Led žarnice 230V

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Led žarnice 230V

OdgovorNapisal/-a S53AL » 03 Okt 2017, 17:45

Danes sem jih po hiši zamenjal 6.
Tako izgledajo https://eshop.petrol.si/sl/petrol/zarni ... pbl167884/

Za 10 kom. sem dal 30€.
Garancija dve leti. Vaše izkušnje?
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75NN
Zahvalil se je: 496 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 10

Re: Led žarnice 230V

OdgovorNapisal/-a primozsu » 03 Okt 2017, 20:40

S temi nimam izkušenj.
Sem pa kupil Hoferjeve LED sijalke za katere navajajo, da imajo Ra>95. Temu nisem verjel zato sem jo v službi premeril in ugotovil, da drži kar navajajo. V bistvu je še precej bolje, moja izmerjena je kazala Ra=98.
3-leta garancije, ugodna cena in dejstvo, da manj porabijo od flurescentnih sijalk ter imajo precej boljši Ra me prepričalo, da sem jih kupil kar nekaj za ambientalno razsvetljavo.
primozsu

Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 10 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a reber » 03 Okt 2017, 20:47

Znanec je na videz skoraj enake LED sijalke kupil za v lokal. Pocrkalo mu jih je že preko 20 kosov, trajale so od 2 tedna do največ 2 meseca. Znamka LEDOM, moč 12W, garancija 2 leti in do sedaj še nobene ni dobil nove :_think

Seveda sem jih nekaj odprl, LED so na tiskanem vezju na aluminuju, od navoja do bunke je pod belo plastiko znotraj aluminij, notri je bil napajalni del, ki se je skuhal, kondenzatorji napihnili, elektronika je potem crknila, LED prav tako. Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 163

OdgovorNapisal/-a primozsu » 03 Okt 2017, 20:54

reber je napisal/-a:Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.

Me je takoj firbec povlekel in sem šel pošlatat mojo iz Hoferja. Sedaj je bila vključena približno 1h in je mlačna, niti približno vroča.
primozsu

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 03 Okt 2017, 21:01

Take usmerjene iz Petrola tudi meni niso preveč všeč, ker so res specifične - ne moreš jih dati povsod. Najbolj so mi všeč "led filament" sijalke (link zgoraj). Sicer so malo dražje, a res svetijo 360 stopinj. Koliko držijo bom še videl,zaenkrat mi še nobena ni umrla (večinoma so iz hofra/lidla). Imam pa kar nekaj 3 in 5 watnih na podnožju GU5.3 nad delovno mizo in tudi še vse delajo (izvor enak kot prej omenjeno).
Kar se "kitajskih" tiče pa hitro vidiš: če se zadeva hudo greje takoj veš, da ne bo dolgo. No, resnici na ljubo se potem dostikrat zadeve vgrajujejo v kakšne plafonjere ali lustre, ki so čisto zaprti in nimajo pretoka zraka ali karkoli, da bi se zadeva hladila. Potem ni čudno, da se pregrevajo... Načeloma bi zraven žarnice moralo pisati, ali je možna vgradnja v zaprt luster ali ne...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 216 krat
Prejel zahvalo: 253 krat
Število neizkoriščenih povabil: 53

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Okt 2017, 22:37

v Tušu so imeli akcijo 8W za 1,99€ in 10W za 2,42€. 22.junija sem kupil vsake po 2. Do konca septembra so vse 4 hin, pa še to samo zato, ker sem v (odprtem) lustru imel samo po eno naenkrat. Drugače bi vse 4 pocrkale že prvi mesec po vgradnji. Se še nisem pozanimal če bi mi dali 8,82€ dobropisa.
So pa neverjetno vzdržljive te Aliexpressove "corn LED"; če le utripale (25Hz) ne bi; tako pa jih imam v lustru vedno v kombinaciji z druge vrste žarnicami. Ali pa bom posebej za ta namen v luster dnevne sobe napeljal 3-fazni tok in potem vsako LED na svojo fazo, pa bo utripanje rešeno 8-)
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 91 krat
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a carli » 03 Okt 2017, 23:04

Ali corn led :_think meni so skoraj vse pocrkale. Najprej tiste brez čipa zaradi prevelikega toka skozi ledike ( kondenzator bi moral menjat v napajanju), sedaj pa tudi tiste s čipom ena ledika odleti in si v temi ali pa imaš stroboskopske efekte naključnega utripanja. So pa bile še ene ki so se dokončno izklopile tudi z zvočnim efektom. Ko je razneslo elektrolit :roll:
Te s pir senzorjem pa zaenkrat še vse delajo :_bow
carli

Zahvalil se je: 68 krat
Prejel zahvalo: 48 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a Zeci » 04 Okt 2017, 16:26

Izven teme, ampak ne morem da ne bi: jaz se LED in ostalih varčnih sijalk ognem na daleč. Klasike žarnice se mi zdijo še najboljša možnost. Kar sem kupil "varčnih" se pri blagajni to ne pozna in obratno: pri klasičnih (žarilna nitka ali halogenka) je poraba večja ampak so cenejše. Pri ledicah me izredno moti utripanje, ki se pri nekaterih razločno opazi, pa tudi svetloba ni tako moteča/moreča. Klasika je le klasika (CRI 100 :))
Se opravičujem za OT.
Uporabniški avatar
Zeci

Kraj: Osrednjeslovenska regija
Zahvalil se je: 39 krat
Prejel zahvalo: 24 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 04 Okt 2017, 17:26

No, jaz led večinoma dajem zato, ker jih je lažje razporediti, ne zaradi prihranka (lahko daš majhne, pa led trak...). Je pa nekaj: nad mizo imam 15 led reflektorjev. Če bi imel halogenske, bi imel nad glavo kar reda 300-500W pečico...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a reber » 04 Okt 2017, 21:20

primozsu je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.

Me je takoj firbec povlekel in sem šel pošlatat mojo iz Hoferja. Sedaj je bila vključena približno 1h in je mlačna, niti približno vroča.

Kaj si to kupil 4W z LED filament?
Če ja, potem se ne grejejo ne vem koliko, niti ni nujno da kurijo 4W. Jaz sem dal primer za 12W LED sijalko, pri tej moči se pa zadeva že kar precej greje, saj ni primerno poskrbljeno za hlajenje. OK, saj svetijo v redu, ampak to zaradi moči 12W. Za tako konstrukcijo bi bilo 3W vrh glave, seveda bi bilo potem tudi svetlobe manj, ampak bi se manj grele.

Pri nas je LED luč v WC, v veži, nekaj v kuhinji pod omaricami, zunaj pred vhodom je LED luč (LED koruzni storž) in ena LED z IR senzorjem, ki deluje že 3 leta, ampak sem vmes menjal LEDice, potem se pa LED kmalu neha, seveda jih bom še dodajal predvsem za zunaj, večinoma bo to šlo za DIY izvedbe, predelava plafonjer in podobno.

V kopalnici imam halogenke z G9 podnožjem, ker se rabi dobra in močna svetloba (zahteval ženski del populacije pri hiši), v dnevni sobi zaradi dimmerja enako, kupujem jih pa samo še pri kitajcih, zdržijo vsaj pol leta in so 5-10x cenejše od osrama, ki zdrži pod enakimi pogoji kakšno leto. Kitajske niso nič slabše od npr Lidlovih in so cca 3x cenejše.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 24 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 163

OdgovorNapisal/-a primozsu » 05 Okt 2017, 08:38

reber je napisal/-a:
primozsu je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Kaj si to kupil 4W z LED filament?
Če ja, potem se ne grejejo ne vem koliko, niti ni nujno da kurijo 4W

Kupil sem točno te, ki so podane na zgornjem linku. Močnejših ne potrebujem, ker jih imam glede na nizko barvno temperaturo za ambientalno rasvetlavo in še mi je teh 390 lm preveč.
Sem pošlatal še grlo in je hladno tako, da se tudi elektronika malo greje.
primozsu

OdgovorNapisal/-a Ivan » 04 Jan 2018, 20:58

Izogibajte se led žarnicam EMOS. Kupil sem 2 tega tipa ( https://www.emos-si.si/1525633240-led-z ... 12w-e27-ww ). Prva je prenehala delati v nekaj tednih. Nato sem jo zamenjal s preostalo, pa je tudi prenehala delati v tednu ali dveh (najprej je utripala, potem čisto malo tlila, nato je še to izginilo). Ni mi bilo logično (ker: življenjska doba: 25000 ur, 15000 vklopnih ciklov, garancija 2 leti), zato sem najprej preveril vse ostalo. No, končno se je izkazalo, da je žarnica. Vzporedno (plafonjera) je led žarnica drugega proizvajalca, ki dela normalno. K najboljšemu sosedu sem šel kupit nove žarnice, GE (nekaj manj kot 8 eur). Na škatli piše "25 YEARS/ANNEES"! No, upam, da bodo te vzdržale vsaj kakšen mesec :tappingfoot . L.P. Ivan
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 64 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Jan 2018, 21:00

Ivan je napisal/-a: Ni mi bilo logično (ker: življenjska doba: 25000 ur, 15000 vklopnih ciklov, garancija 2 leti)
Zakaj nisi uveljavljal garancije ?
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4878 krat
Prejel zahvalo: 3499 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a Ivan » 04 Jan 2018, 22:12

VolkD je napisal/-a:
Ivan je napisal/-a: Ni mi bilo logično (ker: življenjska doba: 25000 ur, 15000 vklopnih ciklov, garancija 2 leti)
Zakaj nisi uveljavljal garancije ?
Sliši se enostavno, ampak, ko sem žarnice kupil toliko nazaj, nisem videl kakšnih takšnih tveganj, da bi hranil račun - in ko menjamo žarnice, tudi embalažo vržemo stran. Tako, kot pri večini stvari, ki jih vidimo kot potrošno robo. Priznam, da sem led žarnice smatral za nekaj tehnološko toliko dovršenega, da "traja nekaj časa", če že ne 25000 ur, vsaj nekaj let. Za mojo situacijo bi bilo čisto nemogoče, da bi si delal baze podatkov računov na katerih so tudi žarnice in na žarnicah označeval h kateremu računu spadajo. Tudi si ne morem privoščiti, da bi šel npr. v 10 km oddaljeno trgovino uveljavljat reklamacijo in za to porabil čas (da ne omenjam živcev!) z negotovim izidom... Mislim, da se tudi proizvajalci in prodajalci v maloprodaji tega dobro zavedajo in navajajo v bistvu nepreverljivih 25000 ur/25 let ! Na oko bi ocenil, da za uporabnika rešitve z led žarnicami na koncu niso nič cenejše. Res, da se porabi/plača manj električne energije, so pa žarnice toliko dražje! Mogoče je skupni strošek na (realno!) življensko dobo led žarnice celo večji kot je bil nekdaj z žarnico na žarilno nitko ? Pa še to, v bistu sedaj z led menjam t.i. fluorescentne varčne sijalke, ki smo jih kupovali nekaj let nazaj, ko so iz polic "ostranili" žarnice z žarilno nitko. Se mi zdi, da so tudi pri teh reklamirali življensko dobo. Kolikor se spomnim, sem takrat ugotavljal, da bom že zdavnaj v penziji, ko bodo "crkovale", pa mi do penzije žal še veliko manjka! L.P. Ivan
Poznam kar tri čarobne besede. To so: hvala, prosim in oprosti.
Uporabniški avatar
Ivan

Zahvalil se je: 64 krat
Prejel zahvalo: 50 krat

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 05 Jan 2018, 09:16

Jaz imam problem kje dobiti ene dobre s podnožjem GU9. Imam precej svetilk v stanovanju ki uporablja to nesrečno podnožje zaradi velikosti , dodaten problem je še dolžina žarnice in zmožnost zatemnevanja.

Za kopalnico kupujem v OBI ju VOLTOLUX 3 W /3000K pa kar rade crkujejo https://www.bauhaus.info/led-lampen/voltolux-hochvolt-led-leuchtmittel-/p/22542490

V službi jih imam cel predal ker sem poskušal presajati pregorele ledice pa ni bilo to najbolj uspešno :_cussingwhite bo treba zamenjat na kakšno boljšo firmo :_think

V spalnici pa sem imel halogenske G9 z dimerjem na ebayu sem gledal da nekatere ledice se pustijo zatemnjevat. Normalne samo gorijo na polno ampak nekoliko utripajo ali svetijo šibko in utripajo .

Zatemnjevalnih pa nisem naročeval .
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 66 krat
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Jan 2018, 11:23

Dosedaj mi še ni uspelo kupiti ledice, ki bi se zadovoljivo zatemnjevala. Čeprav piše "dimmable" le-to poteka zelo čudno: nekaj časa nič, nato posveti na .. recimo 30-40%, večina takrat prav nemarno utripa, nakar gre na svetlejše. Potem ni čudno, da hitro umrejo. Po moje klasičen dimmer ni primeren za ledice, bi moral imeti specialnega.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a SimonS » 05 Jan 2018, 11:50

Sicer ne spada direkt v temo...
Jaz vse račune skeniram in jih spravim. Imenujem jih po datumu in imenu artikla. Tako se račun (garancijo) hitro najde
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 197 krat
Prejel zahvalo: 235 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Jan 2018, 12:04

SimonS je napisal/-a:Sicer ne spada direkt v temo...
Jaz vse račune skeniram in jih spravim. Imenujem jih po datumu in imenu artikla. Tako se račun (garancijo) hitro najde
Jaz sem se tega naučil, ko sem bil še S.P. , brez tega ne preživiš.

Sem se pa zadnje par let polenil in nisem več dosleden. No ko sem šel na roadtrip sem pa spravil čisto vse, kar sem kje dobil.Če nisem dobil kaj papirnatega sem si pa sam pribeležil. Tako sem precej točno vedel kakšen je bil strošek potovanja.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Jan 2018, 12:16

Dandanes na vsakem računu piše ime artikla. Tako ni noben problem najti račun, če veš, kje iskati. Jaz imam račune lepo v fasciklu v tistih prozornih srajčkah. Večji imajo vsak svojo, manjši po trgovinah (npr. Lidl, Hofer, Bauhaus...).
Že v časih varčnih sijalk je veljalo, da imajo nekatere (med drugim Osramove) 5 letno garancijo. Je pisalo na vsaki škatli. Seveda sijalke večinoma niso držale 5 let. In seveda večinoma noben ni hranil računa. No, jaz sem eno uspel zamenjati po dobrih 3 letih. Zastonj. Seveda sem imel račun :D
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Jan 2018, 12:42

Protoncek je napisal/-a: No, jaz sem eno uspel zamenjati po dobrih 3 letih. Zastonj. Seveda sem imel račun :D
Več takih, pa bi sijalke danes res držale 5 let.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 05 Jan 2018, 13:53

račune je tako ali tako dobro skenirat in ne toliko shranjevat , ker termopapir - črnilo s časom zbledi in potem čez 5 let imaš neberljiv bel papir
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 66 krat
Število neizkoriščenih povabil: 33

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Jan 2018, 14:04

Točno tako. Skeniranje ti dostikrat priporoča že sam prodajalec/prodajalka, če je original račun termičen.
Zanimivo vprašanje je, zakaj se tako na veliko uporablja termičen papir - rolica termo papirja je zagotovo dražja od navadne? A to pride ceneje pri skupni računici glede črnila/tonerja, ki bi ga rabili pri klasičnih tiskih?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Jan 2018, 14:09

Protoncek je napisal/-a:Točno tako. Skeniranje ti dostikrat priporoča že sam prodajalec/prodajalka, če je original račun termičen.
Zanimivo vprašanje je, zakaj se tako na veliko uporablja termičen papir - rolica termo papirja je zagotovo dražja od navadne? A to pride ceneje pri skupni računici glede črnila/tonerja, ki bi ga rabili pri klasičnih tiskih?
Namiguješ na teorijo zarote ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 05 Jan 2018, 14:22

Ne, zgolj prišlo mi je na misel, zakaj je temu tako. Ampak, ko si že omenil... teorija zarote niti ni tako neumna ideja... sigurno obstaja lep procent ljudi, ki računov ne skenirajo in ko/če želijo uveljavljati garancijo naletijo na prazen kos papirja... :o
Če računaš npr. tisk s trakom: tam so težave, ker se trak suši in je vedno svetlejši tisk --> menjava traku... pri inkjet-u je potrošni material črnilo, pri lasercu pa toner... vprašanje je, kaj je ceneje in čemu je večina pristala na termo tisku :_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a cero » 05 Jan 2018, 23:38

Protoncek je napisal/-a:Zanimivo vprašanje je, zakaj se tako na veliko uporablja termičen papir - rolica termo papirja je zagotovo dražja od navadne? A to pride ceneje pri skupni računici glede črnila/tonerja, ki bi ga rabili pri klasičnih tiskih?

Jap točno tako, le da je termopapir cenejši od papirja in ribbona, pa lažje je zamenjat en kolut kot dva,obstojnost je pa nižja.
Novejši printerji prinatajo na toploto, možnost je da je barva na posebnem traku in se jo termično prenese na papir, ali pa da se uporablja kar termo papir.
Razna packanja s črnili in izsuševanja barvil ne pridejo v poštev.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 124 krat
Prejel zahvalo: 298 krat
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a DusanK » 05 Jan 2018, 23:53

Protoncek je napisal/-a:... vprašanje je, kaj je ceneje in čemu je večina pristala na termo tisku :_dunno

Zaradi hitrosti izpisa.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 579 krat
Prejel zahvalo: 1044 krat
Število neizkoriščenih povabil: 178

OdgovorNapisal/-a Cloud » 06 Jan 2018, 00:25

Predstavljaj si, da bi v merkatorju tiskali račune na a4 papir...
Cloud

Zahvalil se je: 25 krat
Prejel zahvalo: 105 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a mondxxi » 06 Jan 2018, 00:42

Osram Warm LED 2700K
LD BASE Classic A 60
9,5W
806lm
E27
Odkar sem zamenjal zadnjo 40W žarnico z zgoraj omenjenimi LED se več ne podim vsak mesec dvakrat po hodniku bloka z A lojtro.
V petih etažah se jih vsak dan prižiga in ugaša 15 kom. Zaenkrat so še vse na svojem mestu in delujejo. Trkam na les.
Več glav več ve.
mondxxi

Zahvalil se je: 43 krat
Prejel zahvalo: 47 krat
Uporabnika povabil: Bizgec65

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 06 Jan 2018, 04:11

Vse kar sliši na LED kupim tukaj.Še nikoli razočaran.
Enkrat je ena utripala, sem nesel nazaj. Brez kakršnegakoli problema menjali in zraven sem dobil še obesek za ključe/usb ključ.
SamoBr

Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 222 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 41

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 11 Jan 2018, 14:22

sam kupujem trenutno samo še ikejine 6W, 400lm, mislim da so en evro po kom, imajo lepo neusmerjeno svetlobo, crtkna še ni nobena (najstarejša ima kakšne 4 leta). je pa zanimivo da so E14 dražje kot E27, vsaj tele od ikeje. v dnevni imam še ene delno usmerjene Ledice, najcenejša izbira iz ebaya, stare 5 let, pa noče crtknat da bi jih za ikejine zamenja.
KBorisK

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 46 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jan 2018, 15:52

KBorisK je napisal/-a:..., pa noče crtknat da bi jih za ikejine zamenja.
Seveda ne, saj so verjetno enake, kot jih kupuje ikea :)
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 11 Jan 2018, 19:18

KBorisK je napisal/-a: je pa zanimivo da so E14 dražje kot E27, vsaj tele od ikeje.

Imam jaz tudi enake izkušnje. V bistvu je to celo nekako logično: E14 ima manj prostora za elektroniko, zato mora biti manjša = dražja...
So pa ikeine zagotovo podobno kitajske kot tiste z ebaja, dx-a...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Carko » 11 Jan 2018, 22:50

SamoBr je napisal/-a:Vse kar sliši na LED kupim tukaj.Še nikoli razočaran.
Hm, nazadnje, ko sem jih gledal tam, so bile cene res hudo navite ...
Carko

Zahvalil se je: 92 krat
Prejel zahvalo: 335 krat
Število neizkoriščenih povabil: 93

OdgovorNapisal/-a KBorisK » 23 Feb 2018, 10:49

Protoncek je napisal/-a:
KBorisK je napisal/-a: je pa zanimivo da so E14 dražje kot E27, vsaj tele od ikeje.

Imam jaz tudi enake izkušnje. V bistvu je to celo nekako logično: E14 ima manj prostora za elektroniko, zato mora biti manjša = dražja...
So pa ikeine zagotovo podobno kitajske kot tiste z ebaja, dx-a...

Vsekakor so kitajske, ampak ikea drži QC vseeno malo bolj kot random garažna trgovina, ki prodaja na DX ali ebayu.
trenutno ravno testiram :
https://www.aliexpress.com/item/Based-o ... 0.0.2Ht7xh
HTB1Mqprj_nI8KJjSszgq6A8ApXax.jpg

[i.mg]https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Mqprj_nI8KJjSszgq6A8ApXax.jpg[/img]

China special, 1,7$ s poštnino vred (najmanjša, 3W), spodnji del Alu, oranžno je plastika. Sveti lepo, greje se nič. difuzor je plastičen in lepo razprši svetlobo, ni videti izvora (več kot ena ledica zatovo ni notri).
KBorisK

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 46 krat

OdgovorNapisal/-a javr » 23 Mar 2018, 08:30

Kako naredijo cos fi 0,5 brez karakterja, induktivnega ali kapacitivnega ?
Priponke
50_28_p.jpg
sestavlj_navadn.jpg
sestavlj_palcke.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 91 krat
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a radix » 23 Mar 2018, 08:45

Z velikin popačenjem toka (graetz in elko). Če je breme nelinearno, je v resnici cosφ napačen naziv. Boljši je faktor delavnosti (power factor).
radix

Zahvalil se je: 188 krat
Prejel zahvalo: 255 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 18

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost