Philips hue

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Philips hue

OdgovorNapisal/-a Pobes » 09 Feb 2017, 21:53

Pozdravljeni!

Pravkar sem v fazi postavljanja elektrike v stanovanju. Kmalu se bo treba odločit o lučeh.
Moja želja je da bi postavil v stanovanje pametno razvetljavo. Že nekaj časa gledam Hue. A ga kdo ima ? A se da to pri nas kje kupit? Oziroma kje ste ga kupili?
Obstaja kakšna alternativa?
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 22

Re: Philips hue

OdgovorNapisal/-a TilenS » 09 Feb 2017, 22:15

Alternativ je veliko.

Najprej se je treba odločiti kakšno rasvetljavo LED, trakovi, fluo,... potem pa lahko greš naprej na avtomatizacijo. Za avtomatizacijo pa poskrbi vsak malo boljši PLC z primernimi razširitvami.

Če govorimo o žični komunikaciji med lučmi mislim, da je vredno razmisliti o DALI balastih, jih dobiš dokaj ugodno za praktično vse tipe rasvetljave. Če greš pa na brezžično pa pazi, da greš na protokol, ki ni preveč zaprt, ker ti bo potem zelo otežena nadalja integracija v celotni sistem avtomatizacije hiše (če bi si to želel).
TilenS

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a Pobes » 09 Feb 2017, 22:48

Hue mi je vseč ker se poveže s praktično katerikoli sistemom in kar mi je vseč tudi s TV-jem.
Jaz imam sedaj vse luči v stanovanju krmiljenje prek tipk in bistabilnimi releji. S tem res naredim avtomatizacijo, samo druge funkcije hue žarnic so mi blazno vseč.dimmanje, barve itd Nikjer ne zasledim kako deluje hue z navadnim stikalom, a ko se ugasne z stikalo se potem ko ga nazaj prizges vrne v stanje kot je bil pred izklopom?
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 22 krat
Prejel zahvalo: 38 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a TilenS » 10 Feb 2017, 00:01

Dimanje, hue,... ni problem narediti z klasično RGB raszvetljavo. Kot sem rekel to gre narediti z par vrsticami kode z praktično katerim koli PLC. Če dokupiš še kakšen Philips multisenzor si lahko narediš dimanje glede na zunajo jakost svetlobe, PIR senzor, možnost uporabe IR daljinca...

Pač naštevam razne alternative.

Kako to misliš, da se ta sistem lahko poveže z prakitčni katerimkoli drugim hišnim sistemom? Ker kolikor gledam je ta "hue" točno to kar sem mislil in to je zaprt sistem oz. nikjer ne najdem nekega gateway-a, da lahko pridobim dostop do njihovega protokola in krmilim luči z nekim drugim "ne-Philips" sistemom. Če kupiš vse od Philips-a in uporabljaš njihov app za kontrolo je vse lepo in prav ampak mislim, da se ti bo zadeva hitro zataknila pri integraciji te razsvetljave v ostalo hišno avtomatizacijo. Lahko da se motim se samo na hitro preletel sistem.

Ni pa seveda s to razsvetljavo čisto nič narobe, če zadovolji tvoje potrebe potem je to to :)
TilenS

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 8

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost