Električna Metla ??? Upgrade ? !

Tu bomo objavljali in komentirali vse kar bo s področja recikliranja.

Moderator: s55ei

Električna Metla ??? Upgrade ? !

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 07 Nov 2016, 10:14

Imam en problem :_banghead , ki ne vem kako se ga rešit.....

V glavnem v popravilo mi je oče prinesel električno metlo od '' življenske sopotnice'' ...jasno sem se zmrdoval ( ampak zaradi dobrot ki jih peče , prijaznosti ipd ;-) ) ker vem kako so te stvari narejene in vem da ne morejo delovat tako kot se gre.....

Notri so okoli v seriji zapunktirane 10 kosov baterij NiMH okoli krtačnega elektromotorja ( velikost 4/5 , 1,2V NiMH ,1800mA ). Sprva je bil sesalnik mrtev potem pa sem ga s šokiranjem na mojem polnilcu oživil in celo napolnil s 1600mAh .

-realno vprašanje je koliko ciklov so te baterije v 3 letih dale skozi

-motorček je krtačen obdan s baterijamizato ga nisem ekstra pregledoval

- polnilec je bolj ali manj podhranjen in ne more polniti zadovoljivo baterij

dejstvo je da taka postavitev ne more delovati ; tudi turbinica ima komaj kakih 100mm torej sesalna moč pa je direktno odvisna od obratov in volumna komor turbine

sesalci na trgu so več ali manj podobno sr*****je in kupovati novega ne vem koliko bo omilila potrebo po mojih posredovanjih vsekakor pa nekateri dosegajo lepe $$$

sedaj me muči da bi vzel en BLDC + goli krmilnik s fiksnimi max obrati + baterijo s vgrajenim balanserjem ( da bi lahko uporabil iste konektorje iz sesalca brez balansirnih )

velikost BLDC znaša približno od očesa 70 mm v vision in premer nekje 50-60mm , v sesalec bi vstavil še regulator , paket z baterijami pa bi najraje pritrdil v plastično škatlo na vrh tega sesalča ( zadaj ne morem

ker sede v ohišje metle in le-ta v nosilec polnilca)

Vprašanje : kakšen kompakten BLDC bi ustrezal ( visoki rpm ) ? , kateri regulator - najenostavnejši ) Ali ima kdo kakšen kompletek za prodat ?
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 55 krat
Prejel zahvalo: 49 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 24

Re: Električna Metla ??? Upgrade ? !

OdgovorNapisal/-a Carko » 07 Nov 2016, 11:09

V taki velikosti, kot si napisal, dobiš hudo (pre)močne BLDCje, tako da bo verjetno kakšen precej manjši zlahka ustrezen. Tudi z "visoki rpm" je treba biti previden, ker pri BLDC to lahko pomeni tudi 100k rpm ali več :_CR, kjer ti pa že gladko lahko razžene vetrnico.

Zato bi bilo fino vedeti (vsaj približno) obstoječe specifikacije motorčka ... Kakšna slika bi prišla prav (vsega skupaj, motorčka itd ...)

Regulator bi ustrezal najcenejši kitajski ranga 5-6 dolarjev.
Carko

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 275 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 81

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 07 Nov 2016, 11:18

bom poslikal zvečer
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 08 Nov 2016, 08:52

evo slike

baterijski paket ima dimenzije OD = 85mm ; ID=50mm se pravi NIMH / 10S / (4/5) / 1800mAh

motorček OD=36mm , H= 52mm , OS=3,2mm

turbine ima dimenzije OD=87mm in H=30mm

notri je eno '' zaščitno /usmerniško vezje '' sestavljeno iz ene diode cca 1A upora 4,7 ohma 1W in dveh led vezanih v seriji ter seveda stikala

baterijo sem napolnil do 1500mAh kar zgleda dokaj dobro vendar če motor in baterijo sklenem direktno se motorček zažene potem pa kmalu omega verjetno je vseeno baterija dokaj iztrošena

rešitev bi bila verjetno neka lipo baterija 4S s 14,7 V in polnilcem zanjo za motorček ne vem kako tesno je nabita turbine na os
Priponke
IMG_20161107_221504.jpg
notranjost
IMG_20161107_221801.jpg
battery pack dimenzije
IMG_20161107_222229.jpg
motorček
IMG_20161107_221407.jpg
best of the best ;-)
IMG_20161107_222310.jpg
battery pack
IMG_20161107_221053.jpg
napolnjena baterije
Uporabniški avatar
luccabrassi

OdgovorNapisal/-a Carko » 08 Nov 2016, 16:03

Kapaciteto baterije bi moral izmeriti s praznjenjem in ne polnjenjem, ampak to nima veze, ker so definitivno iztrošene baterije.

4S li-ion bi bile ravno pravšnje za to zadevico. Za polnjenje nek buck/boost DC-DC na 16,8 V in kakšen osnoven BMS.

Glede motorja pa vprašanje, če se ti ga splača menjati. BLDC bo definitivno lahko učinkovitejši, hitrejši in močnejši ... ampak se boš po drugi strani moral ukvarjati z namestitvijo, namestitvijo vetrnice, krmiljenjem ... Če se ti zdi vredno oz. če si se s tem pripravljen toliko ukvarjati, lahko najdemo kakšen primeren motorček in krmilnik.
Carko

Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 275 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 81

Vrni se na Recycling

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost