Total TV in snemanje na USB ključ

Internet, wi-fi, baby kontrola,...

Moderator: S53AL

Total TV in snemanje na USB ključ

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 05 Sep 2018, 10:19

Sestra ima tale Total TV in zadeva omogoča tudi snemanje programa poreko usb izhoda na zunanji medij.
Uporablja USB ključke od 16-32G. Uporabi popolnoma nov USB ključek in ko zadevo vstavi v ta port mora ključek sformatirati na neko obliko da jo zadeva potem zna uporabljati.
Vseeno tak ključek na taki škatli potem deluje mogoče mesec dni potem pa ne več.
Tako mi je dala pred tednom dni 5 dokaj novih usb ključev, ki na tej škatli ne delujejo več.
Tak ključ vstavim recimo v Windows računalnik ta ga spozna in tudi pokaže neko vsebino vseeno je vsebina read only.
Preko Windows-ev še nisem našel načina kako tak ključek ponovno sformatirati in ga usposobiti za nadalnjo ponovno uporabo.

Klical sem tudi na Telemach kjer so kupili tale Total TV in imajo "baje" support pa čeprav ta ni vreden nič.
Pravijo, da zadeva to omogoča vendar oni uporabo tega odsvetujejo?
Tako tudi ne dajejo nobenega supporta za to in jih tudi težave z uporabo tega ne zanimajo :_banghead
Toliko o supportu..

Ima kdo idejo kako tak "read only" ključek spet spraviti v življenje?
Oziroma ali je edina opcija da kupim par novih ključev, shranim račun in ko crknejo jih dam v garancijsko zamenjavo?
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 53 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

Re: Total TV in snemanje na USB ključ

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 05 Sep 2018, 10:45

Na Linux mašini ga odpreš pobereš podatke z njega in ga sformatiraš na Windows ali kaj drugega. Tam ti bo tudi napisalo na kak način je formatiran.
*Sent*from*my* iPhone.
*Sent*from*my* Linux.
*Sent*from*my* room.
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 05 Sep 2018, 12:53

MocnikG je napisal/-a:Na Linux mašini ga odpreš pobereš podatke z njega in ga sformatiraš na Windows ali kaj drugega. Tam ti bo tudi napisalo na kak način je formatiran.

Torej si moram nekje namestiti neko Linux mašino samo za ta namen.
A kakšen Windows utility pa ne obstaja?
Clownfish

OdgovorNapisal/-a gumby » 05 Sep 2018, 13:03

diskpart?
Samo pazi, kaj počneš... da ne bo jokanja potem :mrgreen:
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 94 krat
Prejel zahvalo: 459 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 50

OdgovorNapisal/-a SimonS » 05 Sep 2018, 13:08

Imaš linux live distribucijo na CDju tako ti ni potrebno nalagati linuxa. Ali pa če imaš kak raspberry ali podobno stvar doma
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 273 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a Marholt » 05 Sep 2018, 13:13

Poiskusi tako

Koda: Izberi vse
Right-click the Start Button and select Command Prompt (Admin) from the list. Type diskpart to open the tool we need, then type list disk to display all drives connected to your machine.

Figure out which one is your SD card (it will likely be near the bottom of the list, and smaller then your other drives) and note its number. Then type the following command:

select disk [DISK NUMBER]
After this, use this command to clear its write protection:

attributes disk clear readonly
You should be able to use the card normally now.

USB drives can also have this problem — check out how to fix a write-protected flash drive, and try some of those additional solutions if these didn’t work.
Moja delavnica ni razmetana, je samo taktično urejena.
Nekaterim sem poznan pod vzdevkom ticla.
Uporabniški avatar
Marholt

Kraj: Župečja vas
Zahvalil se je: 38 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 05 Sep 2018, 13:57

Marholt je napisal/-a:Poiskusi tako

Koda: Izberi vse
Right-click the Start Button and select Command Prompt (Admin) from the list. Type diskpart to open the tool we need, then type list disk to display all drives connected to your machine.

Figure out which one is your SD card (it will likely be near the bottom of the list, and smaller then your other drives) and note its number. Then type the following command:

select disk [DISK NUMBER]
After this, use this command to clear its write protection:

attributes disk clear readonly
You should be able to use the card normally now.

USB drives can also have this problem — check out how to fix a write-protected flash drive, and try some of those additional solutions if these didn’t work.

Vse tele zadeva z DISKPART v windows-ih sem že preizkusil in ne delujejo. Usb ključki se ne pustijo formatirat in so stalno na read only..
Clownfish

OdgovorNapisal/-a DusanK » 05 Sep 2018, 15:29

Kaj javi Diskpart, če si delal po tem postopku ?

Imaš kup možnosti od namenskih programov ala EaseUS Partition Master, AOMEI Partition Assistant, format orodja proizvajalca USB ključka, preko Regedit vnosa v Windows registru.
Pri slednjem spremeniš vrednost "WriteProtect" iz 1 na 0 v ključu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
Če StorageDevicePolicies ključa ni, ga skreiraš točno s tem imenom in v njem skreiraš DWORD (32-bit) vrednost z imenom WriteProtect, z dvoklikom odpreš WriteProtect in vpišeš vrednost 0.
Shraniš, restartaš in poizkusiš znova format.

p.s.
Se priporočam za en ali več takih USB ključkov, kot izziv. Če najdem rešitev, jo povem, ključek ali več njih pa vrnem.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 672 krat
Prejel zahvalo: 1215 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 210

OdgovorNapisal/-a peterp » 05 Sep 2018, 15:56

Najlažje je za formatiranje uporabiti programe kot je HP USB Disk Storage Format Tool, SD Memory Card Formatter ali kaj podobnega.
Zaklenjen ključek je pa seveda druga stvar. V primeru, da je "napaka" na ključku, znajo biti uporabni namenski programi, ki podpirajo chipset za ta ključek.
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 68 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 69

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 06 Sep 2018, 10:17

Tako diskpart kot tudi linux ne zmoreta spraviti te ključke nazaj v delujoče stanje.

>> Se priporočam za en ali več takih USB ključkov, kot izziv. Če najdem rešitev, jo povem, ključek ali več njih pa vrnem.

Javi mi na ZS kam ti jih lahko pošljem !
Clownfish

OdgovorNapisal/-a DusanK » 06 Sep 2018, 10:57

Imaš ZS !
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a SimonS » 06 Sep 2018, 18:29

Mene pa zanima, kako ključ zaščititi pred pisanjem? Namreč avtoradijo mi vsake toliko časa popacka pesmi in potem ni druge kot brisanje in ponovno nalaganje
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 221 krat
Prejel zahvalo: 273 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Sep 2018, 19:11

Nekateri ključi imajo stikalo, ki ne pusti pisanja.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5387 krat
Prejel zahvalo: 3685 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Sep 2018, 10:25

Tisti ključi so verjetno bili z imenom "prdulesmrdule". Tak ključ je treba fizično odpret, da se potem vidi kaj uporabljajo za čipset. Enkrat mi je celo ratalo na tak način "oživet" ključ samo so bile posledice prepisovanja že prehude in se je čez čas spet sam zaklenil. Izgleda je to neka samo zaščita.

Naj si ta sestra zaboga že zrihta USB disk. Jaz sem USB spominski ključek dal v STB prvič, zadnjič pa nikoli več.
kobranka

Zahvalil se je: 320 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a javr » 09 Sep 2018, 18:59

na Telemachov DVB-C sprejemnik sem imel priklopljen USB-ključek za snemanje oddaj in zadeva je grozno blokirala - vsak dan vsaj enkrat, ko sem pritisnil na kakšno tipko daljinca, je sprejemnik zablokiral. A nisem vedel zaradi česa. Serviser je sprejemnik zamenjal z novim in je bilo isto.
Potem sem 32GB-USB-ključek zamenjal z zunanjim HDD z USB napajanjem in glede blokiranja se je zadeva popravila za 90%. Čez nekaj časa (leto, dve...) sem ta disk zamenjal z diskom z zunanji napajanjem in DVB-C sprejemnik nima več omembe vrednih zastojev - mogoče 1-krat na 6 mesecev.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 94 krat
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a DusanK » 25 Sep 2018, 03:29

Sicer je @kobranka povedal bistvo v nekaj stavkih, jaz pa bom dodal malce več podrobnosti.

@clownfish mi je poslal 4 različne 16 GB usb ključke: 1x Sandisk Ultra usb 3.0., 1x Xplore usb 3.0., 1x Toshiba in 1x Kingston DTSE9, v nadaljevanju jih bom skrajšano imenoval po prvih črkah, torej S, X, T in K ter Flash Memory Controller kot FMC, USB ključek kot UK in stanje »read only« (samo za branje) kot RO.

Izziv mi je bil soočiti se in morebiti tudi odpraviti stanje RO v katerega naključno in brez opozorila preide UK (obnaša se kot zapečen cd/dvd plošček), torej ni možno ne brisanje ne spreminjanje vsebine.
Po eni strani je seveda razočaranje, ker UK nima več poslanstva kot ga je imel prej, po drugi strani pa je vseeno boljše, da je UK prešel v RO stanje, kot pa da bi povsem umrl in bi bil dostop ali reševanje podatkov samo misija forenzikov.

Uporabil sem en računalnik z Windows XP in enega z Win10 sistemom, inštaliral kopico bolj ali manj znanih testnih programov, še povedal antivirusnemu programu, da se je izogibal zanj sumljivih programov, ki posegajo v globlje nastavitve (flash) UK in začel s testiranji.

Osnovna priključitev posameznega UK je dal rezultat, da so bili S, X in T berljivi, v Raziskovalcu se je videla vsebina, vendar sta X in K ob priklopu v usb port kazala še sumljivo obnašanje.
X se je prikazal v Raziskovalcu pod določeno črko, a se je čez nekaj 10 sek. izklopil in spet ponovil podoben manever čez minuto, kot bi ga mučil neke vrste naključni reset/restart FMC-ja.
K pa se je zaštrikal že ob predstavitvi sistemu, neuspelem inštaliranju gonilnikov in v upravitelju naprav pridodal svojemu imenu še nekaj hieroglifov; očitno je v fazi umiranja.

Stanje RO se najhitreje vidi v Disk Managementu (upravljanje diskov) kot oznaka »Samo za branje«.
Disk Management read only attrib.PNG

Brisanje, format, particioniranje in ostale osnovne funkcije, ki so možne s strani op. sistema Windows XP/Win10 ne delujejo in sistem vedno prijavi, da je disk zaščiten proti pisanju.

Kot prvo sem se moral prepričati kaj je vzrok, da gre UK v RO stanje ali je to naredil morebiten virus/zajedalec, ki je zase spremenil zagonski sektor, MBR, FAT tabelo itd. in nato to RO stanje, če se ga da simulirati preko Diskpart ukazov in posega v register (Regedit) na dobrem UK.
Tako Diskpart set ukazov kot Regedit poseg v register (podrobno sta opisana že v prejšnjih prispevkih) delujeta lepo in pravilno na dobrem UK.
Na UK S, X in T pa je bilo vse neuspešno.
Napaka je v samem UK v delu, ki ga op. sistem ali večina testnih programov ne more naslavljali in spreminjati ampak je za ta del zadolžen FMC UK, ki pa ga lahko upravljaš samo s posebnim programom za točno določen FMC proizvajalca. Iskanje pravega se lahko spremeni zgolj v veliko izgubo časa.

UK preide v RO stanje ob napaki znotraj FMC, bodisi lastni napaki ali občutni/količinsko veliki napaki flash spomina (npr. preveč slabih sektorjev itd.). Deluje kot neka varnostna funkcija (nekaterih) FMC, da ne pride do izgube podatkov, zato zaklene vse, kar je trenutno v flash spominu. Ne pusti nobenega spreminjanja in ohrani v trenutku napake zatečeno stanje vsebine spomina.
Lahko se naredi kopija vsebine in prepiše na drug medij, saj se s takega UK lahko vsaj bere.

Seveda Regedit/Diskpart zaklep nima veze z RO napako ključka, čeprav je obnašanje ključka na prvi pogled isti. Prvega se simulira ali odpravi s posegom v register, drugega pa lažje, težje ali pa sploh ne s flash programom .bin vsebine (firmware) za točno določen FMC.

Da se lotiš te operacije se najprej vprašaš kaj boš s tem pridobil, ker ni nobenega zagotovila, da bo UK 100% deloval. Ob današnjih cenah UK takoj pomisliš ali je sploh vredno porabiti čas za to.
Če to vzameš kot izziv potem čas nima veze… in začneš.

Ker mi teh štirih UK ni potrebno vrniti, sem se z malce manj skrbi lotil pogleda v drobovje. Brez googlanja pomoči, kako se odpre posamezen ključek, bi verjetno S in K polomil.
4_UK_Collage_Fotor.jpg

Za S sem uporabil dva širša trakova zanič trše plastične kartice, za K pa sem izdelal posebno zavito tršo žico, da sem izvlekel plastičen zatič, ki je s seboj povlekel tanko monolit drobovje ven iz kovinskega ohišja.

Sledil je pregled oznak FMC in flash (tlc nand) spomina ter primerjava s tem kar (ne) najdejo testni programi ala ChipEasy, GetFlashInfo in ChipGenius.

Z vsakim UK sem naredil približno podobne teste, nekateri so trajali po 16 ur in več… Podrobneje sicer ne bom opisoval vsakega posebej, le toliko, da praktično z nobenim ne prideš do živega (npr. spremembi MBR) in tako blizu kot z namenskimi programi, ki so narejeni za flešanje točno določene oznake FMC in ustrezno vsebino (firmware) glede na količino spomina, ki se nahaja na drugi strani UK tiskanine.

Začelo se je brskanje ustrezne programske opreme MPTOOL/PMALL glede na oznake na FMC ter oznake na flash spominu in ostalih informacij na straneh: https://flashdisk-repair.blogspot.com/ , https://www.usbdev.ru/files/ , http://www.pc-3000flash.com/solbase/index.php?lang=eng , http://www.rflashdata.com/ , http://www.upan.cc/ , http://dl.mydigit.net/renew.php ... seveda brez prevoda strani ni šlo.

Poleg začetnih Windows Regedit in Diskpart ukazov sem telovadil še z več ali manj znanimi programi:
-ChipEasy V1.5.6.6, GetFlashInfo 9.1.0.625, ChipGenius V4_00_1024…
-RMPrepUSB v.2.1.741, BOOTICE v1.3.3.2 x86/x64, MalvaStyle usb repair V3.0.4, Testdisk 7.1 beta, Fakeflashtest v1.0.9, Kingston_format, HP_usb_disk_format, HDSchredder, HD Tune Pro 5.70-trial, Programi s HDDGURU.com strani (Hddllf, Wipe tool...)…
-PC-3000 diskanalyzer, Victoria 4.68b…
-DiskGenius V4.9.6.564 x64, AOEMI Partition Assistant, EASEUS Partition Master…
-USB Mass Production Test Utility, MPTOOL/MPALL za posamezen FMC…
-Rufus 3.3.p. HxD hex editor...

Veliko je programov starejšega tipa in marsikateri direktno dostopa do HW, kar pa Win10 ne diši.
Večina deluje, če posamezen program (Lastnosti, zavihek "Združljivost", XPSP3) poženemo v združljivostnem načinu (compatibility mode) z Windows XP SP3 ter z desnim klikom Zaženemo kot skrbnik (administrator).
Še največ podatkov pokaže program Victoria, kjer vidiš tudi odzivno bralno hitrost posameznega sektorja.

Nekaj slik testiranj posameznih UK:

K_datatraveler_2_Collage_Fotor.jpg
S_ultra3_Collage_Fotor.jpg

T_transmem_2_Collage_Fotor.jpg
X_innostor_Collage_Fotor.jpg

Za K v monolit izvedbi ni bilo pomoči, ker se niti ne predstavi pravilno sistemu, VID (Vendor ID) prikaže različen, ne zaznajo ga niti ChipEasy/GetFlashInfo in ChipGenius, ki drugače prežvečijo marsikaj.

Saj bi se mogoče celo lotil postopka, da FMC spraviš v testni način po tem postopku, če bi bil UK s smd/TSOP elementi ne pa v monolit izvedbi.

Za S in T nisem našel (pravzaprav kaže, da jih (še) ni) ustreznega programa in firmwarea. Poizkušal sem z vsaj desetimi programi, ki so za flešanje oznak, najbližje oznaki FMC-ja od S in T, vendar brez uspeha.

Le z X sem bil bolj uspešen. Pravega programa za njegov FMC sicer nisem našel, sem pa podobno delujočega, ki je zaznal UK, sicer je na koncu programiranja javil napako, a so se očitno začetni parametri vseeno toliko osvežili, da se je izbrisala RO zastavica, formiral pravi MBR itd.
Nato je šlo zlahka, od definiranja particij, formatiranje, deluje tudi branje in pisanje.
Ima pa veliko slabih sektorjev in njegova kapaciteta je zato zmanjšana.
Sledilo je še malo igranja zgolj za test okoli nastavitev ledice kako naj utripa/gori/pojemajoče ugaša, sprememba imena, ki se bo prikazalo Win sistemu ob zaznavi UK…

Zaključek:
Če naletite na tak RO primer potem UK najprej preizkusite v drugem/tretjem USB vhodu, nato še na povsem drugem računalniku. Če bo UK še vedno RO, potem je UK zaklenil njegov FMC zaradi neke napake in tak UK ni več zanesljiv.
Ob današnjih cenah je rešitev jasna in preprosta. Nakup novega.

Za konec še namig, ki se je rodil pri tem testu 4xUK:
S posegom v register (WriteProtect=1) vsak UK ali več njih (kolikor se jih vtakne v ta PC) zakleneš na RO, torej kopiranje (ali kraja podatkov) iz PCja na UK je tako onemogočena.
Primer treh UK, ki sem jih vtaknil v svoj PC in zaklenil.
DM_WriteProtect_1_RO_Collage_Fotor.jpg
To je idealno za kakšne sejme, predstavitve pri strankah in moraš na WC :) , PC-je, ki so na udaru/dosegu strank (recepcije, hoteli...) ...
Zgolj kot ideja, ki jo uporabite, če vidite v tem korist in onemogočite neznancu, da vam karkoli prekopira (ukrade) iz PC-ja na UK.
Uporabniški avatar
DusanK

Vrni se na Komunikacije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov