Pomoč pri projektu

Arduino je pojav za katerega bi težko rekli, da opisuje samo HW ali samo SW, zato mu tu namenajm poseben prostor.

Moderator: tilz0R

Pomoč pri projektu

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 12 Feb 2020, 15:12

Pozdravljeni

Sem nov na forumu in tudi bolj nov v elektroniki ter programiranju. Potreboval bi pomoč glede projektne naloge z naslovom generator trifazne napetosti 50Hz.
Zaenkrat imam sledeča navodila:
Izhod bo na osciloskopu. za simetrično napetost moram dodati operacijske ojačevalnike in jih dodatno napajati.
Izhodna napetost mora biti čim bližje napajanju zaradi stopnic v signalu (0,5-4,5V).

Nevem kje in kako začeti. Upam da se najde kakšen korenjak in mi pomaga pri nalogi.

Najlepša hvala za odgovore,

LP
Tadejzup

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: eldi2011
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: Pomoč pri projektu

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 17:10

Moram priznati, da nisem povsem razumel tvoje naloge.
Ti bi želel narediti tri sinusne signale s frekvenco 50Hz in faznim zamikom po 120° ?

Signali naj bi ne bili energetski, saj je dovolj že, da se jih da opazovati na osciloskopu.

za simetrično napetost moram dodati operacijske ojačevalnike in jih dodatno napajati.
Izhodna napetost mora biti čim bližje napajanju zaradi stopnic v signalu (0,5-4,5V).

No, da bi razumel ta del boš moral pa še kaj več povedati.
In tudi sicer. Sem kaj od napisanega narobe razumel ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9757 krat
Prejel zahvalo: 5441 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 143

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 12 Feb 2020, 17:36

Hvala za tako hiter odgovor.

Tako je. dobiti moram tri sinusne signale s frekvenco 50Hz in zamikom 120°. Signal ne rabi biti energetski ker moram to narediti le simulacijo in signal prikazati na osciloskopu.

Tega dela tudi sam nisem razumel vendar sem mislil da bi mogoče dodal h-bridge namesto operacijskih ojačevalnikov?

Nič od napisanega nisi narobe razumel, ker tudi sam ne razumem vseh navodil, ki mi jih ne profesor poslal. Zato sem se obrnil na ta forum, da vidim če je tukaj kakšen, ki obvlada te zadeve in bi mi znal pomagati na svoj način.
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 17:44

Tadejzup je napisal/-a:Tako je. dobiti moram tri sinusne signale s frekvenco 50Hz in zamikom 120°. Signal ne rabi biti energetski ker moram to narediti le simulacijo in signal prikazati na osciloskopu.
So kakšni napotki, mogoče samo namig ali pa ste se pri pouku kaj pogovarjali o tem, kako generirati take signale ?
Ali je to povsem prepuščeno vaši izbiri ?
Načinov je seveda veliko, in pri raznih načinih je različna tudi zahtevnost, seveda potem dobimo tudi rezultate, ki so bolj ali pa manj približek željenega.

Tadejzup je napisal/-a:Tega dela tudi sam nisem razumel vendar sem mislil da bi mogoče dodal h-bridge namesto operacijskih ojačevalnikov?
? Ne vem kaj bi s H bridge rešil - očitno je v ozadju neka ideja, ki pa je ne razumem, ker imam premalo podatkov.

Tadejzup je napisal/-a:Nič od napisanega nisi narobe razumel, ker tudi sam ne razumem vseh navodil, ki mi jih ne profesor poslal. Zato sem se obrnil na ta forum, da vidim če je tukaj kakšen, ki obvlada te zadeve in bi mi znal pomagati na svoj način.
Mogoče bo pa kdo od nas profesorjeva navodila razumel bolje od tebe. Če je mogoče jih objavi, če ne, pa lahko pošlješ na ZS.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 12 Feb 2020, 18:03

Prepuščeno je moji izbiri. Navodila dobivam sproti oziroma kar ne vem ga vprašam in mi odgovori zato mislim, če si izberem en način in dobim približen končni rezultat mora zadostovati.

Vsa navodila profesorja:
Izhod bo na osciloskopu, da bo napetost simetrična glede na maso, bo potrebno dodati še operacijske ojačevalnike in dodatno napajanje za njih. Če boš uredil še tokovno z dodatnimi tranzistorji bo pa še bolje, ni pa to nujno v tvoji nalogi.
Potenciometer naj bo predviden kot rezerva za nastavljanje amplitude.

Izhodna napetost naj bo čim bližje napajanju, da ne bo prevelikih stopnic v signalu. Torej recimo 0,5 V do 4,5 V, če bo napajanje izključno prek USB vrat, končno napetost želim ±10 V, kar pa ni problem dobiti z operacijskimi ojačevalniki na izhodih.

Če pa navodila niso dovolj natančna pa preprosto vprašam profesorja ampak ne vem kaj bi ga vprašal zato sem se obrnil na vašo pomoč.
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 18:47

No pa pojdimo po vrsti.
Najprej je treba zagotoviti sinus s frekvenco 50Hz. Postavi se seveda vprašanje kako natančna mora biti frekvenca.
Je dovolj navaden oscilator ali je to potrebno nekako stabilizirati s kristalom ?

Odgovor na to vprašanje bo že izožal izbor pri načinu zagotavljanja faznih zamikov.

Zanima me še ali je pri realizaciji te naloge dovoljena uporaba mikrokontrolerja?
Zanima me tudi kakšno je tvoje predznanje pri uporabi mikrokontrolerja ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 12 Feb 2020, 19:12

Sem poslal vprašanje profesorju, ker sproti dobivam navodila. Ko dobim odgovor takoj sporočim.

Seveda je dovoljena uporaba mikrokontrolerja. Ubistvu smo delali z arduinom vse na vajah sedaj pa moramo uporabiti mikrokontroler za izdelavo projektov.

Moje predznanje je zelo slabo. Le nekaj osnovnih vaj iz predavanj (prižigajnje led, izpis besed na LCD, itd.)
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 19:38

Tadejzup je napisal/-a:Sem poslal vprašanje profesorju, ker sproti dobivam navodila. Ko dobim odgovor takoj sporočim.
Bom počakal odgovor.

Tadejzup je napisal/-a:eveda je dovoljena uporaba mikrokontrolerja. Ubistvu smo delali z arduinom vse na vajah sedaj pa moramo uporabiti mikrokontroler za izdelavo projektov.
Odlično. Potem ga bomo uporabili še tukaj. Pa še kaj drugega ne le mikrokontroler.

Tadejzup je napisal/-a:Moje predznanje je zelo slabo. Le nekaj osnovnih vaj iz predavanj (prižigajnje led, izpis besed na LCD, itd.)
Čisto dovolj bo. Ne potrebuješ kaj bistvenega več.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 12 Feb 2020, 20:15

https://www.homemade-circuits.com/three ... r-circuit/

Preberi, naštudiraj in vprašaj, če česa ne razumeš.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 213 krat
Prejel zahvalo: 223 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 226

OdgovorNapisal/-a Cloud » 12 Feb 2020, 23:07

Ubistvu lahko uporabiš samo oscilator in dva zamikalna člena po 120 stopinj
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 23:12

Ena od možnih rešitev je tudi DDS generiranje vseh treh signalov. DDS ne rabi biti hardverski, lahko je sprogramiran v arduino.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 00:08

Super bi bilo, če bi bilo čimveč sprogramirano v arduino. Za prikaz je osciloskop, za ostale elemente pa odvisno kaj se da sprogramirati.
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 13 Feb 2020, 00:09

Malo za hec....

Ena od možnih ređitev bi bila tudi dovolj dolg kabel :)

20ms v vakuumu je 6000km. V koaksialnem kablu nekaj manj, recimo 4000km. Rabiš torej dva kosa koaksialnega kabla dolžine cca. 2000km in en 5V transformtor za napajanje :)

Prosi profesorja, če lahko nabavi kabel.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1588 krat
Prejel zahvalo: 4192 krat
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 00:23

s54mtb je napisal/-a:Malo za hec....

Ena od možnih ređitev bi bila tudi dovolj dolg kabel :)

20ms v vakuumu je 6000km. V koaksialnem kablu nekaj manj, recimo 4000km. Rabiš torej dva kosa koaksialnega kabla dolžine cca. 2000km in en 5V transformtor za napajanje :)

Prosi profesorja, če lahko nabavi kabel.

Mogoče mu bo pa ideja všeč :D pohvala za iznajdljivost :D
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 13 Feb 2020, 08:44

Če je cilj arduino, pa bi malo poguglal.
https://electronics-project-hub.com/3-p ... e-arduino/
bpavsic

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 14:44

bpavsic je napisal/-a:Če je cilj arduino, pa bi malo poguglal.

To sem že našel vendar nisem vedel če je to vse kar rabim? Ta koda bi bila dovolj? Kako bi pa prikljucil na osciloskop?
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a mucek » 13 Feb 2020, 15:04

Dajmo malo na zacetek ... Zakaj konkretno to rabis? Ker projekt je ocitno overkill za tvoje trenutno znanje.

Zdaj, ce ti je cilj "le" zadovoljitev ucitelja (in dobra ocena), potem pac pokopiraj zadeve iz zgornjega projekta in to je bolj kot ne to. Ok, manjkajo se opampi z negativno napetostjo, ampak to je banalnost.

Ce pa bi rad zadeve dejansko znal in razumel, je pa mogoce tak projekt trenutno (!) se malo prezahteven oz. ti bo vzel precej casa, da se bos spoznal z vsem skupaj. Tu imas kombinacijo tako programiranja kot tudi elektronike in nic od obojega ni ravno povsem "zacetnisko". Ne pravim, da ni mogoce, ni pa ravno optimalno.

Lp, G
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 510 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 96

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 15:16

Včasih je kakšna koristna informacija tudi v komentarjih uporabnikov - oglej si dobro tole: https://electronics-project-hub.com/thr ... t-diagram/

Potem pa vzemi papir, svinčnik,... razmisli kaj ti je jasno in kaj ne. Postavi si vprašanja, poskusi odgovoriti nanje. Če ne bo šlo, postavi vprašanje tukaj, bomo skupaj.

Povsem nesmiselno je, da tole delaš samo zaradi profesorja. Čas, ki ga boš za to zapravil je preveč dragocen, da bi samo copy/paste. Cilj mora biti razumevanje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 13 Feb 2020, 16:06

Tadejzup je napisal/-a:
bpavsic je napisal/-a:Če je cilj arduino, pa bi malo poguglal.

To sem že našel vendar nisem vedel če je to vse kar rabim? Ta koda bi bila dovolj? Kako bi pa prikljucil na osciloskop?

modra, rumena, zelena (3-phase output)... vsaka žička na en kanal osciloskopa (potrebuješ vsaj 3-kanalnega). Potenciometra ne rabiš, ker imaš fiksno frekvenco (program naštudiraj in zamenjaj branje vrednosti iz A/D vhoda s fiksno vrednostjo za tvojo željeno frekvenco - 50Hz).

Drugače se pa pridružujem mnenju ostalih. Če delaš za oceno, pač vzami nekaj z interneta. Če pa bi rad razumel, pa boš moral najprej še malo bolj osnove naštudirat, potem pa ta projekt delat. Pojmi, ki jih iščeš, so "3 phase, phase shift 120 degrees, op-amp, sine wave generator...". Ko boš te zadeve razumel, ti bo izdelava projekta trivialna.
bpavsic

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 16:57

Kar sem do zdaj razumel...

Očitno je več načinov za izvedbo. "bpavsic" je predlagal način brez elektronike. Pri tem primeru je možno samo spisati kodo in iz pinov 9,10,11 vezati na osciloskop in dobimo tri zamaknjene faze za 120°?

Potem je tu več načinov z elektroniko (s tranzistorji, z op amp-ji, )
"VolkD" link, ki si ga ti objavil je inverter. Bi s tem dobil isti rezultat kot samo s kodo v arduinu?

Obstaja tudi način z op amp-ji. Iz arduina dobimo sinusni signal. Na izhodih pa prek treh op amp dobimo tri faze zamaknjene 120°.

Sem zaenkrat prav razumel vaše predloge?

Res hvala vsem za pomoč. Odličen forum!
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 13 Feb 2020, 17:06

Jaz sem samo predlagal arduino zadevo, ker si napisal, da bi rad imel arduino zadevo...

V bistvu kar ti potrebuješ, je izvor sinusnega signala. To lahko dobimo preko arduinota, lahko tudi z vezjem/elementi.
S tem dobiš 1. fazo...

Sedaj pa imaš spet več možnosti... Ali generiraš še 2, ki jih moraš seveda sinhronizirati s prvo (z arduinotom je to enostavno, z vezjem malo težje) ali pa preostali dve dobiš s faznim zamikom prve.

Po moje je učitelj imel v glavi da bi mu prinesel to drugo varianto, torej generiraš sinus z arduinotom (s tem pokažeš, da "obvladaš" mikrokontrolerje), nato ta sinus 2x zamakneš in dobiš 3 faze z operacijskimi ojačevalniki, ki potrebujejo +- napajanje.
bpavsic

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 17:27

bpavsic je napisal/-a:Po moje je učitelj imel v glavi da bi mu prinesel to drugo varianto, torej generiraš sinus z arduinotom (s tem pokažeš, da "obvladaš" mikrokontrolerje), nato ta sinus 2x zamakneš in dobiš 3 faze z operacijskimi ojačevalniki, ki potrebujejo +- napajanje.
Meni se to zdi kar zahtevna naloga. Lahko poveš še kateri letnik kakšne šole ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 17:28

bpavsic je napisal/-a:V bistvu kar ti potrebuješ, je izvor sinusnega signala. To lahko dobimo preko arduinota, lahko tudi z vezjem/elementi.

Na tem linku je tudi DDS. Pripomniti velja, da se da z DDS-jem generirati vse trifaze.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 17:31

VolkD je napisal/-a:
bpavsic je napisal/-a:Po moje je učitelj imel v glavi da bi mu prinesel to drugo varianto, torej generiraš sinus z arduinotom (s tem pokažeš, da "obvladaš" mikrokontrolerje), nato ta sinus 2x zamakneš in dobiš 3 faze z operacijskimi ojačevalniki, ki potrebujejo +- napajanje.
Meni se to zdi kar zahtevna naloga. Lahko poveš še kateri letnik kakšne šole ?

2. letnik Višje elktro šole.
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 18:07

Da vidimo kaj imamo do sedaj:
- generirat je treba sinusen signal, pravzaprav tri signale s faznim zamikom 120° in frekvenco 50Hz.
- pričakovana zahtevnost je višja izobrazba.

Celotno nalogo razstavimo na več manjših:
1. generator sinusnega signala 50Hz.
2. generiranje faznih zamikov 120°
3. ojačenje signalov na -+10V

Zdaj se lahko lotimo vsakega problema posebej.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 13 Feb 2020, 18:19

VolkD je napisal/-a:Celotno nalogo razstavimo na več manjših:

To se da vse z arduinom?

Kar se tiče elektronike moram dodati operacijske ojačevalnike(taka sem dobil navodila).
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 18:24

- analogni oscilator. Zelo enostaven za konstrukcijo, je več različnih vrst teh oscilatorjev. Pri vseh je problem nastavljanja frekvence in stabilnost frekvence.
- ena spregledana možnost: Mrežni transformator; njegov izhod da signal z relativno zelo natančno frekvenco 50Hz. Minimalistična rešitev, ki pa izjemno zanesljivo deluje. Frekvenca je stabilna toliko kot je stabilna frekvenca omrežja. Za nalogo verjetno več kot dovolj.
- DDS (Direct digital synthesis). Realiziramo ga lahko z mikrokontrolerjem, lahko pa še s čim drugim (programabilna logika). DDS generator zahteva tudi pretvorbo iz digitalne informacije v analogno. Za to lahko koristi PWM ali pa DAC (digitalno analogni pretvornik).
DDS lahko do neke mere implementiramo s programsko kodo v mikrokontrolerju. Tudi PWM se da implementirati v mikrokontrolerju. Nekateri mikrokontrolerji (ne ARDUINO) imajo v svoji sestavi tudi DA pretvornike.

Odločitev je tvoja. Malo preberi, se posvetuj in povej.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 18:27

Tadejzup je napisal/-a:

To se da vse z arduinom?

Kar se tiče elektronike moram dodati operacijske ojačevalnike(taka sem dobil navodila).

prvi del se da z arduinom. Tudi drugi del lahko, a ni nujno narediš z arduinom. Tretji del so operacijski ojačevalniki.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 17 Feb 2020, 11:48

Dobil sem še nekaj dodatnih navodil od profesorja:

Izhodna napetost čimbližje napajanju pomeni preden preide v nasičenje. Za frekvenco uporabim enega od časovnikov da bo zelo točna.

Glede operacijskih ojačevalnikov lahko dobim pri profesorju TL071 ali h-mostič L298N. Za napajanje operacijskih ojačevalnikov pa ima na zalogi pretvornik iz 5V na ±12V.

Upam da so navodila uporabna.
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a mucek » 17 Feb 2020, 15:55

Če bi rad "Izhodna napetost čimbližje napajanju", se uporabi rail-to-rail operacijski ojačevalnik, s katerim se to da doseči ... TL071 ni primeren v ta namen.
Uporabniški avatar
mucek

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 17 Feb 2020, 18:13

mucek je napisal/-a:Če bi rad "Izhodna napetost čimbližje napajanju", se uporabi rail-to-rail operacijski ojačevalnik, s katerim se to da doseči ... TL071 ni primeren v ta namen.

Sigurno se neda? Zakaj bi mi potem profesor predlagal ta op amp?
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a Saso » 17 Feb 2020, 20:30

Blizu miljona € je 900,000€, malo bližje je 950,000€.... čimbližje je 999,999.....€ Blizu napajalne napetost je kaj takega OPA342, pa tudi kaj boljšega se najde.
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 124 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a Cloud » 17 Feb 2020, 21:08

Mogoce da ugotovis koliko lahko nastavis gain preden ga clipa. Mogoce zato ker je to edini opamp ki ga pozna
Cloud

Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a mucek » 17 Feb 2020, 21:17

Vprašaj ga, zakaj ne bi vzel rail-to-rail, pa bo jasno! :)
Uporabniški avatar
mucek

OdgovorNapisal/-a radix » 17 Feb 2020, 21:31

Zato, ker ni potrebno in ker TL072 čisto zadovolji potrebe. Narobe ste razumeli specifikacije.
Tadejzup je napisal/-a:Izhodna napetost naj bo čim bližje napajanju, da ne bo prevelikih stopnic v signalu. Torej recimo 0,5 V do 4,5 V, če bo napajanje izključno prek USB vrat, končno napetost želim ±10 V, kar pa ni problem dobiti z operacijskimi ojačevalniki na izhodih.
Tukaj piše, da mora izhodna napetost biti ±10 V (upam, da peak to peak, sicer ne bo šlo s ±12 V tudi, če bodo RRO ojačevalniki).
To "čim bližje napajanju" pomeni, da hoče izkoristiti največje možno dinamično območje DA pretvorbe.
radix

Zahvalil se je: 231 krat
Prejel zahvalo: 357 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 17 Feb 2020, 21:56

mucek je napisal/-a:Vprašaj ga, zakaj ne bi vzel rail-to-rail, pa bo jasno! :)

Kaj pa je razlika med tem, ki ga je predlagal on in rail-to-rail?
Tadejzup

OdgovorNapisal/-a LiPo » 17 Feb 2020, 22:49

Tadejzup je napisal/-a:Pozdravljeni

Sem nov na forumu in tudi bolj nov v elektroniki ter programiranju. Potreboval bi pomoč glede projektne naloge z naslovom generator trifazne napetosti 50Hz.
Zaenkrat imam sledeča navodila:
Izhod bo na osciloskopu. za simetrično napetost moram dodati operacijske ojačevalnike in jih dodatno napajati.

Nevem kje in kako začeti. Upam da se najde kakšen korenjak in mi pomaga pri nalogi.

Najlepša hvala za odgovore,

LP

:)
Malo sem prebral komentarje....
Lepo bi bilo, da bi profesorja seznanil s to temo.... mogoče dobiš dobro oceno??? Ali pa ne?? :_rolling :_helpsos
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 144 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a Tadejzup » 18 Feb 2020, 00:08

Zaenkrat mu moram oddati scenarij naloge.

Se pravi prvi dve točki naredim lahko z arduinom, za ojačanje signala pa uprabim operacijske ojačevalnike. Bo TL071 potem v redu?
Tadejzup

Vrni se na Arduino

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost