Navigacija za v avtomobil - kaj kupiti

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

Navigacija za v avtomobil - kaj kupiti

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Feb 2015, 02:50

Moj stari garmin Nuvi 250W je tik pred tem, da izdihne. Nima smisla, da naštevam kaj vse se mu dogaja.

Zdaj se odločam kupiti neko drugo navigacijsko napravo, saj sem se na tega sopotnika navadil do te mere, da skoraj ne znam več voziti brez njega.

Tu torej pričakujem predloge (čeprav sem se že odločil, a vseeno) tako o HW, kot tudi o programih ( to se pa še nisem odločil,...)
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7097 krat
Prejel zahvalo: 4361 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Navigacija za v avtomobil - kaj kupiti

OdgovorNapisal/-a Kroko » 03 Feb 2015, 02:55

Novega Garmina Nuvija. Najcenejšega oziroma, če imaš kakšne posebne želje poglej za kakšno stevilko dražjega.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 642 krat
Prejel zahvalo: 1441 krat

OdgovorNapisal/-a DusanK » 03 Feb 2015, 04:33

Za navigacijo uporabljam kar gsm LG G Flex, ki sem ga (tudi za ta namen in da zoptimiziram vse dodatne naprave) kupil cca. leto dni nazaj.
Skupaj z licenčnim Sygic programom (time unlimited license za katerega sem pred letom odštel s popustom še 40 Eur, zdaj so akcije za cca. 25Eur) zadeva odlično deluje.
4,3" diagonalo kot jo ima Garmin Nuvi 250W ima praktično dandanes vsak pameten telefon in če si že lastnik pametnovelikega gsmja potem ti ni treba kupovat dodatne naprave. :)

Še moja @copyleft montaža: :mrgreen:
Ker nisem hotel tistega klasičnega primeža/čeljusti za gsm-je, ki ga pripopaš na steklo ali pritrdiš na armaturo ali zračne reže, sem uporabil tanek nosilec, ga na koncu pravokotno zakrivil, tam napopal močnejši magnet in vse skupaj porinil v dandanes neizkoriščeno cd enoto. Itak uporabljam samo usb ključ, cdji so praktično out.
Kupil sem še zaščitni etui za gsm in na notranjo stran prilepil tanko kovinsko ploščico, ki jo drži magnet, ovitek pa gsm.
Tako gsm lepo stoji na preglednem sredinskem delu armature.
Bom ob priliki pripopal kako sliko.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 1000 krat
Prejel zahvalo: 1704 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a alividmar » 03 Feb 2015, 06:53

HERE MAPS na nokiji 925 ti ne ustrezajo?
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a mujo » 03 Feb 2015, 08:26

Jaz sem zelo zadovoljen z navigacijo na mobitelu - Here maps. Karte so lahko offline, prikaz stanja na cestah, vodenje je prijetno in razumljivo.
Edino kaj me moti je, da ne moreš ročno vnesti izogibanja (recimo raje bi da me navigacija vodi po eni drugi cesti kot je predlagala). Ampak to se lahko "ročno" med vožnjo uredi :)
mujo

Kraj: MB
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Feb 2015, 11:30

alividmar je napisal/-a:HERE MAPS na nokiji 925 ti ne ustrezajo?

mujo je napisal/-a:Jaz sem zelo zadovoljen z navigacijo na mobitelu - Here maps. Karte so lahko offline, prikaz stanja na cestah, vodenje je prijetno in razumljivo.
Edino kaj me moti je, da ne moreš ročno vnesti izogibanja (recimo raje bi da me navigacija vodi po eni drugi cesti kot je predlagala). Ampak to se lahko "ročno" med vožnjo uredi :)

Imam nokia 925. Navigacija je res odlična, mape prav tako, ampak da bi kupoval še en telefon za navigacijo je malo predrago. Obstoječega bi uporabil res v sili. Ni namreč bolj zoprnega, kot to, da te v nepoznanem mestu v križišču nekdo pokliče, pa ti navigacija izgine.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Proteus » 03 Feb 2015, 12:19

Priporočam Garmin in sicer zakaj:

Primerjam ga lahko s tistim kar še imam kot BackUp: Nokia HERE, Sygic & Googel.

Eden izmed mojih hobijev so potovanja in to obvezno v lastni režiji. V bistvu je že priprava na potovanje del dopusta. Ko si pripravljaš potovalni plan je marsikaj pomembno n.pr.: kaj si boš ogledal/počel, kje boš spal, kje boš jedel, koliko časa porabiš za vožnjo, itd...

Pred odhodom na pot imam že celotno pot shranjeno v Garminu (pa ne samo pot tudi čase postankov, itd..).
Dejstvo namreč je, da je spontano iskanje naslovov po navigatorju med potjo bolj ali manj neuporabna stvar. Še najboljši pri tem je Google a za to potrebuješ podatkovno povezavo, ki v tujini ni ravno najcenejša.

Torej da preidem k bistvu pri Garminu dobiš poleg navigacijske naprave tudi odlično orodje za načrtovanje poti. Orodje se imenuje BaseCamp.
http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/basecamp

Z BaseCamp-om nastane načrtovanje potovanje pravi užitek. V njega lahko prenašaš točke poti iz n.pr. Googla in obratno. Izračunava ti n.pr. čas potovanja in to presenetljivo natančno.

Poleg posameznih točk poti, lahko spreminjaš tudi pot dejanske navigacije. Kaj to pomeni?, vsem so najbrž poznani primeri, da te navigacija dokaj rada pelje preko kakšne vukojebine. Vse to lahko v BaseCampu preveriš že v naprej in če z izračunano potjo nisi zadovoljen pač spremeniš traso.
Vanj lahko vneseš čas začetka potovanja in čas postankov, pa takoj vidiš, če se ti bo tisti dan pot sploh izšla, itd... skratka na koncu dobiš ven plan poti z vsemi detajli.

Zadevo samo še vpišeš v Garmina, kovčke v avto in gremo.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 03 Feb 2015, 12:40

Obstoječ nuvi uporabi samo kot senzor, če ima kakšen izhod. Potem daj na eno najcenejšo tablico iGo. Za manj kot 50 EUR boš imel novo odlično navigacijo: dober garminov sprejemnik + odličen naviigacijski softver. Tako meni deluje že 10 let v avtu na starem dlančniku in z garmin etrex vista ročnim sprejemnikom. Edina težava je, da je to fiksna inštalacija. Ampak za v roke imaš itak telefon, če se ne motim.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1383 krat
Prejel zahvalo: 3427 krat
Število neizkoriščenih povabil: 222

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Feb 2015, 12:59

Kaj pa manjša tablica in IGO ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 03 Feb 2015, 13:04

Problem tablic je neuporaben GPS sprejemnik.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1383 krat
Prejel zahvalo: 3427 krat
Število neizkoriščenih povabil: 222

OdgovorNapisal/-a Proteus » 03 Feb 2015, 13:27

mare69 je napisal/-a:Problem tablic je neuporaben GPS sprejemnik.

Tole je tudi malce odvisno tudi od tipa tablice. Za tiste najcenejše to prav gotovo velja, nekatere dražje pa imajo kar soliden sprejemnik.

Še vedno pa ti taka navigacija ne omogoča načrtovanja v smislu BaseCamp, ki ga nudi Garmin. Vsaj zame je to nepogrešljivo pri načrtovanju poti.
Uporabniški avatar
Proteus

Kraj: Planet Zemlja
Zahvalil se je: 259 krat
Prejel zahvalo: 503 krat
Število neizkoriščenih povabil: 89

OdgovorNapisal/-a Carko » 03 Feb 2015, 13:43

Jaz bi verjetno vzel nekaj takega, kar paše direkt v armaturo. Imam tudi sam prejšnjo generacijo.

Prednosti takšne varjante so:
- lahko uporabiš poljuben navigacijski softver
- estetsko izgleda precej bolje (ne opaziš, da ni original)
- podpira krmiljenje z (ob)volanskimi tipkami, če jih avto ima
- ima večji ekranček
- instalacija je fiksna, torej ni nobenih visečih kablov in podobnega; tudi odtujitev ni tako enostavna za nepridiprave
- ima zunanjo anteno
- zvok je direkt na zvočnike
- ima še dodatne bonbončke (bluetooth, možnost vzvratne kamere, ...)

Slabosti:
- zamenja ti original radijski sprejemnik z nekoliko bolj "češkim" (ima samo en tuner)
Carko

Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 473 krat
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Feb 2015, 14:10

Carko je napisal/-a:Jaz bi verjetno vzel nekaj takega, kar paše direkt v armaturo. Imam tudi sam prejšnjo generacijo.
Sem tudi sam to gledal. In to kar nekajkrat. Sem bil že blizu tega da naklikam to stvar. Potem pa se mi je zgodila prerjavena cev za hladilno tekočino pri 5 let starem avtu! To je botrovalo odločitvi, da moj naslednji avto ne bo opel.
Bom raje potrpel kable, ampak navigacija bo šla z menoj v naslednji avto.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Kroko » 03 Feb 2015, 14:21

Jaz se 100% strinjam z Proteusom. Sem poskusil že marsikaj vendar me je edino Garmin zadovoljil.

Imam v avtomobilu integrirano navigacijo, ki mi sicer najde najbližjo pot do BTC-ja ali pa do Maribora. V predalčku pa je Nuvi, kadar potrebujem kaj bolj "zapletenega", nove karte, ... Skratka, ko potrebujem navigacijo in ne igračko.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a Carko » 03 Feb 2015, 14:25

VolkD je napisal/-a:
Carko je napisal/-a:Jaz bi verjetno vzel nekaj takega, kar paše direkt v armaturo. Imam tudi sam prejšnjo generacijo.
Sem tudi sam to gledal. In to kar nekajkrat. Sem bil že blizu tega da naklikam to stvar. Potem pa se mi je zgodila prerjavena cev za hladilno tekočino pri 5 let starem avtu! To je botrovalo odločitvi, da moj naslednji avto ne bo opel.
Bom raje potrpel kable, ampak navigacija bo šla z menoj v naslednji avto.

Imaš še vmesno možnost - aparat velikosti 2 DIN (standard), okrog pa samo okvirček, ki paše na tvoj avto. Sam imam tudi tako.
Priponke
$T2eC16NHJHIFFhkutnJLBS,m0BNpD!~~60_35.JPG
$T2eC16NHJHIFFhkutnJLBS,m0BNpD!~~60_35.JPG (20.54 KiB) Videno 2630 krat
Carko

Zahvalil se je: 134 krat
Prejel zahvalo: 473 krat
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a gorazdkop » 07 Feb 2015, 08:36

Jaz že peto leto uporabljam WayTeq x990. Kupil sem ga v SLO in brez navigacijskega programa. Nanj sem naložil IGO Primo, ki ga potem enostavno posodabljam. Ravno tako karte. Ni mi žal enega evra, ki sem ga dal zanj. Komaj zdaj je baterija fuč, vendar se ne sekiram, ker je fiksno montiran v avto in stalno na plnilcu.
Sicer se to tiče samega programa. Prvi dve-tri leta po nakupu sem ga še primerjal z Garminom. Garmin se je lahko skril pred njim tako po prijaznosti do uporabnika, kot po načrtovanju poti in sami hitrosti preračunavanja nove poti.
Uporabljam tudi TMC sprejemnik, ki je dokaj dobra stvar (če le informacije dovolj hitro osvežujejo).
V kratkem bom najverjetneje kupil novega, in sicer x980bt, ker pač imam še TMC, polnilnik in držalo. Upam, da bo ta tudi tako ok.
gorazdkop

Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a gorazdkop » 07 Feb 2015, 10:06

Bom še dodal stavek k mojemu prejšnjemu postu. Ko sem ga namreč zdaj še enkrat prebral, se bere kot reklamno sporočilo, ki ga objavi prodajalec, ki se zamo zaradi tega prijavi na nek forum.
Moj poudarek je na samem programu za navigacijo in ne toliko na napravi. Priporočam IGO Primo navigacijo, ki pa seveda mora biti na napravi, ki jo bo gladko prebavljala. Ko pa je ravno navigacije, je tudi fino, če ima zmogljiv GPS.
Verjetno je vsaj taka, če ne celo boljša, še marsikatera druga kitajska tablica.
gorazdkop

Prejel zahvalo: 0 krat
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a Kroko » 14 Feb 2015, 17:44

Prejšnjo soboto sem na poti na smučarijo lepo sledil v avtu integrirani navigaciji. Ko je cesta postala res čudna sem iz predalčka vzel Garmin Nuvi-ja in ta me je kmalu vrnil na pravo pot.
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a geier » 04 Mar 2015, 01:25

Sicer ce prav zastopim iGo ni vec, kot je to ze DusanK dodal.
To je zdaj imensko 'GPS navigation & Maps Sygic' od firme,
ki je ocitno kupila iGo in uporablja tomtom mape.
Zadnjic v avstriji se je ta navigacija kar dobro obnesla na enem starejsem HTC.

Ce komu pomaga vidim, da je na storu 50% popusta na premium do 9.marca.

PS: mi je pa malo cudno, da je Navigacija pod Elektroniko v domaci hisi
geier

Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 13 krat
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Maj 2016, 09:46

katera Android navigacija vodi v slovenščini ? Na pri Telekomu kupljenem LG G4S je tovarniško nameščen Google Maps, a vodi v angleščini. Tovarniško je nameščen tudi Zemljevid od najdi.si, a ta ne vodi glasovno, ampak samo izpiše potek poti. Sicer je včasih res treba pogledati tudi na ekran, še posebej če so krožišču dodali kakšen izhod ki ga karta ne pozna, a glasovno vodenje tudi prav pride.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 75 krat
Prejel zahvalo: 123 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a horvi » 10 Maj 2016, 09:55

... probaj HERE. Je brezplačna, zelo "odzivna" navigacija, dela z "online" ali "offline" kartami zna pa voditi tudi v slovenščini ...
horvi

Zahvalil se je: 97 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a krko » 10 Maj 2016, 10:17

Meni je sicer Sygic najboljsa, nisem pa prepričan ali vodi v slovenščini.

Poslano z mojega GT-I9195 z uporabo Tapatalk
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 89 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Maj 2016, 10:54

Here ima 251650 ocen, od tega 170018 za 5 točk;
Sygic ima 928526 ocen, od tega 608320 za 5 točk;
- bom najprej preizkusil Here, ker sem inštaliral prej preden sem videl preispevek o Sygic.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 10 Maj 2016, 11:48

Sygic pozna tudi slovenščino. Za cca. 40€ dobiš podporo za cel svet in naj bi bila brez poteka licence. Jo imam kupljeno, vendar ne uporabljam, ker je google maps neprimerno boljši.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 103 krat
Prejel zahvalo: 171 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Maj 2016, 13:22

Here, minus: se ne da prestaviti na SD-kartico, kar je prva stvar ki jo poskusim takoj ko je katerakoli aplikacija inštalirana.
Plus:
ima vodenje tudi v slovenščini;
na kartico lahko naložiš glasovno vodenje v raznih jezikih in zemljevide za offline vodenje.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a horvi » 10 Maj 2016, 14:04

... to pa ne vem če je res ... v nastavitvah je možnost izbire pomnilnika ... probat pa ne morem, ker nimam kartice ...
Priponke
here.png
horvi

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 10 Maj 2016, 14:31

Še moja opažanja:
Garmin: je namenska zadeva in deluje dobro. Pomankljivosti: ni kompatibilna z drugimi programi. Naprimer v gmaps si naklikaš kaj želiš vidt, kje želiš vozit. Iz Gmapa v garmina grejo zadeve zelo težko. Obratno mnogo lažje. Ima dobro dodelane zaznamke ali priljubljene (kategorije,...). Ni samodejne posodobitve zemljevidov.

Sygic: deluje dobro (če deluje telefon/tablica). Prenašanje točk iz Sygica je zahtevno če ne nemogoče. Oziroma nepotrebno komliciranje.Ni samodejne posodobitve zemljevidov.

nokia Here: deluje dobro (če deluje telefon/tablica). Zemljevide lahko nalagaš na SD. Imajo www zemljevid, ki se samodejno sinhronizira na telefon/tablico (tudi točke). Ima tudi urejanje točk po "mapah" kar je zelo dobro. Ima uvoz iz gpx (garmin) formata v zemljevid ampak NE med svoje priljubljene ampak jih deliš v www.Samodejne posodobitve zemljevidov.

Gmaps: deluje dobro (če deluje telefon/tablica). Shranjevanje samo v telefon. Samodejne posodobitve zemljevidov. Samodejna sinhronizacija točk in poti. Po mojem mnenju tudi najmanj potroši baterijo.

Da še opomnim primerjavo med Here in gmaps: Here pokuri baterijo vsaj 2x hitreje!
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 21 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 10 Maj 2016, 19:03

Dokler ni dobil noge sem imel Garmin nüvi 2597LMT Lifetime in bil zelo zadovoljen z njim.
Odkar garmin ponuja lifetime varianto, ki ti omogoča zastonj posodobitve brez zafrkavanje s travniškimi variantami.
Če je priklopljen na polnilec, ti pa še RDS podatke o prometu sprejema in kaže na mapi.

Skratka sem kar jezen na kogarkoli mi ga je maznil.
Dorijan

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 105 krat
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a javr » 10 Maj 2016, 19:38

horvi je napisal/-a:... to pa ne vem če je res ... v nastavitvah je možnost izbire pomnilnika ... probat pa ne morem, ker nimam kartice ...
na kartico lahko naložiš zemljevide in glasovno vodenje v raznih jezikih, ne pa same aplikacije.
Baterijo pa res žre; sem mislil, da je za to kriv vklopljen GPS-sprejemnik; to je potem odvisno od aplikacije, ne pa od GPS-sprejemnika ?
Telefon ima 3 možnosti določanja lokacije (slika spodaj). Ali katera od mobi-navigacij deluje na možnost 2, torej battery saving - Networks only ?
Do neke mere razumem kako določa lokacijo s pomočjo postaj mobilne telefonije (če tvojo številko "vidi" ena postaja, si nekje v krogu x kilometrov okoli te postaje; če te vidita dve postaji, si nekje med tema dvema; če te vidijo tri postaje... itd.; več postaj kot te vidi, bolj natančno vedo kje si), ne pa tudi kako jo določa s pomočjo WiFi.
Priponke
QuickMemo+_2016-05-10-19-25-16.png
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 10 Maj 2016, 20:25

Meni here določi lokacijo, tudi če imam naj mi določa samo na podlagi omrežja. Pri tem je natančen na recimo 5m. Predvidevam, da boš navigacijo uporabljal v avtu, tako da najbolje, da si kupiš 12V->usb pretvornik.
Cloud

Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 165 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a eboc » 10 Maj 2016, 21:27

Kako pa dobite prometne informacije? TMC ? Net?
Ker je problem navigacij na raznih tablicah in telefonih, da ni podpore za TMC kar pride prav v tujini ker net drag.
eboc

Zahvalil se je: 80 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Cloud » 10 Maj 2016, 21:49

eboc je napisal/-a:Kako pa dobite prometne informacije? TMC ? Net?
Ker je problem navigacij na raznih tablicah in telefonih, da ni podpore za TMC kar pride prav v tujini ker net drag.

Na telefonih gre preko interneta. Smo pa včasih imeli GPS, ki je imel podporo za TMC, vendar to ni nikoli delovalo.
Cloud

OdgovorNapisal/-a Kroko » 11 Maj 2016, 08:56

Garmin mi tule v LA izredno točno kaže zamude zaradi prometa in predlaga alternative.

PS
Prometni zastoj, ki traja 4 ure ni tu nič neobičajnega.
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Maj 2016, 10:33

Kroko je napisal/-a:Prometni zastoj, ki traja 4 ure ni tu nič neobičajnega.
Vse je za nekaj dobro.
Zato imaš pa velike avte, da lahko vzameš s seboj dovolj tekočine in hrane.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 11 Maj 2016, 12:33

VolkD je napisal/-a:
Vse je za nekaj dobro.
pa WC ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Maj 2016, 12:34

javr je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:
Vse je za nekaj dobro.
pa WC ?
Bo pa Kroko povedal kako rešuje.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a cero » 11 Maj 2016, 15:51

Pač voziš se po navadnih ulicah namesto na freeway-jih.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 166 krat
Prejel zahvalo: 382 krat
Število neizkoriščenih povabil: 40

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Maj 2016, 15:53

Nihče ni ničesar rekel o iGO.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Cloud » 11 Maj 2016, 16:16

VolkD je napisal/-a:Nihče ni ničesar rekel o iGO.

Z njim so bili sami problemi. Od sesuvanja telefona, prekomernega žretja baterije do tega, da te pelje v ghetto itd
Cloud

OdgovorNapisal/-a SimonS » 11 Maj 2016, 16:49

Meni je delal lepo na starem telefonu. Celo nekaj prednosti je imel pred Navigonom, ki ga imam sedaj.
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 253 krat
Prejel zahvalo: 321 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 34

OdgovorNapisal/-a javr » 17 Maj 2016, 11:14

Cloud je napisal/-a:Meni here določi lokacijo, tudi če imam naj mi določa samo na podlagi omrežja. Pri tem je natančen na recimo 5m. Predvidevam, da boš navigacijo uporabljal v avtu, tako da najbolje, da si kupiš 12V->usb pretvornik.
ima Here možnost shraniti/brati Priljubljene lokacije offline ? Jaz tega ne najdem.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a eboc » 17 Maj 2016, 11:27

Kako pa imate te navigacije pritrjene?
eboc

Zahvalil se je: 80 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 17 Maj 2016, 14:35

Nosilec vakuumsko pritrjen na vetrobran. Kupil sem originalnega za samsung s3 in paše za večino telefonov podobne velikosti, ker se lahko širina nastavi.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 103 krat
Prejel zahvalo: 171 krat
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a horvi » 17 Maj 2016, 14:46

horvi

OdgovorNapisal/-a VolkD » 17 Maj 2016, 18:17

MarkoM je napisal/-a:Nosilec vakuumsko pritrjen na vetrobran. Kupil sem originalnega za samsung s3 in paše za večino telefonov podobne velikosti, ker se lahko širina nastavi.
Podobno, a sem besen, ker se mi odlepi vedno ko je najmanj treba. Ima kdo kako zdravilo proti temu ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 17 Maj 2016, 18:23

Obrišeš vakuum in steklo z mokrim ali čistilnim robčkom, pritisneš in obrneš vzvod za vakuum.
Če to ne pomaga , vržeš zadevo v kanto ... :D
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 891 krat
Prejel zahvalo: 376 krat
Število neizkoriščenih povabil: 165

OdgovorNapisal/-a krko » 17 Maj 2016, 18:32

Navigacijo daš na steklo, ko sta avto in vetrobransko steklo vroča. Namreč če se namesti ko je avto mrzel in se ga potem pusti na soncu odpade zaradi toplotnega raztezka zraka pod gumico. Seveda pa mora biti guma čista.

Na Garmin Nuvi že cca 8 let drži eno in isto stojalo.
krko

Kraj: Cerknica/Postojna
Zahvalil se je: 69 krat
Prejel zahvalo: 89 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a Cloud » 17 Maj 2016, 18:42

Ponavadi pomaga, če sesek malo navlažiš. S kitajskimi je pa tako, da delajo tisto leto ali dve potem pa razpadejo ali pa se nočejo več prijeti. Vendar glede na to, da ponavadi stanje par $ ga brez težkega srca vržeš v smeti in naročiš novega.
Imaš pa tudi fake od Air Frame za slabe 2$ se mi zdi. Vendar ne pašejo v vsak avto.
Cloud

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 17 Maj 2016, 18:42

Jaz po robu s pomočjo prsta poslinem.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 21 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a VolkD » 17 Maj 2016, 19:21

Peter123 je napisal/-a:Jaz po robu s pomočjo prsta poslinem.
Tudi jaz, a ne pomaga preveč. Se pa bojim, da je kriva rahla ukrivljenost stekla, ker 2cm bolj desno drži. Ampak tam me pa moti.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Naslednja

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost