DC napajalnik

V tem delu bomo začetnikom milostno odpuščali vse grehe in jim pomagali, da svoje prve projekte pripeljejo do uspešnega konca

DC napajalnik

OdgovorNapisal/-a matt » 13 Jan 2020, 22:17

Torej malo se špilam z DC napajalnikom, oz bolje rečeno regulatorjem voltaže. Enega sem za test naredil po tej shemi.
Power_Supply_sorin.pdf
Začetna shema
(272.99 KiB) Prenešeno 53 krat
Ja nima kondenzatorjev itd... za lepši izhod, zaenkrat mi je važen princip. A zaščita proti kratkemu stiku je ok, mislim deluje že zanima me ker bi sedaj rad skombiniral še s tole shemo . http://www.ti.com/lit/ds/slvs044x/slvs044x.pdf 8.3.12 High-Current Adjustable Regulator Circuit. Tole je pomoje bolje kot pa da mam neko referenco narejeno z zenerco?
Capture01.PNG

Prav tako me zanima sedaj je tokovni regulator narejen s tranzitorjem, a je kaj bolje če dam LM317, ali pa 117 IC pa na izhodu en trimer ali je s tranzistorjem enako dobro?
Pa še to a bi s mosfetom bile predvsem toplotne izgube kaj manjše?
matt

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: DC napajalnik

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Jan 2020, 23:21

matt je napisal/-a:Pa še to a bi s mosfetom bile predvsem toplotne izgube kaj manjše?
Ne, povsem enake bi bile.
Če pa imaš, zaradi večjega toka, namen dajati več polprevodnikov vzporedno, potem dejansko svetujem FET. Razlog je v samo komenzaciji izravnalnih tokov med elementi samimi. Vendar pozor! Taki FET tranzistorji morajo biti termično ločeni, drugače je efekt samo izravnave zelo majhen, saj grejejo eden drugega.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8339 krat
Prejel zahvalo: 4889 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a radix » 14 Jan 2020, 03:23

Za začetek ti svetujem, da vzameš za osnovo kakšno drugo vezje, če potrebuješ vse te opcije.

Zaščita proti kratkemu stiku je rahlo nenavadna, ampak bo v redu, če zadovolji potrebe.

Ne, regulacija toka s tranzistorjem ne bo zanesljivo delovala pri LM317. Vsaj ne od ADJ pina proti izhodu napajalnika, saj je ADJ 1,25 V nižje od OUT regulatorja. Pri nekoliko višjem toku od pričakovanega sicer nekaj začne delovati, ampak potem rabiš tranzistor, ki zdrži čez 100 mA v bazo. Mogoče bi se dalo izvesti z meritvijo toka v negativni veji izhoda, ampak nisem še nikoli preizkusil. Nekaj takega (na pamet narisano):
noname.svg.png
LM317 (podoben kot LM117, le za manjši temperaturni obseg) bo zagotovil bolj stabilen tok v odvisnosti od temperature, ampak bodo na njem večje izgube.

MOSFETi ti tukaj definitivno ne pomagajo, tudi, če jih vežeš paralelno. Potrebujejo višjo napetost na vratih, za vzporedno vezavo pa ravno tako potrebujejo izenačevalne upore v izvoru. Večina MOSFETov je namenjena le delovanju kot stikalo. DC SOA v podatkovnem listu je bolj redek podatek.
VolkD je napisal/-a:Taki FET tranzistorji morajo biti termično ločeni, drugače je efekt samo izravnave zelo majhen, saj grejejo eden drugega.
Bedarije. https://www.infineon.com/dgdl/Infineon- ... 46e9381200, https://assets.nexperia.com/documents/a ... N11599.pdf točka 5
radix

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 343 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 24

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Jan 2020, 09:25

radix je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Taki FET tranzistorji morajo biti termično ločeni, drugače je efekt samo izravnave zelo majhen, saj grejejo eden drugega.
Bedarije.
Niso bedarije. Preizkušeno in izmerjeno. Velja seveda v nekem določenem območju segrevanja, dokler je karakteristika temperatura/tok še negativna. Pri temperaturah nad tem (odvisno od feta višje od 80°C) ta karakteristika postane pozitivna in se FET termično lahko zapelje v uničenje.
Pri običajnih tranzistorjih se tok skozi tranzistor glede na temperaturo veča v celem temperaturnem območju. Pri FET tranzistorjih pa se tok glede na temperaturo manjša v dobršnem delu temperaturnega območja. Ob ostalih nespremenjenih pogojih seveda.
To dejstvo se da izkoristiti za uravnavanje razporeditve toka skozi paralelno vezane FET-e. Da bi efekt deloval morajo med seboj biti termično čim bolj ločeni, saj bi v nasprotnem segrevanje enega vplivalo tudi na drugega in tako drugi nebi prevzel večjega dela toka.
Termična samoregulacija je pri večina močnostnih FET tako dobra, da izenačevalni upori nisi potrebni.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 14 Jan 2020, 21:46

matt je napisal/-a:Torej malo se špilam z DC napajalnikom, oz bolje rečeno regulatorjem voltaže. Enega sem za test naredil po tej shemi.
Power_Supply_sorin.pdf
Ja nima kondenzatorjev itd... za lepši izhod, zaenkrat mi je važen princip. A zaščita proti kratkemu stiku je ok, mislim deluje že zanima me ker bi sedaj rad skombiniral še s tole shemo . http://www.ti.com/lit/ds/slvs044x/slvs044x.pdf 8.3.12 High-Current Adjustable Regulator Circuit. Tole je pomoje bolje kot pa da mam neko referenco narejeno z zenerco?
Capture01.PNG

Prav tako me zanima sedaj je tokovni regulator narejen s tranzitorjem, a je kaj bolje če dam LM317, ali pa 117 IC pa na izhodu en trimer ali je s tranzistorjem enako dobro?
Pa še to a bi s mosfetom bile predvsem toplotne izgube kaj manjše?

jaz sem po tej shemi naredil točno takšen napajalnik pred n leti. Lahko ti posredujem dokumentacijo.
Gretz pride montiran na hladilnik, to-3 tudi.

Če boš zamenjal TIP73, pazi na A/I graf.

koliko V/A pa sploh planiraš dobiti iz napajalnika?
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Zahvalil se je: 172 krat
Prejel zahvalo: 134 krat
Uporabnika povabil: Proteus

OdgovorNapisal/-a matt » 15 Jan 2020, 19:59

Je dobrodošlo da pošlješ. Nič posebnega. Mogoče bi bilo fajn do 24V pa kakšen 1-2A. Zdaj vem da kompliciram, a čim bolj linearen oz. stabilen izhod je samo plus.

@radix katero vezje pa priporočaš? Pa mogoče vezje proti *kurcšlusu* takšno da je primerno. Malo sem bral da ima z relejem tole začitno vezje 15ms zamika, eno vidim da imajo na tranzistor speljano pa se pač on malo greje ko je sistem v kratkem. Bi pa mi bilo fajn da bi ga izdelal na posebaj ploščico in bi jo lahko dodal kakšnemu usmerniku ki nima te zaščite.
matt

OdgovorNapisal/-a radix » 18 Jan 2020, 17:09

Na internetu je sicer celo morje različnih načrtov. Meni je všeč ta stran, kjer so opisane variante regulacijskih zank, zbrani razni načrti in opisane njihove slabosti. Na žalost so sheme v "ascii artu".
Za začetek bi priporočil tega:
Koda: Izberi vse
+30V --+-----------------------------------------------+--------+------------+
       |                                               |        |            |
      10k                          +-------------------(-------|+\ LM358     |BDW83
       |                           |                   |       |  >--1k--+--|<
       |                           |                  4k7   +--|-/       |   |E
       +----+----+---+--------+    |                   |    |   |        |   |
       |    |    |   |        | U  |                   |    |   | 1N4148 |   |
       |    |    |  4k7    10kPoti-+  +--100p--+-------(----(---(---|<|--+   |
       |    |    |   |        |       |        |       |    |   |            |
       +--TL431 4u7  +-----+  +-------(--|+\   |       |    +---(--100k--+---+--o
            |    |   |     |  |       |  |  >--+--|<|--+    |   |        |  _|_
            |    | 1kPoti--+--)--10k--+--|-/      LED      10k  |       47u /_\ 1N5404
            |    |   | I      |                             |   |        |   |
            +----+---)--------+-----------------------------+---(--------+---+--o
                     |                                          |            |
GND -----------------+------------------------------------------+-----0R25---+

Ne vem kakšne so tvoje zahteve za vezje proti kratkemu stiku. Ali je to zmanjšano gretje napajalnika v kratkem stiku, zaščita napajalnika, zaščita porabnika ali še kaj drugega?
Vezje na tvojem linku "detektira" kratek stik preko sesedanja izhodne napetosti. Časovni zamik je zaradi RC člena na bazi tranzistorja in še zaradi releja samega (premiki kontaktov imajo pač večjo zakasnitev od preklopov tranzistorjev). Da se ga zmanjšati z manjšim kondenzatorjem na bazi in tranzistorjem namesto releja. Tranzistor se v takem vezju ne bi grel nič več kot rele, saj bi bil izklopljen. Tisto vezje ob padcu napetosti na dovolj nizko vrednost namreč izhod odklopi in tako ostane dokler mu ne ugasneš napajanja.
Obstajajo tudi vezja, ki se obnašajo kot elektronske varovalke. Merijo tok bremena ter ob preseženem toku breme odklopijo. Lahko ga narediš sam ali pa kupiš čip, ki je temu namenjen.
radix

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jan 2020, 17:49

radix je napisal/-a:Na žalost so sheme v "ascii artu".
Bi bilo zanimivo narediti program, ki bi tole znal interpretirat grafično.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a matt » 19 Jan 2020, 18:29

hvala radix
Zanimive sheme :) A lahko vprašam od kod je tole prišlo oz zakaj se uporablja tale format.
A tale shema ima samo darlington traznzistor pa tale čip lm358 aja pa še referenco ima TL431. ostalo mam... Tukaj koliko vidim je samo regulacija voltaže a ne? Toka pa ne ne?

Za kratek stik mi gretje ni važno, najbolj mi je zaščita porabnika.

Sem pa nekaj delal včeraj z LM317 ko je glih pri roki. Tokovno regulacijo pa mi noče dat večjega toka skozi. http://imajeenyus.com/electronics/20160530_adjustable_current_source/circuit.jpg ok mam drugače vrednosti uporjev ker bi rad imel do 2A.
Sedaj pa Imin= 1.25/R1, Imax = 1+(R3/R2)*Imin a je to prav sploh? problem je da ko imam vezje z LM317 samo z regulacijo napetosti, žarnica bolj sveti da ven tudi 0.41A in 12V, ko pa dam tokovno omejitev magari na min pridem samo na 0.36A pa napetost 10V. :_dunno
matt

OdgovorNapisal/-a radix » 19 Jan 2020, 19:46

Ta format sheme je verjetno zaradi Usenet forumov (de.sci.electronics je verjetno ime skupine).

Za referenco lahko uporabiš tudi kaj drugega in ustrezno skaliraš upore. Ta shema naj bi sicer imela regulacijo toka, ampak sedaj vidim, da ima kritično napako. Vhoda v operacijski ojačevalnik sta zamenjana med seboj. Problem nastane tudi, če vhoda zamenjaš, saj izhod LM358 ne gre dovolj nizko, da bi do konca zaprl izhodni tranzistor. Toliko pljuvajo po raznih dizajnih, potem pa sami delajo take neumnosti. :_banghead
Vsaj tisto vezje nad njim naj bi delovalo. Tistega sem enkrat tudi na hitro posimuliral, da vidim približen odziv izhoda na stopnico. Če boš spreminjal komponente, boš moral popraviti vrednosti kompenzacijskih kondenzatorjev okrog operacijskih ojačevalnikov. Na tistem vezju je tudi delujoča tokovna regulacija.

To, da prideš samo na 10 V ni nič čudnega, če si tokovni omejilnik dal za napetostni regulator. LM317 ima svoj padec napetosti, pa še relativno velik serijski upor doda svoj padec. Če ravno hočeš uporabiti LM317, postavi tokovni omejilnik na vhod napetostnega regulatorja. Ampak LM317 nikakor ni primeren za 2 A.

Za zaščito porabnika zadošča nastavljiva tokovna omejitev v napajalniku. Pri napajalnikih brez (nastavljive) omejitve pa rabiš vezje, ki meri tok. Išči "electronic fuse", "efuse" ali kaj podobnega. Lahko ga pa narediš sam s komparatorjem, referenco, merilnim uporom in kakšnim tranzistorjem.
radix

OdgovorNapisal/-a matt » 19 Jan 2020, 20:15

Škoda, ima tale verzija ko ima napako malo manj delov :) pa še malo dražje 2xMJL3281

Imam tokovni regulator pred napetostnim pa ne gre. Vhodna napetost je okoli 16V in dela ok ko je samo napetostna regulacija od 1.25- 16V, ko pa dam spredaj še tokovni limiter pa ne gre več kot 10V. Vem da ni samo treunto mam tole za testiranje. mam naročene LM338 pa bi potem samo tote zamenjal za 317.

To za Efuse je ok
Electronic-Fuse-Circuit-Diagram.jpg

[i.mg]https://circuitdigest.com/sites/default/files/circuitdiagram/Electronic-Fuse-Circuit-Diagram.png[/img]
matt

OdgovorNapisal/-a radix » 20 Jan 2020, 03:41

Malo sem se poigral s simulacijo kombinacije LM358 + TIP140 v LTSpiceu. To je malo poenostavljena verzija delujoče sheme. Če se želiš poigrati je tukaj pripeta (pred uporabo v LTSpiceu pobriši tisti ".txt" na koncu):
faq-lm358-tip140.asc.txt
(8.83 KiB) Prenešeno 17 krat

Kondenzatorji za kompenzacijo so izbrani kar tako. Treba je posimulirati frekvenčni odziv in jim izbrati prave vrednosti. Shema je pa pripravljena za simulacijo odziva na stopnico in frekvenčnega odziva napetostne zanke.
radix

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 18 Feb 2020, 11:13

Tukaj imaš skeniran načrt z 317 in tokovno zaščito zadeva je enostavna in robustna skenirana iz revije ELEKTRONIKA.
Po tem sem usmernik delal zadevo pred cca 20leti pa zadeva še vedno dela edino jaz sem uporabil 3 tranzistorje tako da zadeva šiba 10A
z tremi šenti Rz in preklopnikom nastavljam lahko tokovno zaščito od 300mA pa do 12A.Tranzistor tokovne zaščite je lahko katerikoli.
Priponke
202002180945.pdf
(1.98 MiB) Prenešeno 66 krat
CharlyG

Kraj: Žimarice Sodražica Ribnica
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 39 krat
Uporabnika povabil: skat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a valter » 18 Feb 2020, 19:13

:shock: Orka pipa to sem pa jaz napravil. Sem čisto pozabil na to. Mislim, da nimam več TIV-vov .Trafo pa bi se še kakšen našel.
Lahko poslikaš kako izgleda ? Mi je čisto ušlo iz glave si nisem pustil nobenega primerka...
valter

Kraj: Lokev,Koper,Boa
Zahvalil se je: 78 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a matt » 18 Feb 2020, 21:37

@radix hvala za tvojo zadevo ampak nisem uspel priditi daleč.

charlyG enostavna zadeva, imam skoraj vse doma, povečal bom edino C1 pa vezal vzporedno 2k2 2W ali pa dva, da se pri izklopu sprazni elektrolit na njih. BC108 je kakšen novejši ekvavilent? Hladilno rebro a veliki tranzistor more bit zadaj izoliran ali sta lahko skupaj kar? Pa kakšne vrednosti si izbral za šunt upore Rz in moči?
matt

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Feb 2020, 21:40

matt je napisal/-a:BC108 je kakšen novejši ekvavilent?
Skoraj karkoli. No ja, sedem jih imam.

Klik
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a radix » 18 Feb 2020, 21:56

radix

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Feb 2020, 22:14

BC548 bi se po moje še dalo dobiti.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a matt » 18 Feb 2020, 22:40

BC548 bom vzel ja.

Torej vmes sem naročil na netu kar slaven dc napajalnik https://www.electronics-lab.com/project ... 0-002-3-a/ , seveda kitajsko verzijo za 5usd katera ima vse komponente priložene. Ker je v osnovi napaka z napajanji op ampov je treba le te zamenjati za TLE2141 ali MC34071, zaradi višje delovne napetosti. Torej zamenjal sem vse op ampe, večino uporov je poddimenzioniranih, povečal vhodni C, dodal negativni LM337 regulator za op-amp namesto zenerc, za napjanje ostalih delov razen za močnostne tranzistorje sem vzel LM317, pa za ekran obvezno posebaj napajanje ker meče svinjarijo nazaj. Posodobil sem ga po temle vodičku http://www.paulvdiyblogs.net/2015/05/tu ... t.html?m=1
30V_PSU_Rev6.png

in deluje, kaj mi je všeč pri tem dizajnu je da s stikalom preklopiš in lahko vidiš kakšno tokovno omejitev si nastavil.
DSC_0791.JPG
matt

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 19 Feb 2020, 15:10

Napajalnik sem šenkal ker se mi je povaljeval doma.
Je že ene 5let pri nas na firmi v vzdrževanju občasno kakšno stvar na njemu preizkusijo (se poznajo leta postaja svinjski :_helpsos )
UPORI TOKOVNE ZAŠČITE 1STOPNJA 0.47ohm 4w
2STOPNJA VZPOREDNO ŠE 1x 0,47 OHM 4w SE PRAVI 0,23OHM 8W
3STOPNJA Vzporedno še 2X 0.68 OHM 7w se pravi 0,137ohm cca 20W
Jaz sem uporabil tranzistor BC 286 (sem ga imel pri roki) prav vseeno je kakšen le da je NPN.
BC 108 se težje dobi če boš uporabil BC 547,548 bo prav tako vredu.
Še nekaj fotk
Priponke
20200219_131908.jpg
20200219_132459.jpg
CharlyG

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 19 Feb 2020, 16:32

Se opravičujem pišem kozlarije :? prva dva upora se ne vidita zato sem narobe sklepal.
Še enkrat spisek uporov: 1stopnja 1,50ohm 4W
2stopnja vzporedno še upor 0,82ohm 4W se pravi 0,530 ohm cca 6W
3stopnja vzporedno še upor 2x 0,68ohm 7W se pravi 0,207 ohm cca 20w
317 privijačena na hladilnik zaradi temperaturne zaščite. Tudi grec privijačen na hladilnik.
Tako pa bo prav.
CharlyG

OdgovorNapisal/-a matt » 19 Feb 2020, 17:42

Hvala za podatke, kako pa si rešo z ekranom? si moral naredit konverter iz amperov v volte? Še maš mogoče shemo?
matt

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 19 Feb 2020, 18:32

Stvar je čist enostavna stvar je v tem da obakrat meriš v bistvu mV ko meriš napetost narediš uporovni delilnik 1/1000 1M/1k pri 25V 25mV, ko pa meriš tok pa potrebuješ šent 0.01ohm upor 1A ima 10mV padca z preklopnikom pa izbiraš katero napetost boš meril vsi ti inštumenti pa imajo jumperje za postavitev decimalne pike.
Drugače pa imaš za cca 2E pri kitajcih že vse narejeno dvojni prikazovalnik za napetost in za tok
https://www.ebay.de/itm/DC100V-10A-Digi ... SwNCRdXML5
CharlyG

OdgovorNapisal/-a matt » 19 Feb 2020, 19:15

Aha ja že razumem, ti maš vidno skalo za tokovni limiter...

Nekaj me pri mojem primeru ne dela točno ko prikaže tokovno omejitev. Kako se izračuna tale oz zakaj mi kaže ko nastavim recimo 0,2A potem pa ko grem pa dam večjo voltažo pa se vklopi komaj pri 0,5A.
To show the current setting on the voltmeter, all we really need is a convertor that translates the current limit setting to a voltage.
To show the relation of 1A = 1V, with R7 at 0.47R, we need a multiplication factor of 1/0.47 = 2.127.

Ni mi jasno zakaj samo velik shunt upor upošteva. In kako naj s tega dobim sedaj tale faktor
https://www.wikitechy.com/tutorials/lin ... converters na tej strani malo nižje je drugačen izračun? Če ve kdo mogoče hvala za odgovor.
opamp6.png
matt

OdgovorNapisal/-a valter » 19 Feb 2020, 21:00

Ufa Tudi škatla je naša . Neverjetno. Sem jih še nekaj našel , tako da lahko začnemo z usmerniki... Bom poslikal in vidimo če bo kaj interesentov.
valter

Kraj: Lokev,Koper,Boa
Zahvalil se je: 78 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 21 Feb 2020, 12:08

matt je napisal/-a: Če ve kdo mogoče hvala za odgovor.
opamp6.png

Z RV4 pa ne moreš nastaviti da ti bi prav kazalo.Drugače pa namesto R25 100ohm in RV4 4.7K tako pa bi se moralo nastaviti.
Tokovno omejitev meriš tako da daš izhod v kratek stiki. Če vrtiš potenciometer za napetost se tok ne sme nič spreminjati.
Drugače te verjetno zeza referenčna napetost ki ni stabilna. Samo če vrtiš potenciometer za tok se mora ta spreminjati drugače je še nekaj narobe.
CharlyG

OdgovorNapisal/-a matt » 21 Feb 2020, 12:35

Ne sama tokovno omejitev dela super, tudi led meterček kaže pravilno napetost in tok. Ne uspe pa mi porihtat da bi lahko vnaprej nastavil in vido koliko imam nastavljeno torej da ne rabim bremena itd. pa nastavim na 1A.
Zakaj pa bi R25 pri regualatorju negativne napetosti spreminjal, tale opamp ga ne poganjam s tem je kar na GND in 33V. Bom probal RV4 zamenjat pa bomo vidli kaj bo.
matt

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 24 Feb 2020, 07:19

Poskusi zamenjat R31 ki je v povratni vezavi pri operacijskem tega sem mislil in ne kot sem zapisal R25.
CharlyG

OdgovorNapisal/-a matt » 01 Mar 2020, 14:49

Ah sem mel sešn včeraj... Glavni krivec pa cenen kitajski meterček. Menjal sem upore, prelolotal nekatere zadeve, potem pa sem vzel namizni multimeter v roke pa malo mero oz. premero zadeve. Uspelo mi je nastavit tale množilni faktor ki je 1V za 1A je 2.127, ki ga dobimo iz 1/ 0.47R. Sedaj so napetosti oz. tokovna omejitev deluje zelo natančno. Problem pri čip kitajcu je da pod 1V kaže zelo napačno. Ma kdo kakšen link do kakšnega ki meri recimo odd 0-30V natančno? Sem probal tega nastavit zadaj s trimerjem, pa ko nastavim na enem območju, te na drugem začne lagat. Sem naredil na hitro iz adruinota 0-5V, kaže veliko bolje. Morem še z interno 1.1V refenrecno probat pa z napetostnim delilnikom. Ali pa če kdo ima kakšen ok modul za adruino da bi lahko meril natačno tudi tok. Ima kdo MAX471 modul? je za kaj?
matt

Vrni se na Elektronika za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost