Operater A1

Internet, wi-fi, baby kontrola,...

Moderator: S53AL

Operater A1

OdgovorNapisal/-a S53AL » 03 Maj 2019, 02:45

V čem je fora, da ti ponudnik po štirih urah izklopi komunikator?
To je neka njihova novost oz. nadgradnja :_banghead
Malo gledam TV, opazil pa sedaj.
Tisti kekec od A1 mi ni znal povedat zakaj so to uvedli.
Kako je pri vas?
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 772 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 16

Re: Operater A1

OdgovorNapisal/-a reber » 03 Maj 2019, 03:24

Ne jokaj, to je privzeta nastavitev, ki je pri povezavah na parici še kako potrebna za varčevanje... verjetno s pasovno širino...

Enako je bilo pri Telemachu, pardon, pri Telesmehu, ne spomnim se več ali sem sam nekako spremenil nastavitve ali so jih sami, sedaj to nekako kar deluje neprekinjeno, na kablu, ki je njihov, varčevanje torej ni potrebno... vem da sem šaril po nastavitvah in izklopil neke auto power off funkcije.

Če dobiš butlja za sogovornika na tehnični pomoči, kliči še 1x, 2x, 3x, Nx, dokler ne dobiš nekoga, ki bo sposoben iz sebe spraviti spodoben in koristen odgovor. Drugače pa, pri Amisu prej, je bilo še slabše in da ne boš mislil, kaj dosti ne prebereš niti pri ostalih, vsi so ena uboga žalost, niso sposobni obvladat tehnologijo, ki jo ponujajo.

Če si na optiki, potem je rahlo absurdno da varčujejo, razen če ti prijazno ponujajo varčevanje z energijo pri tebi doma, saj... tudi televizor se po recimo 4 urah izklopi, če ne pritisneš nič... in tudi to lahko izklopiš v meniju, so pa to privzete nastavitve.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 76 krat
Prejel zahvalo: 356 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 03 Maj 2019, 09:45

reber je napisal/-a:Ne jokaj, to je privzeta nastavitev, ki je pri povezavah na parici še kako potrebna za varčevanje... verjetno s pasovno širino...

Malo si žaljiv, reber.
Briga mene za njihovo varčevanje, kdo pa plača za varčevanje?
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 229 krat
Prejel zahvalo: 513 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 03 Maj 2019, 11:03

tilz0R je napisal/-a:...
Malo si žaljiv, reber.
...
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 745 krat
Prejel zahvalo: 760 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a zanka » 03 Maj 2019, 11:15

S53AL je napisal/-a:V čem je fora, da ti ponudnik po štirih urah izklopi komunikator?

Vprašaj, če je v garanciji
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 115 krat
Prejel zahvalo: 255 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 51

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 03 Maj 2019, 11:17

S53AL je napisal/-a:V čem je fora, da ti ponudnik po štirih urah izklopi komunikator?

To je EU direktiva, da gre settopbox v spanje, vse to zaradi varčevanja z energijo. Meni se to zdi pametno, tu W, tam W porabe in se končno nabere precej. Če je tri ure box neaktiven, potem verjetno ne gledaš tv-ja?

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 0801-E0002
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 136 krat
Prejel zahvalo: 219 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 03 Maj 2019, 11:33

MarkoM je napisal/-a:..Če je tri ure box neaktiven, potem verjetno ne gledaš tv-ja?

Sploh ni rečeno. Niso vsi taki, da vsake nekaj minut "šaltajo" program. Obstajajo ljudje, ki imajo na istem kanalu cel dan in občasno gledajo - ko otrokom nastaviš risanke recimo. Ali pa: pogledaš en film, pogledaš drug film...sredi drugega filma pa kar naenkrat "OFF"??? HALO??? Sploh obstajajo filmi, ki so daljši od treh ur :D

Takole izklapljanje se mi zdi nepotrebno posiljevanje s pretvezo varčevanja. Kot prvo, na računu se bo poznalo nekaj centov, nič več. Kot drugo, če je nekdo pripravljen plačat, zakaj ga omejevati? Kdor bo želel varčevati bo to storil sam. Sploh pa, če se varčuje se začne pri velikih porabnikih, ne pa pri takih, kjer je prihranek cent, dva mesečno.

Siol se da nastavit na 72 ur največ, se mi zdi. To je ena prvih stvari, ki jo naredim, če ga resetiram.

Glede "kekcev" na tehnični: to so študentje, ki nimajo pojma. Tudi večkratno klicanje ne pomaga, saj ni nobenega tam, ki kaj ve. Recimo primer siola: Tvin (za gledanje na telefonu) uporabljam vsake dva, tri mesece in ko ga prižgem nikoli ne dela - nimam prijavljenega telefona in ga ne morem prijavit, čeprav imam na voljo še 5 naprav, zato tričetrt programov ne dela. Kličem, nekaj resetirajo in dela (čeprav med napravami še vedno NE kaže moje...). Čez tri mesece isto. Noben do sedaj mi ni znal povedati, kaj je narobe in zakaj to dela...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 380 krat
Prejel zahvalo: 467 krat
Število neizkoriščenih povabil: 97

OdgovorNapisal/-a MadMax » 03 Maj 2019, 11:54

Netgem 7700 ima 72h, ja.
Sicer je 3 dni brez da pipneš vsaj glasnost malce ekstremno, pa ok.
Šparanje pa se ureja drugače. Predvsem z znižanjem porabe izklopljene zadeve. Stari Sagem je kuril koliko že? 18W vklopljen in 14W izklopljen... Netgem ima sicer pol nižjo porabo, razmerje pa ni bistveno spremenjeno..

protoncek
Sicer ne vem zakaj bi box sploh resetiral? Sagema v nevemkoliko letih nisem, dva netgema pa zdaj tudi že dobro leto odkar ju imam.
Za rešitev ^neznanih^ težav pa predlagam njihov forum. Izgleda da so odzivnejši kot če za uporabnikove težave sliši le en študent...

S53AL , nastavitve boxa si prečekiral? Sicer A1 ne poznam, a dvomim da imajo kaj tako unikatnega da se ne bi dalo prestavit.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Zahvalil se je: 416 krat
Prejel zahvalo: 469 krat

OdgovorNapisal/-a S53AL » 03 Maj 2019, 12:28

MadMax je napisal/-a:S53AL , nastavitve boxa si prečekiral? Sicer A1 ne poznam, a dvomim da imajo kaj tako unikatnega da se ne bi dalo prestavit.

Nisem še. So se pa moji sosedi začeli kregat kdo vgašuje komunikator :D
Ta novost naj bi trajala že 2 tedna po podatkih "kekca".
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a kastaneda » 03 Maj 2019, 13:00

LP Srečko
Uporabniški avatar
kastaneda

Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 42 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 03 Maj 2019, 14:49

MadMax je napisal/-a:Netgem 7700 ima 72h, ja.
Sicer je 3 dni brez da pipneš vsaj glasnost malce ekstremno, pa ok.

Niti ne. Box imam povezan na AV receiver, tam delam vse razen menjave kanalov.

MadMax je napisal/-a:Sicer ne vem zakaj bi box sploh resetiral?

Ker "zbluzi". Vsake toliko časa (recimo enkrat letno) se začne čudno vesti. Reset pomaga. Sploh so ti boxi za moje pojme krš od krša. Imam box (s HDDjem) in mi včasih (pa ne vedno) vsake pol urce do urco zvok začne štekat, nakar čisto umre. Kanal+/kanal- ali pause/play to popravi in je spet OK. Zaradi tega sem ga imel na servisu (pod garancijo), pa je nadomestni tudi enako delal, ravno tako potem, ko so mi dali novega (očitno niso vedeli, kaj je narobe...). Sem obupal...

S53AL je napisal/-a:Ta novost naj bi trajala že 2 tedna po podatkih "kekca".

Čisto možno, da so posodobili FW in je to od takrat...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a S53AL » 03 Maj 2019, 14:51

kastaneda je napisal/-a:Nastavitve:

Hvala za tole. To mi tista oseba ni vedela povedat.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Carko » 04 Maj 2019, 17:36

Protoncek je napisal/-a:Sploh ni rečeno. Niso vsi taki, da vsake nekaj minut "šaltajo" program. Obstajajo ljudje, ki imajo na istem kanalu cel dan in občasno gledajo - ko otrokom nastaviš risanke recimo. Ali pa: pogledaš en film, pogledaš drug film...sredi drugega filma pa kar naenkrat "OFF"??? HALO??? Sploh obstajajo filmi, ki so daljši od treh ur :D
2 minuti pred izklopom se pojavi obvestilo, tako da če gledaš, pritisneš katerikoli knof in ni nobenega problema.

Protoncek je napisal/-a:Takole izklapljanje se mi zdi nepotrebno posiljevanje s pretvezo varčevanja. Kot prvo, na računu se bo poznalo nekaj centov, nič več. Kot drugo, če je nekdo pripravljen plačat, zakaj ga omejevati? Kdor bo želel varčevati bo to storil sam. Sploh pa, če se varčuje se začne pri velikih porabnikih, ne pa pri takih, kjer je prihranek cent, dva mesečno.
Ne gre za nobeno "pretvezo" varčevanja. Takšno razmišljanje ljudi prvega sveta - "saj plačam, naj delam, kar hočem" - je ravno to, kar je pripeljalo do tega, da je sedaj potreba po varčevanju za ohranitev okolja.

Če plačaš, ne pomeni, da je potem avtomatsko vse poglihano. Okolje ne jemlje eurov.
Carko

Zahvalil se je: 162 krat
Prejel zahvalo: 628 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 151

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 04 Maj 2019, 18:19

Nič drugega kot pretveza, slepljenje naroda, da se potem drugje lahko na veliko razsipa. Četrt vata prihranka ne bo rešilo niti enega samega listka marjetice. Treba je varčevati pri velikih. Ampak pustimo to, ni primerna tema.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Cloud » 04 Maj 2019, 21:34

Lahko eno offtopic vprašanje. Zakaj še uporabljate komunikatorje? Jaz sem pri nas vse zamenjal s karticami, ker me je živciralo to da sem moral imeti 2 daljinca
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 67 krat
Prejel zahvalo: 204 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a S53AL » 04 Maj 2019, 21:48

Cloud je napisal/-a:Lahko eno offtopic vprašanje. Zakaj še uporabljate komunikatorje? Jaz sem pri nas vse zamenjal s karticami, ker me je živciralo to da sem moral imeti 2 daljinca

Vklop in izklop TV-ja imam vse na enem daljincu od komunikatorja. Razen, če hočem pogledat hrvatijo, tisto kar je še ostalo na analognem je pa potreben drugi (preklop na anteno).
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 04 Maj 2019, 21:52

Cloud je napisal/-a:... ker me je živciralo to da sem moral imeti 2 daljinca

Imam logitechov Harmony remote in imam enega daljinca za vse, tudi za AV receiver, pa PS3... Niti se nisem zanimal pri Telekomu, če obstaja opcija kartice, ne vem, če nisem nekje bral da kartice ne omogočajo ogleda nazaj...?
Pa tudi, če nimaš Logitech - ne rabiš dva daljinca. S tistim od komunikatorja prestavljaš kanale in volume. Kaj pa še rabiš?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MadMax » 04 Maj 2019, 22:17

Cloud je napisal/-a:Jaz sem pri nas vse zamenjal s karticami, ker me je živciralo to da sem moral imeti 2 daljinca

Kakšne kartice? Povej kaj več...

Protoncek je napisal/-a:....S tistim od komunikatorja prestavljaš kanale in volume. Kaj pa še rabiš?

Kakšna direktna funkcija tvja pride prav, kot npr S53AL pravi za anteno, ali USB ključ, včasih bi premaknil kako nastavitev slike, ... Se najde.
MadMax

OdgovorNapisal/-a Cloud » 04 Maj 2019, 22:36

MadMax je napisal/-a:
Cloud je napisal/-a:Jaz sem pri nas vse zamenjal s karticami, ker me je živciralo to da sem moral imeti 2 daljinca

Smart Kartice, katero se vtakne v televizor da ti odkodira kanale.

Za ogled zgodovine imam aplikacijo EON na televiziji katera mi to omogoča (vendar se ne spomnim gdaj sem to nazadnje uporabil).

Kolikor sem bil seznanjen daljinec na Telemachu ni omogočal vklopa TV-ja. Z univerzalcom se pa nikoli nisem ukvarjal ker sem tako malo gledal televizijo.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 67 krat
Prejel zahvalo: 204 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a zanka » 04 Maj 2019, 22:44

Mene zanima predvsem razlog, zakaj v času tisoč in ene aplikacije še vedno delijo te vmesnike.
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 115 krat
Prejel zahvalo: 255 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 51

OdgovorNapisal/-a S53AL » 04 Maj 2019, 23:07

Cloud je napisal/-a:
MadMax je napisal/-a:

Smart Kartice, katero se vtakne v televizor da ti odkodira kanale.

Za ogled zgodovine imam aplikacijo EON na televiziji katera mi to omogoča (vendar se ne spomnim gdaj sem to nazadnje uporabil).

Kolikor sem bil seznanjen daljinec na Telemachu ni omogočal vklopa TV-ja. Z univerzalcom se pa nikoli nisem ukvarjal ker sem tako malo gledal televizijo.

Ta mi je prva z karticami. Saj si kupil paket v katerem imaš določeno število programov. Ali :_think
Daljinc mi je pa nekako kloniral od tv in komunikatora. Bil sem zraven a si nisem zapomnil katere tipke je pritiskal...
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a Carko » 05 Maj 2019, 01:24

zanka je napisal/-a:Mene zanima predvsem razlog, zakaj v času tisoč in ene aplikacije še vedno delijo te vmesnike.
Ker nimamo vsi najnovejših televizorjev, ki podpirajo takšne aplikacije z vsemi funkcijami?
Carko

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Maj 2019, 08:25

To je res, deset TV-jev ima deset različnih sistemov, zato aplikacija skoraj ne pride v poštev. Tudi zadnji modeli nimajo vsi android... samsung ima nekaj svojega, če prav vem...
Glede te kartice: kako pa je v tem primeru izveden dovod signala? Mislim, da je pogoj preko koaxa (to prakticira telemach). A sploh obstaja kartica v primeru Rj45 dovoda? Dvomim... v takem primeru res edino aplikacija pride v poštev. Nekdo jo sicer že ima (T2?) ampak po moje mora biti določen tip TV-ja ravno zaradi operacijskega sistema.

Mislim, da je tu težava v tem, da se proizvajalci (spet) ne znajo dogovoriti o nekem standardu. Vsi že imajo RJ45, vsi znajo brskati po netu, torej samo enoten standard manjka do uporabe aplikacije.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a peterp » 05 Maj 2019, 08:47

MadMax je napisal/-a:Kakšna direktna funkcija tvja pride prav, kot npr S53AL pravi za anteno, ali USB ključ, včasih bi premaknil kako nastavitev slike, ... Se najde.

Na Logitech Harmony se lahko naredijo čisto poljubne tipke. Večino funkcij programska oprema za nastavljanje pozna iz baze, drugače pa si kombinacijo poznameš (pritisneš na original daljinec tipko, Harmony pa si jo zapomni).

Protoncek: kartice so uporabne samo za coax. Zakaj bi jo sploh uporabljal z aplikacijo, če je tam zaščita urejena drugače.

Ne razumem pa filozofiranja o standardih in aplikacijah. Saj je je (bolj ali manj) standardizirano: vsak proizvajalec pač uporablja neki operacijski sistem. Recimo Android, Tizen, pa še kaj. In ni jih 10 po moje. Torej je potrebno pač napisati aplikacijo, ki teče na različnih operacijskih sistemih in različnih verzijah. Ker pa to verjetno ni najbolj enostavno, pač na vse modele ne moreš namestiti aplikacije. Sem pa prepričan, da na večino novejših Android TV to gre.
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 112 krat
Število neizkoriščenih povabil: 114

OdgovorNapisal/-a MadMax » 05 Maj 2019, 09:48

Pod črto torej nekako tako:

Kartice so torej samo za telemach v kombinaciji z ustreznim (dragim) tvjem. Ničkaj splošno uporabno torej...

Logitech harmony stanejo od 70 do preko 200eur, pa nisem prepričan da znajo upravljat z govorom (npr. neo).
Upam da so vsaj tipke popravili, ker na začetku so imeli oreng jajc z razpadanjem.
V navadnem daljincu baterije zamenjam vsakih nekaj let, za tega rabim pa še polnilec, pa vsakih nekaj let najbrž tudi novo baterijo. Dvomim da je poceni, ampak hej, če imam harmonyja me to ne sme ganit....

Aplikacije pa spet... Že napisano glede OS, tudi LG ima nezanemarljiv delež na trgu z dobrimi tvji, a svojim WebOS sistemom. Pa za radio poslušat bi moral tv bit prižgan... Pa... Imajo vsi TVji dovolj zmogljiv hardver? Prenekater (tudi priznanega proizvajalca) ima že sam s sabo toliko dela da se pregreva... Philips je pa že po defoltu tako neodziven da je njegov daljinc bolje nekam skrit in ga uporabljat zgolj kot monitor...

Jah,štala nove ere.
Bodo množice kar lepo še naprej une "zastarele" škatlice imele poleg tvja, pa še en daljinc pred sabo. Helpdesk še za škatlice ne zmore nudit podpore telebanom, pa jo bo za vse kombinacije tvjev in aplikacij z vsemi kombinacijami modemov ki jih trosijo naročnikom? Pajade... Pri siolu niti aplikacijo daljinc za telefon ne znajo/zmorejo poštimat da bi delala ako imaš svoj router/wifi... Kako bo njihov novi neo podpiral alarm, pametne žarnice in kajvemkajševse kje drugje kot v mali garsonjeri me tudi zanima, četudi zgolj iz firbca...
Elektriko bi pa lahko šparali tudi tako, da ne bi poleg modema imeli še ftth2utp pretvornik s svojim napajalnikom...
MadMax

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Maj 2019, 09:53

peterp je napisal/-a: Protoncek: kartice so uporabne samo za coax.

Točno to. Telekom in A1 uporabljata klasičen način po UTP-ju, torej tu kartice odpadejo.

peterp je napisal/-a:..In ni jih 10 po moje..

Če ne celo več. Ne razmišljat "danes"... treba je vedeti, da imajo nekateri, če pretiravam, še CRT-je... Ok, pustimo CRT-je... ampak ljudje imajo še res stare LCD-je, kjer je imela vsaka firma svoj unikatni sistem. Moja Philips je recimo ena takih. Philips v službi je novejša in ima spet popolnoma drugačen sistem. Zato bi moral izdati malo morje različnih aplikacij. Poleg tega veliko TVjev sploh nima RJ45 konektorja (še danes ga nimajo vsi modeli!).

No, pa če bi že prešli na aplikacijo smo spet pri težavi: ta dva Philipsa, ki sem ju omenil zgoraj sta tako počasna pri delu z meniji, da me včasih ima, da bi dal noter kak star Z80 procesor namesto originalnega, pa bi teklo hitreje kot zdaj :_rolling tako da s tem ni variante, da delaš, ker bi znorel. Če ne bi imel boxa bi moja TV že davno letela skozi zaprto okno... :_seeingstars

peterp je napisal/-a:Na Logitech Harmony se lahko naredijo čisto poljubne tipke.

Ja, zadeva je res hudo univerzalna in ni da ni, kaj lahko z njim delaš. Ena odličnih stvari je tudi, da z eno samo tipko: vklopiš TV, izklopiš PS3 (katerega si prej gledal), preklopiš AV receiver na drug HDMI, po potrebi preklopiš karkoli na TV-ju... odlična stvar. Žal pa so zadnje čase nekaj "z=bali" - imajo samo še RF daljince, rabiš še neke docke, pa ne vem kaj še vse. Škoda, nek delujoč odličen sistem so popolnoma uničili. Ko mi umre ta daljinc bo očitno treba najti kako konkurenco.

Govor: moje osebno mnenje: skrajno bedasto. Da se pogovarjam s plastično škatlo... :_seeingstars :_CR (ok, saj se s telefonom tudi, ampak...)
Baterija: še prva je, litijeva- Polnilec je obenem dock. Ni težav.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a peterp » 05 Maj 2019, 13:18

Kot je protonček ugotovil, je ena izmed poglavitnih težav tudi hitrost upravljanja aplikacij na TV. Vsekakor ne gre pričakovati, da bo TV, ki stane nekaj 100 €, imel v sebi tako zmogljiv hw, kot jo ima posebna zunanja škatla. To pač ne gre skupaj.
peterp

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 05 Maj 2019, 18:41

peterp je napisal/-a:Kot je protonček ugotovil, je ena izmed poglavitnih težav tudi hitrost upravljanja aplikacij na TV. Vsekakor ne gre pričakovati, da bo TV, ki stane nekaj 100 €, imel v sebi tako zmogljiv hw, kot jo ima posebna zunanja škatla. To pač ne gre skupaj.

Zato pa je po moje bolje kupit "neumen" TV in zraven "škatlico". Sem bil kar presenečen, ko sem pri sosedu sprobal phillipsa s androidom za nevem kak denar, pa je delal obupno počasi proti moji Android TV škatlici za 30-35€... Pa imam na tej škatlici CEC in upravljam vse z enim daljincem.
jlbohinc

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 30 krat
Uporabnika povabil: valter
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Carko » 05 Maj 2019, 19:08

Ampak te škatlice imajo spet svoje pomankljivosti ...
Carko

OdgovorNapisal/-a peterp » 05 Maj 2019, 19:15

Neumen TV == pameten TV, kjer ne uporabljaš "pametnih" funkcij :) Obvezno izključen iz omrežja.

Sodelavec je z enim Samsung modelom starim kakšno leto izjemno zadovoljen. Na njem uporablja Telemachov EON. Ko dela je baje super. Ko pa šteka, je pa neuporaben (predvsem ogled za nazaj) :)
peterp

OdgovorNapisal/-a jlbohinc » 05 Maj 2019, 19:54

Carko je napisal/-a:Ampak te škatlice imajo spet svoje pomankljivosti ...

Ampak to škatlico lahko zamenjaš za veliko manjše stroške kot je nakup nove televizije.
jlbohinc

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 30 krat
Uporabnika povabil: valter
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a S53AL » 31 Maj 2019, 23:42

A1 ima trenutno velike težave z nadgradnjo, ki pa ni "uspela". Vzrok naj bi bil v komunikatorju. Napiše: NI AKTIVNE NAROČNINE.
Kličeš in čakašššš, da se kdo oglasi in naredi nevem kaj, da spet deluje. Pritožb je pa precej...
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a S53AL » 05 Maj 2020, 23:53

Nekje je že tema pa ne najdem...
V času tega C-19 so nam programe odklenili. No sedaj sem pa ugotovil, da virusa ni več...
Tisto, kar je bilo odklenjeno so bile pa same ponovitve, tako da...
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 06 Maj 2020, 07:56

TV pač moramo vzeti kot monitor pri stacionarnem računalniku. Investicija v pametni TV je po moje brezvezna, ker čez nekaj let "pameten" del več ne bo uporaben, TV kot tak pa lahko deluje tudi 15 let ali več brez težav.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 136 krat
Prejel zahvalo: 219 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a Proteus » 06 Maj 2020, 11:40

Stvari se korenito spreminjajo, saj je klasična oblika TV kanalov že korenito zastarela. V prvobitni obliki jo večinoma uporabljajo samo še starejši.

Za informacije in vremensko napoved obstajajo številne alternative, ki so krepko boljše, kot pa poročila po TVSLO ali 24UR.

Tudi ostale oddaje in filmski program na klasičnih TV kanalih so v realnem času praktično negledljivi. Če že pogledam kakšen film ali oddajo, potem to vedno gledam z zamikom. Gledam takrat ko meni paše in vse skupaj traja vsaj pol ure manj, ker na ta način preskočiš vse reklame.

Sicer pa za filme že dolgo Netflix.

V bistvo so TV kanali, kar se mene tiče, čisti balast, ki ga dobiš poleg interneta.

Tako kot umirajo klasični časopisi v papirnati obliki bodo umrli tudi klasični TV kanali.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 292 krat
Prejel zahvalo: 606 krat
Število neizkoriščenih povabil: 110

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Maj 2020, 18:13

Verjetno res. Nimam pa pojma kaj je Netflix. Razlog je verjetno v tem, da še TV-je ne gledam, če ravno ne trešči vame.
Se pa hudo strinjam predvsem v tistem delu o balastu, ki ga dobiš zraven interneta.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9077 krat
Prejel zahvalo: 5156 krat

OdgovorNapisal/-a Carko » 06 Maj 2020, 19:10

Netflix je streaming filmov in serij direkt v možgane. Prvič malo poklikaš, kaj ti je všeč in kaj si že gledal, od tam naprej ti pa skozi predlaga nove vsebine iz tvojih žanrov, tako da lahko pred televizijo presediš cele dneve, brez da bi moral kaj razmišljati.
Carko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Maj 2020, 19:50

Carko je napisal/-a: ...tako da lahko pred televizijo presediš cele dneve, brez da bi moral kaj razmišljati.
Ja lepa reč, hud dolgčas.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a forest70 » 06 Maj 2020, 22:24

VolkD je napisal/-a:Ja lepa reč, hud dolgčas.

Pa debela denarnica
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 412 krat
Prejel zahvalo: 457 krat
Število neizkoriščenih povabil: 122

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Maj 2020, 22:36

Še vedno trdim, da je televizor najbolj zanimiv, ko vanj gledaš z zadnje strani.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Proteus » 07 Maj 2020, 09:50

forest70 je napisal/-a:Pa debela denarnica

Bistveno cenejše, kot pa prisilni davek za RTVSLO in harač za PopTv.

Naj sedaj J.J. polaže, da ima jajca in ukine te prisilne davke.
Naj si gospodje zakodirajo svoje pravljice in jih prodajajo tako kot Netflix.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 292 krat
Prejel zahvalo: 606 krat
Število neizkoriščenih povabil: 110

OdgovorNapisal/-a peterp » 07 Maj 2020, 10:34

Proteus je napisal/-a:Naj sedaj J.J. polaže, da ima jajca in ukine te prisilne davke.
Zdaj bi že lahko vedel, da je vedno zelo enostavno bevskati iz nasprotne strani. Ko pa je treba kaj ukreniti pa rep med noge.
peterp

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Maj 2020, 12:10

Ah ja,... s tem ste že malo offtopic. In če že, me zanima kdo bo ukinil dajatve na poštni promet v tednu rdečega križa, pa gasilcev, pa,...

Meni se zdi absurdno, da pošiljamo vizirje po ceni 0€ dalje in moramo zato dodat še nekaj za rdeči križ. Živo se namreč še spominjam afere z rdečim križem, ko je denar izginjal neznano kam.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Komunikacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost