Led žarnice 230V

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Led žarnice 230V

OdgovorNapisal/-a S53AL » 03 Okt 2017, 17:45

Danes sem jih po hiši zamenjal 6.
Tako izgledajo https://eshop.petrol.si/sl/petrol/zarni ... pbl167884/

Za 10 kom. sem dal 30€.
Garancija dve leti. Vaše izkušnje?
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75NN
Zahvalil se je: 228 krat
Prejel zahvalo: 31 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 5

Re: Led žarnice 230V

OdgovorNapisal/-a primozsu » 03 Okt 2017, 20:40

S temi nimam izkušenj.
Sem pa kupil Hoferjeve LED sijalke za katere navajajo, da imajo Ra>95. Temu nisem verjel zato sem jo v službi premeril in ugotovil, da drži kar navajajo. V bistvu je še precej bolje, moja izmerjena je kazala Ra=98.
3-leta garancije, ugodna cena in dejstvo, da manj porabijo od flurescentnih sijalk ter imajo precej boljši Ra me prepričalo, da sem jih kupil kar nekaj za ambientalno razsvetljavo.
primozsu

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 1 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a reber » 03 Okt 2017, 20:47

Znanec je na videz skoraj enake LED sijalke kupil za v lokal. Pocrkalo mu jih je že preko 20 kosov, trajale so od 2 tedna do največ 2 meseca. Znamka LEDOM, moč 12W, garancija 2 leti in do sedaj še nobene ni dobil nove :_think

Seveda sem jih nekaj odprl, LED so na tiskanem vezju na aluminuju, od navoja do bunke je pod belo plastiko znotraj aluminij, notri je bil napajalni del, ki se je skuhal, kondenzatorji napihnili, elektronika je potem crknila, LED prav tako. Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a primozsu » 03 Okt 2017, 20:54

reber je napisal/-a:Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.

Me je takoj firbec povlekel in sem šel pošlatat mojo iz Hoferja. Sedaj je bila vključena približno 1h in je mlačna, niti približno vroča.
primozsu

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 03 Okt 2017, 21:01

Take usmerjene iz Petrola tudi meni niso preveč všeč, ker so res specifične - ne moreš jih dati povsod. Najbolj so mi všeč "led filament" sijalke (link zgoraj). Sicer so malo dražje, a res svetijo 360 stopinj. Koliko držijo bom še videl,zaenkrat mi še nobena ni umrla (večinoma so iz hofra/lidla). Imam pa kar nekaj 3 in 5 watnih na podnožju GU5.3 nad delovno mizo in tudi še vse delajo (izvor enak kot prej omenjeno).
Kar se "kitajskih" tiče pa hitro vidiš: če se zadeva hudo greje takoj veš, da ne bo dolgo. No, resnici na ljubo se potem dostikrat zadeve vgrajujejo v kakšne plafonjere ali lustre, ki so čisto zaprti in nimajo pretoka zraka ali karkoli, da bi se zadeva hladila. Potem ni čudno, da se pregrevajo... Načeloma bi zraven žarnice moralo pisati, ali je možna vgradnja v zaprt luster ali ne...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 180 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a javr » 03 Okt 2017, 22:37

v Tušu so imeli akcijo 8W za 1,99€ in 10W za 2,42€. 22.junija sem kupil vsake po 2. Do konca septembra so vse 4 hin, pa še to samo zato, ker sem v (odprtem) lustru imel samo po eno naenkrat. Drugače bi vse 4 pocrkale že prvi mesec po vgradnji. Se še nisem pozanimal če bi mi dali 8,82€ dobropisa.
So pa neverjetno vzdržljive te Aliexpressove "corn LED"; če le utripale (25Hz) ne bi; tako pa jih imam v lustru vedno v kombinaciji z druge vrste žarnicami. Ali pa bom posebej za ta namen v luster dnevne sobe napeljal 3-fazni tok in potem vsako LED na svojo fazo, pa bo utripanje rešeno 8-)
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 68 krat
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a carli » 03 Okt 2017, 23:04

Ali corn led :_think meni so skoraj vse pocrkale. Najprej tiste brez čipa zaradi prevelikega toka skozi ledike ( kondenzator bi moral menjat v napajanju), sedaj pa tudi tiste s čipom ena ledika odleti in si v temi ali pa imaš stroboskopske efekte naključnega utripanja. So pa bile še ene ki so se dokončno izklopile tudi z zvočnim efektom. Ko je razneslo elektrolit :roll:
Te s pir senzorjem pa zaenkrat še vse delajo :_bow
carli

Zahvalil se je: 56 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Zeci » 04 Okt 2017, 16:26

Izven teme, ampak ne morem da ne bi: jaz se LED in ostalih varčnih sijalk ognem na daleč. Klasike žarnice se mi zdijo še najboljša možnost. Kar sem kupil "varčnih" se pri blagajni to ne pozna in obratno: pri klasičnih (žarilna nitka ali halogenka) je poraba večja ampak so cenejše. Pri ledicah me izredno moti utripanje, ki se pri nekaterih razločno opazi, pa tudi svetloba ni tako moteča/moreča. Klasika je le klasika (CRI 100 :))
Se opravičujem za OT.
Uporabniški avatar
Zeci

Kraj: Osrednjeslovenska regija
Zahvalil se je: 39 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 04 Okt 2017, 17:26

No, jaz led večinoma dajem zato, ker jih je lažje razporediti, ne zaradi prihranka (lahko daš majhne, pa led trak...). Je pa nekaj: nad mizo imam 15 led reflektorjev. Če bi imel halogenske, bi imel nad glavo kar reda 300-500W pečico...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 180 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a reber » 04 Okt 2017, 21:20

primozsu je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Reže za hlajenje nobene, zaenkrat še delujoče se grejejo kot sam vrag, ni čudno da pocrkajo.

Me je takoj firbec povlekel in sem šel pošlatat mojo iz Hoferja. Sedaj je bila vključena približno 1h in je mlačna, niti približno vroča.

Kaj si to kupil 4W z LED filament?
Če ja, potem se ne grejejo ne vem koliko, niti ni nujno da kurijo 4W. Jaz sem dal primer za 12W LED sijalko, pri tej moči se pa zadeva že kar precej greje, saj ni primerno poskrbljeno za hlajenje. OK, saj svetijo v redu, ampak to zaradi moči 12W. Za tako konstrukcijo bi bilo 3W vrh glave, seveda bi bilo potem tudi svetlobe manj, ampak bi se manj grele.

Pri nas je LED luč v WC, v veži, nekaj v kuhinji pod omaricami, zunaj pred vhodom je LED luč (LED koruzni storž) in ena LED z IR senzorjem, ki deluje že 3 leta, ampak sem vmes menjal LEDice, potem se pa LED kmalu neha, seveda jih bom še dodajal predvsem za zunaj, večinoma bo to šlo za DIY izvedbe, predelava plafonjer in podobno.

V kopalnici imam halogenke z G9 podnožjem, ker se rabi dobra in močna svetloba (zahteval ženski del populacije pri hiši), v dnevni sobi zaradi dimmerja enako, kupujem jih pa samo še pri kitajcih, zdržijo vsaj pol leta in so 5-10x cenejše od osrama, ki zdrži pod enakimi pogoji kakšno leto. Kitajske niso nič slabše od npr Lidlovih in so cca 3x cenejše.
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a primozsu » 05 Okt 2017, 08:38

reber je napisal/-a:
primozsu je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Kaj si to kupil 4W z LED filament?
Če ja, potem se ne grejejo ne vem koliko, niti ni nujno da kurijo 4W

Kupil sem točno te, ki so podane na zgornjem linku. Močnejših ne potrebujem, ker jih imam glede na nizko barvno temperaturo za ambientalno rasvetlavo in še mi je teh 390 lm preveč.
Sem pošlatal še grlo in je hladno tako, da se tudi elektronika malo greje.
primozsu

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost