Zaveden slovenec

Zanimive prigode, šale in podobne stvari, ki nas razveseljujejo.

Moderator: Proteus

Zaveden slovenec

OdgovorNapisal/-a Farkas » 08 Feb 2019, 15:50

Farkas

Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 63 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 12

Re: Zaveden slovenec

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Feb 2019, 16:31

Ni prvič. Verjetno tudi ne zadnjič. Že v času nekdanje Jugoslavije so bili podobni problemi. Bom svojo zgodbo povedal še na moj način.
Ne vem katero leto se je pisalo. Daleč nazaj, v Sežani so bili Fernetiči in meja.
Jaz pa sem se skupaj z enim prijateljem znašel v Trstu pred trgovino z elektro komponentami. V Trstu je nemogoče parkirati po predpisih, ker prostih mest dobesedno ni. Zato se avtomobili pač ustavljajo kjer se lahko. In med vsaj 30-setimi avtomobili je bil tako ustavljen tudi moj.
Pa je prišla policistka in začela postopek zgolj na mojem avtomobilu. Takrat sem zelo slabo govoril italijansko. Tu in tam kako besedo. V glavnem hotela mi je odpeljati avto. Trgovec je potem poravnal kazen, namesto mene (kasneje sem mu vrnil). Ves čas se je delala ko da me ne razume. Jaz njej eno, ona drugo. Večinoma nisem niti razumel kaj mi pravi. No kar sem razumel sem sodeloval. A je stalno ponavljala, da samo dela svojo dolžnost.
Prijatelj je razumel vse, a se ni mešal.

Nadaljevanje zgodbe je čez natanko 22 dni.

Aja pozabil sem povedati, da je bil prijatelj carinik! Ženska je prestopila mejo in pri nas ji je našel v avtu dinarje. Nebi jih smela imeti, a ... saj ni bilo veliko - za dve kave. Dal jo je na stran in me poklical in povabil na kavo. Smo tam sedeli znotraj in s prvega nadstorja gledali navzdol.
Ko je sodelavec od prijatelja odredil pregled avtomobila v delavnici, njej pa vrnil dokumente, češ, da lahko gre, se je v desetih sekundah naučila govoriti tekoče slovensko.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6925 krat
Prejel zahvalo: 4294 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Zaveden slovenec

OdgovorNapisal/-a Carko » 11 Feb 2019, 01:08

Sem poslušal tole. Če se oddaljim od političnih mnenj, mi je bila predvsem smešna in zanimiva ena zadeva.

Ko jo je vprašal "Moram dat proč avto? Kaj naredimo?", mu je takoj odgovorila "Lo portiamo via noi, non si preoccupa" (ga bomo mi odpeljali, ne skrbite). Torej ga je definitivno razumela.
Carko

Zahvalil se je: 133 krat
Prejel zahvalo: 472 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 120

Vrni se na Veselje mora biti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost