Izdelava pager-ja

V tem delu bomo začetnikom milostno odpuščali vse grehe in jim pomagali, da svoje prve projekte pripeljejo do uspešnega konca

Re: Izdelava pager-ja

OdgovorNapisal/-a arksi » 31 Jul 2018, 22:19

LiPo je napisal/-a:Mas kasen primer posnetka z logicnim analizatorjem?

Tole je posnetek pocsag signala, če ti kaj pride prav.
arksi

Kraj: Dolenjska
Zahvalil se je: 914 krat
Prejel zahvalo: 112 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a Dave » 15 Avg 2018, 10:23

Pager je ok, piska in prikaže normalno sporočila, ki so namenjena zanj, torej se da to softwaresko rešit. Samo nagruntat moram sistem, kako se sinhronizirati na bite, katerih hitrost se spreminja. Pozna kdo koga, ki je kaj takega že počel? :)
Dave

Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 24 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Avg 2018, 10:25

Malo poglej stvari pod imenom DPLL.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9072 krat
Prejel zahvalo: 5156 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Dave » 15 Avg 2018, 12:19

Zanimivo, tega nikjer prej nisem zasledil. Bo zanimivo tole implementirati, če mi bo uspelo. :)
Dave

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Avg 2018, 13:45

V času, ko sem delal EATNC na eni ploščici sem tole implementiral v XC9572. Torej HW rešitev. Se pa da seveda tole narediti tudi v sw.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9072 krat
Prejel zahvalo: 5156 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Dave » 17 Avg 2018, 23:07

Sem se malo igral s tem PLL-jem ampak mi ni ravno uspelo implementirati zadeve tako, da bi delovala. Sem pa med tem "po nesreči" naletel na neko x-y metodo, ki mi do sedaj ni padla na pamet, je pa logična in bi v teoriji morala delovati tudi ob večjih odstopanjih. Bom testiral kakšen dan in sporočim. :) Na perfektnih podatkih kjer je malo odstopanja deluje hitreje in veliko boljše kot prejšnja.
Dave

OdgovorNapisal/-a LiPo » 17 Avg 2018, 23:43

arksi je napisal/-a:
LiPo je napisal/-a:Mas kasen primer posnetka z logicnim analizatorjem?

Tole je posnetek pocsag signala, če ti kaj pride prav.

HVALA!!!

Dave je napisal/-a:Pager je ok, piska in prikaže normalno sporočila, ki so namenjena zanj, torej se da to softwaresko rešit. Samo nagruntat moram sistem, kako se sinhronizirati na bite, katerih hitrost se spreminja. Pozna kdo koga, ki je kaj takega že počel? :)

Ali se hitrost spremeni tekom sporocila? ali je vsak sporocilo z drugo hitrostjo?
Poglej kaksen primer za dekodiranje RC5 protokola. Tam so tudi timingi približni...
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 125 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a Dave » 18 Avg 2018, 00:02

Mislim, da je tisti posnetek narejen na kodirniku POCSAG signala, direktno iz enega mikrokontrolerja, tako da ni realna primerjava s tem, kakšen signal dobiš na pozivniku. Signal iz enkoderja direktno prejmem in dekodiram brez vsakih problemov.

Hitrost na pozivniku pa se spreminja od bita do bita. Zato dobre 2/3 sporočil ne dekodiram pravilno za enkrat.

Očitno sem skuru level shifter vezje, po pomoti narobe priključil kablovje. Bom moral za testiranje počakati do torka. :_seeingstars
Dave

OdgovorNapisal/-a arksi » 18 Avg 2018, 22:11

Dave je napisal/-a:Mislim, da je tisti posnetek narejen na kodirniku POCSAG signala, direktno iz enega mikrokontrolerja, tako da ni realna primerjava s tem, kakšen signal dobiš na pozivniku........

arksi je napisal/-a:Spodnji signal sem posnel z logičnim analizatorjem na izhodu iz Arduino Nano platke.

Da še malo pokomentiram:
Me pa prav čudi, da v bistvu zaneslijive stvari delujejo "zelo" nezanesljivo :-). Zakaj pa hitrost sprejema prav zaprav tako zelo odstopa? Bi še nekako razumel, da bi prišlo do odstopanja, če bi pošiljal na tisoče/miljone bitov naenkrat. Zakaj prihaja do takega odstopanja?
Tega odgovora še nisem zasledil.
arksi

OdgovorNapisal/-a Dave » 19 Avg 2018, 17:38

Elementi se starajo / degradirajo počasi, zato verjetno pride do odstopanj. Ti pozivniki imajo že kar enih 15+ let po moje. Zakaj deluje zanesljivo? Verjetno zaradi tega, ker je protokol narejen za neidealne razmere (nizka hitrost, dolge sinhronizacijske sekvence itd.)... slej ko prej bo delovalo tole :) Je pa programiranje tega kar zahtevno, če delaš to prvič in se moraš pač sam znajdit. :)
Dave

OdgovorNapisal/-a arksi » 19 Avg 2018, 17:54

Dave je napisal/-a:Elementi se starajo / degradirajo počasi, zato verjetno pride do odstopanj. Ti pozivniki imajo že kar enih 15 let.......

Hja, ne vem, če je vse v staranju.? Da, ti pozivniki imajo verjetno že kar preko 20 let.
Za primerjavo. Nedolgo nazaj sem se igral z dvema radijskema postajama Iskra PTR-100. Stara so cca 30+ let, pa je oddajna frekvenca še vedno zelo točna. Imam tudi dve TR40 (tudi cca 30+) in delujeta brezhibno. Zato me kar malo čudi, da bi se tako odstopanje dogajalo pri pozivniku - ali pač.

Bo prav zanimivo videti, če boš naredil novo vezje, kao bo stabilna frekvenca. Komaj čakam rezultate ;-).
arksi

OdgovorNapisal/-a Dave » 20 Avg 2018, 21:49

Sem danes stestiral na NRX1 modulu ker še nisem dobil ICja za level shiftanje. Na presenečenje prejel precej več sporočil z novim algoritmom ampak še vedno ne vseh ker NRX1 ni nastavljen za našo deviacijo. Bom počakal na čip za nivoje in bom potem videl kako in kaj. :)
Dave

OdgovorNapisal/-a arksi » 21 Avg 2018, 06:51

Poizkusi NRX1 modul priključiti na Arduino Nano dekoder od avtorja Carl Ott. Me prav zanima kakšen procent sporočil boš sprejel/dekodiral z njihovim dekoderjem. Kolikor sem jaz testiral s sprejemom na NRX1 in Arduino Nano sem sprejel skoraj vsa sporočila. Zanimivo je bilo tudi to, da sem včasih dobil po več enakih sporočil, verjetno z večih oddajnikov zaradi odboja.
arksi

OdgovorNapisal/-a arksi » 24 Avg 2018, 06:52

arksi je napisal/-a:Poizkusi NRX1 modul priključiti na Arduino Nano dekoder od avtorja Carl Ott. Me prav zanima kakšen procent sporočil boš sprejel/dekodiral z njihovim dekoderjem. Kolikor sem jaz testiral s sprejemom na NRX1 in Arduino Nano sem sprejel skoraj vsa sporočila. Zanimivo je bilo tudi to, da sem včasih dobil po več enakih sporočil, verjetno z večih oddajnikov zaradi odboja.

Si poizkusil?

Dave je napisal/-a:...... Na presenečenje prejel precej več sporočil z novim algoritmom ampak še vedno ne vseh ker NRX1 ni nastavljen za našo deviacijo....

Moram še to vprašati. Mi ni nekako jasno.
Kako pa veš koliko sporočil "leti" po zraku, da potem lahko točno ugotoviš kolikšen delež sporočil si sprejel in koliko jih nisi sprejel?
arksi

OdgovorNapisal/-a krko » 24 Avg 2018, 12:43

arksi je napisal/-a:Moram še to vprašati. Mi ni nekako jasno.
Kako pa veš koliko sporočil "leti" po zraku, da potem lahko točno ugotoviš kolikšen delež sporočil si sprejel in koliko jih nisi sprejel?

Morda na količino intervencij na http://spin.sos112.si/spin2/javno/?
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a arksi » 25 Avg 2018, 21:32

Poznam to stran in David tudi. To ni kakšna verodostojna informacija. Ko pride do nesreče se proži pozivnike. Lahko se za eno dogodek proži pozivnike tudi večkrat in to ne bo zabeleženo. Večkrat se tudi proži kakšna "posebna" enota (gorska reševalna, jamrji.......). Teh pozivov tudi ni posebej zabeleženih. Potem je tu še en kup testov in testiranja pozicnikov, ki tudi niso zabeleženi. Tako, da tole ni ravno......
arksi

Prejšnja

Vrni se na Elektronika za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost