Avtomobilske H7 LED žarnice

Vse kar se sveti in diši po svetlobi. Sem spadajo tudi polprevodniški laserski izvori.

Re: Avtomobilske H7 LED žarnice

OdgovorNapisal/-a Iztok » 29 Jan 2018, 18:40

Jaz imam H7 LEDice za lečami pa svetijo čisto lepo in brez kakšnega bleščanja.
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 365 krat
Prejel zahvalo: 325 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 64

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 30 Jan 2018, 15:10

@Iztok si mogoče nastavljal kaj kot nagiba kot je na tej sliki ( ta je za motorje ampak tudi za avte lahko nastaviš kot ) .
Priponke
Zajeta slika.PNG
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 109 krat
Prejel zahvalo: 88 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a Iztok » 30 Jan 2018, 22:23

Sem imel na testih kar nekaj tega pa še pri nobenem modelu nisem opazil možnosti teh nastavitev.

Imaš kaj več podatkov o tem? Da ni to za preklop high/low beam?
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 31 Jan 2018, 08:09

Da ni to za preklop high/low beam?

Ja v tem primeru je tako , ker ima motor žarometa/projektorja skupaj in moraš pač prilagodit žarek predpisanem odtisu in višini.

Sicer imajo nekatere avtomobilske led obroček ki ga odviješ in potem okov žarnice nastaviš želenemu kotu v že narejeno zarezo (fiksne nastavitve) , nekatere pa imajo samo obroček ga odtisneš , nekako

nastaviš kot in zatisneš nazaj.

Trenutno menjujem avtomobil prej sem imel reflektorje , sedaj bom imel projektorke ki so sicer enostavnejše ( po defaultu so delane za HID ki imajo večji volume izvora kot žarnica ) in so bolj usmerjene

ampak zaradi leče koncentrirajo žarek na višjo osvetljenost (lux) kar vodi do zaslepitev . Sedaj pa gledam po spletu katera led bi imela zadosti majhno svetilnost (lm) , da žarek ne bi bil preveč svetel .

Po moje bi bil tole kakšna Cree XP-L ,XM-L , ( max 2x10W led ; 2x1000 lm max) ( večinoma je vse premočno , preširokl vložek za odprtino in ne gre not, trapasti hladilniki ,....)

https://www.ebay.com/itm/LED-EAGLE-H7-C ... -8&vxp=mtr

oziroma pomerit originalno osvetlitev ,nato zamenjat CC driver ter ga prilagodit na podobno osvetljenost
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 31 Jan 2018, 08:28

Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a andrejj » 31 Jan 2018, 09:45

Ravno piše v reviji Motorevija januar-februar.Naslov "Namesto nitke dioda? Dobra,aprepovedana led svetila za naknadno vgradnjo.
Uporabniški avatar
andrejj

Kraj: 8232 Šentrupert
Zahvalil se je: 156 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 01 Feb 2018, 10:28

dober ampak malo star članek : https://www.avto-magazin.si/aktualno/aktualno-avtomobilske-luci/

kaj nisem vedel :

Navsezadnje si lahko popolnoma LED-žaromete privoščite že v nižjem srednjem avtomobilskem razredu, v Seatovem Leonu vas bo doplačilo stalo že od dobrih 500 evrov, ksenonske žaromete pa dobite za še manj denarja (na primer pri Škodi Rapid) – res pa je, da imajo tudi manjšo svetilnost kot klasične ksenonske luči, zato tudi ne potrebujejo pranja in samodejnega uravnavanja višine, ki je obvezno le pri žarometih z več kot 2.000 lumni (pri LED-svetilih je samodejno uravnavanje višine obvezno ne glede na svetilnost).
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Feb 2018, 13:58

No, led žarometom je mogoče uravnavati svetilnost, kar ni ravno enostavno pri xenonu.
Menda obstajajo (cenejši) avtomobili, ki sicer imajo led, a je njihova svetilnost manjša zaradi tega, da ni treba vgraditi pranja žarometov, ki je obvezno nad nekimi lumni(šparanje pač). Zato je lahko na enakem avtu z različno opremo jakost žarometov lahko različna. Tako je pri nakupu dobro preveriti , če ima avto pranje žarometov, ker to pomeni večjo svetilnost led žarometov. (To sem nekje prebral, ne vem več, kje...).
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 282 krat
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 11 Jul 2018, 09:24

berem predpise

http://www.mzi.gov.si/fileadmin/mzi.gov ... 125-00.pdf

v bistvu v štacunah sploh ne bi smeli uvažati , kaj šele prodajati led žarnice ? točka 5.2.3 .... temni srednji vek ....
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a kobranka » 20 Avg 2018, 20:19

Sem pogruntal, da za na kosilnico bi bile pa te LED odlične. =benti so začeli krajšat, dan in so mi z=bal cev sistem, ker bi lahko zvečer kakšno uro več kosil in so takrat bolj normalne temperature za kaj delat zunaj. Morem dobit en majčken altenator, da daje od sebe stabilno napetost, pa bi bilo že 6V vrh glave za dve LED v kombinaciji z reflektorjem.
kobranka

Zahvalil se je: 320 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 30 Avg 2018, 07:30

uporablja slučajno kdo ? ( v sedanjem avtu imam asferične leče - projektorke)

PHILIPS X-TREME ULTINON 160% - ima 2x 3 led

PHILIPS X-TREME ULTINON 200% - ima 2 x 4 led

so svinjsko drage vendar jih hvalijo praktično povsod , spet se pričenja tema in slaba vidljivost zjutraj in popoldan
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a borisz » 30 Avg 2018, 08:35

Not for use in public road.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 675 krat
Prejel zahvalo: 666 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 128

OdgovorNapisal/-a gumby » 30 Avg 2018, 16:26

Koga pa briga za nasproti vozeče?
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 94 krat
Prejel zahvalo: 459 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 50

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 30 Avg 2018, 20:14

gumby je napisal/-a:Koga pa briga za nasproti vozeče?

- če me to NE BI brigalo bi jih lahko enostavno naročil pri ''SILUX u'' , ''SUPERSTRELI'' , ''BANGGOOD'' ....itd za 25€ ali celo manj

- verjamem da je s pravilno izbiro svetilk mogoče varno uporabiti obstoječe luči na vozilih in jim dati neko novo dodatno vrednost

- zakonodaja je kakršna je , pač ker ni drugega ekonomskega interesa kot zamenjati vozila za nova dražja , ni niti interesa varčevanja z gorivi sicer bi vozila v osnovnih paketih že imela LED svetila , ne pa šele v prestižnih .

- če postavijo homologacijo tako ,da je pravno ne morem legalizirati ( kar sem hotel : homologacija zajema sklop = luč + žarnico ). To je kot bi naredil certifikat na ravni 2 tovarn :za žarnice + žaromete s ceno verjetno v nekaj 100.000 €

- Ni važno če svetilo ustreza izmerjenim parametrom , kotom osvetlitve , izsevani svetlobi važno je da nimaš homologacije

- če mi serviser na tehničnem pregledu ne zna povedati kakšna je omejitev izsijanega svetlobnega toka ( pač ker v predpisih ni omenjena , ter zato lahko moderni avti imajo svetilnost bistveno večjo od obstoječe halogenske ki zares tudi slepi ) ...

https://www.youtube.com/watch?v=bMmHcpK1c18

https://www.youtube.com/watch?v=b8tCUyqwXR4
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 30 Avg 2018, 20:28

luccabrassi je napisal/-a:ter zato lahko moderni avti imajo svetilnost bistveno večjo od obstoječe halogenske ki zares tudi slepi ) ...

Tole si pa čisto mimo ustrelil. Moderni avtomobili z LED lučmi BOGATO MANJ slepijo nasproti vozeče kot halogenke ali xenonke. Imam led in vem razliko med halogen in led, verjemi. Če led slepi je to zaradi malomarnosti lastnika (ja, vsaj žaromete je včasih treba malo oprati ali vsaj obrisát svinjarijo dol). Saj ti čista logika da: ledic je več in so zato lahko razporejene tako, da svetijo tja, kjer je treba, pri halogenkah pa je bilo to treba reševati drugače...
Ja, se strinjam, da je zakonodaja butasta, žal. Ampak dejstvo pa je, da bo kakršnakoli vgradnja ledic povzročila napačno osvetlitev, če se obenem ne zamenja tudi žaromet. Sem imel tudi xenon kit in se še spomnim, kako hudo je šprical nasproti, levo, desno...ni da ni kam vse... :_banghead in, ja, tudi blendali so mi...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Iztok » 30 Avg 2018, 20:58

Pri teh LED so očitno zadeli pravo pozicijo izvora in optike parabole, ker res ne bleščijo in je "rob" zasenčenih čist/oster skupaj z "zavihkom" gor na desni. Finta je v postavitvi LED izvorov levo/desno, gor/dol pa te "žarnice" ne svetijo nič.

BTW ... čez tehničnega s xenoni nisem prišel (sem šel z njimi tja samo za test ker poznam fante), z LED pa nobenih težav ker res svetijo tako natančno kot halogen kar se na mašini za test žarometov lepo vidi.

Precej sem poizkušal xenon, ki res "šprica" in slepi kamor pade in so bile brezobrazne do ostalih, da sem jih takoj vrgel ven. S sinom imava sedaj oba LED H7 25W(dvojne parabole) in ne vidim nobenega bleščanja, ko se ponoči srečava v domači ulici.

Zato je neko pametovanje preden preizkusite v živo sami, brez veze.

Sedaj pa nakladajte naprej o homolo papirjih in zakonih ... pa ne pozabite, da morajo po zakonu dnevne luči ugasnit, če prižgemo zasenčene, pa ima pol novih avtov z nacionalno homologacijo to vezano, da lahko in večinoma tudi gorijo skupaj. In potem ponoči srečujemo novejše avte, ki z dnevnimi slepijo bolj kot se vidijo kratke - zasenčene. Ampak važno, da so homologirane ane ... :roll:
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 31 Avg 2018, 05:00

Pri mnogih novejših avtih sem opazil, da pod dnevnim režimom svetijo samo neke ledice spredaj.
Očitno je ustrezno po zakonu. Ko pa pelješ v tunelu za takim avtom, ga komaj opaziš, saj se večina ne utruja s prižiganjem pravih luči, ali pa mislijo, da ni treba.

Protoncek, tukaj ni mišljeno o led svetilih na novih avtih, ampak zamenjava
H7 halogenske z led.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 764 krat
Prejel zahvalo: 303 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 130

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 31 Avg 2018, 07:45

novejšim audijem dnevne led (neprekinjena obroba žarometa ) svetijo krepko močneje kot klasične kratke luči halogen ampak so homologirane zato ker ni omejitve svetlobnega toka , na tehničnem pregledu je serviserju važen samo kot in da kazalec na merilniku za svetilnost ( v cd) premakne čez polovico ( če ga zabije ni važno )
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 31 Avg 2018, 08:18

(Eldi2011-->ne vem, če so bili mišljeni stari, saj so omenjeni "moderni avti", pa pustiva to).

To tudi mene moti, da se pri nekaterih firmah zasenčene luči prižgejo izredno pozno. Tako se zgodi, da se v megli, dežju....ljudje vozijo z dnevnimi in tako predvsem od zadaj niso dobro vidni. Ok, nimajo vsi avtomatike, ampak v tem primeru moraš pa sam imeti toliko vesti, da jih prižgeš ročno...
Iztok, a vidva s sinom imata potem te "tadrage" ledice z gornjega linka? A nič ne jamrajo na tehničnem? Jaz sem imel ma meganu samo pozicijske ledice mi je takoj zatulil, da to pa ni homologirano...sicer me je spustil, ampak ...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a milan62 » 31 Avg 2018, 08:26

eldi2011 je napisal/-a:Očitno je ustrezno po zakonu. Ko pa pelješ v tunelu za takim avtom, ga komaj opaziš, saj se večina ne utruja s prižiganjem pravih luči, ali pa mislijo, da ni treba.
.

To je zato, ker lastniki ne poznajo svojega avta oz. niso prebrali navodil za uporabo.
Če imaš stikalo za svetila na poziciji AUTO potem ti v predoru avtomatika izklopi dnevne luči in vklopi osvetlitev za noč. Pri mojem avtu točko preklopa lahko celo nastaviš v petih stopnjah.
Res pa je, da ima zadeva kakšne dve sekundi zakasnitve.

LP
milan62

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 62 krat
Uporabnika povabil: diehart
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 31 Avg 2018, 08:38

Milan, problem je, ker veliko avtov nima avtomatike. Zato pa ponavadi po radiih v slabem vremenu na veliko opozarjajo voznike naj za božjo voljo prižgejo luči. No, ponavadi ne pomaga kaj dosti... :_banghead
Druga stvar je, da nekater avtomatike prižigajo luči zelo pozno. Ok, v tunelu se prižge, ampak tunel večinoma ni težava. Problem je slabo vreme, tam je nevarnost veliko večja.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a SimonS » 31 Avg 2018, 09:16

Dvorezni meč.
Moj ima dnevne (kot je že povedano) zelo močne in opazne. Kratke pa so LED in lepo usmerjena, tako da nasprotni vidiš le pikice.
Torej v megli ali dežju je dnevna luč veliko bolj opazna.
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 223 krat
Prejel zahvalo: 277 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a Iztok » 31 Avg 2018, 09:24

Protoncek je napisal/-a:Iztok, a vidva s sinom imata potem te "tadrage" ledice z gornjega linka? A nič ne jamrajo na tehničnem? Jaz sem imel ma meganu samo pozicijske ledice mi je takoj zatulil, da to pa ni homologirano...sicer me je spustil, ampak ...

Ne, nimava tistih dragih - najine so 3x cenejše - cca. 50€/par, čeprav se dobijo že za 15€ a so potem šlampaste (ni ostro odrezanega snopa - posledično malo bleščijo) in so kratkega daha - vzdržijo max. 3 mesece pri uporabi 1h dnevno ...

Na tehničnem nič ne komentirajo - njim je važno, da je snop tak kot mora biti. Bi se pa hitro zapeli za kaj kar sveti modrikasto ali pa že od daleč izgleda neoriginal.
Ko si že omenil Megana - ravno tanovi imajo v maski tako močne dnevne LEDice, da jih ponoči na daleč vidiš še 1x prej kot zasenčene luči, ko pride bližje pa ti blešči kot na gor obrnjene meglenke ... ampak nekaterih tukaj to ne briga - važno jim je, da so homologirane ... :_think
Uporabniški avatar
Iztok

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 05 Sep 2018, 06:34

Iztok imaš te led pasivne ali aktivno hlajene .......pod gumiranim pokrovom ali si naredil luknjo da hlajeni del štrli ven ? lps
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a Iztok » 05 Sep 2018, 10:06

Vse LEDice so aktivno hlajene (zadnji del z elektroniko in ventilatorčkom je zaprt, da prah in voda ne moreta do parabole).

V vsakem reflektorju z dvema parabolama imam po dve LED H7. Predeloval ali rezal nisem nič ker bi se hitro noter nabiral prah ali kondenz. Sta pa zadnja dela parabol različna - ena je pokrita z gumijastim pokrovom, druga pa ne. Tista z gumi pokrovom ima zadaj ravno še dovolj prostora za ventilatorček, ker pa je škatla reflektorja dovolj velika nisem delal lukenj za hlajenje - se toplota dovolj razporedi in odvaja kar skozi dokaj veliko ohišje.

diag_4ddw.png
headlight.jpg
Uporabniški avatar
Iztok

Prejšnja

Vrni se na Svetleče diode ali popularno LED. laserji

Kdo je na strani