Wi-Fi Baby Monitor

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Wi-Fi Baby Monitor

OdgovorNapisal/-a yacksy » 11 Avg 2015, 19:35

Huh, tole je malce težko umestiti. Namreč dotika se doma, PC-jev, splošne elektronike, videonadzora in še kaj ...

Kakor koli že - tudi meni (oz. nama z ženo) bo kaj kmalu "udarilo na otročje", pa potrebujeva eno dobro varianto za baby monitor. Jasno mi je, da za mali denar dobim enostaven sprejemnik/oddajnik (verjetno na 433Mhz), ki do neke razdalje prenaša avdio. Specifika pri nas je, da imamo dve sosednji hiši pokriti z Wi-Fi in Wi-Fi link med njima. Zato bi bila smiselna povezava Wi-Fi sprejemnika in oddajnika na Wi-Fi omrežje. Tukaj pa se stvari malce zapletejo, saj se odpre kar nekaj opcij, ki vključujejo tudi video nadzor. Nekako takole lahko povzamem:

Wi-Fi sprejemnik in oddajnik samo za avdio
Te variante ni lahko zaslediti, vsaj jaz je nisem uspel. Če mogoče kdo pozna proizvajalca, ki ponuja komplet sprejemnik in oddajnik za avdio, ki se povežeta na zunanji Wi-Fi AP, se priporočam za kakšno povezavo.

Wi-Fi kamera v kombinaciji z pametnim telefonom, tablico ali PC-jem
Tale varianta najbolj diši po uspešni DIY izvedbi. Wi-Fi kamere z nočnim pogledom, avdiem (mikrofon, zvočnik) in gibanjem se dobijo za cca. 100 EUR. Le to se lahko poveže na pametni telefon (namenska aplikacija), tablico (namenska aplikacija) ali PC (spletni brskalnik, VLC). Problem pri meni je, da tablice nimam, na pametnem telefonu pa zna biti slika precej majhna, zna biti tudi kakšen problem z baterijo. Ostane povezava na kamero preko PC-ja, ki pa ni pretirano mobilen.

Wi-Fi kamera v kombinaciji z namenskim video/avdio sprejemnikom
To se zdi najbolj "okomot" opcija. Osnovni kompleti se začnejo pri okoli 100 EUR, kaj bolj spodobnega se dobi že za dobrih 200 EUR. Je pa tukaj običajno kamera slabše kakovosti kot v prejšnji točki, video sprejemnik pa tudi ni bog ve kaj.

Ker je na forumu kar nekaj staršev, se priporočam za vaše izkušnje pri tej stvari. Nagibam se k drugi varianti (pametni telefon in PC) ampak imam določene pomisleke okoli uporabnosti in praktičnosti. Izkušnje iz prve roke in konkretni predlogi za opremo so zelo dobrodošli.
yacksy

Zahvalil se je: 88 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 43

Re: Wi-Fi Baby Monitor

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Avg 2015, 19:49

yacksy je napisal/-a:Huh, tole je malce težko umestiti. Namreč dotika se doma, PC-jev, splošne elektronike, videonadzora in še kaj ...
Sem premaknil. Upam, da je to pravo mesto. Če se izkaže drugače, bomo odprli novo rubriko.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6941 krat
Prejel zahvalo: 4294 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a yacksy » 11 Avg 2015, 19:58

To je tudi bila ena izmed rubrik med katerimi sem kolebal. Hvala za asistenco ;)
yacksy

Zahvalil se je: 88 krat
Prejel zahvalo: 41 krat
Število neizkoriščenih povabil: 43

OdgovorNapisal/-a Krampus » 11 Avg 2015, 20:02

V Hofer-ju so imeli pred časom wi fi kamero za 45€
Dela zelo dobro, slika in zvok, nastavljiva glava v dveh smereh.
Imaš klienta za telefon ali v brskalniku.

Ravno tako so pred časom imeli pri Jager-ju 8" tablico za 65€, ki začuda deluje zelo tekoče

Meni se za tako uporabo zdi še najboljša kombinacija.
Uporabniški avatar
Krampus

Kraj: Središče ob Dravi
Zahvalil se je: 227 krat
Prejel zahvalo: 98 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a xfce » 11 Avg 2015, 22:25

Midva sva uporabljala baby monitor za android preko WiFi. Problem WiFija je to, da kdaj pa kdaj vrže ven. Težava je tudi ker mobilci nimajo zelo občutljivega mikrofona in najin pamž se zbudi in čisto tiho grebe in leze po pojstlici, kar je pa nevarno, da enkrat zleze ven.

Mene wifi ni prepričal zaradi zanesljivosti, kupljene varuške pa zaradi slabega dometa in slabe vzdržljivosti baterij.

Naredil sem varuško s PMR voki tokijem za 20€. Uporabil sem drug mikrofon, preprost tranzsitroski ojačevalec + mikrokrmilnik. Zadeva deluje odlično, baterije zdržijo zares dolgo, PMR ima domet zelo dober ter še naredil sem da lahko sam sprožim oddajanje (ko pritisnem TX to varuška zazna in začne oddajati 10sekund) tako vidim, če zadeva deluje in poslušam če je vse OK.
Priponke
IMAG0272[1].jpg
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 97 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a s5ti » 12 Avg 2015, 01:03

Če je otrok zdrav, potem rabite samo navadno varuško. Tako, ki se oglasi,ko otrok zajoka.
Res kuri baterije, 4 AA NiMh 2200 Mah porabi v cca 2 tednih normalne uporabe.

Ko smo imeli otroka pod napravo, ki je merila saturacijo, sem v spalnici namestil android telefon, ki je preko wifi prenašal sliko na ekran računalnika v dnevni sobi. Ker ima ta naprava svetleče številke tudi ponoči ni bilo problemov. Edino telefon je moral biti priključen na napajanje non-stop.
s5ti

Kraj: Logatec, Dornberk
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a javr » 02 Mar 2018, 08:14

(marec '18)
V nekem lokalu sem videl monitor za spremljanje kamer na terasi. Na hitro sem ga poslikal; kakšne tipske nalepke ni videti. Ima kdo kaj takega doma ? Kje se da to kupiti oziroma pod kaj naj iščem ?
Priponke
30.jpg
40.jpg
50.jpg
60.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 113 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a cero » 02 Mar 2018, 08:23

cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 163 krat
Prejel zahvalo: 378 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a ecobra » 02 Mar 2018, 11:24

Mogoče bi si lahko pomagal z android telefonom in aplikacijo IPWebcam. Tako imam videonadzor s starim samsungom s3 stalno priklopljenega na polnilec v kurilnici :D , namreč kurim na drva.
l.p.
ecobra

Kraj: Radeče
Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a mucek » 02 Mar 2018, 21:55

Na sliexpressu imas wlan pan-tilt kamero za 15 dolarjev ... Dela bp.
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 58 krat
Prejel zahvalo: 444 krat
Število neizkoriščenih povabil: 82

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Mar 2018, 21:57

mucek je napisal/-a:Na sliexpressu imas wlan pan-tilt kamero za 15 dolarjev ... Dela bp.
:) :) Treba mlade očke vprašat!
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 02 Mar 2018, 23:17

mucek je napisal/-a:Na sliexpressu imas wlan pan-tilt kamero za 15 dolarjev ... Dela bp.
kamero poiskati ni problem, monitorji so bolj redki. Tista dva linka od "cero" mislim da prikazujeta monitor z brezžično povezavo s kamero, a ne po wifi ali lan, ampak direktno. Mogoče tudi tisti monitor, katerega slike sem pripel, ni wifi, ampak samo kamera -> monitor, brez povezave v omrežje. Kako se to obnese skozi betonsko plato ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a mucek » 03 Mar 2018, 08:35

Ma monitorja ne rabis, imas telefon ...
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 58 krat
Prejel zahvalo: 444 krat
Število neizkoriščenih povabil: 82

OdgovorNapisal/-a Highlag » 03 Mar 2018, 11:02

Samo glej, da nebo slike kamere videl vsak, ki ima wifi vklopljen.
[size=50]http://31.15.144.68/[/size]
Highlag

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 94 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a bray » 03 Mar 2018, 19:05

Upam, da ti ne bom pokvaril veselja s tvojim projektom. Vsi tukaj smo tehnični friki ampak pri tem (dojenčkanju) sem se pa jaz malo nazaj držal.
Vse te wifi zadeve in kamere so tako, tako....dela pa ne dela oziroma ne dela takrat ko je treba in tako kot je treba. ;)
Za mene je najbolj pomembna funkcija elektronske varuške to, da se oglasi takrat ko je res treba in ne pri vsakem stoku. In dobre/kvalitetne namenske varuške imajo to super rešeno.
Tudi starši potrebujejo svoj prosti čas in mir, ko otrok spi! In tukaj se mi zdi zelo pomembno, da je naprava toliko zanesljiva, da ti to omogoča.
Si ne predstavljam, da bi moral recimo čez dan takrat, ko dojenček spi ves čas buljiti v nek monitor/telefon in spremljati kaj se dogaja. Še manj ponoči. Velikokrat sem bil zunaj med tem, ko je otrok spal in brez problema sem lahko šel tudi do soseda (ne na pir! ;)) kjer recimo wifi ne lovi več. Pri varuški pa ko je signal na meji te lepo opozori. Ima tudi vibro tako da jo daš v žep in lahko zakurblaš kosilnico...tudi to sem prekticiral. ;)
Občutljivost je nastavljiva v smiselnih stopnjah prav tako jakost in način "alarma". Ko zazna "jok" se vklopi alarm (vizuelni, zvočni, vibra) in vklopi se prenos zvoka...če se otrok umiri se zvok izklopi in če želiš lahko kadarkoli s pritiskom na tipko poslušaš....in ojačanje "tišine" je res impresivno. Če pa ni tišine se pa ve kaj sledi...intervencija. ;)

Edina stvar, ki pa smo jo res nekajkrat prakticirali "na terenu" je android aplikacija "baby monitor", kjer potrebuješ dva telefona na enega namestiš aplikacijo, jo aktiviraš, nastaviš jakost zvoka pri kateri začne telefon klicati nastavljeno številko, ko je ta prag presežen in ta telefon pustiš v sobi kjer otrok spi. Potem pa upaš, da si vse prav nastavil in vmes greš še 3x preverit, če tehnika res deluje. Aja pa vmes te pokliče vsaj eden, ki te prej ni že nekaj mesecev. ;)

ps: nakup varuške je bila ena boljših investicij v baby opremo
ps2: ja, zdaj jo pa prodajamo, če jo rabiš....varuško ;)
COM port is not dead. It is virtual!
bray

Kraj: Vransko
Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 102 krat
Število neizkoriščenih povabil: 20

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Apr 2018, 08:55

koliko pa stalno vklopljen prenos med WiFi-kamero in tablico/telefonom/računalnikom obremeni omrežje v smislu ping ?
Npr. nek normalen ping je 30ms, vsaj po mojih merilih. Ko je bilo nastavljeno tako da se je tablica posodabljala ali sinhronizirala ko je bila vklopljena na 230V, je ping skočil na 750ms, kar je internet spravilo na rob uporabnosti.
Koliko bi torej bil ping, če bi imel stalno povezavo med kamero na vhodnih vratih in tablico/telefonom/računalnikom ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Apr 2018, 09:49

Odvisno od kamere do kamere. Predvsem od sw, ki je vgrajen v kamero. Ta namreč izvaja kompresijo slike. Torej posledično tudi od tega kaj bi bilo na kameri. Če so samo statični objekti potem bo prometa manj.

Postavljanje kamer po hribih kjer so packet radio vozljišča je prineslo mnoge zanimive ugotovitve. Med drugim je Matjaž našel "nesrečno" kamero, ki je sicer delovala povsem v redu, tudi slika je bila lepa, a,...

Če jo je usmeril skozi okno je sw v njej obvisel. Reset je vsakič pomagal, a je bil zanjo pogled skozi okno hipnotičen.
Usodno je bilo eno samo drevo - trepetlika. Mnogo malih lističev, ki se stalno premikajo je bilo za sw v kameri usodno.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost