Prenova stopniščne razsvetljave

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Prenova stopniščne razsvetljave

OdgovorNapisal/-a leonk » 01 Nov 2016, 22:23

Na zboru stanovalcev je padla odločitev da je potrebno prenoviti razsvetljavo na stopnišču.
Seveda je tu potrebno iti v korak s časom in tako je padel predlog da se montirajo senzorska svetila.

Ali je kdo kje zasledil tehnične podatke o tem s kakšno frekvenco in močjo delujejo mikrovalovni senzorji?

Kdaj je taka svetila sploh smiselno uporabljati (št.nadstropij) itd. ?

Kakšne so vaše izkušnje ?

Leon
leonk

Kraj: Jesenice
Zahvalil se je: 113 krat
Prejel zahvalo: 81 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 19

Re: Prenova stopniščne razsvetljave

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Nov 2016, 22:50

Leta nazaj sem kupil tako (radarsko) plafonjero od Steinela. Ni bila ravno poceni, je pa zelo slabo občutljiva. Kupil sem jo za zunaj, pred vhodom, pa je vlekla dva, tri metre nič več. Zdaj jo imam v shrambi, ki je 2x2m, tam vsaj vleče... :_rolling po drugi strani pa vleče skozi vrata: ko grem mimo shrambe se v njej prižge luč. Sem moral občutljivost zmanjšati, da se to (skorajda) ne dogaja več. IR vsaj ne vleče čez vrata :_CR
Pa kdo od stanovalcev se bo zagotovo našel, ki ga bo motilo "sevanje"...

Naj še kdo pove, da ne bo zavajanja, ampak moje izkušnje so slabe.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 303 krat
Prejel zahvalo: 342 krat
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Nov 2016, 23:45

leonk je napisal/-a:Ali je kdo kje zasledil tehnične podatke o tem s kakšno frekvenco in močjo delujejo mikrovalovni senzorji?
Taki senzorji delujejo na 10, pa tudi na 18 in 23GHz. Moči so majhne, reda nekaj mW. Največkrat je to resonančna votlina z GUN diodo in valovodno odprtino.
Lesena vrata so za ta tip senzorjev res prosojna. Ne sicer povsem, a so. Lahko se sprožijo tudi skozi vrata, če so blizu.
Mnogo so se ( mogoče se še) uporabljali na vratih Petrolovih benzinski črpalkah. V istem frekvenčnem pasu so včasih delovali tudi policijski radarji in seveda proti radarske zaznave za avtomobile. Take naprave so v avtu zaznale senzor kot merilnik hitrosti. Zato so pri vseh Petrolovih črpalkah te naprave veselo čivkale.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6550 krat
Prejel zahvalo: 4175 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s53oq » 02 Nov 2016, 00:06

juh

Steinelove delajo na 5ghz.

Uporaba je bolj racionalna ker se ti prizge samo tam kjer rabis ne celo stopnisce
Dušan
s53oq

Kraj: JN76GE
Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 22 krat
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 02 Nov 2016, 09:48

Jaz imam pa pozitivne izkušnje s Steinel radarskimi lučmi. Za hodnike so idealne, dosti bolj občutljive kot pa IR, ker "vidijo" tudi za ovinek. Če pa nočeš, da se prižigajo v določeni smeri jih lahko preprosto zatemniš s kosom pripadajoče pločevine v tisto smer. Z malo "trimanja" se jih da kar optimalno nastaviti. Jaz jih imam montirane na hodniku, wc-ju in koplanici in sem zelo zadovoljen.

Delajo na 5,8 GHz, 1 mW. Primer svetilke, podatki v tabeli na koncu strani.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 96 krat
Prejel zahvalo: 161 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 13

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost