Ne morem verjeti. ...

Obvestila in novice o dogajanju iz sveta tehnike

Re: Ne morem verjeti. ...

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Dec 2017, 09:40

Tale Aton Savernik nas očitno pozna od nekje, meni je tudi poslal vabilo... :evil: zgleda je to nekdo iz foruma :roll:
Sporočila sprejemam na e-mail www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 128

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 05 Dec 2017, 10:36

Tale Anton očitno ne ve da ga "zlorabljajo" za pridobivanje osebnih podatkov.
On je pač neuk in podaja osebne podatke, da lahko sodeluje v nagradni igri.
Najlažje je reči nisem vedel da je to nezakonito pa???
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 16 krat
Prejel zahvalo: 84 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2017, 10:48

Peter123 je napisal/-a:Najlažje je reči nisem vedel da je to nezakonito pa???
Očitno si mu nekoč zaupal tvoj e-mail, ker drugače ne vidim kako bi prišel do njega.
No, zdaj ga lepo obvesti, da si mu naslov zaupal za povsem drugačne namene, kot je agitacija k nagradnim igram. Gre se torej za zlorabo tvojega e-mail naslova, kar je seveda kaznivo. Lahko zagroziš tudi z informacijsko pooblaščenko.

Tole mu razloži in mu odpiši nazaj. Me močno zanima kakšen bo odziv. Če ga ne bo, ali pa ne bo ustrezen pa lahko informacijsko pooblaščenko o tem tudi obvestiš, še posebej, če tega gospoda sploh ne poznaš.
Prav tako je dobro da o kršenju tvojih pravic obvestiš: Potnik.si • Mercator, d.d. • Sberbank banka d.d. • Incognitus d.o.o.

Lahko pa zadevo vržeš med spam in pozabiš na to. Ampak potem se ne pritožuj, če boš tega imel jutri še več.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 3934 krat
Prejel zahvalo: 3039 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2017, 10:48

reber je napisal/-a:Tale Aton Savernik nas očitno pozna od nekje, meni je tudi poslal vabilo... :evil: zgleda je to nekdo iz foruma :roll:
Mislim, da ne, razen, če za forum uporablja drugačen e-mail. Sicer pa je do tvojega e-maila izjemno lahko priti brez, da bi bil uporabnik tega foruma.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zanka » 05 Dec 2017, 10:52

Kmečka pamet postaja redka dobrina.

Včasih si rečem, da je njihova pamet prekratka, da bi to tudi ugotovili.
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 114 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Dec 2017, 11:48

Res je, do mojega e-mail naslova je res možno na lahek način priti človeku, spam boti zaenkrat še ne berejo GIF-ov in tudi če bi jih, je moj napis za vsak slučaj sestavljen celo iz več GIF slik. Zaenkrat težav s spamom niti nimam, edino kitajčki vsake toliko pošljejo, ampak to niti ni moteče.

Ali je ta domnevni "Anton Savernik" res na forumu tudi registriran ne vemo, lahko je zgolj obiskovalec več elektro forumov, saj se taki ljudje bolj pogosto zatekajo k neumnostim kot so take nagradne igre, resni člani se teh igric ne gremo.

Organizatorji nagradne igre so dejansko soudeleženi ampak po zakonu niso odgovorni, saj se resno držijo odjave od tovrstnih sporočil, kdor to povezavo v sporočilu tudi uporabi. Ne glede na vse ostaja to neprijetno, še posebej ko pošiljatelja prijazno prosim, naj pojasni od kod se poznava in na to sploh ne odgovori. Včasih pošiljatelja prepoznam sam, ker naslov iščem po arhivu prejetih sporočil iz preteklih let in nemalokrat najdem to osebo... v veliki večini ni šlo za kaj resnejšega in da gre za osebo, ki "se še išče", torej nima vse popredalčkano tam zgoraj.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a eldi2011 » 05 Dec 2017, 12:21

Išči na Radioklub Ljubljana, zelo verjetno je radioamater, vsaj ime in priimek se ujemata, po mailu pa računalniške novice -> preberi komentarje spodaj, pa bo hitro jasno, da so verjetno možička izkoristili....Vsekakor pa ga opozori, upam da to ne počne zavestno.

Cena za Google+ račun, če sem prav razumel.
Uporabniški avatar
eldi2011

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 618 krat
Prejel zahvalo: 228 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 99

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2017, 12:26

reber je napisal/-a:Ali je ta domnevni "Anton Savernik" res na forumu tudi registriran ne vemo, ...
Vemo ! Ni.
Ampak to ničesar ne spremeni. Uporabniki tako in tako ne morejo pridobiti e-mailov drugih uporabnikov.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Kroko » 05 Dec 2017, 12:40

http://www.planet-cnc.comKroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 593 krat
Prejel zahvalo: 1128 krat
Število neizkoriščenih povabil: 205

OdgovorNapisal/-a DusanK » 05 Dec 2017, 12:46

S57NVT
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 835 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 138

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Dec 2017, 12:52

VolkD je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Ali je ta domnevni "Anton Savernik" res na forumu tudi registriran ne vemo, ...
Vemo ! Ni.
Ampak to ničesar ne spremeni. Uporabniki tako in tako ne morejo pridobiti e-mailov drugih uporabnikov.

Ne, ne vemo, ker bi bil lahko registriran z drugačnim e-mail naslovom, ampak to sploh ni važno. Zagotovo prebira elektro forume, oziroma ga zanima stroka.

V nagradnih igrah izkoristijo čisto vse kar jim pade "pod roko" ali kam drugam, sploh na "fejstbukovmu" uporabniki brezplačno delajo reklamo za druge :_banghead isti šmorn.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Dec 2017, 13:04

reber je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Ne, ne vemo, ker bi bil lahko registriran z drugačnim e-mail naslovom.
Potem je to nekdo drug. In to vse dokler ni dokazano, da je drugače.
Če se nekomu dozdeva da je to tako, potem to ni problem foruma.

In še: nihče od uporabnikov ne more videti e-mail naslova drugega uporabnika, razen če mu ga da sam.

In še: Če v množici uporabnikov nastopata dva, ki se jima je to zgodilo, še ne pomeni, da je za to kriva ravno ta množica, uporabnika lahko nastopata tudi v kaki drugi množici ali celo množicah.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Dec 2017, 16:45

Nihče ne trdi, da je kriv forum in da so bili naslovi najdeni na forumu, saj do baze nima nihče od zunaj dostopa, to je jasno.
Povsem jasno je torej, da forum nikakor ni odgovoren, niti ni mogel nihče dobiti naslovov iz baze foruma, ker to brez vdora ni mogoče.

Sedaj smo že vsaj trije, ki smo prejeli vabilo, prijatelj mi je potrdil, da je prav tako dobil in sodeluje na elektro forumih, mogoče se bo še oglasil tukaj.

Pravim samo to, da oseba, ki je poslala vabila, precej verjetno nastopa v isti množici, kot mi prejemniki. Skupna točka ni nujno da je tale forum, lahko je sosednji ali pa kar vsi, prav gotovo pa smo vsaj delno v isti stroki ali imamo enaka ali podobna zanimanja da nas je izbral, verjetno poleg več drugih množic. Glede na to, da se je izkazalo, da je pošiljatelj vabil radioamater, nas prejemnike verjetno pozna od nekje (forumi, spletne strani, ...), mi pa njega ni nujno da poznamo, niti ni nujno da smo bili kdaj z njim v kontaktu.

Na forumu nas je kar nekaj članov, ki nas vsaj virtualno pozna večji del Slovenije zaradi naše aktivnosti, mi pa njih večinoma ne poznamo.

Neodgovorno in rahlo nesramno je, da nas zato neki ljudje obsipajo z nekimi bedastimi vabili.
Ker pošiljatelj vabila še ni odgovoril na poslano vprašanje, upam, da bo mogoče pripombo zasledil tukaj in da bo naslednjič razmislil in potem spoštoval našo željo, da tovrstnih vabil NE želimo.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a S53AL » 05 Dec 2017, 18:15

Sem mu pisal od kje je dobil moj mail naslov. Dvomim, da bo odgovoril, če bo pa poročam.
http://www.zimazakon.si/forum
Uporabniški avatar
S53AL

Kraj: Črnomelj, JN75NN
Zahvalil se je: 264 krat
Prejel zahvalo: 37 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a s56rga » 05 Dec 2017, 18:47

reber je napisal/-a:Sedaj smo že vsaj trije, ki smo prejeli vabilo, prijatelj mi je potrdil, da je prav tako dobil in sodeluje na elektro forumih, mogoče se bo še oglasil tukaj.

Spammerji se poslužujejo različnih trikov in rad bi preveril od kje izvira sporočilo.

Ali lahko dobim izvorno sporočilo oziroma source tak kot je v "raw" na zs?
Običajno je to pod "view source" pri odjemalcih pošte.
Uporabniški avatar
s56rga

Kraj: Koper JN65UM
Zahvalil se je: 70 krat
Prejel zahvalo: 147 krat
Število neizkoriščenih povabil: 163

OdgovorNapisal/-a reber » 05 Dec 2017, 20:43

Anton Savernik <zastonjvinjeta@nagradnaigra.si>

https://zastonjvinjeta.nagradnaigra.si/start

Uvozi ali vpiši e-poštne naslove
Oglej si primer sporočila
Pred pošiljanjem povabila se prepričaj, da so na seznamu samo e-poštni naslovi prijateljev, ki bodo veseli tvojega povabila.

Cvri se v peklu Anton Savernik, jaz tvojega sporočila nisem vesel in nisem edini. :evil:

https://zastonjvinjeta.nagradnaigra.si/Pravila.pdf

Nič ni čudno, zakaj dobivamo povabila, to bi za pošiljatelja pomenilo 15 glasovnic

Pravila bi morala biti taka, da vsak, ki dobi povabilo in prijavi pošiljatelja da ga ne pozna, bi bil pošiljatelj izločen iz igre brez obvestila pred žrebanjem, to obvestilo bi dobil po žrebanju ali zgolj nekaj dni prej. Seveda bi to pravilo morali imeti nedvoumno napisano. Pošiljatelji bi verjetno malce bolj premislili ali se splača težiti ljudem, vendar organizatorju nagradne igre očitno ni do takih pravil, njim je do zbiranja čim več naslovov.
Da bi bila taka pravila obvezna za vse nagradne igre, bi to morali urediti zakonsko. Če bi se nas dovolj ljudi pritožilo informacijskemu pooblaščencu in AKOS, bi se mogoče začelo kaj premikati v to smer.
Spomnim se, da je bila pred nekaj leti podobna nagradna igra in so imeli v pravilih točno to, če si prijavil, da osebe ki je poslala vabilo ne poznaš, je bila ta oseba izločena iz nagradne igre.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a s56rga » 05 Dec 2017, 22:04

reber je napisal/-a:Anton Savernik <zastonjvinjeta@nagradnaigra.si>

Je to prišlo iz IP naslova 139.162.141.129 ?
Uporabniški avatar
s56rga

OdgovorNapisal/-a S53AL » 05 Dec 2017, 22:15

s56rga je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Anton Savernik <zastonjvinjeta@nagradnaigra.si>

Je to prišlo iz IP naslova 139.162.141.129 ?

Ta IP je nemški, če se ne motim.

Nimam pa pojma, kako bi iz prejetega maila razbral IP?
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a s56rga » 05 Dec 2017, 22:20

Katerega poštnega odjemalca uporabljaš oziroma ali je to webmail (gmail,yahoo,...)?
Uporabniški avatar
s56rga

OdgovorNapisal/-a S53AL » 05 Dec 2017, 22:24

Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 06 Dec 2017, 02:32

Škoda dela. To je samo še ene vrste spam. Zakaj se za ostali spam, ki ga je ogromno noben se razburja ? Ker ga je preveč. Bi lahko samo to delal, da loviš bedake.
Pa za TV reklame je isto. Na 10 minut jih imaš. Pa za poln nahkaselc tudi ne.

Pritisneš delete in stvar končana. S temle jim samo še reklamo delate.
SamoBr

Zahvalil se je: 116 krat
Prejel zahvalo: 190 krat
Število neizkoriščenih povabil: 35

OdgovorNapisal/-a reber » 06 Dec 2017, 07:26

Received: from supernova.mobinia.net ([139.162.141.129]:40664)
by supernova.mobinia.net with esmtpsa (TLSv1:ECDHE-RSA-AES128-SHA:128)

IP ? odvisno kje ima nagradna igra najet strežnik, ker dejansko mail pošlje njihova spletna stran preko obrazca.

Reklam ne gledam, ne na TV, ne na računalniku. TV ne gledam, oziroma gledam kanale, kjer je reklam minimalno ali pa sploh ne, oziroma gledam zamujeno in reklame preskočim. Slovenskih TV programov ne gledam sploh, še posebno poptevejevsko kakanje (vse programe ki jih imajo). Na računalniku AdBlockPlus s prirejenimi filtri dobro opravi svoje delo. Na tablici in telefonu internet bolj redko obiščem, razen če je nujno, ker AdBlock na androidu dela slabo, nezadovoljivo, pa tudi sicer se mi zdi neumno se matrat na majhnem zaslonu, brez miši in fizične tipkovnice. Prejemanje SMS imam na nek način blokirano oziroma označeno kot nezaželeno in prepovedano, operaterju niti slučajno ne dovolim da me spama z reklamami, obvestili in podobno, to lahko stori na e-mail naslov, ker imam po zakonu pravico do izbire kanal po katerem me lahko obveščajo. SMS imam rezervirano izključno in samo za zelo ozek krog ljudi, do je moja družina, vsi ostali so na ignore, dobijo le samodejni odgovor kam lahko pošljejo txt

Spamanje in butasta povabila od ljudi od stroke nisem pričakoval. Tu pa tam se najde kakšen znanec, prijatelj, ki pošlje kakšen brezvezen mail, prijazno ga opomnim, da mi tovrstna zabava ne sede in je mir, se raje dobimo na pivu, brez telefonov na mizi ali v rokah :_sunshine s tem pokažemo spoštovanje drug do drugega, saj smo se dobili da se družimo kot ljudje, kot v starih cajtih.

Lovim ali lovimo bedake? Ja, res jih in res so. Želim jih opomniti, opozoriti in jim povedati da naj nas z bedarijami ne motijo. Če si tako krvavo želi zastonj vinjete, naj mi najprej pošlje sporočilo direktno in prosi naj se registriram zanj. Na prijazno prošnjo bi mu dal ene 10 brezveznih mailov, s katerimi bi registriral izmišljene osebe, preverjeno deluje.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a S53AL » 06 Dec 2017, 10:02

Sem se prej menil z -Jan Janžekovič (predsednik komisije; predstavnik organizatorj.
Pravi, da mojega maila v bazi nimajo. Pravi, da je lahko moj "prijatelj". Ko sem omenil Antona je pa takoj vedel. Rekel je naj ga prijavim, ampak brezveze.
Mislim pa, da je res radioamater.
Uporabniški avatar
S53AL

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Dec 2017, 10:14

S53AL je napisal/-a:Pravi, da mojega maila v bazi nimajo. Pravi, da je lahko moj "prijatelj".

Dve stvari se vidi iz tega:
- odgovornost prenesejo na nekoga drugega, ki se verjetno tega sploh ne zaveda.
- imajo bazo osebnih podatkov. Zanimivo bi bilo vedeti, če se lastniki teh podatkov s tem strinjajo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 06 Dec 2017, 11:24

Bazo osebnih podatkov imajo in sicer za tiste osebe, ki so se prijavile in obkljukale da se strinjajo s pravili in pogoji... link na PDF je kar tam oziroma malo višje v tej temi sem ga prilepil v odgovoru.

Odgovornost je jasno in nedvoumno napisana, če se sodelujoči odgovornosti ne zavedajo, je to njihov problem in gladko jim je vseeno ker to še ni kaznivo.
Sodelujoči se strinjajo, da bodo priporočila posredovali le tistim drugim osebam, od katerih imajo soglasje za kontaktiranje. Sodelujoči prevzemajo polno odgovornost za posredovana sporočila in polno odgovarjajo za njihovo vsebino.

Pošiljatelj povabila omenjene nagradne igre Anton Savernik verjetno ni nikogar prej prosil za dovoljenje, mene vsekakor ni.

Darko, kdaj se boš naveličal zagovarjat butlje, lažnjivce in prevarante? Kakor te prime ane, po drugi strani pa imaš včasih kar precej za povedat ko te nekdo kliče na telefon in te ne bi smel, parkira na določena parkirna mesta, ...
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a infernal » 06 Dec 2017, 16:26

Danes sem na privat email (plačan mail strežnik in domena) dobil neko čudno sporočilo. Sem zagnal ZKP in je najdel virus :D. Čudno mi je kako so prišli do mail naslova, ker je uporabljen samo za komunikacijo.
Priponke
nateg.png
infernal

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 2 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Cloud » 06 Dec 2017, 17:59

Vidim da se je lažje igrati Sherlock Holmesa kot pa blokirati pošiljatelja in izbrisati sporočilo...
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 82 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a zanka » 06 Dec 2017, 18:17

Nekaterim je zanimo, kako se po svetu širi naslov e-pošte.
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 74 krat
Prejel zahvalo: 114 krat
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Dec 2017, 19:25

reber je napisal/-a:Darko, kdaj se boš naveličal zagovarjat butlje, lažnjivce in prevarante?
Kaj je pa s tabo narobe ? Jaz nikogar ne zagovarjam - je pa treba najprej nedvoumno vedeti kdo je kdo. Ne moreš človeku kar tako prilepiti etikete.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 06 Dec 2017, 19:31

VolkD je napisal/-a:Kaj je pa s tabo narobe ? Jaz nikogar ne zagovarjam - je pa treba najprej nedvoumno vedeti kdo je kdo. Ne moreš človeku kar tako prilepiti etikete.

Reber lahko.
Vseh čarov čar - električar!
Slabega štromarja ubije štrom, dobrega pa šnops.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ravne/Ljubljana/Kobarid
Zahvalil se je: 109 krat
Prejel zahvalo: 89 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a reber » 06 Dec 2017, 23:24

Etikete? Stvari so popolnoma jasne.
Pri pošiljanju neželene pošte oziroma vabil, je pošiljatelj znan , organizator preveč tvega da bi kršil pravila, zato jih ne, ker mu jih ni treba, saj namesto njega kršitve storijo ljudje sami, željni nagrade, ker so ovce in ker mislijo predvsem na svojo rit, zato si čisto upravičeno zaslužijo "etiketo".
VolkD je napisal/-a: Ne moreš človeku kar tako prilepiti etikete.

To je zagovarjanje.
A dodam še kaj, npr tisto v mediaciji ko si zagovarjal neplačnika... še danes ni plačano.

Jakey je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Kaj je pa s tabo narobe ? Jaz nikogar ne zagovarjam - je pa treba najprej nedvoumno vedeti kdo je kdo. Ne moreš človeku kar tako prilepiti etikete.

Reber lahko.

Tudi Chuck Norris bi moral najprej vprašat mene :tappingfoot
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Dec 2017, 00:44

reber je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a: Ne moreš človeku kar tako prilepiti etikete.

To je zagovarjanje.
Ne, to je dejstvo.
Treba se je pogovarjati. Treba je dati človeku možnost, da pove svojo plat in razloge. Pretehtati vse povedani in šele potem se lahko odločiš za ukrep. In še zdaleč ni nujno, da je ukrep tak, da mu prilepiš etiketo.

reber je napisal/-a:A dodam še kaj, npr tisto v mediaciji ko si zagovarjal neplačnika... še danes ni plačano.
Zato je še vedno v mediaciji, torej tam, ker vidijo le prizadeti. Nekorektno je potem to objavljati v javnem delu. Sem pa temo ponovno odklenil.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Dec 2017, 01:24

Evo še moj e-mail:

Živjo!

Noro dobra nagradna igra z noro dobrimi nagradami:

3x letna vinjeta za osebni avtomobil za leto 2018
13x darilna kartica za gorivo v vrednosti 30 €
10x Športni paket Sberbank
3x 40 € za nakup v Mercator spletni trgovini
3x navijaški šal KK Sixt Primorska

Klikni na spodnji gumb in sodeluj tudi ti!

ŽELIM SODELOVATI >>

Upam, da bo tokrat imel srečo kdo od naju. :)

Lep pozdrav,
Dejan Karapandza

Organizatorji nagradne igre in pošiljatelji sporočila: Potnik.si • Mercator, d.d. • Sberbank banka d.d. • Incognitus d.o.o.

zastonjvinjeta@nagradnaigra.si • Pravila in pogoji nagradne igre

To sporočilo ti je posredovala oseba Dejan Karapandza z e-poštnim naslovom dejan.karapandza@gmail.com, ki te je povabila k sodelovanju v nagradni igri »Zastonj vinjete in gorivo«.

S posredovanjem tega povabila te nismo dodali na noben seznam bodočih prejemnikov sporočil z naše strani.

Če povabil za to nagradno igro ne želiš več prejemati, klikni tukaj.

Naj povem, da tega Dejana niti pod razno nisem še nikoli kontaktiral, tako, da pojma nimam kdo je.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Dec 2017, 01:25

Še moj odgovor :
Nimam pojma kje si dobil moj e-mail naslov. Zame je to navaden SPAM. Torej nadlegovanje in kot tako je to kaznivo dejanje.

Meni se sicer lahko opravičiš, a moj odvetnik bo hotel denar.

lp Darko

In s tem sem jaz to zgodbo zaključil. On naj si pa razbiva glavo ali mi kahko kaj ali ne,... bo imel zagotovo s tem več dela kot jaz.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 09 Dec 2017, 10:51

Kar odvetnika :shock: a ne bi raje prej...
VolkD je napisal/-a:Treba se je pogovarjati. Treba je dati človeku možnost, da pove svojo plat in razloge. Pretehtati vse povedani in šele potem se lahko odločiš za ukrep.

Zdaj, ko si ti dobil povabilo, veš kako je, kenede :twisted:

Saj vem da je hec tole z odvetnikom, ampak res... glede na to, da je dejansko prekršil pravila nagradne igre in poslal povabilo brez predhodnega soglasja, bi to moralo biti kaznivo tudi sicer, tudi če gre za navadnega smrtnika fizično osebo, to je nadlegovanje in žal ne poznam zakona, ki bi to urejalo, tale ne vem če bo https://zakonodaja.com/zakon/zekom-1/15 ... munikacija
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a VolkD » 09 Dec 2017, 11:17

reber, tole si pa malo iztrgal iz enega drugega konteksta. Temu se reče manipulacija. V posebnih primerih zna biti tudi manipulacija kazniva.
Drugače pa ja, tisti zakon je kar pravi.
Sicer pa jaz za nadlegovanja po telefonu vse skupaj prepustim odvetniku. Ko rečem vse, pomeni, da imam z njim razen pooblastila tudi podpisan dogovor, da je vse kar iztrži njegovo, meni pa ni treba plačevati njegovega dela. Klici na telefon so v dveh letih padli skoraj na nulo.
Zdaj bo treba pa še z e-mail-i narediti podobno.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a DusanK » 09 Dec 2017, 11:59

Te zastonj vinjete so že lani krožile...
Lahko sta nesrečnika Anton in Dejan okužena z enim od virusov.... pa še vesta ne.
Možno je, da sta kliknila eno od miljavžent min, ki se vsiljujejo po Facebooku, e-pošti, xxx straneh...
Ko vaš Facebook profil sam pošilja čudna sporočila
Sicer staro, a očitno spet aktualno: 9 top prevar, med njimi tudi pod 2. "zastonj vinjeta".
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 483 krat
Prejel zahvalo: 835 krat
Število neizkoriščenih povabil: 138

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 14 Dec 2017, 20:59

Noben ne da nič zastonj, to danes vedo že otroci pod 10 let.
Če vidiš to je jasno, da je reklama. Sestaviš oba dejstva in greš gledat, kje te bodo okrog prinesli. Če si pa slučajno v tisti grupi, ki te ne morejo, si pa zmagal.
Cvetko

Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 39 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 5

Prejšnja

Vrni se na Obvestila in novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: Pluton in 3 gostov