Absorbcijska cev

Vse o baterijah, akumulatorjih, napajalnikih, sončnih celicah in drugih generatorjih

Absorbcijska cev

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 02 Feb 2018, 09:50

Za svoj najnovejši projekt bi rabil absorbcijsko cev ki bo v fokusu paraboličnega zrcala.
Zanima me če kdo ve kje bi se omenjena stvar dala kupiti v Sloveniji.
CharlyG

Kraj: Žimarice Sodražica Ribnica
Zahvalil se je: 10 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Uporabnika povabil: skat
Število neizkoriščenih povabil: 15

Re: Absorbcijska cev

OdgovorNapisal/-a Alex » 03 Feb 2018, 20:10

Oj,
čestitam, ker si se lotil projekta. Sem amater na tem področju in bom naložil le nekaj mojih
laičnih razmišljanj. Predpostavka: samogradnja (ker če ne, ne bi iskal cevi). In ker bo cev, bo
zrcalo valjasi.
Nič nisem "guglau" na to temo, vedno je bistven fokus. Kakršnega koli boš dosegel se mi zdi, da
ni bojazni za absorber. Verjetno! je od fokusa odvisen njegov premer. Ne vem sicer o kakšnih
kilovatih govorimo ampak če so dimenzije v metrih (množina) bo verjetno fokus v centimetrih.
Še naprej samo ugibam: absorber bo bakren, črna mat visokotemperaturni premaz. Ker kolko se
meni zdi je tu čarovnija v hitrosti pretoka fluida za odvzem (hlajenje) absorberja. Če je to DIY
projekt - experimetiraj! Tu ne more prit do velike škode, če sploh.
Toliko za vzpodbudo, morda se javi še kdo, ki pa obvlada. To je le moje površinsko amatersko
razmišljanje. Tudi sam sem "gojil" podobne ideje pred mnogo časa.
LP vsem
@lex
Alex

Kraj: Slovenska Bistrica
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 10 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a VolkD » 03 Feb 2018, 23:56

Moj pokojni stric je imel od takih idej in poizkusov lepo opeklino vse od desne rame preko prsi vse do popka.

Včasih so bila moderna v pohištveni industriji ogledala. In to taka narezana na trakove širine par cm. V Javor-ju so za izvoz (nimam pojma kam) izdelovali take vitrine. Če je trak, ki bi moral biti dolg 80cm, zaradi česarkoli počil je tako ogledalo končalo v smeteh. Cela Postojna jih je bila polna.

Torej stric je taka ogledala nalepil na iz vezane plošče izrezane profile v obliki parabole. Zadeva je bila dolga vsaj 2m. V fokus je dal alkaten cev, ki jo je napolnil z vodo, zaprl pa jo je kar s čepi. Samo za poizkus je rekel.
Poizkus ni uspel, ker je bila nesreča. Pravzaprav je uspel preveč. Stric ni računal s tem, da bo to v manj kot minuti vroče do te mere, da je para odprla čepe in ga opekla.
Potem se s tem ni več ukvarjal.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 4278 krat
Prejel zahvalo: 3201 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 04 Feb 2018, 14:15

Hvala vsem.
Zrcalo bo narejeno iz polirane rosfraj pločevine parabola bo široka 1m in dolga 2m tako da naj nebi imela tolikšnega faktorja.
Bakreno cev (absorver) bom prebarval z črno 600 stopinjsko barvo za poleti bo zadeva delala brez problema. Za jeseni ali spomladi ko so nizke zunanje temperature
pa bi bilo bolje če je cev izolirana.DARKO HVALA ZA OPOZORILO.Zavedam se da bodo tu nastopale visoke temperature in so vsa opozorila na mestu. Drugače pa sem
z oblepljeno (MYLAR FOLIJA) satelitsko anteno 80cm lansko poletje z lahkoto palil les : :_CR .Drugače bom zadevo vodil z arduinotom in sem predvidel tudi zaščite
upam ,da bodo tudi funkcionirale in da ne bo kake nesreče. Še vedno pa iščem če bi se dala taka zadeva dobiti v Sloveniji. Da lahko konstruiram zadevo naprej.
Prilagam sliko konstrukcije ki bo nosila in vodila zrcalo na to pride še okvir iz pohištvenih cevi 40 x 40 dimenzij 900 x 2000 in seveda parabola.Drugače pa zadeva
lepo funkcionira z Arduino mega. :D
Priponke
20180204_140502.jpg
CharlyG

OdgovorNapisal/-a CharlyG » 04 Feb 2018, 14:31

PS

Drugače pa sem nekako v DARKOTOVIH postih zadnje čase zasledil neko nezaupanje do nas Experimentalcev. :_naughty
IN NI NAMEN MOJEGA POSTA KAKRŠNOKOLI HVALJENJE.Iščem samo absorbcijsko cev. :shock:
Drugače pa termodinamiko kar znam. :ohm
CharlyG

Vrni se na Viri energije

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost