Projekt pametna hiša - komu aktualna

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Projekt pametna hiša - komu aktualna

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 14 Maj 2021, 12:14

V preteklosti je projekt pametna hiša bil (vsaj rahlo če ne več) aktiven. Oz. vsaj začelo se je z nekaj temami na tem forumu.

Sam sedaj delam na konceptu, bolj kot ne gre počasi zadnjih 10 mesecev, ker delam po par ur na teden, kolikor mi pač čas dopušča.
Preden grem open-source na Github kot projekt SmartHomeOpenProject me zanima, če je tukaj še vedno interesentov, ki bi bili pripravljeni nadaljevati zgodbo originalne ideje pametne hiše.

Architecture imam zastavljen, main-module, output-module, input-module, dimmer-module, etc, + CAN med njimi, to je pokrito.

Embedded SW imam pokrit jaz v začetni fazi. HW engineering kdo drug, enako za Linux (kot main unit, namesto MCU-ja).

Obstaja ena firma v slo, ki se s tem ukvarja profesionalno, in search na njeno ime na najde ničesar na tem forumu. Zanimivo.
Njihov koncept mi ni najbolj všeč, zato iščem alternative.
Moj koncept trenutno laufa v moji sobi, bolj narejeno na holjadri.
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 236 krat
Prejel zahvalo: 563 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 119

Re: Projekt pametna hiša - komu aktualna

OdgovorNapisal/-a urosg » 14 Maj 2021, 12:44

Sam delam že nekaj časa na podobni zadevi ,HW je v večini že kar razvit, "main-hub" je izveden tako da uporablja RPI Compute Module ,....

bolj me časovno baše pisanje sw in je trenutno bolj tako-tako v delčkih; predvsem v zadnjem mescu sem našel malo več časa da mogoče po vsaj 8 ur na teden delam na tem...

Bi bilo mogoče dobro da bi malo skupaj pregledala zadeve, če se da oz. kaj bi se dalo združit, ...

EDIT: komunikacija med moduli je prav tako CAN
Uporabniški avatar
urosg

Kraj: Domžale, Mengeš, Kamnik
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 10

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost