maaloo za win phone.

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

maaloo za win phone.

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Dec 2016, 10:01

Včeraj sem po kar nekaj časa šel ponovno malo v naravo - geocaching. Najprej sem si izbral nekaj zanimivih točk, nato pa šel v avto in hotel prenesti v avto navigacijo koordinate prvega zakladka. Na telefonu sem pognal maaloo program, ki služi iskanju zakladkov.
Potem pa :o :_CR
Pa dobro kako mapo to meni kaže ? Saj imena krajev so bila približno prav. Ampak kaj se ta mapa vsake pol sekunde zavrti ?
Končno najdem Koper kot točko za orientacijo. Zdaj se mi šele nič ne izide. Tudi Izolo in Trst vidim, a moje je čudne oblike.
More biti, da sem nehote nastavil kako opcijo v programu ?
Zapravim naslednjih 15 min in preiščem vse kar bi lahko bilo, a nič takega nisem našel. Grem iz programa ven. Ugasnem telefon in vse lepo znova.
O fino, zdaj je pa karta taka kot jo pričakujem! Ja figo je!!! Po cca 5 sekundah se zadeva pred mojimi očmi spremeni. Na zaslonu dobim zrcalno obrnjeno karto.
Potem mi klikne! A sem kako stvar pozabil plačati ??
Grem z avta nazaj do računalnika in ugotovim, da sem še vedno premium member. Kaj zdaj ?
Hmm,.. ja pa ne odneham kar tako. Grem nazaj na dvorišče poskusiti hočem, če vsaj kompas in merjenje razdalje dela, tisti zemljevid bom že v glavi obrnil. Bolj bo šlo počasi, ampak,... Za naslednjič bom vedel! C:geo!

Zaženem program in .... glej ga zlomka, karta je zdaj prava in to ne le 3 sekunde, temveč stalno.

Ima kdo podobno izkušnjo, je kdo zasledil podobno obnašanje in ugotovil čemu je to tako ??
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7110 krat
Prejel zahvalo: 4366 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: maaloo za win phone.

OdgovorNapisal/-a Ivan » 02 Dec 2016, 10:08

Na splošno: Pri mojem win phone sem ugotovil, da je dobro, da ga npr. enkrat na mesec preventivno resetiram, ker se (sicer redko, pa vendar) kdaj pojavi kakšno čudno obnašanje - npr. pri delovanju programa za navigacijo. L.P. Ivan
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 95 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 02 Dec 2016, 11:31

VolkD je napisal/-a:. Za naslednjič bom vedel! C:geo!

...

Ima kdo podobno izkušnjo, je kdo zasledil podobno obnašanje in ugotovil čemu je to tako ??

Na cgeo nisem imel nikoli težav.

Mogoče bi pa moral uporabljati veelikoo. :mrgreen:
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1387 krat
Prejel zahvalo: 3429 krat
Število neizkoriščenih povabil: 222

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Dec 2016, 11:40

s54mtb je napisal/-a:Mogoče bi pa moral uporabljati veelikoo. :mrgreen:
Dobra šala, mene pa bolj zanima na katerem nivoju je ta funkcija, ki zrcali mape. Kolikor vem maaloo uporablja mape od HERE, slednji pa se z Nokio odkar je pristala pri Microsoftu razhaja. Je to razlog omenjene anomalije ?
Ali je razlog v samem maaloo programu ?
Čemi naj bi tovrstna funkcija sploh služila ?

Ali gledajo vozniki navigacijo v vzvratnem ogledalu ? Se gre za vgrajeno funkcijo projekcije karte na prednjo šipo ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7110 krat
Prejel zahvalo: 4366 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a SimonS » 02 Dec 2016, 12:10

VSAK telefon je dobro občasno ugasiti. Android, iOS, win...
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 253 krat
Prejel zahvalo: 322 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 34

OdgovorNapisal/-a mujo » 02 Dec 2016, 14:24

Pred nekaj dnevi je bila posodobitev te aplikacije. Mogoče se je takrat kaj čudno nastavilo.
Meni drugače deluje normalno. Še zmeraj mi je to najbolj všeč aplikacija za geocaching.
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 18

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost