Regulator LED trakov

Tu bomo komentirali, popravljali, dodajali, "preizkušali" načrte in ideje. Ne gre za ogromne projekte, temveč ideje na hitro narisane na kos papija ( fotka) ali pa kako drugače. Torej stvari, ki se nekomu porodijo kot ideja spotoma, drugemu pa rešijo problem.

Regulator LED trakov

OdgovorNapisal/-a Cloud » 22 Apr 2016, 21:27

Lansko leto sem na morju zmontiral 9m (od načrtovanih 15m) 5050 led trakov. Za napajanje sem uporabil kar računalniški napajalnik ter capacitor bank, saj drugače mi je cvilil ter za regulacijo sem imel čisto preprost PWM kontroler z 555. Izhod sem peljal na PNP ter na mosfete, ki so bili na začetku vsakega traku. Ker je vse skupaj izgledalo bolj ali manj "cigansko" sem se odločil, da naredim to malo bolj "profi". In tako, sem u Pordenonu kupil 12V/15A switcher in to je bilo to. Sedaj pa mi teče voda v grlo in moram hitro nekaj skupaj spackati, tako da bo to delalo vredu :mrgreen:
Za enkrat imam idejo uporabiti AtTiny48 (sem jih enkrat kupil na zalogo), kateri bi bil priključen na dva rotary encoderja, s katerim bi se nastavljalo svetilnost. Bila pa bi tista izvedba, katera ima gumb na sredini s katerim bi se luči prižigale ali pa ugašale. Ker pa bi rad, da se lahko prižgejo luči samo v kuhni, bi to naredil tako, da če držiš sredinjski gumb dlje časa (>1s). Ker pa seveda nobena moderna stvar ni vredu brez povezave na mobilni telefon, bi dodal možnost krmiljenja preko serijske povezave tako, da lahko potem samo priključim CH6 bluetooth modul.
Kaj bi še spremenili, dodali itd? :)

Aja mosfeti bodo ostali na LED trakovih in bodo uporabljeni samo level shifterji iz 5V na 10V (mogoče bi še dodal schmitt triger???)
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 170 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na Načrti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost