Pozabljeno geslo za gmail

Tu bomo pisali o tem s kakšnimi OS se ukvarjamo in kakšne težave imamo pri tem.

Moderatorji: Kroko, tilz0R

Pozabljeno geslo za gmail

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 20 Okt 2017, 04:19

Sosed je kupil nov disk, ker je stari zanič. Win so na novo instalirani, zdaj je problem gmail. Gesla ne ve, da bi poslal varnostno kodo na moj mail tudi ne gre. Oziroma gre, samo potem google ugotovi, da ni mogel zanesljivo ugotoviti, da mail pripada meni. Jasno, saj ne pripada meni ampak njemu!!!

Kar me mori je to, da mi odgovarja v srbohrvaščini včasih tudi v cirilici.
Je še kaka rešitev razen nov e-mail ?
SamoBr

Zahvalil se je: 128 krat
Prejel zahvalo: 230 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 44

Re: Pozabljeno geslo za gmail

OdgovorNapisal/-a reber » 20 Okt 2017, 07:19

Googlovo podporo sta že kontaktirala?
Menda obstaja zato, da lahko pomagajo, svetujejo in tudi individualno rešijo problem ;)
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 27 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 176

OdgovorNapisal/-a s5ti » 20 Okt 2017, 12:44

Čimprej naj to uredi. Podpora googla je slaba.

Sam sem sinu pred cca 10 leti odprl gmail račun na njegovo ime. Maila takrat ni uporabljal, ampak geslo si je spremenil in ga pozabil. Nikoli več google ni odklenil e-maila. Enkrat smo mu celo plačali 3 EUR za boljši support, ampak brez učinka.
s5ti

Kraj: Dornberk
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 20 Okt 2017, 13:03

Zato je potrebno dodati telefonsko številko in alternativni email.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 75 krat
Prejel zahvalo: 140 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Okt 2017, 13:13

SamoBr je napisal/-a:Kar me mori je to, da mi odgovarja v srbohrvaščini včasih tudi v cirilici.
Je to kaj v zvezi z IP-ji?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5265 krat
Prejel zahvalo: 3656 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s5ti » 20 Okt 2017, 13:48

VolkD je napisal/-a:
SamoBr je napisal/-a:Kar me mori je to, da mi odgovarja v srbohrvaščini včasih tudi v cirilici.
Je to kaj v zvezi z IP-ji?

Ko skušaš googlovim serverjem dopovedati, da si ti odprl mail, te sprašujejo podatke:
- kakšen je odgovor na varnostno vprašanje
- kdaj si odprl mail
- katerih starih gesel se spominjaš
- s katerimi osebami si komunciral
itd, se ne spomnim več vsega

Ja, telefon in alternativni mail so uvedli kasneje. Za sina sem gmail odprl z referalom, drugače se takrat še ni dalo.
s5ti

Kraj: Dornberk
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Okt 2017, 15:24

@s5ti: Ja to mi je jasno, ampak mene čudi, da mu je google odgovarjal v cirilici.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a carli » 20 Okt 2017, 18:16

VolkD je napisal/-a:@s5ti: Ja to mi je jasno, ampak mene čudi, da mu je google odgovarjal v cirilici.

Mene pa niti ne, ko sem imel net pri Telekomu so mi na fb letele raklame za Prištino in okolico sedaj pri A1 pa tega ni več.
Gmail je kar kriza, če nimaš varnostnega vprašanja, drug mail ali telefonska. Ampak za enega hekerja to ni problem :roll: To varnostno preverjanje sem imel ravno zaradi "kao prijave z druge lokacije". Pa sem bil lepo doma. :_seeingstars
carli

Zahvalil se je: 71 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 21 Okt 2017, 01:55

reber je napisal/-a:Googlovo podporo sta že kontaktirala?
Menda obstaja zato, da lahko pomagajo, svetujejo in tudi individualno rešijo problem ;)
To je že sam naredil, prej preden je prišel do mene.
Sploh ni odgovora. Ma je tudi logično, ker na ta način bi lahko komurkoli ukradel mail.
Smo že naredili nov račun. Je pa zdaj drug problem - nima nobenih kontaktov. Nekaj jih je vnesel, ker ve na pamet, večine pa ne.

Nov problem, to pa tudi mene zanima; kako vse kontakte (emaile) z gmaila spraviti v eno datoteko na disku ?
SamoBr

Zahvalil se je: 128 krat
Prejel zahvalo: 230 krat
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a reber » 29 Sep 2018, 12:38

Ja, googlova podpora glede računov je res ignorantska :evil:
Pričakoval bi, da pomagajo kar je pač možno, očitno so zadaj samo boti oziroma AI.

Preden vseeno poskusim srečo pri google, me zanima, kako izluščiti geslo iz diska.

Sosedu je crknil Medionov računalnik all in one Medion aio akoya pc 4010d, disk je še dober, za gmail je imel avtomatično prijavo, zato je tudi pozabil geslo.

Z vsemi znanimi metodami gesla nismo dobili, ker recovery e-mail naslov ne obstaja več, niti se ne spomni kateri mail je to, telefon ni vpisan, v kakšnem drugem računalniku tudi ni bil vpisan.

Omenjeni računalnik se prižge za nekaj sekund, včasih pride celo do zagona W7 oziroma logotipa, potem se ugasne ali začne ponoven zagon. Napajalnik je bil menjan, poskusil sem tudi z močnejšim, pa isto. Matična plata je kot pri prenosniku, v glavnem nimam kaj dosti za naredit.

Ali obstaja metoda, da iz tega diska nekako dobim geslo ven ali pa da bi prenesel piškotke iz chrome na drug računalnik in te zadeve, da bi se lahko prijavil v račun?
Ali obstaja možnost, da bi nekako s tem diskom zbootal drug računalnik, najbrž bo težka?

Ali ima kdo od vas omenjeni računalnik, in bi bil pripravljen pomagati tako, da bi mu prinesel ali poslal disk, ga vstavi noter, zboota, se prijavi v gmail, ponastavi geslo in te zadeve in je to to? Ta metoda bi bila najbrž še najbolj enostavna, disk se hitro zamenja, za dostop je le en vijak.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Cloud » 29 Sep 2018, 12:48

Načeloma bi moralo delovati, samo da daš disk v drugi računalnik, če je res napaka na HW.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 116 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a reber » 29 Sep 2018, 14:37

Najbrž da ja, ampak ta računalnik bi se moral bootat iz tega diska... in če je računalnik precej drugačen, ali bo deloval? moram probat če se bodo W7 zbudili iz njega, podatke sem že skopiral in tudi prenesel na drug računalnik, tako da načeloma se po disku lahko že piše, če bodo W7 zaradi drugačnega HW nekaj čarali, če se bodo sploh uspeli zagnati.

Napaka na HW je, ker računalnik noče delat ne s CD/DVD, ne z drugim diskom, nič, vklop nekaj sekund in konec, ne vem kje naj iščem napako, lahko bi bil GPU, ampak slika se prikaže, lahko je kje v napajanju na plati, RAM sem probal drug, ostalo se ne da menjat. Disk sem vzel ven, skopiral podatke, kar je pomembno, ker backupa ni bilo, HW probal brez diska oziroma z drugim diskom.

Bom probal zvečer ali jutri, upam, da bo šlo, sicer pa kopirat zakodirana gesla, če so ali pa piškotke za prijavo, ne vem kako gmail to v chrome zapiše za samodejno prijavo.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a radix » 29 Sep 2018, 14:50

Saj ni treba bootat s tega diska. Samo priklopi ga kot dodatni disk. Chrome shrani gesla v ločenem fajlu.
https://www.dataforensics.org/retrieve- ... le-chrome/
Pri Firefoxu je potrebno samo prekopirati fajle. Mogoče tudi v Chromeu.
radix

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 193 krat
Prejel zahvalo: 265 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a S53AL » 29 Sep 2018, 15:16

Ne spomne se kateri naslov maila ima, če prav razumem?
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75
Zahvalil se je: 547 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a reber » 29 Sep 2018, 18:51

Naslov gmaila vemo, ne spomni se gesla, ker si chrome "prijazno" zapomni namesto uporabnika... in tako človek preprosto pozabi. Ne spomni se e-mail naslova, ki naj bi bil vpisan v gmail za obnovitev gesla, telefonske številke pa ni nikoli vpisal. Sodeč po črkah, ki jih ponudi gmail v kombinaciji z zvezdicami za naslov za obnovitev, se mi zdi, da je človek imel registrirano svojo domeno enkrat za spletno stran... ampak tega se ne spomni in nekako nima pojma. Če bi bil prepričan, bi domeno registriral še 1x, samo zaradi maila, dokaj poceni rešitev. Ima še telemachov e-mail, za katerega tudi ni vedel gesla, no, tega so poslali po pošti, žal gmail tja ni poslal nič.

Bom poskusil dat disk v drug računalnik, mogoče bo šlo.
Mogoče bo šlo tudi, če skopiram te podatke iz starega diska v pravo mapo novega diska, v bistvu obstoječemu chrome v novem računalniku podtaknem podatke iz starega, če jih bo hotel sprejeti. Bom malo pobrskal...
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 29 Sep 2018, 19:52

Hja, če prav vem ti ne bo prav veliko pomagalo (vsaj dolgoročno ne) tudi če ti zadeva oživi. Namreč, gesla še vedno ne bo vedel, spremeniti pa ga ne moreš brez vpisa trenutnega gesla ali da veš eno od že omenjenih stvari. Je bil kolega na istem cca. pol leta nazaj. Žal je pomagalo samo ustvarit nov mail in vsem, ki se jih je spomnil poslati obvestilo...
Mogoče kdo ve, ali gmail račun kdaj "zastara", če ga ne uporabljaš - če ga noben ne preverja?

(V take namene jaz že dolgo vsa gesla vpisujem v en program na telefonu, ki ima šifrirano bazo. V nasprotnem primeru bi bil že nekajkrat na istem... No, pomaga tudi vpis pravih podatkov -rojstni datum, telefon...)
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 223 krat
Prejel zahvalo: 271 krat
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a reber » 29 Sep 2018, 20:09

%userprofile%/AppData/Local/Google/ je pracno, moralo bi biti notri chrome/UserData/Default/LoginData pa nič, mapa Google je prazna

Gesla res ne bi dobil, bi pa vstopil v gmail in v nastavitvah vpisal vsaj telefonsko številko ali pa e-mail naslov za pozabljeno geslo, potem bi ga na ta način obnovil, ustvaril novega, razen če ni za vpis teh podatkov treba imeti geslo, pa smo spet na istem.

Trenutno je disk v enem računalniku, W7 se je želel štartat, ampak ni šlo, recovery console ni rešilo nič. Očitno bo treba poiskati nekoga, ki ima točno tak model Medion AIO Akoya, če bi šlo na ta način, da se zadeva zboota s tega diska in da se vstopi v gmail profil.

Ali pa... nov naslov in je stvar rešena, bo pač vedel za drugič, ga bom vprašal koliko ljudi ima sploh njegov e-mail naslov...

Sedaj mu nesem na novo sestavljen računalnik.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 29 Sep 2018, 20:22

reber je napisal/-a:... razen če ni za vpis teh podatkov treba imeti geslo, pa smo spet na istem..

Ravnokar poskusil: ko klikneš na nastavitve pravi: "za nadaljevanje vpišite trenutno geslo"... :_banghead :tappingfoot Kar je nekako logično, saj bi v nasprotnem primeru recimo nekdo (mulc...) spreminjal tvoje podatke...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 223 krat
Prejel zahvalo: 271 krat
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a VolkD » 29 Sep 2018, 20:43

Pri firefoxu lahko gesla pogledaš. Ne vem pa ali zna ff prenesti gesla od crome na svojo instalacijo. Nekako mi je v spominu, da se da. V tem primeru bi se dalo na nek način dokopati do gesel.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a DusanK » 30 Sep 2018, 19:36

Če je mapa %userprofile%\AppData\Local\Google\ prazna, torej ni sledu o podmapi Chrome, potem ni uporabljal Chrome brskalnika ampak nekaj drugega. Mogoče FireFox (FF) ali IE.
Mapa Chrome in vse podmape UserData\Default ter datoteka Login Data (in še kup ostalih) se ustvarijo ob prvi inštalaciji Chrome brskalnika.
Ta čreva %userprofile%\AppData\Local\ lahko od Viste naprej nadomestiš z enim imenom %LOCALAPPDATA%.

Drugače bi šlo po naslednji gverilski metodi, da na novi mašini najprej skreiraš uporabnika z istim imenom kot je bil na starem, recimo Medion (samo zato, da ne povoziš nastavitev tvojega), se logiraš kot Medion, preizkusiš, če Chrome brskalnik deluje, ga obvezno potem zapreš, v Raziskovalcu preveriš, če pod uporabnikom Medion obstaja mapa %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome in vanjo skopiraš vso vsebino točno iste mape s starega diska.

To deluje, sem simuliral na Win10 in se prej posneti podatki z gesli s starega diska zdaj lepo prikažejo v Chrom nastavitvah pod Osebe/Gesla.

Ampak, ker je tvoja mapa %userprofile%\AppData\Local\Google\ prazna, nimaš glede Chroma kaj reševati.

Poglej še glede FF.
Po istem kopitu kot zgoraj se lahko skopira iz starega diska celotna vsebina mape %LOCALAPPDATA%\Mozzila\FireFox\ in jo skopiraš na nov PC v isti imenik ter potem v FF pod Možnosti-Zasebnost in varnost-Shranjene prijave-Prikaži gesla vidiš kar si želiš.

V FF je ključ shranjen v key3.db datoteki, ki odklepa datoteko logins.json v kateri se nahajajo username in passwordi. Načeloma so v lite sql formatu in v notranjost pokukaš z npr. sqlitebrowser programom. To sem 1x počel, ko smo reševali podatke z diska in se ga ni dalo brat, vendar neuspešno.
Recovering important data from an old profile
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 650 krat
Prejel zahvalo: 1176 krat
Število neizkoriščenih povabil: 202

OdgovorNapisal/-a reber » 01 Okt 2018, 01:13

No, včeraj (v soboto) potem nisem nesel računalnika, je dobil ene obiske... zato sem ga nesel danes (oziroma včeraj v nedeljo, ker trenutno je že ponedeljek).

Pa se je malo zapletlo :_seeingstars

Sosed je pričakoval, da bo nov (nov-star) računalnik pripravljen in da bo tako kot prejšnji, samo s klikom že v gmailu in/ali facebooku... :_banghead
Brez gesla žal ne, ampak... kriv je računalnik, ker ne dela, kriv sem tudi jaz, ker ga ne znam pripravit k delovanju :_dunno

Pozabljeno geslo za telemach e-mail so mu telemahovci poslali po pošti, sedaj pričakuje da mu bodo še za gmail :_CR

Potem je sledila mala šola računalništva in razlaga pojmov, kaj je to uporabniško ime, kaj je geslo, kaj je e-mail, kaj je gmail, kaj je telemach (in ostali), kaj je domena, kaj je strežnik in seveda kje sploh je gmail in kje je FB, da to sploh ni na računalniku in da je računalnik zgolj orodje, da z njim dostopamo do teh storitev in da namesto računalnika lahko uporabi tudi druge naprave...

Sosed ugotovi, da takega računalnika pa res ne rabi, če se z njim ne da prijavit v gmail in FB :shock:
Ok, potem pojdi v štacuno in kupi drugega, ta bo ziher v redu in ko se mu ni dalo zabit informacij v trdo butico, sem rekel da ni problema, saj lahko odklopim in odnesem... je bila njegova žena toliko bolj pametna in je veliko bolje dojela razlago, da je zgladila nesporazum.

Ja, pred 10 minutami sem prišel domov, cel večer je šel :evil: najprej sem moral ruknit en štamprle šnopsa, tako težavne stranke pa še ne, če ne bi bil sosed bi ga poslal v 3 krasne oziroma še kaj huje, tako pa... ker je sicer dober in prijazen možakar, se bova temu dogodku najbrž čez nekaj časa smejala.

Zdaj pa že mene pošteno firbec matra kako rešit tole zadevo, problem je tudi v tem, ker je FB račun vezan na tisti nesrečni gmail, seveda tudi ne ve gesla.
Za gmail smo že ugotovili, da bo najbrž najbolje kar ustvariti nov račun, koliko ima kontaktov ne ve, sicer jih pa lahko tudi "ročno" obvesti.
Upam, da so vsaj pri FB nekoliko bolj fleksibilni in da bi mogoče le uredili dostop, moram raziskat kam in na koga se sploh obrnit, nimam FB profila in mi ni ravno domač, le en testni profil.

Hvala Dušan za namige in informacije, je pa zadna 3 leta vsekakor bil Chrome edini brskalnik, ki je bil v uporabi. Bom še 1x pregledal bolj podrobno.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a S53MB » 01 Okt 2018, 01:38

reber je napisal/-a:Trenutno je disk v enem računalniku, W7 se je želel štartat, ampak ni šlo, recovery console ni rešilo nič. Očitno bo treba poiskati nekoga, ki ima točno tak model Medion AIO Akoya, če bi šlo na ta način, da se zadeva zboota s tega diska in da se vstopi v gmail profil.

S VmWare Workstation se da tak disk mašine pretvorit v 'virtualko'. Windows XP nameščen na fujitsu simens škatli se je pognal iz prve.
Polmer je za nepopolne krožnice in teoretike
S53MB

Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a DusanK » 01 Okt 2018, 11:43

Če je bil Chrome inštaliran potem mora tudi obstajati v C:\Program Files(x86)\Google\Chrome\Application\ program chrome.exe
Poglej koliko uporabnikov je na njegovi mašini in vsakemu računu poglej v globino:
C:\Users\Uporabnik1\AppData\Local\Google\...
C:\Users\Uporabnik2\AppData\Local\Google\...
C:\Users\Uporabnik3\AppData\Local\Google\...

kdo od teh ima Chrome mapo in kaj vse je v njej.
Drugače spij en šnopc in poglej še za FF.
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a reber » 01 Okt 2018, 12:32

Najprej sem še 1x temeljito prebrskal disk, čudežno se je mapa "Chrome" pojavila. Skopiral sem to mapo v drug računalnik kjer sem ustvaril uporabnika z enakim imenom, nastavil chrome z znanimi nastavitvami in ga potem zprl. Podtaknil sem skopirano mapo in zagnal chrome. Prikazali so se vsi zaznamki, zgodovina, vse, razen gesel :(

OK, danes ponovno dam na mizo nesrečni Medion akoya računalnik in ga vedno znova zaganjam, ta pa se ne da in ne da, včasih je prilezel v windows do prijave, včasih sem uspel vpisat geslo in je prišel do namizja... in spet ponovno in ponovno v nedogled. Računalnik sem razmontiral, disk dal na daljše kable in na ločen napajalnik in ponavljal, ponavljal, ponavljal... po nekaj urah je uspelo, računalnik se je nekako stabiliziral toliko, da se ni ugasnil in da sem uspel na hitro narediti posnetke zaslonov z gesli v chrome in še v firefoxu. Čudežno je računalnik deloval še več kot pol ure, dokler se ga nisem dotaknil. Precej verjetno je napaka pod GPU procesorjem, zgleda zgublja stik, so ga motili že tresljaji iz HDD, tresljaji iz mize... tako da sem zelo previdno brez dotikanja mize uspel, še tipkovnico in miš sem dal na drugo mizo.

Uspel sem rešit kar nekaj uporabniških imen in gesel za različne stvari, našel še en gmail račun, še en FB račun, za katerega sploh nihče ni povedal, čeprav so prav tega uporabljali :_CR

FB račun je rešen, en račun je osebni, drug je v bistvu povezan in je v bistvu stran.
gmail je kot kaže rešen, ker je videti, da se je uporabljal prav ta, glede na sveža sporočila, bomo sedaj skupaj preverili... mogoče tistega prvega sploh ne bo treba reševat, ker kdo ve koliko časa ga nihče ne uporablja, čeprav bi ga radi imeli, oziroma sploh ne vedo točno kaj hočejo... ker mešajo stvari.

Da sem rešil kar sem, je zaslužna predvsem sreča in vztrajnost, da sem poskušal in kar naprej poskušal, seveda ne gre pozabiti tudi za vaše nasvete, utegnejo priti prav še komu ali v kakšnem drugem primeru.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a DusanK » 01 Okt 2018, 13:45

Čestitke za pogum in vztrajnost!
Zaslužiš si vsaj še eno šilce. :)
Uporabniški avatar
DusanK

OdgovorNapisal/-a kobranka » 06 Okt 2018, 17:52

Jaz bi jih na koncu take zajebancije rabil štiri in spat.

Pa procesor, a tistega se ne da bolje učvrstit? Kakšna šlamparija kot pri mojem, ki je prispajkan?
kobranka

Zahvalil se je: 316 krat
Prejel zahvalo: 71 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na Operacijski sistemi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost