[ebay_express]Prigode iz kitajske

Zanimive prigode, šale in podobne stvari, ki nas razveseljujejo.

Moderator: Proteus

Re: [ebay_express]Prigode iz kitajske

OdgovorNapisal/-a zoky2 » 22 Jan 2020, 11:13

Za 5-6 euro na paket za pregled in obračun DDV bodo sigurno gledali vse. :( :(.
Sem gledal mojo evidenco nakupov na aliju,od leta 2015 do 2019 se dal disput 2 krat pri več kot 100 nakupih drobnarij. Lani in letos pa že 8 krat pri približno 25 nakupih.
Sploh zadnji trije meseci so katastrofa,Roba ali ni prispela ,ali pa je bila neustrezna.Nekaj se definitivno dogaja s kitajčki :D :D .

lp
zoky2
zoky2

Zahvalil se je: 17 krat
Prejel zahvalo: 8 krat
Uporabnika povabil: eldi2011
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Carko » 22 Jan 2020, 11:24

Ne bojo, ker je pošiljk nekaj redov velikosti več, kot jih zmorejo pregledati.

Kot že omenjeno, bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.
Carko

Zahvalil se je: 154 krat
Prejel zahvalo: 583 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 142

OdgovorNapisal/-a Pobes » 23 Jan 2020, 21:48

Nekje sem prebral da pošta že sedaj pregleda le par procentov paketov ki pridejo s kitajske. Da bi mogli sedaj vse, ne vem kako bo to šlo. Že skladišče za čas urejanja dokumentacije in čakanja na plačilo, se bo enormno povečalo. Tudi če bo kitajc javil kaj je v paketu in plačal ddv, kako bodo pa vedli da se ni zlagal?

Jaz čakam trenutno 10 paketov, ki jih kar ni videt na mojem pragu. Redko kdaj dam dispute, letos sem že 2 dal in dobil vrnjen denar
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 68 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 37

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 22:11

Pobes je napisal/-a:Nekje sem prebral da pošta že sedaj pregleda le par procentov paketov ki pridejo s kitajske. Da bi mogli sedaj vse, ne vem kako bo to šlo. Že skladišče za čas urejanja dokumentacije in čakanja na plačilo, se bo enormno povečalo. Tudi če bo kitajc javil kaj je v paketu in plačal ddv, kako bodo pa vedli da se ni zlagal?

Jaz čakam trenutno 10 paketov, ki jih kar ni videt na mojem pragu. Redko kdaj dam dispute, letos sem že 2 dal in dobil vrnjen denar

Zna bit nekaj takega. Zna bit tudi, da delajo na težo - kar presega N-gramov, odprejo in pregledajo. Po moje je šlo že n- miljonov paketov preko meje v vrednosti <1$ in če bi to gledali in realno ocenjevali, potem bi v Slo ne samo padla nezaposlenost na 0%, ampak še od sosednjih držav.

Realno gledno je pa tako, da tudi če bi kitajci dvignili ceno (za realnih 22%) ter davek SLO tudi plačali - nihče nebi imel nič proti.
Kar danes stane na ebayu 1.00$, bi pač stalo 1.22$, kar bi še vedno bilo 5x ceneje, kot v navadni štacuni pri nas, ker zakaj sploh kupujemo na ebayu a.k.a. pri kitajcu? Ker so stvari 10x cenejše in pa 3x manj kvalitetne. Kvaliteto požremo, ker vemo kaj kupujemo, cena pa četudi se poveča za 22%, bo pač namesto 5x ceneje kot sicer, samo še 4x ceneje.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 172 krat
Prejel zahvalo: 135 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2020, 22:22

Problem sploh ni davek ampak dejstvo, da ti pri 3€ vredni stvari zaračunajo 66 centov davka in 5-10 evrov njihove "usluge"... to potem zadevo enormno podraži... :_banghead
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 364 krat
Prejel zahvalo: 440 krat
Število neizkoriščenih povabil: 93

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 22:29

Protoncek je napisal/-a:Problem sploh ni davek ampak dejstvo, da ti pri 3€ vredni stvari zaračunajo 66 centov davka in 5-10 evrov njihove "usluge"... to potem zadevo enormno podraži... :_banghead

Ne. Če bojo "kitajci carinili", potem pošta nemore računati tistih 5-6€ in to je čisto OK - iz moje strani.

Če se pa vsaka stvar za 0.76$ (kolikor je pač najcenejš stvar na ebayu) dvigne na 0.76$+5.5€+22%, potem je pa zadeva samo še malce cenejš kot v EU, vendar dosti slabše kvalitete..
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2020, 22:45

Jakey je napisal/-a:Ne. Če bojo "kitajci carinili", potem pošta nemore računati tistih 5-6€ .

Pa še kako zelo lahko. Se bodo že na hitro nekaj spomnili, brez skrbi. Vse za "cuzanje" naroda in lahek zaslužek... :_banghead Kako pa je pošta lahko nedolgo nazaj kar sama začela računati te stroške? "kao" da ima zakonsko podlago za to? In dostikrat celo v primeru, ko davek ni bil zaračunan (znesek pod 22€)?
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 364 krat
Prejel zahvalo: 440 krat
Število neizkoriščenih povabil: 93

OdgovorNapisal/-a Carko » 23 Jan 2020, 23:01

Do sedaj se je izkazalo, da je carinska deklaracija vedno bila narobe izpolnjena, ko so ti stroški bili zaračunani.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 23:29

Carko je napisal/-a:Do sedaj se je izkazalo, da je carinska deklaracija vedno bila narobe izpolnjena, ko so ti stroški bili zaračunani.

Meni je enkrat prekipelo, ko sem naročil (iz Ukrajine) 3 flaške po 1.18dl barve na alkoholni bazi, in so mi zaračunali davek na alkoholne pijače.

Prvih 1.22 sekunde se mi je strgalo, ampak naslednjih 10 sekund sm še vedno videl, da te barve zlepa nebom dobil tako poceni kljub davkom, tako da sem plačal in se kislo nasmejal in mel spolne odnose z materam poštnih uslužbencev. To je namreč max. kar sem lahko naredil.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jan 2020, 23:33

In še to je bilo zastonj.

Mislim - ni pomagalo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8350 krat
Prejel zahvalo: 4892 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 01:29

VolkD je napisal/-a:In še to je bilo zastonj.

Mislim - ni pomagalo.

Jah, kaj bi pa naj? Za naslednjic vem, da moram narocit vsaj 10x toliko barve, ker postppek carinjenja bom placal zgolj 1x,davek pa je itak davek..
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Pobes » 24 Jan 2020, 07:41

Najhujše je ko naročis paket za 25€. Ko oni končajo s papirji je stroškov za okoli 20€.strošek pregleda, priprave dokumentacije, davek in pošiljanje. Tudi s tem pošiljanjem mi ni jasno, kitajc je plačal od njega do mojih vrat. Če ustavijo na carini, pa računajo še enkrat.sedaj po novem zakonu, bo pošta pregled, papirje in poštnino računala kar vsakem paketu??
Edino zadnjič so mi pogledali skozi prste, namreč paket je bil 22.10€. In seveda so ravno tistega dali v pregled. Po poslani dokumentaciji sem dobil paket domov brez stroškov.
Pobes

OdgovorNapisal/-a Kroko » 24 Jan 2020, 13:00

Carko je napisal/-a:..., bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.

Nekako dvomim, da bodo vsi kitajci izpolnjevali DDV-P3 obrazec in imenovali davčnega zastopnika. Vsaj ne ti mešetarji, pri katerih kupujemo vso to škart robo.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Zahvalil se je: 676 krat
Prejel zahvalo: 1624 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a SiByte » 24 Jan 2020, 13:09

Moj paket je že v nedeljo zvečer prišel k nam in seveda so ga zadržali na carini. Pa to še ni tak problem, težava je v tem da do danes še zmeraj niso obdelali paketa, da bi jim lahko poslal potrebno dokumentacijo.
Uporabniški avatar
SiByte

Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Število neizkoriščenih povabil: 9

OdgovorNapisal/-a Pobes » 24 Jan 2020, 13:16

Človek se razveseli paketa in glej, noter orodje ki sem ga naročil, vendar brez vseh potrebnih delov. Sedaj imam neuporabno stvar. V dveh tednih letošnjega leta sem res dal več disputov kot v dveh letih prej
Pobes

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 18:36

Kroko je napisal/-a:
Carko je napisal/-a:..., bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.

Nekako dvomim, da bodo vsi kitajci izpolnjevali DDV-P3 obrazec in imenovali davčnega zastopnika. Vsaj ne ti mešetarji, pri katerih kupujemo vso to škart robo.
Glede na to, da je to na nivoju cele EU, mislim, da ne bodo mogli teh zahtev kar ignorirati.

Govora je o nekih centralnih portalih za najavo pošiljk in podobno. Verjetno bi to lahko počela Alibaba in Ebay v okviru procesiranja plačil v imenu prodajalcev.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 19:09

win:win te situacije (iz vseh! strani) bi bil, če bi kitajci pričeli z skladiščenjem v EU. Pa ne mislim tu toliko, da imajo po 10 različnih artiklov, kot je sedaj, ampak da začnejo tu(ter deloma v US) skladiščiti tisto, kar skladiščijo sedaj na Kitajskem. Zakaj?
Prvič: Večinska odjemalca iz ebaya sta US in EU. Tu ni debate. Avstralija + Afrika, močno dvomim da pripomoreta več kot par %.
Drugič: S tem ko bi oni uvažali, bi dejansko oni že plačali davek, tj. bi se mi izognili carinam 1 po 1 kos.
Tretjič: Dobavni roki bi se močno skrajšali, bi pa začeli plačevati poštnine. Zaenkrat nam edini minus (poleg kvalitete, katera bi se tudi utegnila sicer dvigniti za par %, saj bi potemtakem komponente prevzele CE oznako) predstavlja še vedno čas dobave. S skladiščenjem v EU, bi pa začelo več ljudi stremeti v to rešitev.

Ampak, kljub temu da bi bile stvari dražje za tistih 22% + PPT, se meni zdi to še vedno najugodnejša rešitev za vse, ker, roko na srce, zadnjih ~10 let smo plačevali izjemno (pre)malo davka, kot bi ga pa pravzaprav morali. Časi bi se skrajšali, kvaliteta bi se dvignila, je pa tudi res, da bi sicer plačevali malenkost več.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 19:38

Mislim, da bi se izdelki podražili precej bolj:
- delovna sila v EU skladiščih je dražja
- za veliko stvari bi morali poleg DDV plačati tudi carino
- če bi dejansko oni uvažali, bi potem postali prodajalci znotraj EU in bi se morali držati EU zakonodaje (glede garancije, vračil ...)

Tudi poštnina znotraj EU je dražja, kot iz Kitajske.

Poleg tega bi bilo predvidevanje zalog zelo težko (glede na to, da je dobavni rok z ladjo vsaj en mesec) oz. bi trajalo dolgo (vsaj kakšno leto), da bi dobili dovolj podatkov za to.

Se pa strinjam, da so trenutne cene precej prenizke.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 20:10

Carko je napisal/-a:Mislim, da bi se izdelki podražili precej bolj:
- delovna sila v EU skladiščih je dražja
- za veliko stvari bi morali poleg DDV plačati tudi carino
- če bi dejansko oni uvažali, bi potem postali prodajalci znotraj EU in bi se morali držati EU zakonodaje (glede garancije, vračil ...)

Tudi poštnina znotraj EU je dražja, kot iz Kitajske.

Poleg tega bi bilo predvidevanje zalog zelo težko (glede na to, da je dobavni rok z ladjo vsaj en mesec) oz. bi trajalo dolgo (vsaj kakšno leto), da bi dobili dovolj podatkov za to.

Se pa strinjam, da so trenutne cene precej prenizke.

Eu skladišča so v igri že zdaj (eu.banggood.com ipd), vse ostalo sem pa že zapisal.

Predvidevanje zalog? Saj ne govorim o kos-po-kos za uporabnika, ampak o tem kaj/koliko se že zdaj importa v EU, bi se potem enako - saj pa firme imajo statistike že zdej, koliko česa se exporta iz PRC.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 20:12

Ja, EU skladišča so, samo so velikokrat carinska skladišča ...

Sicer pa po mojem ne moreš vzeti statistik iz kitajskih skladišč in jih prenesti na evropska, če se cene precej razlikujejo ...
Carko

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 27 Jan 2020, 21:49

Priponke
Zajeta slika.PNG
;-)
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar