Grundig RTV 901 HiFi

Obnova in oživljanje radijskih aparatov. Tu lahko tudi objavljamo načrte in zanimive podrobnosti pri tem delu.

Grundig RTV 901 HiFi

OdgovorNapisal/-a Ivan » 28 Sep 2018, 10:58

Tale lepotec, ki me razveseljuje na vikendu (nekoč sem ga opazil v kosovnem odpadu, samo očistil sem ga in je delal!) ima sedaj težavo na FM področju. Po vklopu dela kakšno uro. V tem času postopoma izgublja glas, dokler povsem ne utihne. Tudi analogni kazalec jakosti signala pri tem pade. Na ostalih območjih (DV, MV, KV) se to ne pojavi. Če preklopim iz FM na drugo valovno področje se začasno sprejem malo izboljša, vendar nato spet pade. Zanimivo je, da po izklopu in ponovnem vklopu težava še kar vztraja. Šele po več urah izklopa radio potem ponovno igra, ampak kot že navedeno, mogoče kakšno uro, dokler spet ne utihne. Težava se kaže nekje v vhodnem FM delu Za enkrat ga nisem odpiral, ker mi manjka shema. Na pamet pa raje nebi... Na Radio Museum vidim, da je shema, vendar nisem član. Kakšen predlog kako do sheme? Kakšne izkušnje s tem radiom? L.P. Ivan
Priponke
WP_20180819_08_31_29_Pro.jpg
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Grundig RTV 901 HiFi

OdgovorNapisal/-a DusanK » 28 Sep 2018, 12:02

Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 647 krat
Prejel zahvalo: 1169 krat
Število neizkoriščenih povabil: 200

OdgovorNapisal/-a PRC515 » 28 Sep 2018, 12:44

Odgovor si že dobil, kljub temu mogoče koristna informacija, kot nečlan Radio Museum lahko dnevno dobiš 3 strani dokumentacije, mesečno največ 10.
PRC515

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 26 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Ivan » 28 Sep 2018, 13:00

DusanK je napisal/-a:RTV-901 shema
Še ostalih 9 strani Grundigov.
To je bilo pa hitro! Priznam, da sem iskal najprej sam, pa do tega nisem prišel. Oznak elementov na shemi sicer ni mogoče prebrati, ampak za začetek bo.
PRC515 je napisal/-a:Odgovor si že dobil, kljub temu mogoče koristna informacija, kot nečlan Radio Museum lahko dnevno dobiš 3 strani dokumentacije, mesečno največ 10.
Sam sem to zadevo že pregledoval, pa priznam, da se ne znajdem. Kot sem videl, je zadeva plačljiva. Pogoji za članstvo so pa zelo hudi, razen, če se z zbiranjem in obnovo ukvarjaš aktivno. Bom še enkrat pogledal, če mi bo kaj bolj jasno, kako kot nečlan dobiš shemo. L.P. Ivan
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a DusanK » 28 Sep 2018, 15:06

Se opravičujem, sem na hitro pogledal samo zadnjo (napajalno) stran, malce povečal in si rekel: "No za silo se da razbrati napise..." nisem pa bil pozoren na ostale neberljive strani.
Tukaj je zdaj bolj čitljiv načrt, s te strani.
Prenešeni datoteki Schéma samo dodaj končnico pdf.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 647 krat
Prejel zahvalo: 1169 krat
Število neizkoriščenih povabil: 200

Vrni se na Radijski aparati

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost