Sava UKV

Obnova in oživljanje radijskih aparatov. Tu lahko tudi objavljamo načrte in zanimive podrobnosti pri tem delu.

Sava UKV

OdgovorNapisal/-a E71AP » 28 Jul 2020, 21:06

Pozdrav ekipa!

Ovih dana sam aktivan u svojoj 'arhivi'. Tu sam našao i ovu ljepoticu a blage veze nemam otkud mi. :D
Uglavnom, brzi pregled ustanovio je 'degustaciju' zvučnika, što se vidi iz priloženog, od strane monsieur mišonje a nije se ustezao probati niti konac skale. :_banghead Kako je aparat bio pohranjen u plastičnoj vreći koja je čitava izgleda da je štetu napravio prije...
No nevažno, zvučnik neće biti problem, sve ostalo je u veoma solidnom stanju. Lampe koje koristi su EZ80, 2x ECH81, i naravno EL84. Koristio sam pomoćni zvučnik i UKV modul radi, naravno i izlazni dio. Moraće se tu dakako mijenjati pokoji kondenzator u mrežnom dijelu i sve one stvari oko 'škripanja' potenciometara i birača opsega. SV, KV i 49m opsezi ne rade pa ću se morati zakopati u to.
Vas bih molio, ukoliko neko ima šemu za ovaj aparat da je postavi a naročito šemu vezanja skale, da ne lupam glavu 'kombinacijama i permutacijama' :_seeingstars :D
Priponke
sava01.jpg
sava02.jpg
sava03.jpg
E71AP

Zahvalil se je: 19 krat
Prejel zahvalo: 43 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Sava UKV

OdgovorNapisal/-a E71AP » 28 Jul 2020, 21:39

Iskopah šemu, još samo da nađemo onu za vezanje skale! :D
Priponke
sava_ukv_portoroz_ukv-page-001.jpg
E71AP

OdgovorNapisal/-a kastaneda » 29 Jul 2020, 13:31

Rdeče pike pomenijo dva ovoja. Pri sv/kv kondenzatorju gre vrvica preko štifta. Dolžina vrvice ni enaka.
Slika
LP Srečko
Uporabniški avatar
kastaneda

Zahvalil se je: 35 krat
Prejel zahvalo: 47 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a E71AP » 29 Jul 2020, 21:00

kastaneda je napisal/-a:Rdeče pike pomenijo dva ovoja. Pri sv/kv kondenzatorju gre vrvica preko štifta. Dolžina vrvice ni enaka.
Slika

Hvala puno za sliku pogona skale! :D Biće mnogo lakše našpanovati je uz ovo.
No, nakon detaljnije inspekcije brinu me druga stvar. Već sam naglasio da, osim UKV, ostali opsezi ne rade. Pomenuti gost koji je obitavao u aparatu se izgleda pogostio i zavojnicom na klavir biraču ( slika u prilogu ) :evil: Također i antenska zavojnica mi je sumnjiva no već ću je provjeriti.
S obzirom da sam u godinama kada su mi ruke sve kraće (alaudiram na kvarenje vida) nisam baš oduševljen poslom oko promjene zavojnice... :_banghead

I da, izgleda da sam vas slagao oko EZ80 u mrežnom dijelu. Nje nema ali je tu dioda BY248. Opet do vida... :D
Priponke
zav01.jpg
zav02.jpg
zav03.jpg
E71AP

Vrni se na Radijski aparati

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost