Zgodba nekega zaklad(k)a

Zanimive prigode, šale in podobne stvari, ki nas razveseljujejo.

Moderator: Proteus

Zgodba nekega zaklad(k)a

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 26 Feb 2015, 23:31

Z Geocaching-om se pri nas doma ukvarjamo že dobrih 12 let. V tem času smo našli in skrili (po nekaterih merilih) majhno število teh zakladkov, vendar so ti toliko bolj kvalitetni. Ne glede na vse, je največja nesreča, če postavljeni zaklad izgine, saj se s tem izgubi del napisane zgodovine (dnevnik), nekaj vsebine, ki ima majhno komercialno vrednost, pa toliko večjo moralno, pa tudi kakšen sledljivi predmet s tem izgine. Ravno to se mi je zgodilo pri zakladku 7 hills of Novo mesto: Recljev hrib. Da je nesreča še večja, ga imam postavljenega s konca domačega vrta, pod češnjo, ki v zgodnjem poletju obilno rodi, v poletnem času je polno rož, jeseni in pozimi pa je tudi kaj zanimivega v okolici. Če ne drugega, lep razgled. To se je zgodilo lani poleti, ko so se pojavili vpisi, da je hiška prazna. Nekaj krepkim besedam je sledilo ponovno popstavljanje in vpisovanje se je lahko nadaljevalo, obiskovalci so bili spet veseli, zakladek je bil spet na svojem poslanstvu.

Na staro posodo sem že zdavnaj pozabil. Danes pa pridem domov in mi Gal (galp) pove, kaj se mu je zgodilo, ko je danes preletaval bližnjo okolico s svojim kvadrokopterjem. Letel je tik nad travo in opazil, da nekaj leži v travi. Najprej je to preletel, ker je bilo videti kot smeti. Pri ponovnem preletu se mu je zdelo sumljivo in ko je stvar pogledal, je ugotovil, da gre za vsebino zaklada, ki jo je nekdo vzel iz skrivališča in jo odvrgel nedaleč stran v travo. Vse skupaj je bilo še vedno zaprto in nedotaknjeno. Tudi vsebine ni nič manjkalo. Prilagam slike izgubljene in zopet najdene posode. Vsebino sedanje in stare posode bom seveda združil.

e5bb5855-cdca-4184-9570-5c4aed84b28d_l.jpg

b259ea10-42f8-436d-9271-697f9cc7ca78_l.jpg

gc1.JPG

gc2.JPG
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1507 krat
Prejel zahvalo: 3874 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Zgodba nekega zaklad(k)a

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Feb 2015, 00:14

Mogoče se komu zdi, da geocaching nima veze z elektroniko,..... Pa ni tako tole sem poslikel tule : GC28M9V
Priponke
WP_20141215_005.jpg
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8373 krat
Prejel zahvalo: 4894 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

Vrni se na Veselje mora biti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov