Peletni gorilec, kateri?

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Peletni gorilec, kateri?

OdgovorNapisal/-a kobraN » 15 Jan 2020, 12:45

-------- lansko leto sem zamenjal staro peč centralne kurjave z novo Centrometal-https://www.ekoflam.si/izdelek/centrometal-eko-ck-p-25/ ....naj ne zveni kot reklama, že takrat sem imel v mislih prehod iz trdega kuriva v mojem primeru drva na kurjenje z peleti.Peč je namenska in lahko kuriš z drvmi ali peleti.
Še letos moram adaptirati stari dimnik ki mi je dotrajal z novim izvajalca že imam in po predračunu bo kar obilen znesek ampak drugače ne gre.Adaptiran bo celoteten dimnik višine 9 metrov, 4 metrov bo povrtanih, ostalo zidano z tuljavami cev bo fij18o od Schidla-inox -Drugače ne bo šlo. Izvajalec mi je ponudil kar nekaj rešitev in po sem zadovoljen z načrtom sanacije.
Vprašanje pa se nanaša na peletni sistem oziroma: katerega mi priporočate za to peč? Vem da je sistem od Centrometala prilagojen za te peči meni osebno se zdi nekoliko zakompliciran posebej v natavitvah. Kaj pa drugi sistemi peletnih gorilcev?
Prosim za vaša mnenja in izkušnje ki mi bodo veliko pomenile pri odločitvi za nakup sistema za pElete.
Brane.
-----------------------------------
Zmajojedec
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 617 krat
Prejel zahvalo: 331 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 166

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani