor), naj povem le, da ko sem pred 5 leti kupoval 37" je po vseh selekcijah ostal LG.
In pred kratkim je spustil dušo zadnji CRT v bajti, pa je po nekajdnevnem izbiranju in prebiranju spet ostal... LG.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 323 krat
Prejel zahvalo: 264 krat

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 24 Nov 2016, 09:11

Podatek, če komu morda koristi pri izbiri: Pred kakimi 4 leti smo dobili 7 let staro 32 colsko sony bravia, ki še vedno deluje. Ni HD, ji pa prav nič ne manjka. Zamenjala pa je 22 let starega samsunga, ki mu tudi ni nič manjkalo, je pa pristal tule: /gallery/thumbnails.php?album=18
s54mtb

Zahvalil se je: 979 krat
Prejel zahvalo: 2414 krat

OdgovorNapisal/-a Crto » 25 Nov 2016, 13:03

Zanimivo je da Philipsa nihče ne omeni, meni osebno je všeč ambilight.
Doma imam dva Philipsa en je star cca 10 let drugi pa kakšnih 6 pa sta še oba čist OK (no ja daljineca na starejšem moram vsaj 1x letno čistit da dela).
Sedaj imam željo po novem ki ima še android ima kdo??
Kakšne izkušnje ?? Gledam Philips 55PUS6561/12 ima mogoče kdo?

LP

Črto
Vedno znova se nekaj skadi (hvala bogu vsaj vem da nekaj delam)
Uporabniški avatar
Crto

Kraj: Ptuj
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a MadMax » 25 Nov 2016, 13:33

Ambilight fajn le če imaš minimalistično urejeno sobo, se pravi televizor na goli steni, pa še to po možnosti beli.
Marsikdo pa ima TV umeščen med pohištvo, da ni videt efekta lučk...
MadMax

OdgovorNapisal/-a Cloud » 25 Nov 2016, 13:58

Crto je napisal/-a:Zanimivo je da Philipsa nihče ne omeni, meni osebno je všeč ambilight.
Doma imam dva Philipsa en je star cca 10 let drugi pa kakšnih 6 pa sta še oba čist OK (no ja daljineca na starejšem moram vsaj 1x letno čistit da dela).
Sedaj imam željo po novem ki ima še android ima kdo??
Kakšne izkušnje ?? Gledam Philips 55PUS6561/12 ima mogoče kdo?

LP

Črto

Nekaj časa nazaj mi je nekdo razlagal, da se Philipsi največ servisirajo. Najmanjkrat na servisu pa naj bi bili Sony in LG.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 103 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Nov 2016, 14:01

Crto je napisal/-a:Zanimivo je da Philipsa nihče ne omeni, meni osebno je všeč ambilight.
Ko sem jaz kupoval TV sem se dejansko obrnil na prijatelja (je tudi član tega foruma) in mu omenil ambilight. Njegova reakcija je bila precej burna. Nekako v tem stilu: Lahko tudi Philipsa, samo meni ne nosi tega popravljat, ker je moje življenje prekratko, da bi se ukvarjal s temi jajci.
Sem se postavil malo v bran: Ampak ambilight je pa fajn.
Najdi ambilight pri kakem drugem proizvajalu, pa bom zadovoljen. :_dunno
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 25 Nov 2016, 14:13

Če se ne motim, gre tudi DIY z RPi.
MadMax

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 25 Nov 2016, 15:58

Kolikor vem ima ambilight samo philips. Imam tak televizor že kakšnih 8-9 let in nikoli ni bilo kaj narobe z njim. Je pa ambilight zelo fajn zadeva, ker razbije oster rob med svetlim ekranom in okolico. Res pa je, da ne pride v poštev, če je tv zaprt v regal.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a Crto » 25 Nov 2016, 18:12

Ja se strinjam glede prostora okrog TV in bele stene, kar pa se okvar tiče pa sem do sedaj bil očitno srečen, ker še oba Philipsa delata (in kmalu bo še verjetno tretji).
Vedno znova se nekaj skadi (hvala bogu vsaj vem da nekaj delam)
Uporabniški avatar
Crto

Kraj: Ptuj
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a SimonS » 25 Nov 2016, 21:55

V istem cenovnem rangu ima philips vidno slabšo kvaliteto slike. Ima sestra in sosed.
Pred nakupom pojdi v kak večji trgovski center in primerjaj slike.
SimonS

Zahvalil se je: 184 krat
Prejel zahvalo: 228 krat

OdgovorNapisal/-a MadMax » 25 Nov 2016, 23:08

Daleč od tega da bi zagovarjal filipsa (mi ni pri srcu), ampak dokler je (če je) beseda o "out of the box" nastavitvah slike, je ta beseda brezpredmetna.
V trgovskih centrih pa so razstavljeni tvji točno na takih nastavitvah, ali pa prirejenih za prodajo določenega modela...
Jaz od trgovca nafehtam daljince od "zanimivih" tvjev in si vzamem čas.... (k sreči to ne delam vsak dan :mrgreen: )
MadMax

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Nov 2016, 23:34

MadMax je napisal/-a:V trgovskih centrih pa so razstavljeni tvji točno na takih nastavitvah, ali pa prirejenih za prodajo določenega modela...
To je res, TV-ja, ki je bil dolgo razstavljen nočem niti pod razno videti, ker je vse kar je lahko, delalo ma zgornjih mejah zmožnosti in to dlje časa, kot TV gori pri meni.
Današnje TV škatle imajo nekje v menujih že predvidene nastavitve, ki lahko konkurirajo drugim prav tako navitim.

Saj ni s tem nič narobe, razen tega, da potem sliko ocenjujemo pod pogoji, ki v realnsti nikoli ne nastopijo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S53AL » 20 Dec 2016, 12:19

TV iz prvega posta (Samsung) ima slabšo ostrino slike kot moj LG.
Res pa je, da se z nastavitvami nisem igral. Mogoče bi se dalo kaj izboljšat :_think
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 24 Dec 2016, 16:56

Jaz imam http://www.philips.si/c-p/40PFL5007K_12/5000-series-pametni-led-televizor-s-tehnologijo-pixel-plus-hd cca 4 leta

SMART TV je bolj ali manj katastofa (odzivnost , krmiljenje preko tipkovnice , slika je toliko dobra kot je dober ''suorce'' trenutno imam IPTV preko T2 s polovičnimi 720p in mi v bistvu zadostuje , če predvajam kakšne filme iz ključka ali računalnika je pač slika bistveno boljša - odlična , sedaj je do 10.1 tudi free HDTV na T2 in NG, VIASATi , H1 , H2 so odlični.

Napajalnike dela turška Delta ... po 4 letih se ne da več dobiti nove plošče , na servisu v Mariboru začnejo popravilo s 140€ in naprej (nova plošča je stala tam nekje 56€ v nemčiji , franciji pri nas pa okoli 90€ )
Na LCD ju sta crknili čisto spodaj dve liniji ena čisto ena pa samo ena barva ampak tisti del je večinoma črn rob

Jaz sem za vsak slučaj nabavil enega skoraj novega za 85 s poštnino iz nemčije kjer jih prodajajo kot reciklirano robo . Je pa popravilo že na daleč videti zoprno ker vse zapacajo s termalnim silikonom.

če bi še enkrat nabavljal bi verjetno vzel drug tv , ne vem pa katerega, mislim da sem dal kar objektivno sliko philipsa.

mislim da je najbolje če tv naredi en velik proizvajalec zaradi podpore in dobavljivosti nadomestnih delov , če jih je v poslu skupaj več , potem navadno valijo krivdo če nekaj ne deluje ali ni prav narejeno eden čez drugega , v tem primeru tudi model zelo hitro izgine , popravilo pa je praktično zeloo oteženo
npr : http://www.techradar.com/news/televisio ... ns-1322469

č
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 85 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a javr » 01 Maj 2018, 22:49

(maj '18)
Daewoo DTP-28A7 S
se je po 15 letih bolj kot ne brezhibnega delovanja (nikoli ni bil na servisu, je pa zadnjih nekaj let bila slika takoj po vklopu čisto bela dokler nisem parkrat preklopil nekaj naključnih kanalov) odločil "crkniti" 30.aprila zvečer.
Pojma nimam kaj je danes na trgu televizorjev. Iz prejšnjih prispevkov sem razbral le da je LG dobra izbira, na kar ciljam tudi sam. Najbrž še tudi vedno obstajajo modeli "za vzhodno Evropo in Bližnji Vzhod", ki jih ni v nemških katalogih - takih se je za izogibat, ne glede na firmo. Katera internetna stran/trgovina ima dobre opise in možnost primerjave med raznimi modeli ? Grem najprej pogledat na Mimovrste.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 49 krat
Prejel zahvalo: 83 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a S55RU » 02 Maj 2018, 00:13

Iz mojih izkušenj odsvetujem philips (težave s HDMI vhodi-mrzli spoji) in obenem priporočam korejce (dobre izkušnje s Samsungom, prijatelji zadovoljni tudi z LG).
Ampak to je mnenje na podlagi izkušenj s številom televizorjev, ki jih lahko prešteješ na prste ene roke.

Vsekakor svetujem ogled izbranih televizorjev v trgovini, z daljincem v roki. Ter pregled spletnih reviewev.
Čas je relativen, človeška neumnost žal ne.
Uporabniški avatar
S55RU

Kraj: Posočje
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 23 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Maj 2018, 00:18

Še moj nasvet.
Pojdi do serviserja, ki ga poznaš, ali ki mu zaupaš, ali ki je najbližji,... izberi si pač serviserja namesto televizor. Vprašaj ga kateri televizorji so najbolj enostavni za popravljanje. Ubogaj njegov nasvet, ker kvarijo se vsi. Razlike v sliki pa niso tolikšne, da bi jih obdržal en teden v spominu. Še od ene do druge trgovine se človek ne more odločiti katera slika je lepša. Ko dodamo zraven še različne nastavitve,...
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a S53AL » 02 Maj 2018, 00:28

LG mi zanekrat dela dobro. Star približno 3 leta.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a S53AL » 02 Maj 2018, 00:34

VolkD je napisal/-a:Še moj nasvet.
Pojdi do serviserja, ki ga poznaš, ali ki mu zaupaš, ali ki je najbližji,... izberi si pač serviserja namesto televizor. Vprašaj ga kateri televizorji so najbolj enostavni za popravljanje. Ubogaj njegov nasvet, ker kvarijo se vsi. Razlike v sliki pa niso tolikšne, da bi jih obdržal en teden v spominu. Še od ene do druge trgovine se človek ne more odločiti katera slika je lepša. Ko dodamo zraven še različne nastavitve,...

Temu, ki sem mu zaupal za eno drugo stvar se izgovarja samo na zavarovalnico. Ima pa vsaj 20+ TV-jev v delavnici, ki jih lastniki nočejo odpeljat.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a urosg » 02 Maj 2018, 04:33

Osebno imam najraje Samsung izdelke in se jih držim tako pri TV kot pri monitorjih.

LG mislim, da tudi ni slab oz. nimam slabih izkušenj z njimi.

Glede uporabnosti se mi zdi pa še najslabši Philips - predvsem hitrost oz. odzivnost delovanja (vklop, menjava kanalov, ...).
Uporabniški avatar
urosg

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 13 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a s54jp » 02 Maj 2018, 08:48

VolkD je napisal/-a: Še moj nasvet.
Pojdi do serviserja, ki ga poznaš, ali ki mu zaupaš, ali ki je najbližji,... izberi si pač serviserja namesto televizor.

Še moj nasvet: kupi si televizor kateri se ne bo vsaj 5 let pokvaril, in po teh letih je "zrel" za zamenjavo ne glede ali je crknil, ali še dela.
Ko sem kupil nazadnje TV LG , bil je v garanciji 3 leta, dve sem še doplačal...50€ ...če bo kaj odpovedalo ga nesem nazaj v trgovino. Ostalo je njihov problem.
Tehnologija gre naprej, vsak novi model je praviloma boljši od prejšnjega. Ima več možnosti...lan, wifi...mpeg2 in mpeg4 en kup HDMI vhodov, kup uporabnih menijev...pa še bi se dalo naštevati.

Obžalujem tiste "pametnjakoviče" kateri ŠE vedno vstrajajo na CRT TV-jih.
Za kaj?
Pa CRT (plus nujno škatlica za digital) pokuri v 3 letih več elektrike kot stane sodoben TV v katerem je vse, od satelitskega, do zemeljskega sprejemnika.

Navsezadnje sedaj ko imamo čudovite TV sprejemnike, programi so vse bolj za nič.
In na anteni vsak dan vse manj programov.
Tako da se včasih vprašam kaj mi koristi TV katerega praktički skoraj nič ne gledam.
Imam LG, Sony in Samsung "tanki" tv nekakšnih bitnih razlik med njimi ni, je pa problem daljinc, vsak ima svoj razpored in malo različne menije.
Je pa v glavnem "princip isti so samo nijanse..."
s54jp

Kraj: JN76NI
Zahvalil se je: 170 krat
Prejel zahvalo: 191 krat
Število neizkoriščenih povabil: 38

OdgovorNapisal/-a TilenS » 02 Maj 2018, 11:00

Oče ima servis za večino priznanih znamk. Kar se kvalitete izdelave tiče, zanesljivost, servisna podpora je odgovor dokaj enostaven, Sony. Vsaj kakšen razred pred ostalimi in tako je že od nekdaj. Moram vprašat ampak kolikor vem, so najbolj pogoste stranke v servisu tiste z Philipsi :mrgreen:
TilenS

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: DusanK

OdgovorNapisal/-a javr » 02 Maj 2018, 17:21

če filtriram po "Sony", ni več navadnih TV, ampak samo še smart. Je torej za iskati med smart TV in iz iskanja izključiti navadne ?
Aja, pa še zagotovljena proračunska sredstva: 500€ max. Raje kakšen evro manj.
Priponke
Clipboard03.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 02 Maj 2018, 21:56

TilenS je napisal/-a:Oče ima servis za večino priznanih znamk. Kar se kvalitete izdelave tiče, zanesljivost, servisna podpora je odgovor dokaj enostaven, Sony. Vsaj kakšen razred pred ostalimi in tako je že od nekdaj. Moram vprašat ampak kolikor vem, so najbolj pogoste stranke v servisu tiste z Philipsi :mrgreen:

Še moje potrdilo za Philipsa: roke stran. Saj mi dela že nekaj let, tu v mojem primeru ni problemov, ampak meniji so pa počaaaasni za znoret. Razlog, da ga še vedno trpim je izključno ta, da imam Siolov Box in preko njega šaltam programe, tako da philips uporabljam samo kot on-off.
Sony je res včasih veljal za hudo firmo, potem je bilo marsikaj slišati, da ni več to to, predvsem da naj bi malce zaspali pri tehnologiji, a ostali pri visokih cenah. Sony je drag (vsaj bil). LG naj bi bil med boljšimi ter s kulturno ceno.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 209 krat
Prejel zahvalo: 240 krat
Število neizkoriščenih povabil: 51

OdgovorNapisal/-a javr » 02 Maj 2018, 22:34

že kar nekaj let imam LG-jev monitor L226WA WN in edina stvar, ki bi me strašansko motila, je brenčanje napajalnika, a ga ne slišim ker je PC-jev ventilator glasnejši. Sliši se samo nekaj časa ko računalnik ugasnem in monitor še ni v stand-by. Ko gre monitor v stand-by, tudi brenčanja ni več. Pred nekaj leti sem prav zaradi tega vrnil en Gorenjev TV (takrat mislim da že turške izdelave), ker je napajalnik brenčal.

Torej, zaenkrat iščem po kriterijih: LG, do 500€, smart.
Mimogrede: zakaj Mimovrste noče uvesti pogleda "seznam" (en pod drugim), ki se, vsaj meni, zdi bolj pregleden kot ta, galerijski ?
Priponke
lg_500_smart.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a carli » 03 Maj 2018, 08:38

Hm Mediona iz Hoferja pa ni noben omenil. Je 450€ tak da gre v proračun. Na polico pa mogoce ne ker je mislim da 55. Ima pa vse.
carli

Zahvalil se je: 67 krat

OdgovorNapisal/-a kose19 » 03 Maj 2018, 08:49

Jaz imam smart mediona 4K priblizno leto dni. Zelo zadovoljen zaenkrat. Slika odlicna in preklapljanje programov zadovoljivo hitro.
kose19

Zahvalil se je: 7 krat
Prejel zahvalo: 17 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a carli » 03 Maj 2018, 10:04

Saj jaz tudi samo manjšega. Ni lepi super tanki dela pa. Ko komu razkožim kako nekaj kaj mi kaze na telefonu poslje z enim tap nap na tv je pa aaa.
Pogrešam samo kodi dodatek te bi pa blo.
carli

Zahvalil se je: 67 krat

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Maj 2018, 10:38

znanec je kupil prenosnik (ali namizni, ne vem točno) Hofer-Medion, potem pa je iskal nek dodatek, in ta dodatek je moral biti iste firme, ni veljal katerikoli. Podrobnosti se ne spomnim več, me je pa to odvrnilo od Hofer-Medion izdelkov.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MadMax » 03 Maj 2018, 13:27

Razen 3.5" HDD external baya za desktopa skoraj ne verjamem, da bi moralo biti prav Medion.
Za omenjeno je pa menda že po ZKP logično da ne gre katerikoli... Še medion ne gre vsak.
Imajo pa eni tudi močne predsodke pred hofer računalniki. Zakaj, vedo samo oni. No, ali pa niti ne vedo...
MadMax

OdgovorNapisal/-a reber » 03 Maj 2018, 14:14

@javr, kaj je narobe s smart TV? Ti bi kupil TV, ki ni smart? :_dunno

Jasna stvar, da rabiš smart TV, saj ni treba izkoriščat vseh njegovih zmogljivosti, prav gotovo pa najdeš nekaj koristnega in uporabnega zase.

Pri nakupu je dobro preveriti kako se obnese pri hitrih kadrih. Nekateri televizorji pri hitrih kadrih tudi zakockajo, seveda samo na delih slike ki se hitro premika ali menja. Greš v trgovino, s seboj moraš imeti USB ključek in na njem nekaj izbranih filmov... in sprobaš.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 153 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 154

OdgovorNapisal/-a MadMax » 03 Maj 2018, 16:44

Resnici na ljubo, ne-smart je za večino dovolj.
Poleg tega ima običajno veliko hitrejši/enostavnejši preklop med vhodi.
Tudi iz ključka so znali predvajat.
Itd.
Ampak če smart dobiš v paketu ko navaden ni sploh dobavljiv, itak ni kaj izbirat. Smart pa tudi ne pomeni več +30% pri ceni...
MadMax

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Maj 2018, 20:31

reber je napisal/-a:@javr, kaj je narobe s smart TV? Ti bi kupil TV, ki ni smart? :_dunno
nisem vedel da že obstajajo. Pred leti sem namreč bral da se bo dalo s TV-jem brskati po internetu, zdaj pa to dobiš zgleda da za že od 179,90€ naprej.
Pravkar sem se spomnil da sem naročnik Telemacha, Telekoma, Elektro energija Celje,... (najbrž) vsi ponujajo tudi televizorje... bo še tam za pogledat.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 06 Maj 2018, 18:51

Daewooju sem dal še eno možnost - zamenjal sem varovalko na dovodu, ki pa je pregorela takoj po vklopu na 230V in TV gre torej v smeti. Ali se splača prej še kaj pobrati ven, razen priključne vrvice in mogoče zvočnikov ?
Priponke
CP-885(SM).pdf
(5.27 MiB) Prenešeno 11 krat
Clipboard01.jpg
20180506_182006.jpg
20180506_181956.jpg
20180506_181939.jpg
20180506_181847.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Maj 2018, 22:46

Ja to se moraš sam odločiti. Odvisno kaj si želiš imeti.
:)

Jaz bi recimo pobral ven vse kvarčne kristale. Odpadar bi bil pa vesel vseh aluminijastih hladilnikov. Tudi odklonskih tuljav se gotovo ne bo branil. Je pa noter še kar nekaj bakra drugje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 15 Maj 2018, 20:47

Z nakupom smart-TV-ja zaenkrat ne bo nič, ker se je našel en star Gorenjev TV.
Opažanja:
- letnik 2004, 2 leti mlajši od Daewooja, a občutno težji, tako da sva ga dva komaj obvladala, medtem ko sem Daewooja brez problemov sam prestavljal sem tja gor dol;
- ni bil vklopljen zadnja 3 leta;
- preizkušal sem ga brez signala na anteni ali scartu v upanju da se bo pokazal vsaj OSD (on-screen-display) ;
- prvi vklop: sliši se nekako "normalno" kot se sliši pri vklopu vseh CRT-jev takšnega letnika, a ekran ostane teman;
- peti ali deseti vklop + skakanje po vseh možnih gumbih na TV-ju in daljincu: isto;
- na scart priklopim videorekorder brez kasete - nekaj že mora pokazati, vsaj videorekorderjev OSD (on-screen-display) ! Rezultat: isto;
- dan kasneje: ponovi vajo z nešteto brezupnih vklopov in skakanje po gumbih in ko je padla odločitev da gre skupaj z Daewoojem na odpad, se na ekranu pojavi sneg in OSD !!

Doma sem ga priklopil na DVB-C in je bila slika približno 10 minut, pa pol minute nič slike - samo zvok, pa se je slika spet pojavila in spet izginila, itd.
Naslednje dni pa problemov s sliko ni več - vse deluje ok. Predvidevam, da je bil problem vlaga, ker sem pred leti imel en Gorenjev CRT Evelux ekran 33 ali 38 ali nekaj podobnega, ki je bil kupljen nov, deloval brezhibno, potem miroval nekaj let, pri ponovnem prvem vklopu pa je samo zaprasketalo in zasmrdelo in konec v smislu da se ga ni splačalo peljati na servis, vsaj na uradni ne, za privat pa se nisem zanimal ker so ravno takrat imeli Gorenjeve LCD-je na razprodaji za 100€ .

Še ena bistvena razlika med Daewoojwm in Gorenjem: pri Daewooju nastavitev svetlobe in kontrasta nima bistvenega vpliva na OSD, pri Gorenju pa če sliko zatemniš, zatemniš tudi OSD in če na prej opisan način preizkušaš TV (torej samo s pričakovanjem da se bo prikazal OSD) in je prej nekdo dal svetlobo in kontrast na 0%, boš povsem izpraven TV peljal na odpad samo zato ker sta svetloba in kontrast na 0% .
Priponke
Clipboard.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2018, 20:56

javr je napisal/-a:Z nakupom smart-TV-ja zaenkrat ne bo nič, ker se je našel en star Gorenjev TV.
:_think Torej si problem nakupa TV sprejemnika samo preložil. Moje mnenje je, da ne za prav dolgo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Televizorji, radioaparati in podobne pogruntavščine.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost