Okenski aktuator

Vse v zvezi z vašimi samogradnjami, popravili, idejami,....

Moderator: S53AL

Okenski aktuator

OdgovorNapisal/-a maxipin » 31 Mar 2015, 10:15

Živjo.
Znotraj ene ideje, na trgu že nekaj časa iščem kakšen okenski aktuator - preprost električni okenski odpiralec in zapiralec. Morda kdo pozna kaj podobnega oz. se priporočam za kakšno idejo za izvedbo le tega. Pomembna bi mi bila preprosta montaža na obstoječa hišna okna. Dovolj bi mi bilo samo odpiranje (in zapiranje) na "kip". Težava je, da bi potreboval nek motor pri kljuki (za odpiranje in zapiranje okna), ter verjetno nek batni odrivalec na vrhu okna. Mogoče tudi veriga? Rad bi tudi dobil/naredil stvar, ki je cenovno ugodna in ne spremeni prostora v laboratorij (treba mehanizme in kable lepo skriti in pospraviti).

Že vnaprej hvala za vse predloge :)
Uporabniški avatar
maxipin

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 25 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Okenski aktuator

OdgovorNapisal/-a s53oq » 13 Apr 2015, 21:35

Dušan
s53oq

Kraj: JN76GE
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 16 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Okenski aktuator

OdgovorNapisal/-a MocnikG » 12 Mar 2017, 16:01

Glede na to, da so takšna odpirala oken zelo draga, bi si odpiralo naredil sam, razmišljal sem v smeri motorške, navojna palica ter pritrjeno na eni strani na okvir na drugi pa na okno. Odpiralo bi se samo na kip.

Imate kdo kakšno idejo, kako bi naredil prenos motorčka, ki bi gnal pravokotno orientirano navojno palico glede na motorček?

Kakšna veriga je na zgornjem linku? Če prav razumem se ta veriga "strdi", ko začne lezti iz škatle z motočkom, prej pa je zložena. Se da takšna veriga kje kupiti?
Uporabniški avatar
MocnikG

Kraj: Koroška - MB - CE
Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 11 krat
Uporabnika povabil: s55ei
Število neizkoriščenih povabil: 1

Vrni se na Pametne hiše

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost