s5tech.net • Poglej temo - Navigacija na tablici z zunanjim USB GPSom

Navigacija na tablici z zunanjim USB GPSom

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

Navigacija na tablici z zunanjim USB GPSom

OdgovorNapisal/-a matjazkariz » 21 Okt 2016, 13:14

Imam tablico z Win8.1 in Android 4.4.4 brez notranjega GPS. Imam tudi USB GPS dongle. USB povezavo na tablico lahko izvedem preko SiLabs CP2102, FTDI ali CH340.
Za Windows8.1 nisem še aktivno iskal rešitve, na androidih pa sem do sedaj poskusil Google Maps, ki ima možnost shraniti kartografijo željenega območja, tako da je uporaben tudi offline ter Navmii, ki je prav tako brezplačen. Težava je, ker te aplikacije za delovanje iščejo interni GPS. Na spletu sem našel ta članek: http://mapsnmaps.blogspot.si/2014/02/us ... droid.html kjer naj bi z omogočenjem "Allow Mock Locations" ter uporabo aplikacije You Are Here GPS pripravil Navigacijske programe do delovanja, vendar to le v primeru Prolific UART-USB čipa v GPS donglu. Našel sem aplikacije (na primer DroidTerm, ki se zna povezat na GPS dongle tako preko SiLabs, FTDI in WCH CH340 čipa, tako da je podatke preverjeno mogoče spraviti na tablico, ampak teh podatkov Navigacijske naprave ne vidijo.

Če je kdo uspešno spravil skupaj takšno kombinacijo na Win ali Android, lepo prosim za informacijo kako.
matjazkariz

Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 46 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 4

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost