[ebay_express]Prigode iz kitajske

Zanimive prigode, šale in podobne stvari, ki nas razveseljujejo.

Moderator: Proteus

[ebay_express]Prigode iz kitajske

OdgovorNapisal/-a Jakey » 05 Jan 2020, 14:28

Dosti nas kupuje (večinoma nepomembne) stvari iz daljnega vzhoda, pa še vedno nimamo teme, kamor bi se pisale takšne in drugačne prigode ob posameznih situacijah. V to temo se lahko lepijo anekdote, ki so Vas doletele ob uporabi aliexpressa, alibabe, banggood, ebay-a,..

Sam sem začel naročati nekje 2015/16, do danes se je nabralo cca 500 nakupov. Koliko napačnih, neprejetih, čudnih stvari se je nabralo - številčno nevem, vem pa da dosti. Tudi pri komunikaciji se je dostikrat zgodilo tako, da sem raje požrl tistih 10€ kot da bi se dalje kregal z rumenčki, saj nisem prišel nikamor.

Nekaj kratkih anekdot iz preteklosti:
-Naročeval sem servo motorje standardne velikosti, potreboval sem jih cca 8 za en projekt. In ker nisem uspel najti za koliko +/- stopinj se dejansko zavrti nek dotičen motor nekega prodajalca, sem mu poslal vprašanje, če mi lahko poda kot zasuka. Nikoli nebom pozabil njegovega odgovora: "Sir, you need professional oppinion. We are not very professional."
Sem bil bolj vesel tega odgovora kot +/-90°.

Pa drugič, ko sem naročil ovitek za telefon, kjer je sicer telefon lepo sedel v školjko (tista guma, v katero porineš telefon), vendar so bile luknje za kamero zamaknjene za cca 5mm (kar pač ni več zanemarljivo). Pa če bi bil ovitek par €, bi še pustil, je bil pa nekje 15-20€ ("genuine leather"). In jaz pišem kitajcu ter pošljem sliko, nakar mi odgovori, da vidi problem, vendar "can you fix this with little glue?".
Po kreganju nekaj časa in ponujanju 1$ refund sem odprl dispute. Nisem zdržal dlje.

Pa še ena, iz časa ko sem naročal tiste servote: naročil sem 20 potenciometrov za front panel, 10k linearni. Nič posebnega. Bili so pač 5x cenej kot pri nas. Potreboval sem jih 8, naročil sem jih 20. 10k so standardne vrednosti, se bojo že uporabili, super.
Kaj je bilo z njimi? Ko sem jih napikal v protoboard, je bilo vse super. Vseh 20 je delovalo. Vendar v momentu, ko sem na njihove noge prispajkal žico, je od skale znotraj odstopil kazalec in srednji odcep je bil v zraku. Na tak način je crknilo cca 17/20 potenciometrov. Da bi stisnil negativni feedback ali pojamral prodajalcu sem bil pa že prepozen (predolgo čakali na polici za uporabo).

In danes, potrebujem USB ključ, ki je fizično čimmanjši, prostora pa ni potrebno preveč (2GB - 16GB, popolnoma vseeno kaj). In najdem tolele. In ne, tisti T ni napisan ponesreči.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 167 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: [ebay_express]Prigode iz kitajske

OdgovorNapisal/-a Carko » 05 Jan 2020, 16:31

Glede USB ključa - ne splača se niti gledati pri Kitajcih, ker so pri nas celo poceni
Carko

Zahvalil se je: 142 krat
Prejel zahvalo: 532 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 132

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Jan 2020, 17:15

enako velja za SD kartice. Pri Merkator tehnika sem kupil 4 kartice za 20€.
IMG_20200105_171236.jpg
Dve nisem še niti odprl. So kot rezerva v avtu, ker se mi rado zgodi, da grem na potep, v fotoaparatu pa ni kartice.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7811 krat
Prejel zahvalo: 4667 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a sundancer » 05 Jan 2020, 17:42

Malo offtopic ampak na temo cen USB kljuckov ipd. je morda povezano s tole novico.
Dyslexic man walks into a bra.
Uporabniški avatar
sundancer

Kraj: Domžale
Zahvalil se je: 189 krat
Prejel zahvalo: 288 krat
Število neizkoriščenih povabil: 39

OdgovorNapisal/-a xfce » 06 Jan 2020, 08:54

Pri ebayu je velikokrat tudi tako, da prodajajo izmet iz proizvodnje. Recimo ugotovijo, da je serija motorčkov zanič in so za v smeti (recimo se hitro pokvarijo) in jih na ebayu prodajajo za smešno ceno. Seveda pač kupiš za par eur, ampak stvar se pokvari. Samo tukaj se pač ne boš pritoževal čez pol leta, če je pa to vgrajeno v 40 000 ključavnic, ki se prodaj ona EU trgu preko klasičnih prodajalcev je pa drug problem :D
Uporabniški avatar
xfce

Kraj: Poljane nad Škofjo loko
Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 224 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a Jakey » 06 Jan 2020, 09:22

xfce je napisal/-a:Pri ebayu je velikokrat tudi tako, da prodajajo izmet iz proizvodnje. Recimo ugotovijo, da je serija motorčkov zanič in so za v smeti (recimo se hitro pokvarijo) in jih na ebayu prodajajo za smešno ceno. Seveda pač kupiš za par eur, ampak stvar se pokvari. Samo tukaj se pač ne boš pritoževal čez pol leta, če je pa to vgrajeno v 40 000 ključavnic, ki se prodaj ona EU trgu preko klasičnih prodajalcev je pa drug problem :D

Mogoče se nebi strinjal, da je ravno izmet proizvodnje, sigurno pa gre za I, II in III klaso, če ne še celo kakšno več. Ni pa relevantno primerjati ovitka za telefon ki ga dobiš prek ebay-a ter tistega, ki ga kupiš na nekineki.SI, pa čeprav imasta reklami identično sliko. Kar je za export (iz CN), potem je kvaliteta neprimerljivo boljša. Kar pa ti kupiš prek ebay-a, četud popoln krafl in ti bo moral un kitajček vrnit tistih 0.8$, bo še vedno on v plusu - za ovitek je res plačal kakšen cent ali dva (morda celo manj, če gre za izmet, kot praviš ti), vendar boš na koncu dneva ti dobil nazaj par centov, on pa pozitivn feedback na ebayu. Kar ga predstavlja kot boljšega prodajalca, čeprav prodaja večji drek od ostalih. Ampak te je "naredil" zadovoljnega, dobil si denar nazaj (pa ostal ti je ovitek, ki ni bog ve kaj).
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jan 2020, 09:31

Ker si urejam material po vrečkah in škatlah sem na e-bay kupil ZIP vrečke. So bile nekje 3x cenejše kot pri nas. Problem je ker je bila slika, ki je bila zraven povsem običajna slika vrečk. Tudi zadrga vrečke je bila slikana posebej in na videz taka kot jih imajo vrečke pri nas. Konec koncev, kaj pa gre lahko pri ZIP vrečki narobe ?

Ko so vrečke prišle sem lahko samo ugotovil, da je s slikami vse v redu. Vrečke so bile natanko take kot na slikah.

Žal so neuporabne. Material je tako tanek, da je primeren le za najlažje komponente. Pet elektrolitskih kondenzatorjev ne zdrži, ker je teža večja, kot jo lahko vrečka drži.
Če si kdo želi imeti kakšen primerek vrečke, ki to ni, lahko dobi.

Ne trdim, da so vse ZIP vrečke z ebaya take, zagotovo pa vem, da vrečk na ebay ne bom več kupoval!

Zdaj pa ne vem kdo komu dela škodo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ivor » 06 Jan 2020, 09:57

Enkrat davno sem na e-bayu kupil ogromno ZIP vrečk v treh velikostih. Vse so v redu in jih še vedno uporabljam. Izgleda, da tudi e-bay ni več tisto, kar je nekoč bil... :(
Imam problem za vsako rešitev. - Imam problem za svako rješenje.
Uporabniški avatar
ivor

Kraj: Buje (HR)
Zahvalil se je: 596 krat
Prejel zahvalo: 730 krat
Uporabnika povabil: forest70

OdgovorNapisal/-a MadMax » 06 Jan 2020, 10:00

VolkD je napisal/-a:Ker si urejam material po vrečkah in škatlah sem na e-bay kupil ZIP vrečke. So bile nekje 3x cenejše kot pri nas. Problem je ker je bila slika, ki je bila zraven povsem običajna slika vrečk. Tudi zadrga vrečke je bila slikana posebej in na videz taka kot jih imajo vrečke pri nas. Konec koncev, kaj pa gre lahko pri ZIP vrečki narobe ?

Ko so vrečke prišle sem lahko samo ugotovil, da je s slikami vse v redu. Vrečke so bile natanko take kot na slikah.

Žal so neuporabne. Material je tako tanek, da je primeren le za najlažje komponente. Pet elektrolitskih kondenzatorjev ne zdrži, ker je teža večja, kot jo lahko vrečka drži.

Ne trdim, da so vse ZIP vrečke z ebaya take, zagotovo pa vem, da vrečk na ebay ne bom več kupoval!

Saj imaš specificirano debelino folije. Na to nisi bil pozoren.
Tiste ki sem jih jaz kupil so debelejše kot katerekoli v SLO.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 384 krat
Prejel zahvalo: 442 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a forpobi » 06 Jan 2020, 10:22

Kupujem že dolgo prek ebaya s kitajske in nimam večjih težav. Edino, kar mi je najbolj moteče je, da čakaš pošiljko 2 meseca in potem sploh nikoli ne pride...
Kar se tiče kvalitete, je potrebno vedeti, kaj pričakovati.
Zip vrečke se pa uporabljajo za marsikaj drugega kot elektrolitske kondenzatorje. Oni ti ne morejo prebrati misli, kaj rabiš.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 153 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a jmivsek » 06 Jan 2020, 10:32

forpobi je napisal/-a:Kupujem že dolgo prek ebaya s kitajske in nimam večjih težav. Edino, kar mi je najbolj moteče je, da čakaš pošiljko 2 meseca in potem sploh nikoli ne pride...

Tudi sam imam zadnje pol leta težave z dostavo s Kitajske. Malo večji izdelek se takoj nekje na poti zgubi, ne glede, katerega dostavljavca na AliExpressu izberem. Je bilo pa pred dvemi leti vse v najlepšem redu, pošiljke elektronskih gradnikov so prišle nekje v dveh tednih, dobre kakovosti, od okoli 200 nakupov sem imel le 5 reklamacij.

Vsaka čast Kitajcem, da so nam omočili nabavo elektronskih komponent za desetino cene. Upam da bo tako tudi vnaprej, čeprav sumim, da je za njihove logistične težave kriva dolga roka tistih barab z druge strani luže.
Vem, da nič ne vem (Sokrat)
Uporabniški avatar
jmivsek

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 1435 krat
Prejel zahvalo: 341 krat
Uporabnika povabil: S52O
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a Kroko » 06 Jan 2020, 10:36

Tudi sam kar veliko kupujem od tam. Skoraj ni dneva, ko mi poštar ne bi česa prinesel.

Ponavadi dobro pogledam, kaj kupujem. Ponudbo vedno primerjam z drugimi. Poskusim tudi poiskati kakšne zapise o stvari na raznih forumih.

Niti se ne spomnim, da bi kdaj bil nategnjen. Včasih (redko) se kaj izgubi ali pride prepozno. Nekajkrat tudi polomljeno. Takrat brez težav dobim vrnjeno celotno kupnino.
Plačujem izključno z PayPal. S prodajalci se ne pregovarjam in feedbackov ne dajem. Če gre kaj narobe enostavno odprem "dispute".
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Zahvalil se je: 659 krat
Prejel zahvalo: 1531 krat

OdgovorNapisal/-a Jakey » 06 Jan 2020, 10:50

VolkD je napisal/-a:Ker si urejam material po vrečkah in škatlah sem na e-bay kupil ZIP vrečke. So bile nekje 3x cenejše kot pri nas. Problem je ker je bila slika, ki je bila zraven povsem običajna slika vrečk. Tudi zadrga vrečke je bila slikana posebej in na videz taka kot jih imajo vrečke pri nas. Konec koncev, kaj pa gre lahko pri ZIP vrečki narobe ?

E! Identičen problem sem imel sam, pa sem se ga naučil "stežka" - tako kot ti.
Brez da bi postal slike, vem kaj je bilo. Imam enake vrečke še doma, čakajo da romajo v smeti.

Sem pa potem dodal 1€ in dobil debelejše, kot so tele z linka spodaj. Išči pod "zip lock 0.12mm" in boš dobil tako debele kot želiš.
https://rover.ebay.com/rover/0/e11401.m ... Tags=bu=bu
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jan 2020, 18:26

MadMax je napisal/-a:Saj imaš specificirano debelino folije. Na to nisi bil pozoren.
Tiste ki sem jih jaz kupil so debelejše kot katerekoli v SLO.
Ni bilo napisano nič o debelini, sem pa izbral najcenejše. Ko sem dobil sem bil seveda razočaran. Šel sem gledat, če kje piše kako so debele, ampak ni pisalo in zate se nisem mogel niti pritoževati.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SimonS » 06 Jan 2020, 20:25

Kroko je napisal/-a:Tudi sam kar veliko kupujem od tam. Skoraj ni dneva, ko mi poštar ne bi česa prinesel.

Ponavadi dobro pogledam, kaj kupujem. Ponudbo vedno primerjam z drugimi. Poskusim tudi poiskati kakšne zapise o stvari na raznih forumih.

Niti se ne spomnim, da bi kdaj bil nategnjen. Včasih (redko) se kaj izgubi ali pride prepozno. Nekajkrat tudi polomljeno. Takrat brez težav dobim vrnjeno celotno kupnino.
Plačujem izključno z PayPal. S prodajalci se ne pregovarjam in feedbackov ne dajem. Če gre kaj narobe enostavno odprem "dispute".

Zakaj pa ne?
na podlagi tvojih feedbackov lahko drugi ocenijo ali je nakup smiseln ali ne (kot omenjaš ti vedno iščeš po forumih ali se izplača) nisi fer
Zakaj vedno brez pogovora odpreš dispute? Lepa beseda lepo mesto najde. Kaj pa če jaz od tebe kupim to in to. Pride poškodovana škata. Odprem dispute in zahtevam denar (čeprav bi se lahko med seboj drugače zmenila). Zopet nisi fer. :tappingfoot
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 269 krat
Prejel zahvalo: 342 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a JernejL » 06 Jan 2020, 20:35

jmivsek je napisal/-a:
forpobi je napisal/-a:Kupujem že dolgo prek ebaya s kitajske in nimam večjih težav. Edino, kar mi je najbolj moteče je, da čakaš pošiljko 2 meseca in potem sploh nikoli ne pride...

Tudi sam imam zadnje pol leta težave z dostavo s Kitajske. Malo večji izdelek se takoj nekje na poti zgubi, ne glede, katerega dostavljavca na AliExpressu izberem. Je bilo pa pred dvemi leti vse v najlepšem redu, pošiljke elektronskih gradnikov so prišle nekje v dveh tednih, dobre kakovosti, od okoli 200 nakupov sem imel le 5 reklamacij.

Podoben problem je imel moj sodelavec, ugotovil je da je v enem od bližnjih krajev sosedov njegov 1:1 soimenjak.. torej isto ime ter priimek - od takrat naroča stvari pod imenom njegove sestre - naenkrat se to ni več dogajalo.

Sicer pa od vseh teh kitajcev menim da najboljše trenutno deluje aliexpress - če nisi ziher pri najcenejšem, pač vzameš tistega ki ima isti izdelek z največ prodaje in prebereš še reviewe, rusi so pri revievih škart robe pač neizprosni - čeprav jih avtomatski prevod dostikrat abecedno zmasakrira, razbereš vsaj to, zakaj je nezadovoljen - plus slike v reviewih tudi pomagajo :)
Uporabniški avatar
JernejL

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 10 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a Kroko » 06 Jan 2020, 20:46

Feedbacki niso vredni nič saj ne povedo nič. Če bi potem bi se našel kakšen prodajalec, ki ni 100%. Očitno so vsi popolni. Sicer pa kaj se ocenjuje? Prodajalec ali izdelek? Ta sistem je povsem zblojen.
Verjamem, da so vsi kupci "pametnih" ur dali pozitiven feedback. Tu na forumu pa prebiram, kako ta ura ne dela.

Kdo pa pravi, da zahtevam denar? Z odprtjem disputa se začne pogovor o reševanju problema. To je edini način, da "garancija" ne propade glede na dolge čakalne dobe.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a forpobi » 06 Jan 2020, 21:14

Prodajalci s 100% feedbackom so redki oz. takšni, ki malo prodajajo. Vedno moraš pogledati tudi število, ne samo procenta.
In npr. če je kdo pod istim username-om hkrati kupec in prodajalec, so lahko procenti zgolj od feedbackov nakupovanja. Feedback v procentih je vedno skupna številka. Če želiš videti ocene ločeno, moraš pogledati podrobnosti.
Vsakemu, ki prodaja so feedbacki pomembni. Kupci pa res večinoma ne pustijo ocene.
Case (dispute) se pa tudi sam ponavadi poslužujem, če gre kaj narobe. Kot je @Kroko omenil, se tako potem začne RESEN pogovor in ne neskončno odlašanje.
forpobi

Kraj: Ig, Črnuče
Zahvalil se je: 36 krat
Prejel zahvalo: 153 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Jan 2020, 21:34

Kroko je napisal/-a:Verjamem, da so vsi kupci "pametnih" ur dali pozitiven feedback. Tu na forumu pa prebiram, kako ta ura ne dela.

Aha, tu sem bil mišljen jaz.
No mene je zanimalo kaj za ta denar dobim. Nič več, a tudi nič manj. In svojo željo sem v celoti zadovoljil. feedback-a nisem dajal, ker nebi nič pomenil. Dispute pa tudi nisem odprl, ker sem v bistvu svojo željo zadovoljil.
Sem pa prodajalcu poslal link na video kako ura ne deluje. Ni bilo reakcije. Če bi odprl dispute, bi mogoče bila. No meni je vseeno.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Carko » 06 Jan 2020, 22:17

Če je kaj narobe in se zadevo reši z dispute, potem ni potrebe po negativnem feedbacku.

Feedback se mi zdi zelo uporaben predvsem glede tega, kako izdelek ustreza pričakovanemu.

Na Aliexpressu lahko filtriraš po feedbacku s slikami, tam dobiš tiste, ki so zadevo dejansko dobili in jo pofotkali. Za vrečkice na primer tako hitro vidiš, če so pretanke. Moram priznati, da se mi večinoma ne ljubi pisati tega, ampak če je nekaj takega, kar bo pomagalo drugim, potem pa včasih le napišem.
Carko

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Jan 2020, 01:48

Moj zadnji ebay nakup, sortiran po ceni, vrne te prodajalce:

Seller: worldwindow2010 (49,006) 99.7%
Seller: yibiaoxin1982 (47,682) 99.3%
Seller: cskwin2015 (461,328) 98.3%
Seller: discountgoodsplazza (3,225) 97.5%
Seller: dealbestshop (71,049) 99.6%
Seller: ynpixel88 (35,926) 98.9%
Seller: tianmaoshop (24,604) 99%
Seller: ang496 (1,176) 99.1%

Ko pogledaš tistih par negativnih feedbackov vidiš da gre za bedarije nedoraslih kupcev.

Skratka vsi so 100% in na sploh super.
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a JernejL » 07 Jan 2020, 06:52

Kar se tice feedbacka je neki stos na ebayu kako kitajci to dosegajo z fake kupovanjem lastnih izdelkov in drugacnimi manipulacijami.

Na aliexpress kitajci sami ne morejo kupovat niti - s tem poskusajo to preprecit - kitajci imajo med seboj zase alibabo, ki pa je b2b only ter azijski taobao.

Opisi ter feedback na aliexpress je dosti blizje dejanskemu stanju, je pa dobro kupovati drazje in pomembne stvari od nekoga ki ima precej feedbacka.
Uporabniški avatar
JernejL

Zahvalil se je: 1 krat
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a zanka » 07 Jan 2020, 17:24

Itak, kupovanje svojih izdelkov stane, kajti ebay pristavi svoj lonček. Ne vem, če je vredno. Zato pa delijo listke in koledarčke ...
Aliexpress ... Kitajci dobijo subvencije, če prodajo v tujino ... oziroma nekaj takega ... zato se marsikateri Kitajec poklicno ukvarja samo s preprodajo.
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 229 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 45

OdgovorNapisal/-a reber » 07 Jan 2020, 19:05

Od preko 300 nakupov letno se izgubi nekje 10-20 izdelkov, povprečje zadnjih let je nekje okoli 5% izgub.

Seveda ni problema z vračilom denarja, če izdelka ne prejmem, res pa je, da bi se eni radi malo pregovarjali, jokajo kako izgubljajo denar in so ubogi... po drugi strani pa so vmes tudi lumpi.

Če karkoli ne prejmem, po 2 mesecih enostavno odprem primer (open case) na ebayu, kljub temu, da prodajalci tega ne marajo in že ob nakupu prosijo, da v primeru da se pošiljka izgubi, naj kontaktiramo navadno in ne z odpiranjem primera. Ko je primer odprt, je potem zadaj ebay, ki garantira vračilo denarja. Včasih imajo prodajalci datum dostave označen tudi več kot 60 dni, v tem primeru je možno odpreti primer šele po tem datumu + 1 dan, no, pa vseeno ni problema, le feedbacka ni možno dati po 60 dneh.

Včasih prejeti izdelek ne ustreza, je očitno fake ali tako slabe kakovosti, da nikakor ne ustreza opisu. Zadnje čase nikakor ne morem dobiti 2xAA nosilčke baterij, že nekajkrat sem dobil nekaj mm premajhne in skoraj pol lažje kot je napisano v oglasu, seveda zahtevam vračilo denarja, niti "partial refund" ne pride v poštev, ker je izdelek zelo očitno drugačen "not as described". Pogosto jokajo in sprašujejo če bi le nekako lahko to uporabil in da ponujajo delno vračilo, ampak pri tako očitno slabih izdelkih delno vračilo zavrnem in se sklicujem na dejstvo, da prejet izdelek ni kot je opisano, lahko pa pošljem tudi nazaj na njegove stroške. Vse prejete izdelke, ki ne ustrezajo fotografiram.

Včasih pride kaj pokvarjeno ali na vezju kaj manjka, zadnja leta prodajajo ene 10S BMS na katerih manjka en tranzistor, zato en kanal ne dela balansiranje. Če naročim 2 ali 3, vedno zahtevam vračilo za en izdelek, češ da bom iz 2 naredil 1 dobrega ali da bom iz 3 naredil 2 dobra, lahko pa tudi pošljem nazaj... vedno z "veseljem" najbrž grenkim, sprejmejo mojo velikodušno ponudbo... že skoraj 2 leti jih opozarjam na napako, ampak še vdeno prodajajo škart, saj dela zaščita v redu, razen balans za eno celico. Od več kot 2 naročil sem tako popravil skupno preko 50 BMS vezij, že davno sem nabavil tranzistorje posebej za par dolarjev 200 kosov in to je to, dela je za SOT23 naspajkat skoraj nič, to bi lahko kitajci naredili kar sami, ampak očitno raje nategujejo še naprej s škartom, ker večina kupcev sploh ne vedo da ne dela pravilno, no, vsaj zaščita je brezhibna.

Najnovejša težava je bila od nakupa 18.12.2019, včeraj že prejmem izdelek, žal napačen. Naročil sem 12x12x45x100 tungsten carbide rezkar, dobim pa 10x10x40x100. Nisem odprl primera, ker je bila dostava extremno hitra, zraven je bila priložena vizitka in majčkena bošura od firme... ok, to so profesionalci... recimo no. Pišem kar tako in napišem kje je težava, da nalepka je sicer prava na škatlici, notri pa napačen rezkar, dodam fotke, napišem da tega rezkarja trenutno ne rabim, ampak da mi bo že prišel prav v prihodnje, da ni problema in da pričakujem razumno delno vračilo, v mislih sem imel 25%... jaz pa sem naročil novega, to napisal in opomnil da naj pred pakiranjem preverijo da bo pravi. Odgovor je bil v nekaj urah, se opravičuje in obžaluje in ponudi 50% vračila. OK, sprejmem, čez 1 uro je bil že denar vrnjen, jaz pa sem napisal, da je človeško, če se kdaj zmotijo in da ni problema in sem se zahvalil za profesionalen odnos in predvsem za hiter odziv in hitro pošiljanje. Prodajalca sem si že označil kot enega najboljših. Takih se je treba držati in jih imam kar nekaj v spisku, od teh vedno dobim vse tako kot je treba.

Pri pošiljanju nekateri čakajo in čakajo in ne pošljejo takoj, ne vem zakaj, najbrž da se napolni vreča, zaboj, kontejner, ne vem kje je fora, ne vem zakaj pri enih traja 2 meseca, pri mnogih pa samo 2-3 tedne, torej je možno, da pride hitro.

Včasih se tudi zgodi, da kakšen teden ali dva po nakupu dobim obvestilo, da je šlo nekaj narobe... in da lahko vrnejo denar ali pa če lahko počakam... pri takih, ki so večinoma hitri, vedno napišem da ni problema, da bom počakal in da ni problema, če bo nekoliko kasneje.

Resne in poštene prodajalce skozi dopisovanje hitro najdem, po načinu pisanja, pristopu, profesionalnosti se zelo ločijo od tistih, ki so neresni, nesposobni in mogoče celo rahlo žleht.
Z dobrimi poštenimi prodajalci je res fajn sodelovat, na take se lahko zanesem, so tudi prijetni sogovorniki.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 300 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a s56rir » 07 Jan 2020, 19:34

Do sredine lanskega leta sem prejel praktično vse pošiljke (ena je zmanjkala v Frankfurtu). Sedaj pa izgleda, kot da je res nekaj narobe z logistiko. Kot izgleda, bo bilanca zadnjega pol leta šla precej nižje - ca. 25%.

Po drugi strani pa sem na moj naslov prejel paket, ki ga nisem naročil, kar si me je sedaj zgodilo prvič. Ker se ne splača vračati, ga bom pač koristno porabil.

Glede komentarjev je brez veze, ko dobiš v paketu ali sporočilih prošnjo, da problem naj javim direktno in za feedback dam 5 zvezdic. Kot nekateri že omenjajo se tu izgubi ves smisel.
Raje kot da se dogovarjam, dam direktno dispute in se je vedno dalo normalno zmeniti.
Uporabniški avatar
s56rir

Kraj: Prlekija (JN86BN)
Zahvalil se je: 183 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a Srecko » 07 Jan 2020, 19:51

reber je napisal/-a:Pri pošiljanju nekateri čakajo in čakajo in ne pošljejo takoj, ne vem zakaj, najbrž da se napolni vreča, zaboj, kontejner, ne vem kje je fora, ne vem zakaj pri enih traja 2 meseca, pri mnogih pa samo 2-3 tedne, torej je možno, da pride hitro.

Včasih se tudi zgodi, da kakšen teden ali dva po nakupu dobim obvestilo, da je šlo nekaj narobe... in da lahko vrnejo denar ali pa če lahko počakam... pri takih, ki so večinoma hitri, vedno napišem da ni problema, da bom počakal in da ni problema, če bo nekoliko kasneje.

Jaz sem zasledil na enem ex YU forumu, da nekateri na aliexpresu sploh nimjo robe pri sebi in šele ko dobi naročilo, on to naroči nekje drugje in potem pošlje. Ne vem ali je to res. :D

LP Srečko
Samouk
Uporabniški avatar
Srecko

Zahvalil se je: 21 krat
Uporabnika povabil: yacksy
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Kroko » 07 Jan 2020, 19:56

Jaz sem danes namesto servo motorčkov dobil mini umetniške slike. Vsaj po količini se je ujemalo :-)
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 07 Jan 2020, 20:32

Mogoče so pa slike motorčkov ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a javr » 07 Jan 2020, 23:13

je nabavljal kdo kaj od firme Geya ? Imam tehnično vprašanje v zvezi z njihovim astronomskim časovnikom (če je možen zamik do +/- 2 uri pri vklopu-izklopu), ki sem ga poslal na vse možne navedene naslove, pa ni odgovora.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 87 krat
Prejel zahvalo: 139 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 30

OdgovorNapisal/-a Jakey » 08 Jan 2020, 23:05

Mogoče moderator/administrator premakne vse poste, ki NISO na temo raznoraznih prigod, češ, kaj se jim je zgodilo, premakne v svojo temo.

Ontopic, again: danes prejel 20 nekih diod (brez oznake na diodah samih, na vrecki je IN34A) namesto volume control PCBja. Refund/resend..
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a s54jp » 10 Jan 2020, 12:57

Je to nekakšna "nova fora" od kitajcev:

Koda: Izberi vse
Seller's message:
"dear customer, sorry for the delay. could you help me confirm your address if in correct? so I can contact the post office to check this mater. I will solve the problem for you, pls don’t worry. waiting for your response. best regards." 

ali od drugega prodajalca - popolnoma identičen odgovor - verjetno prepisujejo eden od drugega.

Koda: Izberi vse
 Seller's message:
"dear customer, sorry for the delay. could you help me confirm your address if in correct? so I can contact the post office to check this mater. I will solve the problem for you, pls don’t worry. waiting for your response. best regards."

Za kaj nova fora kitajcev?
Za to ker če jih kontaktiraš ali odpreš "spor" vsi po vrsti sprašujejo če je naslov pravi.
In da jim ga naj potrdim, kljub temu da je razvidno iz sledilne številke da je pošiljka še vedno pri njih.

Nikoli nisem rabil drugega naslova kot vedno istega.

Pri nekaterih je razvidno iz sledilne številke da pošiljka ni nikoli zapustila kitajske, ker piše da je naslednja postaja spet neko mesto na kitajskem a tam nikoli ne prispe.
Kitajci imajo nekakšne težave v svoji državi, glede pošiljanja izdelkov v tujino.
s54jp

Kraj: Velenje
Zahvalil se je: 276 krat
Prejel zahvalo: 278 krat
Število neizkoriščenih povabil: 54

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 10 Jan 2020, 13:01

Zavlačevanje.
Besedilo že imajo napisano samo kopiraj in prilepi.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 137 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a Jakey » 10 Jan 2020, 13:31

Peter123 je napisal/-a:Zavlačevanje.
Besedilo že imajo napisano samo kopiraj in prilepi.

Točno to. S tem da ti odgovarjajo 2 dni, pa potem 2 dni zopet na tvoj odgovor, si pridobijo nekaj časa. Poleg tega je hierarhija običajno takšna:

1. Preveri naslov
2. Preveri na svoji pošti
3. Počakaj še 1 teden
4. Partial refund
5. Resend
6. Full refund

Pa tudi zelo verjetno je, da ima ena "firma" več acocuntov na ebayu, kot tudi vidiš, da en prodajalec prodaja večkrat enak izdelek, za razliko v ceni 0.01$. Zakaj? Hja, da zasede "police" na ebayu, da se čimveč njegovih izdelkov prikaže. Njemu dol visi za tisti 0.01$ več ali manj, le da ti kupiš.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 10 Jan 2020, 13:48

Ne rabiš se strinjat z ničemur od ponujenim, zahtevaj 100% refund, če je potekel najdaljši specificiran čas za dobavo na Ebayu.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Prejel zahvalo: 137 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a MadMax » 10 Jan 2020, 13:59

Jakey je napisal/-a:... Pa tudi zelo verjetno je, da ima ena "firma" več acocuntov na ebayu, kot tudi vidiš, da en prodajalec prodaja večkrat enak izdelek, za razliko v ceni 0.01$. Zakaj? Hja, da zasede "police" na ebayu, da se čimveč njegovih izdelkov prikaže. Njemu dol visi za tisti 0.01$ več ali manj, le da ti kupiš.

Ne zelo verjetno, ampak kar je.
Sem pol leta nazaj kupoval neke baterije, ki pa jih zaradi transporta ni bilo mogoče dostaviti.
Kupil pri parih različnih prodajalcih, je šlo plačilo na različne paypal naslove.
Ko so ugotovili da ne morejo poslat v SLO, so refundali pa vsi iz enega naslova, na katerega pa niso šla moja plačila.

Sem nato za štos preverjal politiko "multiaccount" prodajalcev, pa ebay tega ne prepoveduje več (včasih je prepovedoval).
MadMax

OdgovorNapisal/-a Kroko » 10 Jan 2020, 14:48

Multiaccount na eBay je bil vedno dovoljen.
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 13 Jan 2020, 22:56

oglas enega indijca za jekleni PRAVILNI KVADER!

"Size : Length - ~5 inches , Width - 3.9 cms , Thick~3-4 mm"
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a LiPo » 20 Jan 2020, 20:29

Nova pravila za uvoz ( ddv bo treba placevat)

https://www.posta.si/o-nas/novice/novos ... ljk-v-območje-eu-v-letu-2021/
Uporabniški avatar
LiPo

Kraj: LJUBLJANA
Prejel zahvalo: 116 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a Cloud » 20 Jan 2020, 20:34

LiPo je napisal/-a:Nova pravila za uvoz ( ddv bo treba placevat)

https://www.posta.si/o-nas/novice/novos ... ljk-v-območje-eu-v-letu-2021/

Dokler bi se plačal samo DDV bi bilo vse ok. Tukaj pa bodo verjetno zraven nabili še stroške obdelave, ki bodo verjetno večji kot so sedaj.
Cloud

Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 181 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a DomenV » 21 Jan 2020, 07:33

Pa paketom se bo podaljšal rok dobave, ker preden bodo vse te drobnarije obdelali bo trajaloooooooo...
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 49 krat
Prejel zahvalo: 63 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 17:26

Dvomim, da bodo vse pregledovali.
Imam pa idejo, da se internetna skupnost malo združi pa masovno naročamo stvari pod 1€. Masovno pomeni vsak dan vsak po tri stvari - ne morejo tega obdelat. Shranit pa tudi nimajo kam. To je kot ene vrste DDOS.
Ne samo, da ne morejo, tudi nesmiselno je.

Sicer pa tp kar je napovedano ni edina zakonodaja, ki se je pri nas ne izvaja, tega je mnogo. Res mnogo - je izven območja realnega.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 21 Jan 2020, 18:44

hm... gornji link je "čuden" in odpre samo "posta.si/zasebno" :_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 340 krat
Prejel zahvalo: 408 krat
Število neizkoriščenih povabil: 86

OdgovorNapisal/-a peterp » 21 Jan 2020, 19:15

Protoncek je napisal/-a:hm... gornji link je "čuden" in odpre samo "posta.si/zasebno" :_dunno

https://www.posta.si/o-nas/novice/novos ... -letu-2021
peterp

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 148 krat
Prejel zahvalo: 95 krat
Število neizkoriščenih povabil: 97

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2020, 21:44

Če bodo zadeve precej avtomatizirali, potem bo pošta imela dela še manj kot doslej in če bi storili še korak naprej, da bi se tisti, ki prejemamo veliko pošiljk registrirali, bi mogoče ddv plačevali 1x na mesec namesto za vsako pošiljko posebej.

Zagotovo se bodo kitajci dobro pripravili na tole, vedno več jih že prepošilja iz EU.

Nazaj na prigode...

Včeraj dobim pošiljko z nosilčki za baterije 2xAA, ponovno so bili napačni in daleč od specifikacij napisanih v oglasu, tudi fotografije kažejo da je izdelek čisto nekaj drugega, neuporabno. Zahtevam full refund kot vedno, ko dobim tak drek od materiala, prodajalec joka in predlaga 50% vračila, predlaga tudi naj prodam naprej nekomu drugemu ali naj podarim prijateljem. Napisal sem, da delno vračilo niti slučajno ne pride v poštev... danes dobim iz paypala da je ponujeno delno vračilo, seveda ga zavrnem in napišem kitajcu, da sprejmem celotno vračilo, ali pa bom enostavno počakal še nekaj dni in kliknil na posredovanje ebay pomoči, mu bodo pa oni vzeli če sam noče... aja, negativno oceno sem mu pa itak že dal in vsakemu jo, če mi pošlje škart robo + seveda zahtevek za celotno kupnino. Nekateri kitajci se dobesedno norčujejo iz nas kupcev, taki se mi ne smilijo popolnoma nič. Tale je probal, mogoče je mislil, da bom spregledal in kar kliknil da sprejmem delno vračilo, pa se je zmotil :tappingfoot
Za te nosilčke se bombamo že 2 leti, sem jih dobil že preko 200 kosov in vse je zanič, komaj uporabno, za resno delo ni, samo za igračkanje, pa še to bolj švoh, rabimo za krožek in komaj komaj zadošča. Zanimivo je to, da pred 3 in več leti, so bili pa vsi nosilčki dobre kvalitete in za isto ceno, sedaj so naredili orodje za izdelavo premajhnih nosilčkov, namesto 7,6g tehta samo še 3,9g, žice so 80mm namesto 150mm... prav potrudili so se, da so naredili zanič izdelek.

Nikogar še nisem ogoljufal, če je zaradi neprejete pošiljke že vrnil denar in je pošiljka prišla kasneje, sem vedno kontaktiral prodajalca, mu sporočil da sem dobil in seveda tudi nakazal kupnino... vedno so veseli in se lepo zahvalijo.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 54 krat
Prejel zahvalo: 300 krat

OdgovorNapisal/-a MadMax » 21 Jan 2020, 21:57

Sem pravkar končal z enim iz aliexpressa, ki je pogojeval refund nedobavljenega z zaprtjem disputa.
Moj zadnji odgovor je bil le "as you wish", po par dneh je aliexpress naredil konec :)
MadMax

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 21:59

reber je napisal/-a:... sporočil da sem dobil in seveda tudi nakazal kupnino... vedno so veseli in se lepo zahvalijo.
Enako. Enkrat je kolut 100nF kondenzatorjev zamujal. Zajokal sem, da ni prišlo. Nič ni težil, da naj počakam in podobno. Napisal je, da bo poslal še enkrat.
In čez natanko 15 dni res pride kolut. Dal sem mu pozitivno oceno in to je to.
Potem je pa čez skoraj tri mesece prišel še prvi kolut. Nimam pojma kje je lutal. Pišem kitajčku kaj se je zgodilo in napišem, da ga tako in tako potrebujem in da bom še enega "kupil" on pa naj ne pošilja ničesar.

Pa mi je poslal - obesek za ključe. Obesek je miniaturna LED svetilka. Zelo sem bil presenečen. In naslednje leto sem dobil čisto malo smrečico. In tako že letos šesto leto. Vsakič darilo pride med 15 in 25 decembrom. Vedno so to take full malenkostne stvari. Ampak so.
Ko kaj kupujem grem vedno pogledat, če ima to kar potrebujem. Je prvi v vrsti mojih priljubljenih trgovcev.

Ja, in ni skrivnost kdo to je: Klik!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 22:02

Še nekaj - tole je kitajček, pošilja pa iz Nemčije. Očitno se je že prilagodil.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 22:10

VolkD je napisal/-a:Še nekaj - tole je kitajček, pošilja pa iz Nemčije. Očitno se je že prilagodil.
Ne, ne drži. Napačen link sem dal. Tisti je moj priljubljeni iz Nemčije. Kitajček z darili je tale: Klik
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Carko » 21 Jan 2020, 22:18

VolkD je napisal/-a:Dvomim, da bodo vse pregledovali.
Imam pa idejo, da se internetna skupnost malo združi pa masovno naročamo stvari pod 1€. Masovno pomeni vsak dan vsak po tri stvari - ne morejo tega obdelat. Shranit pa tudi nimajo kam. To je kot ene vrste DDOS.
Ne samo, da ne morejo, tudi nesmiselno je.

Sicer pa tp kar je napovedano ni edina zakonodaja, ki se je pri nas ne izvaja, tega je mnogo. Res mnogo - je izven območja realnega.
Ne razumem. Kaj dobrega bi sploh lahko pričakoval od tega?

To je približno tako, da bi se ljudje zbrali in na tvojem forumu delali nove userje in pisali smeti hitreje, kot jih lahko brišeš.
Carko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2020, 22:33

Carko je napisal/-a:Kaj dobrega bi sploh lahko pričakoval od tega?
Nič, saj je že sedaj toliko tega, da dvomim, da lahko vse pregledajo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Naslednja

Vrni se na Veselje mora biti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov