Ferski otoki in street view

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

Ferski otoki in street view

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 26 Sep 2017, 00:07

s54mtb

Zahvalil se je: 959 krat
Prejel zahvalo: 2358 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 12

Re: Ferski otoki in street view

OdgovorNapisal/-a reber » 26 Sep 2017, 11:47

Lepa pokrajina, bi bilo zanimivo poleti na takle način oziroma nekaj zelo podobnega, seveda v stilu "parazitskega turizma".
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 152 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 153

OdgovorNapisal/-a VolkD » 26 Sep 2017, 20:28

Jaz čisto verjamem, da bi google že bil tam, če bi mu dovolili.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4524 krat
Prejel zahvalo: 3334 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a reber » 09 Jan 2018, 20:46

Videti je, da je google maps street view sedaj že prisoten na Ferskih otokih.

Prej je bilo na maps le nekaj photo sfer, sedaj so ceste v večini že pokrite, vključno z vsemi vhodi v tunele... mimogrede, oni so si namesto mostov privoščili podvodne tunele in še nekaj tunelov skozi otoke zaradi strmin.

Območje mi je postalo tako zanimivo, da z ženo precej resno razmišljava o konkretnem obisku teh otokov in sicer z avtom in bicikli + nekaj pohodniške in kamp opreme. Tako potovanje utegne biti konkreten finančni zalogaj, ker trajekt (avto + 2 osebi) pride v poletnem času krepko čez 500€ v eno smer, nekje sem zasledil, da je cena lahko kar 800€, potovanje iz Danske pa traja 38 ur. Seveda je treba priti še do Danske na skrajni sever do pristanišča. V grobem bi bil strošek minimalno 1k€ v eno smer, to je še brez stroškov hrane, pijače in morebitnega prenočevanja. V obe smeri bi za pot porabil okrogel teden ali vsaj 5-6 dni.

Malo sem razmišljal o potovanju z letalom in potem najem vozila in biciklov, vendar če vse skupaj seštejem ne vem če bi bilo kaj dosti razlike v ceni, kvečjemu v času potovanja ali pa tudi ne kaj dosti. Če grem s svojim vozilom to pomeni dokaj velik strošek, ampak to pomeni da je zelo malo prilagajanja, veliko več svobode in svobodne izbire, lastna oprema, ...

Malo sem že raziskoval glede povezljivosti, po tihem sem računal da otoki spadajo v EU kot Danska, ampak za mobilno omrežje to v tem primeru ne velja, žal. K sreči ponujajo SIM kartice lokalnih operaterjev, torej se povezljivost lahko za zmerno ceno lahko zagotovi tako kot pred leti na dopusti pri naših južnih sosedih. Človek se na potovanje lahko pripravi zelo dobro in še vedno se najde nekaj, kar manjka, dostop do interneta zna priti prav.

Zakaj ravno Ferski otoki? Kaj pa vem, zna biti zanimivo, mogoče še podaljšek na Islandijo :)
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 152 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 153

OdgovorNapisal/-a Cloud » 09 Jan 2018, 21:23

reber je napisal/-a:Videti je, da je google maps street view sedaj že prisoten na Ferskih otokih.

Prej je bilo na maps le nekaj photo sfer, sedaj so ceste v večini že pokrite, vključno z vsemi vhodi v tunele... mimogrede, oni so si namesto mostov privoščili podvodne tunele in še nekaj tunelov skozi otoke zaradi strmin.

Območje mi je postalo tako zanimivo, da z ženo precej resno razmišljava o konkretnem obisku teh otokov in sicer z avtom in bicikli + nekaj pohodniške in kamp opreme. Tako potovanje utegne biti konkreten finančni zalogaj, ker trajekt (avto + 2 osebi) pride v poletnem času krepko čez 500€ v eno smer, nekje sem zasledil, da je cena lahko kar 800€, potovanje iz Danske pa traja 38 ur. Seveda je treba priti še do Danske na skrajni sever do pristanišča. V grobem bi bil strošek minimalno 1k€ v eno smer, to je še brez stroškov hrane, pijače in morebitnega prenočevanja. V obe smeri bi za pot porabil okrogel teden ali vsaj 5-6 dni.

Malo sem razmišljal o potovanju z letalom in potem najem vozila in biciklov, vendar če vse skupaj seštejem ne vem če bi bilo kaj dosti razlike v ceni, kvečjemu v času potovanja ali pa tudi ne kaj dosti. Če grem s svojim vozilom to pomeni dokaj velik strošek, ampak to pomeni da je zelo malo prilagajanja, veliko več svobode in svobodne izbire, lastna oprema, ...

Malo sem že raziskoval glede povezljivosti, po tihem sem računal da otoki spadajo v EU kot Danska, ampak za mobilno omrežje to v tem primeru ne velja, žal. K sreči ponujajo SIM kartice lokalnih operaterjev, torej se povezljivost lahko za zmerno ceno lahko zagotovi tako kot pred leti na dopusti pri naših južnih sosedih. Človek se na potovanje lahko pripravi zelo dobro in še vedno se najde nekaj, kar manjka, dostop do interneta zna priti prav.

Zakaj ravno Ferski otoki? Kaj pa vem, zna biti zanimivo, mogoče še podaljšek na Islandijo :)

Imaš lete iz Benetk za 320e po osebi (povratna), kolesa si svoja pripeljes avto pa tam rentaš. Prideš verjetno najceneje, najhitreje in najbolj komot čez ;)
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 102 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a s56vha » 09 Jan 2018, 22:14

Bil tam pred skoraj 10 leti - zelo lepa pokrajina, vredno obiska.

Sicer pa:
- letalo Brnik - London, London - Ferski in nazaj
- potovanje po Ferskih s kolesom in šotorom
- spanje: šotor v normalnem vremenu (na travi - ni bilo kampov), hostel v dežju
- cene ..khm.. Danske
- poletne temperature čez dan ca 15°C, ponoči pa pet manj - precej odvisno od trenutnega vremena in količine sonca

Slikce za rajc....je:
Priponke
023-M_IMG_6141.JPG
039-M_IMG_6168.JPG
135-M_IMG_6449.JPG
153-M_IMG_6498.JPG
Uporabniški avatar
s56vha

Kraj: Preserje pri Radomljah (1235)
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: jmivsek